Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czasem zamglona

jak zrobic pranie

Polecane posty

Gość czasem zamglona

jestem poczatkujaca gospodynia i mam pytania -czy skarpetki pierzecie z innymi ubraniami? -jak prac bielizne? -jak doprac biale skarpetki? -jak segregowac pranie? -w jakiej temp.prac? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pranie rozdzielam wg kolorów a nie wg rodzaju ubioru (piore razem skarpety, bluzki, majtki, ręczniki, posciel itd.) mam takie prania: -białe -żółte i beżowe -szare i jasne niebieskie -granatowe i czarne -czerwone do bialego daję proszek do bialego do kolorów - do kolorowego wszystko piore w 40 stopniach, chyba, że coś nadzwyczajnego - mocno zabrudzonego czy przepoconego wykątkowo - to 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zamglona
no,ale jak nas jest 2 osoby to jak to zrobic jak jest np.malo bielizny brudnej?czekac az dojdzie reszte brudnej czy prac np.z bluzkami?co radzisz Ewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam Ci przecież - nie segreguję wg rodzaju ubrań (np. bielizna, bluzki, posciel), tylko wg kolorów bieliznę piorę ze wszystkim, co jest tego samego koloru z 3 osób mam pralke włączoną 1-2 razy w tygodniu można wrzucić połówkę, nowe pralki maja automatykę wagową, tylko trzeba na oko dopasowac ilośc proszku do ilości ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zamglona
dziekuje Ci bardzo,a jak skarpety sa bardzo zabrudzone,to moczysz je przed wlozeniem do pralki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhdcelcb
ja rozdzielam pranie tylko wg kolorow . oczywiscie delikatne bluzki i biustonosze w ktorych chodze do biura piore w programie "reczne pranie" a tak to wszystko razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zamglona
wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie skarpety zmienia się codziennie, nie mam jakiś mocno zabrudzonych, to nie wiem może faktycznie, namoczenie by pomogło ale lepiej - nie brudzić przez 3 dni, tylko zmieniać codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaa
ja ręczniki piorę osobno w 60 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorę często, więc rzeczy nie są zabrudzone, dlatego wystarcza im 40 stopni. Mój TŻ Jest czyściochem, oboje uwielbiamy białe ciuchy. Rodzaje prania u nas: -Ulubione białe, jasne ciuchy- 40 stopni mniej obrotów wirowania -białe, jasne ciuchy + jasna bielizna, skarpety (mamy dużą większość takich) 40stopni mniej obrotów wirowania -ciemne i czarne ciuchy- 40stopni -ręczniki pościel, ściereczki- 60stopni (choć czasem zdarza się wyprać razem z białymi jasnymi i=ciuchami) -spodnie, jeansy 40 stopni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy są rzeczy , które nie pasują do żadnego prania, puszczają kolor- piorę je w rękach. Mam ich dosłownie kilka sztuk :). Sposób na skarpety jest prosty- zakupić ich baaaardzo dużo i zmieniać codziennie. Wtedy wcale tak często nie trzeba prać. A wśród cen wszystkiego skarpetki da się przeboleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zamglona
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bielizny typu majtki, biustonosze nie polecam prac razem z posciela... szybko szarzeja. i zwykle bielizne piore w wyższej temp, np. 60 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtereee
ja piore biustonosze i swoje majtki recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie dzielę wg
ubrań - tylko kolorów: jasne razem ciemne - razem wełna i delikatne razem Biustonosze tylko ręcznie. Oczywiście jak mam jakąś delikatną bluzeczkę, a nie mam z czym wyprać - to upiorę ręcznie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 tc
Ja wszystko piorę w 40 stopniach i w tym samym proszku - przeważnie jakiś tam "color", z tym że tak: Pościel zawsze osobno a reszta razem: czyli ręczniki, bielizna, ciuchy itd. Jedynie dzielę na kolory, i zawsze mam 2 rzuty prania: jasne i ciemne, zresztą znam te rzeczy i wiem, które mogą zafarbować, a które nie. Biustonosze i delikatniejsze rzeczy piorę w woreczku uszytym z firanki albo w małej poszewce z poduszki. Żadna filozofia, nie bawię się w jakieś tam gotowania, krochmalenia i inne wynalazki z przeszłości. W domu wszyscy zdrowi, pranie czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksperymentując - odkrywasz
Ja piorę pościel osobno, ręczniki też osobno, ściereczki także w 60 st., ewentualnie w 90 st - to zależy czy pranie się nadaje do tak wysokiej temperatury. Skarpetki także osobno, jeżeli jest ich dużo, ewentualnie dołaczam do prania ubrań po zamoczeniu lub zapraniu ręcznym. Białe rzeczy - 40 st kolorowe - 40 st szare - 40 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem zamglona
wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii21
Ja skarpetki gotuje + persil. Nawet te kilkuletnie wyglądają jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdss
a jak sie gotuje skarpetki?w garnku?ile czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wszystko oprócz swetrów
piorę w temperaturze 60 stopni, a co jakiś czas gotuję to, co można. Gotuję - czyli piorę w pralce w 90 stopniach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewwe11
a czy gotujecie cos w garkach,tzn kiedys widzialam jak moja babcia gotowala w garku szmatki i skarpetki,ale kiedsy nie interesowalam sie tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiary-godne
Rany julek, z czego wy macie te majtki i skarpetki, że wytrzymują gotowanie w garnku? z lnu? Przecież to się rozlezie po jednym razie! No ale jak się w barchanach chodzi zamiast w koronkach...:D No i na jakie choroby cierpicie? Trąd, kiła, syfilis?????? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtt
he he:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore ciuchy
wszystkie w 30 stopniach, reczniki i posciel w 60. dziele na ciemne i jasne. wszystko w jednym proszku do kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpa lumpa
posciel, reczniki i skarpety/majtki w tym samym kolorze razem w wysokiej temperaturze (lubie bielizne wygotowana, skarpety tez ladnie puszczaja brud), ciezkie ubrania typu dzinsy, bluzy na wyzsze obroty, ale niska temp., bawelna, czyli bluzki, koszulki w niskiej temperaturze przy niskich obrotach, biustonosze wkladam do specjalnej torby do prania delikatnych rzeczy. Ubrania rozkladam na: biale w goracej temperaturze, biale delikatne lub normalne, ciemne normalne, ciemne delikatne i zimne, kolory delikatne i zimne. Jesli mam czerwone, to wtedy kombinuje czerwono-czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtt
umpa lumpa---kurcze,po co tak kkomplikowac sobie pranie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore ciuchy
szczerze mowiac jak czasami mi sie gacie skoncza to wrzucam ciemne do jasnego albo odwrotnie i nic sie nie dzieje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę coś polecić
sprawdzać metki i zalecenia producenta odzieży i środków do prania a nic się nie stanie z praniem , przecież to nie takie trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×