Odpowiedz na ten temat

KASZY I RYŻ FIRMY SONKO - ROBAKI I MOLE

 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [13:21]
  Kilka m-cy temu kupiłam biały ryż w torebkach w którym latał sobie mol, a dziś na obiadek miałam ryż brazowy SONKO i co???????? znów to samo... kilka brązowych tłustych robali w torebce, które ugotowałam i o mało nie zjadłam (plus, że mam dobry wzrok). Wiem, że robaki sa zdrowe, ale na opakowaniach tej firmy nic nie pisze, że wszystkie produkty są z niespodziankami. Macie podobne doświadczenia z ta firmą?
 • o wwww morde 2009.05.06 [13:45]
  ja nie napotkałam niespodzianek, a te robale to były w pudełku czy w tych torebkach, w których jest ryż czy kasza?
  czyżby kolejny kafeteryjny grzech?
 • leworeczna mary 2009.05.06 [13:52]
  najczęściej to nie wina producenta tylko przechowywania

  w magazynie, w sklepie
  mole to szybkie łobuzy, sprawdź może mas zje w szafce kuchennej i produkty innych firm też już są szajsem ...
 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [13:59]
  te robaki i ten mol były w tych foliowych torebkach, w środku razem z ryżem.
  Przechowywanie przechowywaniem, ale to chyba za często u nich się zdarza. Dlaczego w innych produktach niczego takiego nie spotkałam? Ja to miałam w ryżu, ale czytałam w necie, że w kaszach w tej firmie tez są. Ja kasz raczej nie jem.
 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [14:01]
  już raz robiłam u nich reklamację i uwzględnili, więc widocznie poczuwają się do winy, ale jak zadzwoni do nich mój mąż to gromy posypią się jak z nieba...bo ja nie płacę za ryż po to, by lądował w koszu i potem, żebym miała cały dom zainfekowany tymi ich robalami i molami!
 • Forest Gump 2009.05.06 [14:05]
  Ja mam to samo, mole i jakies dziwne larwy, obrzydliwe. Ostatni raz kupiłam produkt tej firmy
  Nie trzeba się niczego bać, wystarczy to tylko poznać
 • a moj facet 2009.05.06 [14:13]
  Jak wracam ze sklepu ta wsadzam lisc laurowy do kaszy i nigdy nie mialam robali.
 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [14:44]
  do zapakowanej fabryczne małej foliowej torebki nie sposób włozyć liścia.... Ta kasza tej firmy jest w woreczkach foliowych, luzem chyba nawet nie mają... Dlaczego tym bardzie zadziwia fakt tych stworzeń w torebkach. Dodam, że foliowe torebki są jeszcze zapakowane w tekturowym opakowaniu.
 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [14:47]
  a poza tym mi nie zalezy, żeby te robale po włożeniu liścia laurowego przechodziły do innych produktów, ale zeby ich w ogóle nie było, lecz chyba w tej firmie to niemożliwe. Może firma SONKO powinna się za zająć hodowlą moli albo robali...
 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [14:49]
  te robale to chyba larwalna postać mola spozywczego. Są wstrętne i tłuste...
 • leworeczna mary 2009.05.06 [14:50]
  mole składaja maleńkie jajeczka, larwy potrafia przegryźć nawet grubą folię, nie rozumiem czemu się dziwisz

  Polecam przekładać wszystko po zakupach do szczelnych plastikowych lub szklanych pojemników, przynajmniej zapobiegnie sie rozprzestrzenianiu moli na inne produkty.
  I listki laurowe w szafkach z jedzeniem

  niestety nie unikniesz ich raz na zawsze, bo sklepy kompletnie nie zwracają uwagi na szkodniki. Kiedyś w znanych delikatesach zwróciłam uwagę obsłudze, że przy półkach zmąką latają mole. Pani - och to pewnie jakiś owad z zewnątrz.. pechowiec.gif

 • CO ZA SZAJS 2009.05.06 [14:55]
  ano dziwię się, że kupując ryż tejże firmy za każdym razem wrzucam go do kosza. Trudno nazwać to przypadkiem... wiem, ze już z tej firmy nic nie kupię.
 • to po co kupujesz sonko 2009.05.06 [17:35]

 • fima Sonko .... 2009.05.14 [18:14]
  też znalazłam tam robaka i już w życiu nie tknę ich produktów, bo aż strach
 • annagiee 2009.10.05 [10:26]
  Czesc wlasnie zjadlam miseczke ryzu brazowego sonko i pod koniec dopiero spostrzeglam ile tam larw zaraz zwymotuje !!!!!
 • Klemis 2009.10.05 [11:14]
  Mam z kupca różne kasze i ryż.. wszystko posprawdzałam, na szczęście nic nie ma oczko.gif

