Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bidortaa

jak mam suszyc grzyby?

Polecane posty

Gość bidortaa

nigdy nie suszylam grzybow jakie grzyby sie suszy jak je kroic czy suszyc powieszone czy w piekarniku myc je przed suszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybów generalnie nie myje się tylko obiera . Suszyć je można w piekarniku/ uwaga na temperaturę bo przypalają się / najlepiej na siatce cienką warswą/nie plastikowej/. Większe można pokroić nawlec na nitkę i powiesić gdzieś gdzie jest ciepło i sucho np. nad kuchenką , jeśli będzie chłodno zrobaczywieją. Dobre są elektryczne suszarki.Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dziekuje bardzo za fachowa odpowiedz - troche balam sie tego piekarnika - bo suszyc w domu nie mam wlasciwie gdzie- no i wilgoc w powietrzu - dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
czy to normalne ? w piekarniku je susze przy niskiej temp - ale te grzyby mi sie "poca" nie moge ich zostawic na blaszce bo wydzielaja z siebie sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się , że one się po prostu pieką...nawet w tej niskiej temperaturze... A uchyliłaś drzwiczki? Może trzeba włączyć wentylator - chodzi o szybkie usunięcie wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
kajjaa dziekuje ale nie ma u nas suszarek takich - wiec odpada - farmerko - ten piekarnik jest naprawde o temp 20 do 30° i dziala jak podgrzewacz i ma dosyc silny wentylator - - potem je wyciagnelam z piekarnika i zawiesilam ale w dalszym ciagu sie skraplaja - to naprawde moja pierwsza proba z grzybami :))) i pierwszy raz bede zbierac grzyby w celu ususzenia - w tym roku nawet u nas jest ich duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy baaardzo prymitywną suszarkę własnej roboty . Zrobiona jest z obudowy starej lodówki pozbawionej dna i ma podziurkowany sufit. Na prowadniczkach po wewnętrznej stronie ścian chodzą sobie ażurowe półki ( ramki obciągniete siatką). Na podłodze pod suszarką stawiamy jednopalnikową kuchenke elektryczną. Grzyby kroimy w plasterki i układamy na sitach. Schną bezproblemowo w 2 dni NA PIEPRZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
farmerko mieszkam w malym mieszkaniu :)))))))))) suszarki McGywera nie zrobie :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchenki mają taką kratkę ażurową na blaszce one faktycznie się pieką nie mają dostępu powietrza od spodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broń Boże nie myć!W zasadzie nawet nie trzeba obierać,tylko oczyścić.Skoro ciągle się pocą to poprostu są przepełnione wilgocią.Czasem suszą się wolniej czasem szybciej,zależy od pogody.Piekarnik,cóż nie mają tego aromatu.Nadziewać na nitkę,ale tak aby się nie stykały,pokrojone w plastry.Można też mrozić,obgotowane w wodzie z solą,uprzednio oczyszczone.Z tym,że najpóźniej na Boże Narodzenie do konsumpcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa wyciagajac kleszcza
dziekuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
przytachalamdo domu dzisiaj chyba z 5 kilo prawdziwkow - zebranych na nie wiekszym obszarze niz 300 metrow - zbior byl okolo 8 kilo albo troche wiecej , bo dzielilysmy sie z kolezanka - beda : suszone marynowane duszone smazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
elektryczne suszarki do owoców i grzybow jak najbardziej polecam :)) dzis weszłam do swego ojca a tam .... zapach grzybków i ciepełko :)) jak w ulu . Przy deszczowej pogodzie < od rańca leje jak z cebra > milutko posiedziec w takiej cieplusiej kuchni. Sama suszyłam w tym ,,czymś ,, czarny bez i jarzębinę .Pradu to naciągnie to fakt :((ale coś za coś ... skad wziąść slonko jak go nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dziekuje za rady - suszarek u nas nie ma - mieszkam na wsi - no i tutaj grzyby nie sa zbierane - w lasach mozna sie przewrocic o grzyby - osobiscie zbieram tylko prawdziwki - tutaj grzybem