Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GretaBe

Jak załatwić KSIĄŻECZKĘ SANEPIDU???? ktoś wie?

Polecane posty

Muszę to zrobić do nwej pracy, ale nie wiem jak. Kto już taką ma, niech pisze, plz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robiłam
książeczkę zdrowia dosyć dawno temu, więc nie jestem pewna, czy informacje będą aktualne... myslę, że wszystko zalezy od tego, do jakiej masz iść pracy... kiedyś trzeba było zrobić RTG płuc, WR (czyli badanie krwi na obecność chorób wenerycznych) i tzw. nosicielstwo, czyli badanie kału, które miało ujawnić czy nie jesteś nosicielem jakichs chorób... w mojej obecnej pracy robię tylko raz na jakiś czas RTG i co pół roku pojawiam się w Medycynie Pracy, w celu poświadczenia w owej książeczce, że jestem zdrowa i moge pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, niezły z tym wszystkim kociokwik. Tu książeczka, tam stempelki...myślałam, że to będzie łatwiejsze. Serdecznie dziękuję za info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idizesz
na szczescie teraz dostajesz prbówki, wiec kłopot z głowy nie trzeba całego :litra":P maczasz i juz no fakt kłopot bo jak faktycznie ktos nie wyproznia sie codziennnie to robi te badania dłuzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubaw po pachy
Dziewczyna probówki otrzymała z wyjaśnieniem ,jak i co należy zrobić (przecież każdemu tłumaczą). Może nie zrozumiała,może bała się ,że taka ilość będzie mniej wiarygodna? Panie w laboratorium zatkało,ale rzeczowo powtórniae wyjaśniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, jak trzeba to trzeba...:) XXI wiek, pomyślcie tylko, a trzeba się babrać we własnych odchodach...Mogliby wymyślić coś bardziej higienicznego :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ple ple
To jeszcze ja mam pytanie Ja aby się dostać do pracy potrzeba mi orzeczenia lekarskiego do celów sanitarno epidemiologicznych oraz skierowanie na badania. te pierwsze badanie dotyczy kału na nosicielstwo. czy zatem jak zrobię te pierwsze 2 to czy będę mógł z sanepidu odebrać samą książeczkę(bez tych 3-dniowych badań)? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia asia
a ja mam pytanie zalzy mi na czasi, czy jak zrobie badanie w piatek, to czy jest szansa ze w poniedzialek beda wyniki i ksiazeczka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki nic nie dadza
Mam pytanie. Do końca września miałam podbić książeczkę sanepidu, lecz nie podbiłam jej, czyli będę musiała ją na nowo wyrabiać i znowu płacić 80zł za badania czy jak?? Przepraszam że podpinam się do tematu ale nie chcę zaśmiecać forum 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki nic nie dadza
podnosze moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukana007
Użytkownik podpisujący się pod pseudonimem Bierzcie to oszust!!!!! Kupiłam od niego książeczkę jakiś miesiąc temu i przy kontroli w pracy sanepid określił ją jako podrobioną... Przez to teraz mam niezłe kłopoty w pracy jak i jestem oskarżona o posługiwanie się fałszywym dokumentem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urza
a czego sie pani spodziewala kupujac to od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukana007
szczerze nie polecam uzytkownika "bierzcie" same problemy za to sa inni uczciwi jeszcze na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marix43
kosmetyki nic nie dadzą - książeczkę wyrabia się raz w życiu - Badania na nosicielstwo, jedynie badanie u lekarza medycyny pracy robi się co roku, idź do takiego lekarza, zapłac ustaloną kwotę i po kłopocie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pichu...
Cześć!:) Mam do Was pytanko . Ile zapłaciliście ogólnie za cała książeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaa_23
jak państwowo się robi badania krwi i przeswietlenie to za darmo:] tylko płaci sie 100zł za kał na nosicielstwo. Zalezy kto gdzie pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c o too jest
