Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

21

masa do wafla

Polecane posty

znacie moze przepis na waflaa... kojazy mi sie cos takiegoo ze byla ona chyba czekoladowa z pokruszonymi herbatnikami i to byloo tak ppusznee jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem pewna
nie wiam jakie proporcje ale moja mam jako nadzienie do wafli robi coś ala krówkowe ciasto- gotuje sie mleko z cukrem tak długo aż zacznie gęstnieć, czasem nawet godzinę, trzeba mieszać, ale jest pyszne!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszny wafel jest
z mlekiem skondensowanym :) gotuje sie puszke takiego mleka słodzonego jakas godzine w wodzie i potem przeklada sie tym wafla pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszny wafel jest
a ten z herbatnikami to jest chyba tzn ŁOM :) w zwykła mase kakaowa wklada sie pokruszone herbatniki rodzynki itp i daje sie w srodek miedzy 2 wafle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamnik 123
Ja tą puszkę z mlekiem skondensowanym , słodzonym gotuję 2 godziny :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez...
gotuje dwie godziny, na bardzo malym ogniu (woda ma lekko pykac, nie wrzec tak calkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki przepis na masę do wafla. 1 kostka margaryny (palma)lub masła,pół szkl cukru lub nieco wiecej jak ktos lubi słodsze, pół szkl wody,półtorej szkl mleka w proszku (pełne) nie granulowane !Mozna tez doda trochę cukru waniliowego, 3 łyżki kakao.Jezeli do tego chcialabyś pokruszyc herbatniki mysłe,ze wlasnie ten pszepis nadaje się idealnie. Sama masa jest pyszna jak sie ja polaczy z pysznym waflem (niebo w gębie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ze mnie gapa a wykonanie.Wszystkie produkty poza mlekiem w proszku zagotowac w rondelku tak okolo 10 -15 min na wolnym ogniu. Przestudzic, dodac mleko w proszku stopnoiwo wsypywac zmiksowac mikserem na jednolitą masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak: pół kostki margaryny, szklankę cukru, trzy łyżki kakao i dwie szklanki mleka gotuję na małym ogniu aż zgęstnieje. Mieszam, bo lubi wykipieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa...
czy ten wafel to moze andrut ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostsza i najlepsza na świecie masa do wafla... szukam i szukam jej w necie i nie mogę znaleźc, jak to możliwe?! 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego 1 kostka masła (NIGDY margaryny, masa się zwarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!) 10 dkg mielonych orzechów bądź paczka wiórek kokosowych Masło stopić i zostawić do całkowitego ostygnięcia. Mleko skondensowane wlac do wysokiego, waskiego naczynia i ubijać mikserem ok 10-15 min. Ma troche zgestniec i byc puszyste. Wlać stopione, schłodzone masło i dalej ubijać 5-10 min mikserem na najwyższych obrotach, aż zgęstnieje. Dodać zmielone przechy lub wiórki kokosowe, mozna kakao - jak ktoś kubi. To jest najlepsza masa do wafla, jaką kiedykolwiek jadłam, a jadłam naprawdę różne. I bardzo, bardzo prosta - żadnego 2-godzinnego gotowania puszki z mlekiem, czekania aż ostygnie... Mogę powiedzieć tylko jedno: SMACZNEGO :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masa do wafla
6 paczek herbatników 1 szklanka cukru 4 jaja 1 kostka masła 3 łyżki kakao zapach rumowy bakalie Jaja z cukrem ubić na parze na jednolitą masę, dodać rozpuszczone i ostudzone masło, kakao, pokruszone ciastka i bakalie. Dokładnie wymieszać, nałożyć całą masę na duży wafel i przykryć drugim. Obciążyć z góry na 12 godz. Wierzch można posmarować polewą czekoladową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój przepis pewny