  Obrzydlistwo.
 • anabanana1983 2009.10.05 [11:32]
  hmm ja id kilku lat kupuje tylko i wylacznie ryz i kasze z sonko i nigdy zadnych niespodzienek nie znalazlam, moze tood nieprawidlowego ptrzechowywania? a sprawdzialas inne produkty? moze zalegly sie w szafce?
  Kobieta Jest Cudem Boskim... Szczególnie Jak Ma Diabła Za Skórą -cała ja Martyna ur.29.07.2008 /godz.9.25/57cm/3530g
 • ignes 2009.10.25 [12:23]
  dwa dni temu wzięłam dwa woreczki "pysznego i zdrowego" ryżu brązowego i całe szczęście, że mama w porę zauważyła fruwającego, wypasionego żywego mola w środku!!! aż mi się niedobrze zrobiło!!! na dodatek pełno larw fuj...... nie pamiętam, z jakiej ten ryż był firmy, ale już NIGDY nie ugotuję nic podobnego bez wnikliwej analizy wzrokowej, czy to będzie ryż czy mąka, czy kasza!!! no i od teraz zawsze będę przesypywać do szczelnego pomieszczenia takie produkty, by w razie czego uniknąć zainfekowania robactwem szafki kuchennej! lepiej róbcie tak samo! dla komfortu jedzeniausmiech.gif
 • ulotna chwila 2009.10.25 [13:43]
  Mi też kilka razy zdarzyły się takie wątpliwe niespodziankizly.gif

  miałam gwoździa w herbacie "Bio Active Tea" -napisałam do producenta i załączyłam tego gwoździa, w ramach przeprosin dostałąm paczkę z różnymi rodzajami herbat

  zdarzył się też kamień w orzeszkach-też napisałam i też przysłali mi przeprosinową paczkę

  była też niedowaga w pudełku ptasiego mleczka i też dostałam w ramach przeprosin paczkę ze słodyczami

  ale najlepsze było jak moja siostra w słoiku z gołąbkami znalazła larwę...bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee i też oczywiście był list do producenta, przysłali paczkę ze słoikami....hehe-te przeprosiny akurat uważałAm za nieudanesmiech.gif

  Dziewczyny trzeba pisać i walczyć o swoje prawa konsumenta!

  pozdrawiam!

  Mama na pełnym etacie
 • Patitka 2009.10.27 [12:14]
  Miałam robale w ryżu brązowym ale Kupiec.Były czarne i miały ryjek. Od tej pory nie miałam żadnych robali bo sprawdzam zawsze szafkę i woreczki z ryżem czy kaszą przed ugotowaniem.
  Ulotna chwila- cwana jesteś z tymi reklamacjami, trzeba brać z Ciebie przykład i łoić producentów. Tylko że ja miałam tylko jeden taki przypadek z jakimś "prezentem" w zakupionym produkcie.
 • posprzatajcie sobie w szafkach 2009.10.27 [16:56]
  w kuchni, to nie bedziecie mieli żadnych larw w jedzeniu. jak macie brudno w kuchni, to nic dziwnego ze sie robale lęgnąjezyk.gif
 • delilah__ 2009.10.27 [17:00]
  Również dołączę się do listy, w ryżu brązowym firmy kupiec były robaki. Podobne do mrówek, ohydztwo pechowiec.gif
  Do osoby wyżej, nigdy coś takiego mi się wcześniej nie zdarzyło. Tak więc to nie jest kwestia czystości szafki.
  Żałuję, że nie przeczytałam tego wątku wcześniej, odesłałabym im tę paczkę, zamiast wyrzucać do kosza pechowiec.gif

 • do ulotnej chwili 2009.10.28 [12:47]
  Powiedz jak pisałaś do tych producentów? Odsyłałaś wadliwy towar czy jak? Np to ptasie mleczko czy produkt z robakami. Bo przecież list o tym że w ryżu byly robaki może napisać każdy ot tak.
 • gryczka 2009.10.30 [11:19]
  O, widzę, że temat złożony w maju...
  Wydaje mi się, że musiała być jakaś partia z molami po prostu. Wcześniej wiele razy kupowałam te produkty i były OK. Właśnie w okolicach maja przywlokłam do domu w ich kaszy jęczmiennej mole niestety... Udało się je po kilku miesiącach wytępić. Kupiliśmy na próbę znów kaszę jęczmienną, jakoś we wrześniu chyba, i jest w porządku.
  Generalnie uważam, że to dobra firma. A mole faktycznie nie muszą być winą producenta, mogły się zalęgnąć w magazynie...
 • ulotna chwila 2009.10.31 [18:20]
  Pisałam list do producenta i w przypadku herbaty załączyłam tego gwoździa, w odpowiedzi przeczytałam, że herbaty importowane są w drewnianych skrzyniach zbijanych gwoździami, więc ich to nawet nie zdziwiło.
  W przypadku ptasiego mleczka załączyłam taką małą karteczkę która była wewnątrz opakowania(karteczka z numerem pakowarki i serią)

