Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smacznego

krewetki-co z nich wyczarowac

Polecane posty

Gość smacznego

doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsmażyć na oliwie z
czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuję makaron - jakieś rurki najlepiej albo długie, szerokie wstążki, robię taki wianuszek dookoła talerza,polewam sosem śmietanowo-serowym, do środka duszony szpinak i na to obgotowane koktajlowe krewetki mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego
wyprobuje...wiecie ja krewetki jadlam wielokrotnie ale rodzice nie i chce ich do krewetek przekonac szukam nieskoplikowanego przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi wszyscy narobiliscie apetytu!! ja uwielbiam krewetki i w ogole owoce morza:) z chinszczyzna genialne! tak samo uwielbiam łososoia ktorego moglabym jesc codziennie!!mniam mniam ja robie salatke w krewetkami, dodaje jajko i majonez i schładzam ok 2 godzin lub wiecej. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tym strajkiem
a czy mozesz dokladniej ta salatke opisac? kroisz te krewetki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje etetowe danie na szybkiego, robi sie szybciej niz gotuje makaron (na 2 osoby) -tluszcz do smazenia: oliwa + maslo lub sama oliwa, ok. 1 lyzki lacznie -ze 6 czarnych marynowanych oliwek pokrojonych w krazki -wiorki ostrej papryki i bazylia -20-25 surowych, obranych krewetek -1/3 szklanki slodkiej smietany -1/4 szklanki tartego parmezanu -troche soli -ugotowany makaron (w miare mozliwosci cos zielonego, swiezego do posypania) na patelni rozgrzewamy tluszcz i wrzycamy oliwki, papryczke i bazylie, podsmazamy chwile az zapachnie. zwiekszamy ogien do max, wrzucamy krewetki, obsmazamy przewracajac ze wszystkich stron ze 2 min. dolewamy smietane, gotujemy chwile na b. malym ogniu zeby sos troche zgestnial, wsypujemy ser, mieszamy, prubujemy i ew. dosalamy. sosem polewamy makaron, mozna posypac swieza zielenina wg. wlasnych upodoban. majac przygotowane skladniki taki sos robi sie doslownie w 5 minut. do tego fajnie podac salate z sosem vinegret lub brokuly na parze, zeby troche zneutralizowac \"pozywnosc\" tej potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak dowidzi
a czy nie smazycie na zwyklym oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaję szybki przepis na sałatkę z krewetek -krewetki podduszone lub podsmazone mieszam z dużą ilością czosnku ,sałatą lodową lub pekińską oraz łyżką majonezu to samo polecam z paluszkami krabowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×