Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wrobel9889

Latte art, jaka kawa jesli nie ma sie ekspresu?

Polecane posty

Gość wrobel9889

Kupiłem ostatnio spieniacz do mleka, chciałbym się nauczyć robić latte art czyli tak zwane rysunki na kawie. Wiem, że do tego jest potrzebna kawa espresso, tyle, że ja nie mam ekspresu. Moja pytanie brzmi czy da się jakoś inaczej malować na kawie? Jaka kawe kupić? Doradźcie, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huehuehue br br
Kakało rzondzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrobel9889
DZIEKI ZA POMOC !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrobel9889
w chwili obecnej mnie nie stać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawusia34
Podobnie jak Plus, robię piankę ze spienionego mleka i na to sypię kakao, cynamon albo tartą czekoladę przez szablon (można wyciąć samemu :). Super efekty daje sos czekoladowy i wykałaczka - na piance ze spienionego mleka robisz spiralę z sosu czekoladowego i wykałaczką kilka razy przeciągasz od środka do brzegu filiżanki - powstaje efektowna pajęczynka. Ten pomysł znalazłam w książce o kawie i latte art "Kawa sekrety baristy": http://www.rm.com.pl/product-pol-338-Kawa-Sekrety-baristy.html, jest tam znacznie więcej pomysłów nie tylko na wzorki, ale i na różne rodzaje kawy (w tym nawet kawę bez kawy :D). Warto też zajrzeć na profil na facebooku: www.facebook.com/KawaSekretyBaristy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Latte Art to cos wspaniałego! Niedawno w widziałam pokaz na warszawskim festiwalu kawy - super :) grunt to mieć dobre mleko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, w latte art mleko niezwykle się liczy. Najlepiej mieć takie profesjonalne mleko dla baristów, mozesz kupic takie np. od ROTRa http://www.rotr.pl/produkty/mleko-dla-baristow.html - oni mają jedno z najlepszych. I tez byli ostatnio na tym festiwalu kawy w Warszawie, o którym wspominasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×