Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

superpromocja

mam olbrzymi korzen swiezego imbiru i co teraz?

Polecane posty

moj Ukochany przywlókł, wykorzystal maly kawaleczek do nafaszerowania kaczki i teraz lezy to to :D nie chce mi sie gotowac ale moze macie pomysl jak to latwo wykorzystac do czegos? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prze4ciez juz tych zeli nie ma
moze byc ladna ozdoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...noooo... pewnie, że erotycznie... imbir na pierwszym miejscu kojarzy mi się erotycznie... hmmm prawdę mówiąc... nigdy go nie jadłam :)) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka_zolza
imbir bardzo szybko traci świeżość. także szybko coś wymyśl:) może jakiś przepis na nalewkę? poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizdnik
nie wiesz gdzie go masz sobie wsadzić ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codziennie zetrzyj sobie
kawalek i zalej woda+ cytryna. schlodzone najlepiej smakuje. jak nie masz nadwagi to mozesz slodzik cukrem z trzciny cukrowej. Pyyyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineska Pineska
IMBIR ! IDEALNY DO CZARNEJ HERBATY! pokrój ze dwa, gtrzy plasterki do każdej herbaty, prze prze przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo dzieki dziewczyny to ja jednak do herbaty :D proste i pewnie dobre- wlasnie tak myslalam nad dodaniem go do herbaty ale zawsze dodawalam suszony zmielony imbir i nie wiedzialam czy taki swiezy jest dostatecznie aromatyczny :) ide robic herbatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam :D zalalam po prostu czarna herbate i 5 plasterkow imbiru, imbiru w ogole nie wyjmowalam, dalam troche cytryny i poslodzilam cukrem trzcinowym i pycha :D mam na kilkadziesiat herbat imbiru teraz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbirowka
przede wszystkim zwiniety w folie aluminiowa dlugo sie przetrzyma na dnie lodowki, dodawaj dodan "na chinsko", do miesa "na slodko" czy na "egzotycznie" starty lub pokrojony na kawaleczki ew wiekszy kawalek ale potem usun bo jest dosc ostry w smaku; ew do ciast np z ananasem tez mozna dodac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny jest jako dodatek do potraw mięsno- warzywnych, można też zrobić herbatkę imbirową: pokroić na bardzo cienkie plastry albo zetrzeć na tarce i gotować jakiś czas(nie doprowadzając do wrzenia) dodać miodu i soku z cytryny do smaku- bardzo rozgrzewające i piekące w smaku(w sam raz na zimowy powrót do domu) Można wygotowywać fusy kilkakrotnie, będzie jednak coraz mniej aromatyczna(piekąca jak najbardziej cały czas;-)) Jest uznawany za afrodyzjak i zawsze po takiej imbirowej herbatce jest gorąco od środka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do potraw sprawdza się najlepiej moim zdaniem w formie krótkich zapałek, tarte na tarce są zbyt drobne, a krojony w plastry czy kostkę za duże kawałki. Najlepiej w poprzek włókien(plasterki 2-3mm pokroić tak że powstaną słupki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia synka: przemyslę to :P Facet: dzieki, chyba jednak cos z nim ugotuje bo herbata jakos mi nie podchodzi jednak.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superpromocjo! Jeśli nadal biedzisz się nad zastosowaniem owego imbiru, to z całą stanowczością polecam koncepcję ogrodnika - wsadź rzeczony imbir do donicy z żyzną ziemią, postaw na słonecznym parapecie, podlewaj i czekaj na cierpliwie na imbirowe poletko. Częśc nadziemna wyglądać będzie jak żywozielona trzcina, a kłącze rozgałęzi się . Po jakimś czasie możesz zrobić imbirowe żniwa...i dopiero będzie problem, co z tym szczęściem zrobić :) A imbir wygląda tak: http://luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/zingiber_files/zingiber%2520zielony.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko naprawde??????? jestes cudna jak zwykle! :) Do normalnej ziemi takiej z kwiaciarni wsadzic caly korzen? caly zakopac calkowicie?? i podlewac i to wystarczy? Jak kawalek jest odkrojony imbiru od tego korzenia to to nie szkodzi, dalej moge go wsadzic? dzięki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że do normalnej mieszanki przeznaczonej dla większości kwiatów doniczkowych .Próchnicznej ale raczej lekkiej- byleby to nie była \"tłusta\" kompostowa, więc do torfowej możesz dosypać troszkę żwirku . Głębokość sadzenia - ok. 3 cm . Korzeń kładziesz POZIOMO . Podlewasz obficie. W mądrych książkach piszą, że w ojczyźnie i w gruncie imbir dorasta do 1 m ! Mam nadzieję, że u nas nie będzie miał takich \"osiągów\". Na plantacjach rośnie ok. roku, po czym częśc nadziemna zasycha i kłącza wyoruje się pługiem ( to taka ciekawostka, bo poradzisz sobie i bez pługa :D ) Przekrojenie chyba nie powinno nieść za sobą jakiegoś niebezpieczeństwa - przecież w praktyce większe kłącza kroi się na kawałki i sadzi. To tak , jak rozmnażanie zbyt zagęszczonej kępy irysów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×