Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iwona Ka*

Jak zrobić dobre danie chińskie ?

Polecane posty

Gość Iwona Ka*

Będę wdzięczna za wskazówki :-) Jaki ryż kupić ? Brązowy? Jaśminowy ? Jaką przyprawę do chińskiego polecacie? Tylko sos sojowy czy coś jeszcze ? Mam piersi z kurczaka, sos słodko kwaśny (gotowy) pudliszki. Muszę kupić przyprawy (piersi drob. muszę czymś przyprawić bo z samym słodko-kwaśnym będą zbyt jałowe) i ryż i może jeszcze jakieś warzywa ? Poradźcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona Ka*
Podnoszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000lala1000
hej, piers najpierw przypiecz z przyprawami na patalni, ryż wg gustu- ja np nie lubię. Jako dodatek polecam gorąco mieszankę chińska warzyw ze stonki- naprawdę dobra, jakość lepsza niż w drogich odpowiednikach. Nie przesadź z sosem sojowym, może łatwo zdominować smak potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000lala1000
a! i jak masz gotowy sos (którego nie polecam) to wtedy zapomnij o sosie sojowym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
Ja robię tak: w woku (ale możesz użyć patelni) na oliwie podsmażam warzywa chińskie na patelnię (mrożone), dorzucam pokrojoną w paski pierś kurczaka, i posypuję przyprawą do woka lub kuchni chińskiej. Gdy kurczak nie jest już surowy, a warzywa gotowe dodaję kilka (2-3) krople soju sojowego. W międzycazsie przygotowuję makaron sojowy lub ryżowy (wystarczy zalać wrzątkiem na kilka minut i odcedzić), dodaję do potrawy, mieszam. Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaah
jak to ma byc dobre danie chinskie to napewno nie z sosem pudliszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona Ka*
Sosu z Pudliszek nie muszę dodać ( napisałam tylko ,że mam go akurat w szafce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000lala1000
Ja osobiście też wolę makarony. Ostatnio trafiłam na makaron z fasoli moon- podobny do sojowego ale jeszcze smaczniejszy i tak jak ktoś powyżej wspomniał, bardzo łatwy w przygotowaniu. Zaś jeśli chodzi o przyprawy to chyba najlepiej wszystkiego po troszku- trochę czosnku granulowanego, bazylii, oregano, curry a jak ma być ostrzej to pieprz kajeński nie ma sobie równych. Kurczak już mi się trochę przejadł i o wiele bardziej mi smakuje z karkóweczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
curry, baylia i oregano to chyba raczej nie do chinszczyzny ;) najpierw podsmaz na oleju (najlepiej arachidowym, ale moze byc rzepak) rozdrobniony czosnek i korzen imbiru. najlepiej w woku, ale jak nie masz kazda duza patelnia bedzie dobra. teraz dodaj warzywa, np cebule, papryke, pieczarki, groszek ... pomieszaj na goracym ogniu zeby sie odparowaly i szybko przypiekly, dodaj mieso dosc drobno pokrojone i mieszajac smaz szybko i konkretnie. jak juz bedzie prawie gotowe wszystko na patelni, posyp szczypiorkiem, rozdrobnionymi orzeszkami, dodaj troche gotowego sosu np. ostrygowego, hoisin, z czarnej fasoli, sojowego. jak lubisz na ostro, to na samym poczatku dodaj papryczke czili, albo suche wiorki. przemieszaj, posmakuj. do tego ryz obojetnie jaki, brazowy bedzie zdrowszy, bialy delikatniejszy, byle normalny ryz, nie bezsmakowe przetworzone ryze z torebek. albo makaron. przyprawy typu "przyprawa do ... ' zawdzieczaja swoj urok glutamianowi sodu, wiec raczej nie polecam ;) trudno tak 'na sucho' radzic, najlepiej bys sobie poczytala przepisy na dania chinskie, najlepiej profesjonalne przepisy, nie internautow, bo ... no wiesz ;) chiny sa tak wielkie, ze nawet kuchnie regionalne sie wystarczajaco roznia, zeby kazdy znalaz typ najbardziej podchodzacy pod jego gust. ps. ale jak sie w domu robi, to i tak nie wychodzi takie 'magiczne' jak w restauracji ;) tym niemniej - powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odkryłam tajemnice takiego glutowatego, przezroczystego sosu który w tanich potrawach chińskich spaja np mięso, warzywa i świetnie smakuje: Przygotowujemy w szklance miksturę: pół szklanki wody 2 łyżki sosu sojowego płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej Wymieszowujemy i wlewamy do smażących się warzyw i mięsa. Wiem, to może nie jest odkrycie stulecia, ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfgc
ja wole makaron sojowy, z ryżem dziwne..ale mi nie smakuje:) warzywa na patelnie, ale nie mrożone, sos sojowy, chilli, imbir, orzechy nerkowce, pokrojona w cienkie plastereczki wolowina, lub ja np wole mrożoną mieszanke owocow morza, sol, pieprz, papryka, standardową paczkę orzechow nalezy dodac do warzyw i mięska na jakies 10 min przed podaniem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfgc
