Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Milenaa.

Jak pięknie urządzić salon ???

Polecane posty

Gość Milenaa.

Jakie meble polecacie,jakiej firmy. Mogą być drogie oby tylko były warte ceny wytrzymałe,funkcjonalne i ładne. Jakie oświetlenie ,kolory ? Doradzicie coś ? Proszę o linki, o polecenie mebli, oświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teli..
oooooooo...mnie też interesuje ten temat!!!! pochwalcie sie swoimi salonami....kuchniami...lazienkami.... pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Wybór konkretnych mebli to rzecz wtórna, najpierw się określ, jaki styl lubisz, czy mają to być meble nowoczesne, czy w stylu kolonialnym, czy np. mieszane style. Jak duży jest salon, czy ma być z jadalnią, itd. Poszukaj inspiracji: http://www.divinedesign.tv/master.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ta nie działa
trzeba wiedziec... jaki jest salon... jakie ma ułożenie... czy słoneczny...na co jest widok...jakie zasłonki otd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
Salon jest spory (wg mnie) ok 40 metrów, z kącikiem jadalnianym. Ma kilka dużych okien 150x 180 cm (coś koło tego).Okna nie są białe ale ciemne drewno. Część jadalniana jest słoneczna (przy oknach) a część wypoczynkowa (fotele,sofa,stół) jest za ciemna. Chciałabym rozjaśnić cały salon. Ale jak zrobię jasne ściany to wtedy kupić ciemne meble ? Aktualnie mam ciemne ściany a meble są jaśniejszym akcentem,ale jest zbyt ponuro i znudziło mi się. Widok na ogródek,dom sąsiadów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
Jeśli chodzi o meble to jakie polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepiej wynając dobrego
architekta wnętrz. Polacy kompletnie nie mają zacięcia wnętzrarskiego, a uparcie robią wszystko sami i potem wychodzą jajecznice mieszkaniowe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
Pytam ,bo meble też są ważne a ja chodzę,oglądam i zero weny twórczej. Chciałabym jakieś zobaczyć i powiedzieć " to jest to" :-) Nie lubię designerskich,"kwadratowych" skórzanych sof . Lubię wygodne,ciepłe meble (mogą być poduchy) sofy,które zapraszają do odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Nadal ani słowa o stylu:) a to podstawa, nie każdy lubi np. minimalistyczne wnętrza w stylu zen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
Nie lubię minimalizmu a na stylach nie bardzo się znam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdagzda
Zrób plan prowizoryczny, żeby było wiadomo gdzie są oka, jaki pomieszczenie ma kształt, gdzie jest wejście, kącik jadalny, co masz na podłodze, jakie meble chciałabyś mieć w salonie (ty tylko symboliczna komoda czy jakieś większe zestawy) itp. Jeśli nie podoba ci się nowoczesny styl, to można bardziej taki tradycyjny. Mój szwagier na np. Kanapę skórzaną, ale w drewnianej oprawie - wygląda b. tradycyjnie i cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
http://www.bibelou.pl/ http://www.rivieramaison.nl/index.cfm?pid=CU-page-A6168AF1-18A9-0543-F5D41A7773767C52 tak naprawdę to lepiej wykorzystać tę przestrzeń i ograniczyć ilość mebli, za to klimat zrobić dodatkami, dobre obrazy, grafiki na ścianach, zasłony itp. Znajomi w takim salonie mają tylko 2 wygodne kanapy, stolik i 1 serwantkę, oprócz tego jakiś zabytkowy stoliczek pod oknem - i już. (stoł i krzesła są we wnęce jadalnej). Wtedy salon "oddycha".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
ruanda dokładnie :-) Salonu nie chcę "zagracać" ma tam być tylko sofa,ewentualnie 3+2 może jeszcze fotele ;-) jakaś ładna lampa stojąca, stolik, ładny żyrandol ... coś tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa.
Jest tu dzisiaj ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozesz rozrysowac uklad pokoju , zaznaczyc okna, drzwi i miejsce jadalni. Ja bardzo interesuje sie urzeadzaniem wnetrz , wiec moge dac ci jakies pomysly :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam w salonie
czerwoną 3 osobową skorzaną kanapę ,meble wenge,stók i krzesła szary dywan szare zasłony sciany są biale ,nad kanapą sciane pomalowalam na czerwono nad stolem z krzesłami mam dużą grafikę zczarno szaro czerownymi elementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conis
Według mnie wszystko zależy od tego w jakich pomieszczeniach dobrze się czujemy - nowoczesnych czy bardziej tradycyjnych. Ja przeważnie wybieram naturalne meble proste z nowoczesnymi akcentami - tak aby było przytulnie :) Na przykłąd ten pomysł jest całkiem niezły http://www.esmebel.com/_img/rafael2Family.jpg można jeszcze gdzie jakaś sofę wstawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak szukasz inspiracji do urządzenia domów przeszukaj sobie blogi wnętrzarskie, strony firm projektowych. Zobacz sobie na przykład tutaj: http://www.n-design.pl/ To biuro projektantów wnętrz. Mają świetną galerię ze swoimi realizacjami. Ogólnie fajna i profejsonalna ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te mają swój styl
Ten zestaw jest cudny , do tego jeszcze duży stojący zegar w tym stylu i byłby super piękny salon - ale ta cena???????? O matko jedyna!!!!!!!:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyhdx
--------> te mają swój styl Te meble to tragedia, jak u starej babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te mają swój styl
Zależy dla kogo,wiesniakom to starczy styl typu - wszystko po 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem pod wrażaniem sof z ArisMebel a to dlatego, że są mega stylowe - co nie znaczy, że będą pasowały jedynie do klasycznego wystroju - świetnie sprawdzą się też w nowoczesnych / surowych wręcz wnętrzach bo dodadzą im nieco przytulności i ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabajone_
Polecam meble ze sklepu extrapunkt.pl Znajdziesz tam i tańsze i droższe meble od koloru do wyboru, ponieważ posiadaja w asortymencie mebelki róznych producentów co do urządzenia salonu można skorzystać z ich porad http://www.extrapunkt.pl/ebook/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się bardzo podobają meble, które można zobaczyć na stronie esmebel.com, solidne i ładne drewniane meble, można polecić szczególnie ze względu na meble z drewna bukowego, tańsze niż gdzie indziej, a wykonanie mistrzowskie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy ma inny gust ale
jesli nie chcesz,zeby twoj salon po 5 atach "wyszedł z mody" poelcam starocie, czy jak masz wiecej kasy- anntyki. Ceny pieknych straych mebli sa w cenie nowoczesnych, cesto tanszych a z wiekiem robia sie tylko ciekawsze. Ja mam tak urzadzony salon , naprawre tanio, a zawsze slysze od progu wielkiie"ach":) bo meble sa niepowtarzalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×