Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maaaaja

jaka kołdra lepsza - puchowa czy syntetyczna??

Polecane posty

Gość maaaaja

napisałam na forum o zakupach, ale tam chyba się nie znają ... jestem początkującą panią domu ;) i nie wiem jaką kołdrę na zimę lepiej kupić: syntetyczną czy z puchu kaczego?? i druga część pytania: czy macie jakieś złe/dobre doświadczenia z kołdrami i pościelą z ikea??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaja
czyli,ze nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam koldre z puchu
z Jyska, upralam w pralce- bdb, wiec jest higieniczna, a przy tym grzeje i czlowiek sie nie poci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abbhb hb
puch uczula,wiec nie nadaje sie dla alergikow a poza tym pierwszy raz słysze aby puch prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vasnnd
zasada jest prostsza - rzeczy sa tym lepsze, im sa drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest wiele wyjatkow
NIe zawsze droższe znaczy lepsze i na odwrot,to co tanie nie zawsze jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczulaja ale jesli nie
pierzesz , bo wtedy rozwija sie roztocze, na tej z Jysku ( kacze pierze, w promocji czesto, takie niebieskie) po 50 zl bylo napisana prac - upralam, rewelacja, nic sie nie zmienila, jest czysciutka i pachnaca. latwo wyschla - fakt ze suszylam w lecie na sloncu, ale w domu przy klaoryferach chyba tezmzreszta sprobuje,mzna wirowac Tak samo mozna prac poduszki z pierza,tylko patrz na metki , ja kupuje takie czesto piore, w syntetyku sie pocę i czesto w peaniu sie zbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puch, puch i jeszcze raz puch .... przyjemnie się pod nim i na nim śpi ... żadne sytetyki - kołdra jest leciuteńka (ja kupowałem w warszafskim factory outlet w sklepie polski puch czy coś takiego) w zimie fantastycznie się śpi i człowiek się nie poci (w mieszkaniu mam 22-23 *C w zimie) w lecie spie na niej przy otwartym oknie (nawet w te chłodniejsze dni, lub częsciowo przykrywam) niesamowicie wygodna - puch nie wychodzi w ogóle - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do tematu. Chciałam zapytać czy macie inną kołdrę na lato a inna na zimę? Ja miałam do tej pory jedną, ale robi się coraz cieplej i pod tą z pierza zaczyna mi się robić za ciepło. Tutaj przeczytałam o kołdrach letnich http://www.kamai.pl/blog/category/blog-po-godzinach/do-lozka-materace-posciel-itp/ i zastanawiam się nad tym czy korzystacie z takich kołder? Zmieniacie kołdry pod kątem pory roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panie Poczmański
oczywiście, latem używamy grubszych prześcieradeł do przykrywania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koldra puchowa jest mila i leciutka, ale ja i tak stawiam na syntetyczna, z tym, ze a la puchowa - czyli lekka, nie te ciezsze, sztywne koldry z jakimis galganami w srodku ;) tak samo poduszki - sytnetyczne ale za wzro i podobienstwo puchu, czyli leciutkie, (to sa chyba takie delikatne kulki silikonowe, czy cos w tym stylu). dlaczego stawiam na sytnetyczne? ze wzgl. praktycznych, mozna prac, nie zaatakuje ich zadne robactwo, sa tanie i praktyczne. puchu absolutnie nie krytykuje, bo faktyczni jest milutki, ale dla mnie w praktyce, bardziej sprawdzaja sie syntetyczne koldry i poduchy. w lecie spie pod samy kocem bawelnianym z przescieradlem, bez koldry. z tym, ze z koldra jest przyjemniej, ale za cieplo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khyire
te sztuczne się łamią na twarde kawałki w praniu, tylko puch, po praniu w pralni wodnej jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamia sie? nie slyszalam, nie widzialam, ale w takim razie moze sa i takie, co sie lamia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
