Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcacazmiany

jak odnowic stare meblee

Polecane posty

Gość chcacazmiany

mam w pokoju stare meble taka mebloscianka z oklejonej plyty. chce je jakos odnowic i nie wiem czy lepiej kupic i okleic jakas okleina czy moze pomalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okleina okleisz porzadnie
tylko dzrwiczki i wieksze powierzcniemi, wiec moze jednak farba, waleczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
tylko nie wiem czy ta farba bedzie sie trzymac tej powierzcni niby ona nie jest lakierowana ale zupelnie matowa tez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawa przed malowaniem to odtłuszczenie ,bo inaczej to farba ci zlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
a jaka farbe polecacie. podobno z duluxa jest nie za dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
a czy jak pomaluje meble farba akrylowa to potem moge jeszcze dla wiekszej trwalosci pomalowac lakierem wodnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrauuu
Pewnie, że możesz. Tylko pamiętaj, że lakier zmieni odcień farby. A może spróbujesz metody decoupage? Pomysłowo, niekonwencjonalnie i pięknie można zmienić wygląd starego mebla. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
nie znam sie na tym i na dodatek nie mam talentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
Mrauuu a jaka farbe bys polecila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany
juz kupilam z duluxa wodna farbe akrylowa i lakier wodny ktorym pomaluje juz po tej farbie. zaczelam scierasc papierem sciernym te oklejne ale nie wiem czy samym papierem dam rade. starlam juz ten lakier z jednych drzwiczek, pomalowalam na probe ale widze ze przeswituje ta okleina. nie wiem czy jak pomaluje drugi raz to nie bedzie tego widac. a moze trzeba jakos bardziej zedrzec te okleine. tylko jak ? szlifierka nie za bardzo bo robie to w mieszkaniu wlasciwie nie wynoszac mebli z pokoju. moze macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacazmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj za pierwszym razem to żadna farba ci nie pokryje i nakładaj farbę wałeczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szara, jeżeli segment jest rzeczywiście z litego drewna, to musisz zedrzeć \"do gołego\" dokładnie papierem ściernym (najlepiej na szlifierce), a potem możesz malować czym zechcesz, najlepiej lekko przejrzystym, żeby było widać strukturę drewna, czyli wchodzą w grę bejce, lakiery lub oleje i woski. Lakierem samemu dużą płaską powierzchnię ciężko dobrze pomalować, dlatego polecam bejce, oleje i woski. Możesz dzięki nim zabarwić drewno na dowolny kolor, ale nadal widać usłojenie. Jeżeli Ci się nie chce zdzierać do żywego drewna starych farb, lub jeżeli (co bardzo prawdopodobne) segment jest z płyty meblowej, a nie litego drewna, polecam akrylowe farby. Oczywiście, zanim pomalujesz również musisz lekko przeszlifować i odkurzyć całą powierzchnię. Potem małym wałeczkiem ze dwie warstwy w wybranym kolorze i już. Można też oczywiście łączyć kolory, np. szkielet ciemnobrązowy, a drzwiczki wanilia (oczywiście też inne kombinacje). Ewentualnie niegłupim pomysłem może być zgrabne oklejenie drzwiczek tapetą o pasującym wzorze i jakiejś ciekawej fakturze. Plus ewentualna wymiana uchwytów i meble jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Platfuska
Czy farby akrylowe to to samo co elamia wodorozpuszczalna? pliss odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam segment z litego drewna, nie żaden tam okleionowy. Też ma plamy . nie wiem czym od poczatku był zrobiony, czy woskowany, czy raz polakierowany, bo wszystko zlazło. Czym go odnowić? bejcą? A może rozjaśniaczem do drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie jest to segment z zadnej płyty meblowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o jakich dokładnie plamach piszesz, ale jeśli chcesz nadać wygląd drewnianym meblom, to chyba najlepiej jakiś ekologiczny lakier, albo wosk. Możesz też zastosować farbę akrylową, albo bejcę właśnie. Możesz zajrzeć na stronę esmebel.com tam widziałam ostatnio woski do drewnianych mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam bardzo ładne taborety w stylu angielskim ale bardzo wyrobiły się już siedziska. Kupiłam trochę pianki poliuretanową z firmy www.jag.pl oraz materiału obiciowego. Bardzo ładnie to wyszło i taboreciki znowu spełniają swoją funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednej strony renowacja mebli to fajna zabawa. Jakiś czas temu na targu ze starociami znalazłam piękne ala zabytkowe krzesła. Siedziska niestety były zniszczone ale oparcia, nogi były okej. Odnowiłam siedzenia, kupiłam wypełniacza - trawy morskiej, kleje i bardzo ładna tkaninę obiciową z tego sklepu http://www.artmeb.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszek Mazur
Stare meble tylko vidaronem. Pięknie ujednolica kolor i zostawia ochronną warstwę. Można znaleźć w bardzo dobrej cenie, trzeba szukać promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można kupić farby i bejce na http://artdeku.pl na pewno w pewnym stopniu odnowisz meble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już najdzie mnie wena, żeby staremu krzesłu lub leżance nadać nowe życie i wyczarować nowy piękny mebel - moje pierwsze kroki prowadzą na pobliski targ ze starociami i antykami. Zawsze kupie jakiś taboret lub krzesła, które wymajają renowacji i proszą się o nowe obicie. Potrzebne akcesoria takie jak tkanina obiciowa, gąbka czy sprężyny,kleje, nity, guziki tapicerskie, wkręty, śruby i tp kupuję w hurtowni http://magab.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już szukasz nitów i tak dalej, to weź sobie zerknij tutaj: http://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/nity/nity-pop/ - na norsteel znalazłem swojego czasu naprawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy w mega korzystnych cenach. Teraz ciężko o prawdziwie profesjonalny sklep z częściami, czasy się troszkę zmieniły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×