robilam ksiazeczke ze 3 tyg temu i wystarczylo isc na te 3 pobrania probki kalu, przez 3 kolejne dni, mniej wiecej o tej samej godzinie - oczywiscie do sanepidu, czwartego dnia juz byly do odbioru wyniki. Kosztowalo to 80zl Potem z wynikami do lekarza rodzinnego, placi sie 20zl i on wypisuje ksiazeczke. Gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erath
ja odebrałam swoje wyniki badań w poznaniu ale mi powiedzieli że książeczka we własnym zakresie, że mam iść do jakiś wydruków (tak zrozumiałam przez telefon) i sobie kupić jestem kompletnie skołowana i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujesz książeczkę
i z nią i wynikami do lekarza medycyny pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erath
no ale gdzie można ją kupić? jakiś skplep "specjalny" czy może papierniczy xD ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghoul
Moja ciocia pracuje w tym punkcie w sanepidzie co odbieraja probki do badania i raz koles przyniosl całego "kloca" w pudełku po butach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, może ktos wie gdzie mam iść by zmienic dane w ks. sanepidowskiej? Tam gdzie ją wyrabiałam? Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest tak
teraz już nie ma książeczek sanepidowskich. Trzeba sobie zrobić badania, iść z wynikami do medycyny pracy i tam dostaje się takie zaświadczenie uprawniające do pracy przy spożywce. Można sobi eewentualnie książeczkę sanepidowską kupić w drukarni i tam to zaświadczenie wpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka86
tak, tak.. a obydwa telefony odbiera ta sama osoba- pewnie autor postu powyżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tak można!!!!
ciężko wiekszosci z was pojąć że te badania po coś są? i taki idiota który "książeczkę " kupi pracuje pewnie przy żarciu i nie daj Boże jak ma tasiemsca to po prostu zaraża dalej. no ale po co sie przejmowac innymi liczy się tylko własna wygoda! no bo trzeba by dupsko ruszyć i przejść sie do sanepidu pare razy ale to takie męczące... żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Policzanka29
A to ksiażeczki nie można sobie czystej kupić w papierniczym? tylko trzeba w mmedycynie pracy albo sanepidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liisemary
Jak można kupować książeczkę SANEPIDU ? Bylibyście zadowoleni z lekarza, który kupił sobie dyplom lub jakieś zaświadczenia ??? No chyba nie bardzo.... Czy naprawdę tak trudno zrobić te badania.. Gdzie jest jakaś odpowiedzialność za kogoś, czyjeś zdrowie? to się tak zupełnie nie liczy ? Czasem ktoś nawet nie wie, że jest chory i zakaża innych... Szczerze powiedziawszy dobrze, że was w ciula zrobili. Może następnym razem ktoś pomyśli. Absolutnie nie życzę Wam chorób itp nikomu zresztą... ale trzeba trochę pomyśleć o innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas2kosz
Witam Chciałbym się dowiedzieć co "wykaze" mi badanie kału na nosicielstwo? Czy takie badanie może wykazać chorobę "weneryczną" przebytą kilka lat wstecz? Trochę boję się badania. Niby będe pracował w biurze, ale przyszły pracodawca domaga się książeczki sanepidowkiej i musze ja wyrobić...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barany
" 6. Po odebraniu wyników należy udać do lekarza medycyny pracy, który na podstawie tych wyników dokonuje wpisu do książeczki do celów sanitarnoepidemiologicznych. Druk książeczki można nabyć w Punkcie Przyjmowania Prób w Wojewódzkiej stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ul. Nowowiejskiego 60 w Poznaniu lub w sklepach z drukami akcydensowymi" Wystarczy wejść na stronę sanepidu (tu akurat ze strony sanepidu poznańskiego) nie musicie się rozbijać po forach, tym bardziej że połowa ludzi wypisała tu totalne bzdury i głupoty -.-'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×