Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ryjekkk

Makaron Carbonara czy coś tam ????

Polecane posty

Chciała bym zrobić makaron carbonara czy jakoś tak :D i do sosu dodaje się śmietankę no i właśnie nie wiem jaką ?Ile procentową i czy słodką czy kwaskowatą ?Wie ktoś może ? Tak bym se zeżarła a pierwszy raz robię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do wszystkich sosów daję śmietankę 30% , wtedy mam pewność, ze się nie zwarzy.Ale tego przepisu nie znam- więc jak powinno być, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest taki przepis gdzie sos robi się ze śmietany ,żółtek i sera parmezan ,to się miesza w jednej misce i wlewa na patelnie z makaronem ,boczkiem i cebulka czy też czosnkiem ,chwilkę się podgrzewa aby sos lekko zgęstniał i jemy:Dpiszesz że używasz 30 % i sie nie ścina to ja lepiej takiej spróbuję .:D dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikananana
Ryjku podasz mi proporcje w tym przepisie? Proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przepis Macieja Kuronia jest dokładniejszy a wcześniej go nie widziałam :D * 500 g makaronu spaghetti lub wstążki * 100-150 g chudego boczku wędzonego * 3-4 żółtka * 250 ml śmietany kremówki lub tortowej, polecam też ser mascarpone * 1 ząbek czosnku * szczypta rozmarynu * parmezan lub inny ostry ser * oliwa * sól, pieprz Tylko tego rozmarynu nie mam ,ale myślę że bazylia też da rade > Dzisiaj próbuje ten przepis podobno jest boooskie ,już mi ślinka cieknie:D Widziałam jeszcze wersje z samach jaj ,ale ja wole sosik taki ze śmietanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Polecam wstazki do carbonary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wstążki ja właśnie z takimi zrobiłam i teraz zajadam :) ale pychotka naprawdę warto zrobić lepsze niż spagetti zwykłe . Jak ktoś lubi to może użyć też makaronu penne . Sosik mi wyszedł pyszny i aksamitny ,boziu jakie to dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te żółtka to kiedy się
dodaje? na końcu i są surowe, czy wcześneij i się jakoś gotuje w śmietanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy nie zrobić na obiad tego cuda, bo brak mi pomysłu. Nadaje się to na obiad? A jak dodam do tego boczku jeszcze podsmażonego mięska mielonego to bardzo spartaczę? Kurna bo mój mięsożerca nie da rady kolejny dzień bez mięsnego obiadu. Już od czterech dni serwuję jakieś "lajtowe" jedzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D zapomniałam :D Smażysz boczek pokrojony w cienkie plasterki lub kostkę dodajesz czosnek zgnieciony ,zmniejszasz ogień i wlewasz połowę śmietanki (ogień musi być malutki bo śmietana się zetnie :O) Drugą połowę śmietanki mieszasz z żółtkami (surowymi)i startym parmezanem lub innym ostrym . Do tej patelni gdzie smaży się boczek z czosnkiem dałam makaron ,ale nie przelewałam go zimną wodą tylko odcedzony i gorący i wlałam na to tą masę ze śmietany ,żółtek i sera porwaną bazylię .Chwilkę przemieszasz i jesz .Robota w 15 minut razem z gotowaniem makaronu ,ale żarcie boskie (chyba nadużywam tego słowa ):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te żółtka to kiedy się
kuchta - spartaczysz :) żeby było mięsnie, usmaż więcej boczku, np w plasterkach i połóż gromadkę boczkwoych chrupkich plasterków na talezu obok spagetti Siła sugestii i wzrokowych doznań jest często niedoceniana (kawąłki mięsa na talerzu) :D Dzięki za dokąłdny przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchta ,nie wiem nigdzie tak nie podali ani nie proponowali z mielonym :O ,to jest sos na kształt serowo -śmietankowy to nie wiem czy mielone tam pasuje:OJa właśnie zrobiłam na obiad i dzieciaki wcinają jak tasiemce :D także fuul wypas w 15 minut :D Jak mężuś tak lubi mięsko to może wrzuć tam jeden luntek :D kiełbasy wędzonej pokrojonej w szyszkę będzie ładnie wyglądało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, w takim razie zrobię na samym wędzonym boczku, akurat mam taki domowy, babcinej roboty :D Musze tylko pamiętać by skoczyć do sklepu po śmietankę i parmezan bo w domu ni ma :D Myślałam żeby zrobić krokiety z mięsem..ale z tym tyle roboty i bałaganu :) Jakoś po tej przerwie świątecznej się rozleniwiłam i nic mi się nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w klubie święta ,święta i po świętach a zakwasy po robocie do dziś mnie trzymają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla niewtajemniczonych
Smietanka jest zawsze slodka Smietana to ta kwasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×