Odpowiedz na ten temat

jakie obowiązki domowe mają Wasze dzieci?

• o kurka 2010.03.02 [11:56]
    i ile mają lat?

moja 9-letnia córka podlewa kwiaty w domu (oprócz tych wysoko), rozpakowuje zakupy, pomaga przy posiłkach, rozwiesza pranie na suszarce, sprząta chomikom. czasami sama z siebie bierze się za mycie garów, w sumie sporo mi pomaga.

oczywiście jej obowiązkiem jest sprzątanie pokoju, ciężko z tym idzie, bo jest wybitną bałaganiarą, po kim ona to ma..

Święty spokój.
  • moje nie maja zadnych 2010.03.02 [12:02]
    ja tez nie mialam jak bylam dzieckiem. Na obowiazki przyjdzie czas. Poki co wystarczy jeden obowiazek - szkola oczko.gif
    W pokoju sprzatac nie musza, ja tam nie mieszkam jezyk.gif
  • fioletowy widelec 2010.03.02 [12:03]
    moje nie mają żadnych ---- no to powodzenia w wychowaniu dzieci smiech.gif
  • o kurka 2010.03.02 [12:04]
    kurcze, to ja terrorystką jestem jakąś, czy co usmiech.gif

Święty spokój.
  • fioletowy widelec 2010.03.02 [12:05]
    o kurka- żadną terrorystka. Jeszcze sama się przekonasz, że to Ty masz rację usmiech.gif
  • katowiczankaa 2010.03.02 [12:20]
    ja jak byłam dzieckiem to miałam sporo obowiązków. oczywiście poza szkołą, musiałam sprzątać w swoim pokoju, zamiatać korytarz, podlewać kwiatki itp.
    nie uważam, żeby to jakoś fatalnie wpłynęło na moją psychikę, a wręcz przeciwnie stałam się obowiązkowa i teraz to doceniam.
    a ta pani która nic nie wymaga od dzieci prawdopodobnie skończy jak moja znajoma: dwie prawie dorosłe córki, a nic nie robią w domu, nawet talerza po sobie nie wyniosą z pokoju, a matkę traktują jak sprzątaczkę i kucharkę.
  • mumi 2010.03.02 [12:29]
    13 i 15 lat na zmianę co 2 dzień jedno: sierściucha ma wyprowadzić i dbać o picie i jedzenie dla niego
    drugie w tym czasie zajmuje się kuchnią: ładowanie i opróżnianie zmywary, ogólny ład w kuchni

na zmianę: odkurzanie, sprzątanie kibelka, tachanie siat z zakupami (z auta), wieszanie prania, podłóg już nie myją bo paproki straszne oczko.gif
    wprowadziłam dyżury weekendowe na sprzątanie a jest nas 4
    w swoim pokoju sprzątają raz na czas (sajgon), ja tam nie przebywam
    czasem obiorą ziemniaki, młoda lubi gotować i lubi żeby ją chwalić, wtedy rośnie o 10 cm oczko.gif

mimo wszystko
  • knutsel29 2010.03.02 [12:39]
    Corka 9-ciolatka nie ma jeszcze obowiazkow ale ..... no wlasnie.....
    czasem wyprozni zmywarke, daje (razem z 6-cioletnim synkiem) karme psu (pod moim okiem, bo nie wierze mojemu psu), karmia koty, kury,ich pokoje sprzatamy razem, czasem wlozy pranie z pralki do suszarki, pomaga przy gotowaniu, nakryje stol, probuje by robila to codziennie ale jesli nie ma ochoty to nie zmuszam. Ostatnio synus "czyscil" szafki w kuchni chusteczkami nawizajacymi (takimi pampersa), nic nie powiedzialam, ale wieczorem gdy dzieci poszly spac, wszystko gruntownie "poprawilam" woda z detergentem, a rano chwalilam, ze szafki jeszcze nigdy tak czyste nie byly oczko.gif

• moja 9 letnia pociecha 2010.03.02 [13:06]
    wyładowuje zmywarkę, sprząta swój pokój , ścieli łóżko, układa swoje rzeczy uprane w szafie,
    wynosi czasem śmieci, czasem wysyłam po drobne zakupy do pobliskiego sklepu
    Podstawowe zadanie dla nas teraz - nauczyć dziecko ogólnego utrzymania ładu wokół siebie i samoobsługi. Czyli - po prysznicu zostawić łazienkę w stanie uzywalności
    w pokoju przed snem poukładać rzeczy
    talerz czy kubek po jedzeniu zanieść do kuchni,
    kiedy coś się niechcący rozsypie czy rozleje - sprzątnąć
    Takie ogólne dbanie o swoje rzeczy, swoje otoczenie, i szacunek dla pracy swojej i innych

• moje nie maja zadnych 2010.03.02 [13:21]
    fioletowy widelec---> Dziekuje, idzie swietnie usmiech.gif Zreszta moja mama tez odniosla sukces w tym zakresie usmiech.gif

katowiczankaa---> Prawdopodobienstwo marnego konca zawsze istnieje ale nie zalezy od tego ile obowiazkow naklada sie na dzieci oczko.gif
  • moje nie maja zadnych 2010.03.02 [13:22]
    poza tym temat jest o tym jakie obowiazki maja. A nie o tym co robiaczy co potrafia zrobic oczko.gif
    Znaczna roznica. czesc z Was bowiem o tym pisze...
  • hej hej -hej hej 2010.03.02 [13:26]
    moj czterolatek ścieli łóżko, sprząta pokój, odnosi naczynia po jedzeniu do zlewu i jak coś wyleje bądz nakruszy to musi po sobie posprzątać
  • srebro 2010.03.03 [12:13]
    sprzątanie po sobie w pomieszczeniach użytku ogólnego, jego pokój to jego pokój, chce mieć bałagan, jego sprawa
    standardowe - podaj proszę, odnieś, wyrzuć, na stałe ten mój mały kilkulatek jest za mały
    Nie szarp się z wakacjami. Niech inni się szarpią! - http://szarpie.pl/

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...