Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaasda

Jaką kosiarkę do koszenia trawnika byście polecili ??

Polecane posty

Gość kaasda

jak w temacie , tylko spalinową i za rozsądną cenę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
A możesz powiedzieć coś więcej o swoim trawniku ? Chociażby wielkość ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaasda
nie jest kto wie jaki duży bo mam też sporo do koszenie podkaszarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Ja mam dość duży i pierwsza kosiarka z koszem okropnie mnie umordowała . Jeden przejazd przez trawnik i kosz był pełny :( Od kilku lat mam najprostszą i najtańszą spalinową Stigę - DINO - z bocznym wyrzutem i silnikiem Briggs-Stratton . http://www.stiga.pl/0,585,spalinowe-z-wyrzutem-bocznym.html Pokos zostaje na trawniku i po dwóch dniach znika w cudowny sposób . Jedyny mankament to wnoszenie trawy do domu na kapciach - ale to jest do opanowania, bo przecież można klapki zostawiać na wycieraczce :) Kosiarka jest prosta w obsłudze, tania i solidna. Zresztą Stiga nie robi knotów :) Dwoje moich znajomych kupiło sobie również identyczne Stigi i są bardzo zadowoleni. Jak moja padnie ( a ma już lat chyba 10) to kupię drugą identyczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
P.S. Żeby link zadziałał, wykasuj, proszę, spację po "0 " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaasda
wielkie dzięki za informacje i mówisz że taka bez kosza jest lepsza bo właśnie przymierzałam się kupić z koszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Dlatego pytałam o wielkość trawnika - bo jeśli jest mały i zbierzesz np 2 kosze tygodniowo to spokojnie możesz sobie taką ilością ściółkować krzaczki, albo przekompostować to dobro .I tu będzie fajna koszowa - trawniczek czyściutki jak pozamiatany . Perfekcja w każdym calu :) Ja miałam hałdy skoszonej trawy i wkurzała mnie konieczność zatrzymywania co chwilę kosiarki - opróżniania kosza - przyczepiania kosza - zapalania kosiarki. Dino tankuję i jak mam melodię, to spaceruję aż w zbiorniku paliwa pokaże się dno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaasda
jeszcze raz dzięki za informacje i chyba skuszę sie jednak na ten co proponujesz i bez kosza , zawsze przeciez można ta trawę samemu pograbać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabibe
stiga albo gardena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabibe
matko moja nie kupuj be zkosza! tyle kasy płacisz i jeszcze będziesz trawę grabić! niezgrabiona trawa przydusi ci murawę, skoszona trawa pożółknie a jak schnie to jest siwa jak siano i trawnik wygląda ohydnie! urobisz się tym grabieniem i będziesz przeklinać ten dzien kiedy ktoś ci poradził "bez kosza"! przecież zawsze możesz kosza nei montować jak ci się zachce grabiami machać (zapewniam że nie doczekasz tej chwili:)) opróżnienie kosza to minutka a pomyśl ile minutek zajmie ci grabienie! W sumie zawsze możesz kupić sierp... będzie jeszcze więcej ruchu;-) :-D do przedmówcy: może mielona trawa znika ale normalnie skoszona wcale nie... a jeśli nie będziesz czekać aż trawa sięgnei kostek to kosz powinein wystarczyć na jedno skoszenie poza tym może warto napisać o dokładnej wielkości trawnika a! trawa z kosza jest doskonała na kompost, rozkłada się w kilka dni jeśli miałabym coś poradzić od siebie to kosiarkę samobieżną, nie mam takiej i bywa ciężko...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
A męczy was koszenie? Ja mam trawnik tylko 120 m na oko, i męczę się przy tym, najbardziej wkurza mnie kabel... Co do koszenia bez kosza to moim zdaniem to nonsens. U mnie wtedy powstaje na trawniku siano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Jak się kosi w miarę często, to spod kosiarki wylatuje krótka sieczka, która niknie - za moment trawnik ją przerasta. Niczego nie grabię :) Kosiarki elektryczne są ciche i proste w obsłudze ( żadnych świec, uzupełniania oleju , paliwka), ale ciąganie długiego kabla +ewentualnych przedłużaczy po dużym ogrodzie to porażka. Moja pierwsza była elektryczna i ...mhm...3 razy pojechałam po kablu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merkuurryy
Sprawdzony producent spalinówek to Stiga, sam koszę trawnik modelem Combi 53 SQ B pracuje w systemie 4w1 co jest bardzo przydatne na dużych terenach do skoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beniujk
Może Robomow City? Na www.conrad.pl jest bogaty wybór kosiarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berserkerrr
Ważne żeby kosiarka miała dobry i sprawdzony jakościowo silnik, najczęściej polecane są B&S i Honda, cec**ją się one dużymi przebiegami i bezawaryjnością. http://megastore.pl/16341,Krysiak-Kosiarka-z-napedem-294kW-FAWORYT-CJ46BS500N.html?params=sort:5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na dużym trawniku co się sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto się zapoznać z ofertą http://www.tipsplus.pl/pilarki/ tam mają różnorodne kosiarki można dobrać urządzenie do różnej wielkości trawnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostatnio kupowalem u www.grenegryfino.pl i jeżeli jakos sklep do kupna sa swietni, bardzo Duzy wybor i swietne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milexica
A ja oprócz kosiarki spalinowej czy elektrycznej, które oczywiście znacznie ułatwiają pracę poleciłbym zakup kosiarki ręcznej. Tym bardziej, że jak piszesz - sporo załatwia podkaszarka. Sprawdź chociażby http://www.gardena.com/pl/lawn-care/cylinder-lawnmowers/ Bez prądu i hałasu można nadać trawnikowi odpowiedni wygląd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj do www.pilar.net.pl. Mają tam nie tylko sprzedaż najlepszych maszyn ogrodniczych ( w tym kosiarek - traktorów), ale również serwis tych maszyn. W razie awarii nie ma problemów z naprawą. Osobiście polecałbym Ci spalinową, jest najwygodniejszą i najbardziej ekonomiczna w użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem stałym klientem marki Stiga, bo mówiąc szczerze ani razu nie zawiodłem się na ich maszynach, a to chyba dobry znak. Ostatnio właśnie kupowałem kosiarkę akumulatorową ze względu na dzieci, które bawią się ogrodzie a kosiarka ta jest cicha i nie wydziela spalin, więc jest przyjazna maluchom i środowisku. Wybrałem model Combi 43 AE https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/kosiarki-akumulatorowe i jak na razie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radziłabym kupić sobie robota wipera i głowy sobie nie zawracać łażeniem za kosiarką. A tak sprytnie sama skosi trawnik a w tym czasie można sobie posiedzieć na tarasie i ksiązkę poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksanderalex223
Ja jestem bardzo zadowolony z kosiarki z oferty https://mtdsklep.pl/kosiarki/kosiarki-spalinowe-z-napedem.html Po pierwsze, musisz się zastanowić, jaki napęd ma mieć twoja kosiarka. Jeśli cenisz ciszę, to powinieneś wybrać ręczną lub elektryczną. Jeżeli masz duży trawnik z wieloma drzewami, krzewami i innymi przeszkodami, wybierz kosiarkę spalinową. Musisz się też zdecydować, która z technik koszenia, bębnowa czy rotacyjna będzie ci odpowiadać. Jeśli zależy ci na tak zwanym angielskim trawniku ozdobnym, często i nisko koszonym, to w pełni usatysfakcjonuje cię kosiarka bębnowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a widziałeś ten model https://www.basspolska.com/kosa-spalinowa-na-dzialke.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×