  Generalnie jak znajdę jakiś śmieć to go odsyłam wraz z opakowaniem i jego zawartością.

  pozdrawiam

  13.10.2009----> South Beach-Start 27.10.2009----> Koniec fazy I (-5kg) Mama na pełnym etacie
 • yyff 2009.11.24 [18:08]
  ja tez znalazlam biale z czarnymi glowkami
 • Kilka rad 2010.08.11 [17:13]
  Dziś w ryżu jaśminowym firmy Kupiec w jednej z torebek znalazłam martwego mola spożywczego (osobnik dorosły). Nie przyglądałam się czy są larwy, wzięło mnie konkretne obrzydlistwo. Całe opakowanie ryżu poszło do kosza. Paczka pochodziła z dzisiejszych zakupów, więc nie ma mowy, żeby to dziadostwo u mnie się pojawiło.
  Dwa lata temu miałam inwazję moli spożywczych, wydaje mi się, że od kaszy jaglanej. Robale zalęgły się nawet w przyprawach, które trzymałam w jednej szafce z suchymi produktami spożywczymi. Po przeczytaniu lektury na temat wali z tym dziadostwem, zastosowałam się do następującej rady. Wszystko co masz w szafce z robalami out (chodzi o żarcie), bez skrupułów. Następnie wymyć dokładnie szafkę i wszystkie pojemniki. Najlepiej, żeby taka pusta szafka postała sobie z co najmniej tydzień. Nowe żarcie, najlepiej przechowywać w słoikach, ale generalnie nie zaleca się robienia wielkich zapasów. U mnie te rady się sprawdziły. Mam nadzieję, że po dzisiejszej przygodzie nie będzie kolejnej inwazji latających i pełzających szkodników.
  Pozdrawiam
 • userrrr 2010.08.12 [10:40]
  Osobiście kupowałem ryże różnych producentów i nigdy nie było niespodzianek, aż do wczoraj... Kupiłem ryż brązowy Kupiec i po otwarciu kartonowego pudełka wylazł mol spożywczy. Otworzyłem każde opakowanie z wszystkich siedmiu zakupionych opakowań i w każdym z nich siedział dorosły mol. Larwa też się tam znalazła.
  Wydaje mi się, że wina nie leży po stronie producentów, bo czyta się skargi zarówno na ryże Sonko, jak i te od Kupca. Wg mnie to kwestia złego przechowywania przez sklepy, które te ryże sprzedają. Robactwo musi przesiadywać na magazynach czy sklepowych półkach.
  Dlatego tak uważam, ponieważ taki ryż trafił mi się w jednym konkretnym sklepie, w którym zakupu dokonałem pierwszy raz. Ryże zawsze kupowałem w Carrefourze i tam był zawsze dobry, niezależnie od tego, jaką firmę brałem.
  Konkluzja jest taka, że nadal będę kupować ryż, i to zarówno firmy Kupiec, jak i Sonko, tyle tylko, że nie w tym sklepie.
 • jabłkoantonówka 2010.08.13 [14:07]
  Jezu, nie. Ale dziwne trochę jest to, że w sumie kupuję ryż i kaszę tej firmy i w środku nic nie zauważyłam, ale któregoś pięknego dnia zalęgły mi się w szafce, w której trzymam te rzeczy mole spożywcze. I co, to przypadek jest? A może faktycznie coś z nimi jest nie tak? Z tymi ryżami?
 • to wszystko pisze, 2010.08.15 [16:27]
  ja też w ryżu brążowym sonko nie raz miałąm robalesmutas.gif
 • przed obiadem 2010.09.12 [15:38]
  niestety wczoraj kupiony ryz z sonko 10 + 1 torebka ..obrzydlistwo, łażą po nim małe białe robaczki ..w środku torebek te robaczki ...może przydałaby się jakaś informacja producenta o bonusie oczko.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...