najbardziej poszukiwanym sa smardze i przede wszystkim te sa zbierane - no i trufle o i czasami kurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się chyba do Ciebie wprowadzę ;) U nas w lasach straszna konkurencja - moi bezrobotni sąsiedzi startują z koszykami o 5-tej, no to zanim ten nasz zwierzyniec obsłuzymy...to grzybki możemy sobie narysować... Niedaleko od domu mamy 3 ha własnego sosnowego lasu - skubańcy chyba grabią ściółkę w poszukiwaniu borowików! Dla nas już nic nie zostaje :( Ale leje nadal, więc mam nadzieję, że wreszcie nastąpi taki wysyp podgrzybków, że dla wszystkich starczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A maślaczki ? w sosnowym powinny być ,ale one chyba później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a dodam ze te zbiory zrobilysmy na dzialce lasu nie wiekszej niz 300 metrow i zabralo nam to niecala godzine lacznie z tonieciem w blocie karczowanego lasu - bo trzeba bylo jednak kawalek przejsc na piechote :))))))) i kolezanka miala pelniutko i ja - bo zbiory potem wysypujemy i dzielimy na pol obiecalysmy sobie wypad na kanie i na pieczarki - tylko troche krow sie boje - bo tu glownie na pastwiskach te pieczarki - chociaz u mnie nawet na parkingu przed domem zatrzesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci Francuzi jacyś chorzy... Ale domyslam się , że mają tyle swoich pysznych specialite de la maison, że już się nie muszą schylać po jakieś tam ryzykowne grzybki ;) I w naszym ogrodzie rosną brzyby - mamy małą plantację kań ( czubajka kania w niektórych rejonach Polski zwana sową). Wczoraj dziecko przyniosło 12 sztuk! Z części zrobiłam sos do obiadu, bo smażonych a la schaboszczak mamy juz dość, część właśnie suszy się w suszarce . Po wysuszeniu krusza się jak złoto i pakuje ten susz do słoja - w zimie robię z tego błyskawiczny sos grzybowy. A teraz idę do kuchni robić sernik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
farmerko :) litościii aż slinka cieknie mi po brodzie na myśl o ociekajacej masełkiem kani :(( och ... to niesprawiedliwe. Na rynku coprawda grzybek ten kupić można , jednak ja nie ufam ludziom w takich sprawach :(( Na grzybach nie byłam już lata ... i z tego co jeszcze zostało mi w pamięci to wyglad borowika , kurki i maslaczka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze maślaczki ze śmietaną i nie można ich pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dzisiaj przytachalam prawie 7 kilo prawdziwkow i borowikow - ale borowiki te najcenniejsze ze szlachetnych przyznam byly trudne do zlowienia - na koncu znalazlysmy takie miejsce ze grzyby mozna bylo kosic kosa :))) ale juz nie mialysmy sily zbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ok zamrozilam troche - w malych woreczkach - dopiero teraz dotarla do mnie informacja o suszonych kaniach - tu widzialam wielkoludy nie kanie - sa przepiekne juz - sprobuje twojego pomyslu - wysuszyc i pokruszone - a pachnie pachnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
daddi pachnie :)) a ja wciazze sznurami rozwieszonymi w kuchni - bo dokladnie nie mam gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam sznury ,niech sobie wiszą . Ten zapach ! aż sama czuję . Na razie jedyne co mogę to pożreć słoik pieczarek ..... ale może już za niedłgo / nie umię wstawić pyzia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
nie wazne emoticony bo : lomatko jakie pyszne te grzyby - a zamrozone wygladaja slicznie - dziekuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
daddi do tych borowikow dodalam echalotke lekko podsmazona i 3 zabki roztartego czosnku - ochhhhhhhh - a te suszace sie na sznurach pachna w calym mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mój mąż wybiera się na grzyby może też będzie mi pachniało /już się cieszę/ , ale wątpię czy nazbiera tyle żeby i sos i mrożenie. U nas podobno grzybów niewiele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×