NAJPEWNIEJSZA MASA DO WAFLA 1 kostka margaryny lub masła pół szklanki mleka zwykłego w płynie 1 szklanka cukru 3 łyżki kakao 1 szklanka mleka w proszku (pełne, niebieskie) można zapach arakowy, rumowy Wszystkie składniki (bez mleka w proszku) rozpuścić dokładnie, nie gotować. Jak odrobine przestygnie dodać mleko w proszku i dokładnie rozbic mikserem na pulchną masę. Wafel należy zaraz smarować, bo szybko zastyga. Po złożeniu wafli zawinąć w papier i przyłożyć ciężką encyklopedią na kilka godzin, aby zastygł i się ładnie zlepił. Pycha! Czasem urozmaicam szczyptą cynamonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W LIDL-u, kupuję słoik lub dwa masy czekoladowej, bądz czekoladowo-orzechowej do tego powidła śliwkowe i oczywiście wafle i smaruję na przemian - czekolada, powidła itd.. Zawijam w folię aluminiową i też przyciskam, odstawiam to na jakiś czas, potem kroję i za chwilę już tego nie ma - bo pożarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi222
a mnie kiedys ta puszka wystrzelila i cala kuchnia byla w gestym i klejacym mleku i dziura w okapie tez byla...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka2
Cały już prawie przepis pyszny skasował się , nie mam teraz czasu napiszę póżnym wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka2
nie było internetu do tej pory więc przepis na masę do wafla będzie na póżniej.Ubić 4 jajka na parze z 1 i pół szklanką cukru. Utrzeć w makutrze 1 kostkę margaryny bielskiej i pół kostki masła,ostudzoną masę jajeczną dodawać po łyżce i ucierać dodać kakao 2 lub 3 łyżki.Wystarcza na 2 wafle,zawsze robię 2, bo 1 zjadam sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annpi85
Witam, zrobiłam dziś wafla z przepisu Pani "Płomykowna", no i masa pyszna, tylko, że ... bardzooo długo się gotowała, niczym zgęstniała:| No i garnek przypaliłam;( Wafel cudny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
najszybszy- dobre masło i hałwa wszystko dobrze utrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukmi
Starej dsaty przepisy to te, gdzie się długo gotuje i i ubija na parze.Moja mama gniotła herbatniki na miał wałkiem (do Elizabeth) i to mieszała jak już podana . Robiła z trzech wali (masa na pół i jedna o cmaku cytrynowym druga kakaowa i przygniatała - zróbcie próbę cały smak tamtych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fairy tale
ZE CO Z TYM MLEKIEM Z PUSZKI jak sie go gotuje nie wylewajac z puszki ...tylko ze niby do wody sie go wklada...kurcze nie rozumiem trzeba otworzyc ta puszke czy co ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie robisz, wsadzasz puszke z mlekiem słodzonym do garnka z wodą i gotujesz. Ja wypróbuje przepis do wafla z mlekiem skondensowanym ubijanym, jak czytałam ten topik to się tak ześliniłam, że dzisiaj pobiegłam do sklepu po wafle :) Jutro zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zrobiłam z tamasą z Lidla, zaraz idę wyciągnąć spod płyt i ciekawe, jakei będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę memłate, mogłam dać dwie warstwy powideł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszny blok
Może chodzi o blok czekoladowy "zamknięty"pomiędzy dwoma waflami. Podaję link do bloga "dorotuś" Rewelacja. Ja osobiście dodaję pół szklanki cukru i 1,5 łyżki kakao oraz tylko pokruszone herbatniki. Blok robię 3 razy w tygodniu i "schodzi" w mgnieniu oka. Polecam ten przepis. Modyfikacją jedyną będzie rozprowadzenie masy na waflu. UWAGA WAŻNE! mleko MUSI być w proszku! a nie granulowane - KONIECZNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Old Pedro
mam dla was nowinę puszki już nie trzeba gotować ,można ugotowane mleko kupić w Tesco,w smaku prawie identyczne jeśli nie takie samo,otwierasz puszkę i smarujesz - smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewela07
EDYNKA PODALA NAJLEPSZY PRZEPIS!!!!! SPRAWDZILAM GO. PYYYYYYCHOTA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×