khyire - chyba chodziło Ci o zbrylanie sie włókien... Faktycznie, można natrafić na takie poliestrowe wypełnienia. Ja też stawiam na syntetyki. Pierze może i cieplejsze, ale cięższe w praniu (ile moze ważyć kołdra nasiaknięta wodą?) i suszeniu. Poza tym syntetyki łatwiej utrzymać w czystości, a że są tańsze nieco (nie piszę tu o zakupie kołdry za 30zł, bo i takie są) - łatwiej o ew. wymiane na nowe, świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem, że te syntetyczne się lepiej pierze i są lżejsze i to są ich główne plusy? A zimą też śpicie pod tymi lekkimi syntetycznymi i nie jest Wam za zimno? Bo nie wiem czy się zdecydować na droższą, która będzie całoroczna, czy kupić tańszą tylko na lato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały rok śpie pod syntetyczną. wszystko zależy odtego, czy ktoś w nocy marznie czy nie. Syntetyczne sa różne, rozważ takż łączoną, tzw. całoroczną, spinaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
ja mam z mikrofibry. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Malcher
Wg mnie i całej mojej rodzinki tylko syntetyczne a dokładniej silikonowe ze Świtu Firma sprzedaje kołdry parę ładnych lat jak zdążyłam się dowiedzieć na ich stronie ja zaufałam pierwszy raz w 2008 roku czyli 4 lata temu i swojej kołdry o tego czasu nie zmieniałam odkąd mamy kołdrę ze Świtu nie mamy problemu ze snem śpi się bardzo wygdnie mięciutko i zdrowo , Skóra nie poci się jak pod kołdrami z jyska czy innych badziewi. Kupuje kołdry od zppswit z allegro lub z ich strony koldra.pl zależnie od promocji również na każde urodziny , imieniny czy Świeta bo wiem że to dobre niezawodne produkty polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
Welniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, kurcze, my mamy małego alergika i kołdrę puchową, z prezentu na urodziny i zauważam, że dziecko strasznie źle pod nią śpi - nie orientujecie się gdzie wystawić taką "używaną" kołdrę z puchu na sprzedaż? Będę musiała kupić nową, jeszcze nie wiem jaką, ale na pewno jakiś syntetyk, ale chciałabym najpierw tą stara sprzedać, bo to w kij kasy kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kania302
Spróbuj na tablicy wystawić, myślę że jak na zdjęciu ok wygląda, to się sprzeda. A oczywiście, że dla alergika lepsza będzie kołdra specjalna - np coś w tym stylu: http://hippo-sklep.pl/koldra_antyalergiczna/koldra_cztery_pory_roku_hollofil_allerban.html , nie są drogie bardzo, a mają wypełnienie antyroztoczowe, niż puchowa, bo w puchu to chyba jednak roztocza mają raj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelajna321
Ja mam kołdrę na zamówienie od pewnej Pani ze wsi:)) kosztowała sporo, ale pięknie wykończona,z pierzem i posłuży na lata. Robiona była cala ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brygida222
Moim zdaniem najlepsza jest kołdra syntetyczna 4 pory roku - z poliestru sylikonowanego Hollow. Ja swoją kupiłam na amejzon.pl (podwójna kołdra 200x220 cm kosztowała 100zł) i jestem z niej bardzo zadowolona, dlatego polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość ludzi bagatelizuje udział pościeli w spaniu – no bo jak pościel może mieć wpływ na jakość snu? A jednak ma i to ogromny! Kto nie wierzy niech sam się przekona i kupi pościel na www.kolorowesny.net.pl a już nigdy nie będzie chciał spać w innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiscie polecam http://www.elway.biz/35-posciel-3d-200x220 jestem stałą klientką i uważam, że ich wyboby są bardzo dobre. Np podkłady na materace są wyjątkowo dobrze zrobione bo czasem gumki są beznadziejnie przyszyte, że pokrowiec ciągle spada a tu są głęboko wszyte i nie spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze są kołdry z www.amejzon.pl przed zimą zrobiłyśmy tam z koleżankami całkiem spore zamówienie i każda z nas jest zadowolona. Kołdry są poliestrowe, są grube i przez to cieplutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×