Odpowiedz na ten temat

Jakie ciasta planujecie Wy lub Wasi rodzice na świeta?

• Olimpia_ 2006.12.22 [11:40]
    Jakie ciasta planujecie Wy lub Wasi rodzice na świeta?

• mniam mniam.... 2006.12.22 [11:49]
    ja robię karpatkę i biszkopt z owocami i bitą śmietaną, a moja mama makowiec.
  • mella 2006.12.22 [11:59]
    piernik - już zrobiony, leżakuje
    sernik - robi moja siostra ze swym menem
    mannowiec z figami - zrobię ja jutro
    makowiec - kupimy bo właściwie nikt go nie lubi, ale tak tradycyjnie powinien byc.

I w sumie tyle, żeby nie mnożyc jedzenia, którego i tak zawsze za dużo...oczko.gif

• kwiatek12 2006.12.22 [12:21]
    A ja robie:

Orzechowca===== to takie placki kruche przekładane kremem i powidłami a na samej górze orzechy upróżone z miodem

Sernik====== z Ananasem

Makowiec który nazywa się Szogun i jest z dodatkiem tartych jabłek coś wspaniałego.

Jestem bardzo ciekawa tego mannowca z figami usmiech.gif

• mella 2006.12.22 [12:26]
    A proszę bardzo, wklejam przepis (znaleziony kiedyś na jakimś forum):

FIGOWIEC

c i a s t o :
    60 dag mąki
    20 dag cukru kryształu
    2 – 3 łyżki miodu
    3 całe jajka + 1 żółtko
    15 dag margaryny lub masła
    1 małą łyżeczkę sody oczyszczonej

Zagnieść ciasto, rozdzielić na 3 części i upiec 3 placki na blasze średniej wielkości. (około 10-15min.)

m a s a :
    1 litr mleka
    8 czubatych łyżek grysiku
    25 dag masła
    30 dag cukru pudru
    1 łyżka kakao
    bakalie

Ugotować mleko z 8 łyżkami grysiku (cały czas mieszając – i tak się przypali) – dobrze wystudzić (lepiej nie tak na beton, bo potem trzeba znowu mikserem rozbijać).
    Utrzeć masło z cukrem pudrem, dalej ucierając dodawać ostudzony grysik i ucierać tak, żeby masa była biała, o jednolitej konsystencji. Utartą masę podzielić na dwie części. (mała dygresja, że tu można się wykazać dowolna inwencją co do zawartości obu mas), klasyczny figowiec:
    do jednej masy dodajemy łyżkę kakao, grubo siekane włoskie orzechy i paczkę ciemnych rodzynek namoczonych w rumie (razem z rumemoczko.gif ), do drugiej dwa pokrojone krążki fig i duużo soku z cytryny (ma wyjść kwaskowate)

Placki do przekładania można upiec w przeddzień, złożyć razem i owinąć wilgotną ściereczką, żeby nawilgły. Szybsza i bardziej życiowa wersja: przy przekładaniu posmarować je lekko wodą z cukrem i olejkiem do ciast lub sokiem z pomarańczy. Ciemna masa na dół, jasna na górę. Po przełożeniu równo obciążyć (np. deska do krojenia i jakaś już upichcona zimna potrawa na wierzch) Jeśc najlepiej dopiero na drugi dzień.

Ja z kolei ciekawa jestem Orzechowca...kwiatek.gifsmiech.gif

• DOKA KOCIOOKA 2006.12.22 [12:37]
    1) Sernik z rosą,
    2) Torcik czekoladowy,
    3) Orzeszki nadziewane masą orzechową,
    4) Ciastka maszynkowe,
    5) Ciastko z dobrą masą (taka nazwa)

smiech.gif

Słonko świeci, droga równa, żuczek toczy kulkę z gówna !!!!!
  • DOKA KOCIOOKA 2006.12.22 [12:39]
    A na Nowy Rok upiekę ANIOŁKA smiech.gif

• Olimpia_ 2006.12.22 [12:43]
    a co ten aniołek ???

