Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grafka34

Kieliszki

Polecane posty

Gość grafka34

Witam, niedawno wprowadziłam się do swojego mieszkanka, powoli kompletuje sobie wyposażenie a teraz padło na kieliszki. Znalazłam w internecie komplet kieliszków 42częściowy za mniej niż 300zł, w składzie jest aż 7 rodzai kieliszków. I tu pytanie do Was czy to nie będzie przesadą, że aż tyle ich będę miała, czy może wystarczą jakieś do wina i wódki? Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie będizesz tyle używać
do wódki do wina (ew białego czerwonego0 do szampana szklanki do long drinków i szklanki do whisky szklanki do piwa i tyle chyba ze pijasz koniak czy martini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm....moja mama
tez popelnila ten blad - kupila dosc tanio nawet fajny komplet przeroznych kieliszkow,szklaneczek, lampek, no i... teraz tylko zbieraja kurz. Najpierw pomysl jakie alkohole pijecie? Jak nakrywacie do stolu? Jakie przyjecia urzadzacie? Musisz to wszystko przemyslec, bo w zasadzie uzywa sie kieliszkow do wodki, wina i szampana. Raczej nie ma tradycji picia koniaku, nalewek czy whisky w odpowiednich kieliszkach. Pomysl raczej od strony praktycznej niz cenowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcnjfnrkwe
Za taką cenę mogą się okazać po prostu brzydkie. Z kiepskiego szkła itd. Lepiej kup sobie co jakiś czas takie, które będą Ci się naprawdę podobać- najpierw np. do wódki, potem do wina itp. My z mężem tak kupowaliśmy- zrobiliśmy imprezę to kupiliśmy zestaw do wódki, na parapetówce dostaliśmy kieliszki do wina. Szklanki do drinków kupowałam na kilka razy, bo były pakowane po 3. Ale jestem zadowolona- tym bardziej, że w sklepie można dokładnie obejrzeć, a na zdjęciach z allegro różnie bywa. Poza tym kiedyś oglądałam w sklepie serwis obiadowy (ze szklankami), który w gazetce wyglądał ładnie a w rzeczywistości totalna tandeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie nie warto
Nie warto, głównie dlatego, że za tanie są, żeby mogły być dobrej jakości i ładne. Pewnie są z kiepskiego szkła i będą się rysować bardzo szybko. Ja bym wolała sobie co jakiś czas kupić komplet takich jak używam. nie zgodzę się, że nie ma tradycji picia koniaku itp. w specjalnych kieliszkach. Koniaku NIE MOŻNA pić z innego kieliszka niż do tego przeznaczony :o Ja najczęściej używam takich: Kieliszki: - do wina (mam na razie "uniwersalne", czyli te same do b. i cz.) - do szampana - do wody - do koniaku - do likierów i nalewek - do wódki (najrzadziej używane) Szklanki: - do long drinków - do whisky. W sumie 8 rodzajów szkła. Chcę jeszcze dokupić do martini i margerity - w kształcie sombrero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyższe opinie są słuszne, ale zainwestować w lepsze szkło i dopasować jego rodzaj do upodobań swoich i znajomych, którzy będą u nas bywać. Na nowe mieszkanie polecam Party People z naszej oferty "Do kuchni" - to kolorowe markery, które przyklejają się do każdego szkła, dzięki nim każdy będzie wiedział, który kieliszek należy do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swdeferf
A widziałam te markery, strasznie fajna sprawa - http://www.stylowazastawa.pl/produkt/6923/Markery_Party_na_szklanki_Vacu_Vin.html Co do kieliszków to jaka firma? Ja kupiłam sobie taki zestaw tylko 36 częściowy, też są na tej stronie co markery, zestaw jest z Krosna, fakt bez żadnych zdobień, proste i klasyczne kształty ale mają swój urok. Poza tym z doświadczenia wiem jak szybko biją się takie rzeczy, więc lepiej kupić coś klasycznego, żeby łatwo było uzupełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam ostatnio w Ikei duże do wina i szklaneczki do ogrodu... moim zdaniem nie warto przepłacać! i czy aż tyle będziecie używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafka34
A no właśnie nie wiem, może po prostu ten mniejszy zestaw kupię. Bo do wina muszą być, do szampana też, do piwa i do wody mogą być jednakowe, do wódki jeszcze. to tak jakby także zestaw osobno kupować to już by wyszło dużo a tu w zestawie tym co mówi swdeferf jest 6 rożnych za 130zł .Sama już nie wiem ;) A te markety bardzo pomysłowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie do koniaku też się
przydają - nie wyobrażam sobie, żeby ich nie mieć. Ale to zależy, co u kogo się pije. Ja mam do białego, do czerwonego wina, koniakówki i do szampana. Wódki się u mnie nie pije, piwa też - wina ja nie mogę, ale dla gości mam. A koniaczek do kawy - bardzo chętnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafka34