a i mam taką przyrwe ( 5 smakow chinszczyzny czy jakos tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karimek
Jesli chcesz robic chinskie potrawy to znam fajny serwis z orienrtalnymi przepisami www.chinskieprzepisy.pl Muisze przyznac ze swietna sprawa :D chinskie a w polsce! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W lidlu mają dobrą mieszankę warzyw chińskich, ja często kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chinczycy nigdy nie mieszaja
ryzu z miesem czy jarzynami tylko jedza osobno ( jako dopychacz- tak jak my chleb). Powinno byc wiele potraw , mozesz zrobic kurczaka w slodko-kwasnym, duszone warzywa, ryby - poszczegolne przepisy znajdziesz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka Drako
ja polecam egzotyczne smaki sosów które wprowadził ostatnio na rynek Łowicz. Mamy do wybory trzy słoiczki do których dołączone są przyprawy odpowiednio skomponowane pod względem smaku, co uważam za świetny pomysł. Smaki to: - Seczuański- kwasno pikantny z charakterystyczną dla kuchni wschodniej warzywną bazą doprawioną ostrą imbirową nutą. - Arabski - aromatyczny, korzenny sos z orzeźwiającą nutą mięty, z goździkami, cynamonem. - Karaibski słodko-pikantny sos do mięsa z lekką cytrusową nutą. SECZUAŃSKI idealnie nadaje się do dań chińskich, najlepiej z kurczakiem i ryżem. Charakteryzuje się dużą ostrością oraz ciekawym, lekkim imbirowym akcentem. Na uwagę zasługuje też skład - mamy tutaj grzyby Mun, jeden z kulinarnych symboli Chin świetnie sprawdzający się w tej mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W woku na odrobinie oliwy zeszklij pol cebuli, posiekanej w paski. Nastepnie dodaj papryke (czerwona, zolta, jaka chcesz - zeby bylo kolorowo) tez w paskach (ja tak lubie ...). Dodaj imbir (nie musi byc swiezy), chilli, czosnek! i odrobine wody, zeby warzywa szybciej staly sie miekkie. Pod koniec posiekane pieczarki lub kielki itd. Mozliwosci jest wiele. Sos mozesz zrobic mieszajac sos sojowy z miodem. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakościowo to mi bardzo odpowiadają przyprawy sprzedawane przez sklep ze strony nmr.com.pl. Nie wiem na czym to polega ale ich mieszanki mają bardzo intensywny zapach, czuć każdy składnik, wszystko jest świeże. Jakość zupełnie odmienna niż to co wcześniej zamawiałam, gdzie niby też brałam czy to liść laurowy, czy to lubczyk a mimo wszystko smak i aromat nie był tak dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvdd
Hej. Mi znajoma poleciła sklep z przyprawami w internecie w tamtym miesiącu, na stronie nmr.com.pl jest ich cała oferta. Dobrze zaopatrzony, można u nich znaleźć chyba każdy rodzaj przyprawy jaka istnieje. Są od mięs, do sałatek, marokańskie, włoskie, chińskie – co kto potrzebuje. Z tych co do tej pory zamawiałam to wszystkie były okej – na pewno muszę powiedzieć że świeże, pachną do dzisiaj bardzo intensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czay
Szczerze powiedziawszy dania chińskie są dość proste w przygotowywaniu - wystarczy WOK, składniki które chcemy usmażyć z dużą ilością chili i czosnku i gotowe! Sam, chcę niebawem spróbować owoców morza. Znalazłem przepis, który zamierzam wypróbować: http://pokochajolejrzepakowy.eu/owoce-morza-polskiej-kuchni/ - czy uważacie, że ośmiornica przygotowana w ten sposób będzie smaczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny, wygodny jest sklep na stronie http://nmr.com.pl. Internetowo można dostać każdą odmianę przyprawy. Rzeczy mają do mięs każdego typu, nieważne czy jest to zwykły kurczak, czy gęś, albo kaczka, mają każdą mieszankę. Firma jest z Siedlec i też głównie polegają na ziołach z okolicy, są naturalne, świeże, nie sprzedają mieszanek które od miesięcy zalegają gdzieś na magazynie i już dawno straciły swój smak i aromat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa2309

Ja też lubie dania chińskie na obiad. Kupuje takie gotowe mieszanki w moim polo Zaczarowany Ogród, do tego jakiegoś indyka, kurczaka albo jakieś inne mięso. Mięso smaże, wrzucam mieszanke warzywną na patelnie i smaże przez chwile. Później dodaje jeszcze trochę przypraw orientalnych, sosu sojowego i gotowe. Podaje albo z ryżem albo makaronem chinskim. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×