• DOKA KOCIOOKA 2006.12.22 [12:45]
    Pyszne, lekkie i niewinne ciacho smiech.gif
    ANIOŁEK:
    Ciasto:
    2 jajka ½ szkl. śmietany
    ½ szkl. cukru
    1 łyżka mąki ziemniaczanej
    50 dkg. mąki pszennej
    ½ kostki margaryny
    1 łyżeczka amoniaku
    Krem:
    3 jajka
    2 łyżki mąki ziemniaczanej
    2 cukry waniliowe
    1 szkl. śmietany
    3 szkl. mleka
    1 szkl. cukru
    1 margaryna
    Wykonanie ciasta:
    Całe jajka ucieramy z cukrem, dodajemy mąkę ziemniaczaną oraz śmietanę. Wszystko razem miksujemy. Mąkę przesiewamy, siekamy z margaryną i dodajemy amoniak. Wszystko razem łączymy ze zmiksowaną masą
    Z otrzymanego ciasta pieczemy 4 jednakowe placki
    Krem:
    Jajka miksujemy z cukrem, dodajemy mąkę i śmietanę. W rondelku, na małym ogniu przygotowujemy mleko z cukrem i margaryną. Następnie stopniowo, cały czas mieszając, dodajemy zmiksowane jajka. Przez chwilę jeszcze gotujemy. Gorącą masę przekładamy na upieczone wcześniej placki, schładzamy i wkładamy do lodówki.

• kangurek 2006.12.22 [17:05]
    zawsze co roku u nas jest mnustwo ciasta bo duża rodzinka.
    więc:
    sernik,sero-makowiec,makowiec zwijany,makowiec taki na blache,orzechowiec,piernik,piernik przekłądany bezami,kokosowiec

kocham moich chłopaków - Adama i Kacperka http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2 458.gif [/img][/url
  • nienia 2006.12.22 [17:07]
    Sernik, makowiec i snikers(a nawet 2 bo mój brat i ukochany uwielbiają)

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty, ani miłość, kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze. Miłość to nie pluszowy miś ani róże, ani całusy małe, duże, ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie ku górze.
  • alllllka 2006.12.22 [17:14]
    sernik
    ciasto ananasowe
    ciasto snikers
  • małopolanka 2006.12.22 [21:12]
    1.murzynek przełozony marmoladą rózaną po wierzchu czekolada i posypane uprażonym kokosem
    2.na spodzie biszkopt na to jabłka rozsmazone mam swoje w słoikach tylko podgrzewam mocno do tego 2 galaretki agrestowe a mogą byc dowolne jak zaczną tęzec wykładam na biszkopt na to masa tzw. budyniowa tj.masło lub margaryna utarte z budyniem wystudzonym ale nie z proszku tylko ugotowanym z mleka zółtek mąki pszennej i ziemniaczanej a po wierzchu esy - floresy z czekolady
    3 sernik gotowany tym przekładam 3 kruche dechy
    4.drozdzowe zawijane z makiem
    5.prosty wiejski drożdzowy z serem ulubiony przez moich panów
    narazie upiekłam spody do 3 pierwszych jutro mam zamiar przekładac i piec drozdżowe a takze zrobic sałatki upiec mięso ponownie posprzatac bo juz od nowa bałagan tylko nie wiem jak temu poradze bo juz jestem padnieta i dlatego tu na chwilę przysiadłam
    i taka refleksja dlaczego nie miałam córki może by mi pomogła
    synowie już zonaci i przyjada na swięta a mąz chory
    ale mimo wszystko MIŁYCH WESOŁYCH ŚWIAT
  • ANIA MANIA 2006.12.22 [21:33]
    ja już zrobiłam chrusty i sernik mam też makowiec i pierniczki ale nas jest tylko 2 osoby
  • dove30 2006.12.23 [00:08]
    miodownik z kaszą manną
    keks
    sernik (tylko nie mam koncepcji jaki?)
    mama piecze drożdżową struclę makową
    a bratowa jakies cudo
  • malinka82 2006.12.23 [00:12]
    piernik
    makowiec
    tort orzechowy
    aspirynki
    ciasteczka kruche
    dziwak - placek z 3 warstw

• ika 25 2006.12.28 [12:42]
    ja pieklam na dwa domy /rodzice i tesciowie/ wiec troche tego bylo...
    1.makowiec zwijany
    2.sernik z rodzynkami i orzechami
    3.sernik z wiśniami
    4.jabłecznik na kruchym - tradycyjny
    5.jabłecznik na biszkopcie - z galaretka
    6.pijak
    7.biedronka - robiłam pierwszy raz i jestem mile zakoczona *rewelacja* zniknęło jako pierwsze!!!!
    8.rafaello - szybkie, na krakresach
  • wierka 2006.12.28 [13:51]
    to podaj przepis na tę biedronkę

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...