Czyli radzisz żeby jednak kupić cały zestaw? Bo ile kosztuje zastaw samych kieliszków np. do wina w sklepie bo dawno się nie orientowałam? (teraz wszystko przez allegro albo sklepy internetowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armani Code
a ja znam taką fajną hurtownię szkła niedaleko mnie, która w rozsądnych cenach sprzedaje wszelaką zastawę. jestem zdania, że lepiej kupować stopniowo niż na jeden raz tandetę. generalnie to pomyśl co się u Ciebie pija. u mnie pija się: - szampana - wino (ha! zazwyczaj różowe) - wódkę - soki/wodę - wszelkiego rodzaju drinki - czasem whiskey i piwo (to partner) i do tego też mamy kieliszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafka34
Ee chyba tandeta to to nie jest, bo Krosno to z tego co słyszałam bardzo dobra firma. A ja niestety nie mam nigdzie niedaleko hurtowni za to też bardzo lubię różowe wino :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Jak kupisz i zobaczysz, że nie używasz to najwyżej komuś oddasz :) 7 rodzajów kieliszków za 300zł to jest świetna oferta. A firma Krosno jak dla mnie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniakowki/brandy sporadycznie uzywam do wodki pija goscie ja nie maz sporadycznie do lon drinkow do short drinkow kufle do piwa do szampana do wina czerwonego do wina bialego do wody mineralnej do whisky do teqiuili reszta do zbieranina najczesciej najrozniejsze do wodki przewaznie zakupione glownie w NL, wyszperane itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie gdzie kupię ładne kieliszki do czerwonego wina? Wypada kupić coś takiego na wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Fajne kieliszki do wina znajdziesz na http://witeks.pl/szklo-bezbarwne-kieliszki Wydaje mi się, że ze spokojem nadają się na prezent. My na wesele dostaliśmy dwa komplety kieliszków i jesteśmy bardzo zadowoleni. Może jeszcze podpytajcie młodych co chcą dostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaLat
Kieliszki i karafki to mają porządnie wykonane i eleganckie w sklepie na stronie www.agdchrosciel.pl . Nie wiem jak tam reszta wyposażenia, ale akurat te przedmioty zamawiałem i potwierdzam – najwyższa jakość szkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobreWinko
Jeżeli chodzi o ładne kieliszki do wina, szampana oraz szklanki whisky i long drink, to bardzo bogatą ofertę mają na stronie www.anitacrystal.com. Polska firma, która produkuje kieliszki kryształowe od 30lat. Mam, używam i jestem bardzo zadowolona. Serdecznie polecam i Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dobry znajomy kolekcjonuje kieliszki. Przeznaczenia 3/4 z nich na pewno bym się nigdy nie domyślił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sseeer
Ja ostatnio kupiłam kryształowe szklanki tu http://www.helios-szklo.pl. Bardzo fajny sklep, bo szybko wysłali i nic się nie potłukło, o dziwo. Mieli też inne bardzo ładne rzeczy. Byłam zaskoczona, bo wydawało mi się, że kryształy to takie tradycyjne, a sporo takich bardziej "minimalistycznych" wzorów też było. Tam jest duży wybór pod tym linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka92
Bardzo ładne kieliszki można dostać w sklepie Witeks.pl. Mam stamtąd piękny zestaw kieliszków do wódki i jestem z niego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia93
Ja mam piękne kieliszki ze sklepu Witeks.pl. Gustownie wykończone, jestem z nich bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mermers
Nie muszą być drogie, a mogą być dalej odpowiedniej jakości. Chyba najlepszy tego przykład - http://www.wina.pl/25-kieliszki Radzę tak je dopasowywać, aby rzeczywiście robiło to różnicę. Byle jakie produkty tej różnicy nie dają. Kieliszki muszą być solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arbuzzkiwi
Strasznie podobają mi się kieliszki z kryształu, ale niektóre wydają się być tak delikatne, że aż strach;) ale w końcu się przełamałam i kupiłam sobie komplet takich kieliszków do wina na http://alekxs.pl (mają tam naprawdę cudowne zestawy i do tego spory wybór) i jestem zachwycona. Prezentują się idealnie, do tego pięknie odbijają światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w swojej kuchni mam tylko komplet kieliszków do wina i kilka kufli do piwa, nie często pije się u nas alkohol, dlatego tego szkła jest tak niewiele. A tak w ogóle, to nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie pamiętam jakie kieliszki przeznaczone są do picia konkretnego alkoholu. Tutaj znalazłam małą "ściągawkę", może i Was zainteresuje - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/w-jakim-szkle-jakie-trunki-1237.html ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×