Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PaniDomu1211

Mop paskowy, płaski czy rotacyjny?

Polecane posty

Gość PaniDomu1211

Witam. Jak w temacie. Który mop polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dużo powierzchni
do mycia panele,kafle i polecam Ci ten: http://cokupic.pl/produkt/Vileda-Mop-Ultramax obrotowy nie sprawdził się,bo wiadro ciężkie a ja mam piętrowy dom a poza tym tym okrągłym muszę się namachać dużo. A ty masz mieszkanie,dom dużo powierzchni musisz sprzątać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam rotacyjny
z Jana i jestem zadowolona. Nie musze go wcale dotykać i zmywa dobrze zarówno panele jak i płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvndk
perfekcyjna pani domu poleca rotacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rotacyjny moze byc do
mieszkania w bloku bo w domku jednorodzinnym gdzie jest duzo podlog to reka wam odpadnie od machania nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniDomu1211
Dziękuję za odpis. Ja mam domek - 1 piętro - ok.90 m2. Mam mop paskowy z Viledy ale niestety pozostawia mi smugi (czy myję w czystej wodzie czy w Ajaxie) - mam też mop płaski (taki z Biedronki) i nawet się dobrze nim myje ale za każdym razem trzeba właśnie zdejmować ścierkę i ją płukać :/ Myślałam o tym rotacyjnym, bo teraz jest z JANa za ok.70zł i właśnie p.Rozenek go poleca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ogrodniczka Natalia
ja dawalam za swój 109, to albo ja trafiłam ujowy egzemplarz albo już nie wiem co. Zresztą jaką to roznica czy zwykly z viledy paskowy czy rotacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość króóóólewna śnieżka
myślałam, że jak kupię mop vieledy, płaski z wiadrem to będę miała w końcu podłogi bez smug jest do dupy, wiadro duże ale- za płytkie, wody mało się leje, bo ten patent do odciskania sięga głęboko w wiadro a wiadomo, że nie może być w wodzie poza tym źle odciska, trzeba pomagać rękami :O na parkiecie smug nie widać, ale w kuchni mam panele i tam smugi zostają gdyby tyle nie kosztował, to bym go wywaliła, bo tak bardzo mnie rozczarował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dużo powierzchni
dziewczyny mój mop paskowy jest zwykły bez firmowy i jestem z niego bardzo zadowolona-myje wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest bardzo dobrey ale w wieks
a ja mam z takich bialych skreconych sznurkow i uwazam, ze jest najlepszy. Paskowy - rozciera brud płaski - tak samo - o ile paskowym na samym koncu da sie jakos te syfy z podlogi zebrac, o tyle po plaskim trzeba jeszcze na koncu scierką pprawic innych nie uzywalam dlatego kupuje takie zwykle za 2zł i są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdahgda
szczota ryzowa na kijku! a potem na kolanach suszyc sciera.... przepraszam najmocniej, Drogie Panie, ale tymi mopami sropami to mozecie sobie tylek wypolerowac... czysta podloga to tylko taka wyszorowana moim zdaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE POZOSTAJE MI NIC INNGO
jak życzyć Ci smacznego jedzenia z podłogi. U mnie w domu jemy z talerzy postawionych na stole, może dlatego podłoga jest czysta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdahgda
pelna jadu osobo, jest taki zwiazek frazeologiczny - podloga tak czysta, ze mocna z niej jesc. napisalam o tym, co ja uwazam jest najskuteczniejsze w czyszceniu podlogi, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie z podłogi i jad
miałam się nie czepiać, ale ton mojej wypowiedzi był dostosowany do Twojego, przyznaj, niemiłego: " ale tymi mopami sropami to mozecie sobie tylek wypolerowac" Skąd wiesz, jaki stan mają podłogi inni ludzie? Chodzisz i sprawdzasz, czy po prostu prymitywnie uogólniasz? ps. Mam w domu dobrej jakości drewniane podłogi i kamień. Przez myśl by mi nie przyszło szorować tego i rysować jakimiś ostrymi szczotami. Poza tym nie ma takiej potrzeby, jest czysto tak, "że można jeść z podłogi" :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaDD
naj;epszy mop to obrotowy , nie zostawia smug, ale wkłady trzeba po umyciu dobrze płukać i od czasu do czasu wyprać ,a nawet zmienić na nowy, na pewno nie zostawi smug i mazów to nie czasy kamienia łupanego ,że trzeba mieć szczotę ryżową do podłogi , dzisiaj są tak dobre jakościowo ,że wystarczy ten mop , wiadomo ,ze w zakamarkach też się myje i gdzie mop nie dojdzie to ściera i kolana pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micrus
miałam Jana Niezbędnego rotacyjny. Poza tym, że mocno chlapał przy wyciskaniu, byłam z niego zadowolona. nie było smug na gresie, ani panelach. Po trzech miesiącach użytkowania "przetarła" się zębatka w systemie wyciskającym wiadra. Kupiłam więc płaską viledę obrotową. Woda nie rospryskuje się przy wirowaniu, ale mop zostawia straszne smugi zarówno na gresie jak i na panelach. Jest również zbyt mokry. Podłoga długo schnie. Szkoda, że nie można dokupić okrągłej końcówki i wkładu do wiadra viledy do jej odwirowania. Jednym słowem do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudaczek 56
Po co się męczć kupiłam 40 szt. płaskich nakładek nie latam z wodą tylko koszczkiem z wkładkami. Namaczam wszystkie w wodzie z cieplutką wodą z płynem odwirowuję w pralce lekko i do roboty - wymieniam wkładki- na koniec wszystko wrzucam do pralki na krótki cykl i po robocie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale drogo w niemczech to
wszystko jest za grosze zwłaszcza te scierki z ACT POLSKA 40 zł a w niemczech takie same 2 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kijanka24
Dziewczyny najlepszy mop to: http://cokupic.pl/produkt/Gosia-Mop-z-kijem-mikrofibra można go kupić w Kauflandzie (komplet z kijem kosztuje 25 zł!) i mniejszych sklepach osiedlowych. Bardzo go polecam, nie ma problemu z wyciskaniem rekami jak przy płaskim, normalnie w woadrze do wyciskam a myje super i nie zostawia smug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaRokosz
Ja już wolę nie eksperymentować z mopami z dyskontów. Niestety akurat pod tym względem mają kiepskiej jakości produkty, a do tego ciężko później dostać wymienne końcówki, bo akcja się kończy i mopy też znikają. Również stawiam na sprawdzone marki, i dlatego kupiłam w końcu mop obrotowy od Viledy. Koleżanka poleciła mi ich sklep internetowy, bo akurat była tam promocja na mopy obrotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1978
Mop z Biedronki - nie polecam. Kupiłam i zwróciłam. Z pedału do wirowania ciekła woda, poza tym wiadro jest bardzo ciężkie i bardzo duże. Wróciłam do starego mopa płaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila34L
Prowadzę własną firmę sprzątającą i korzystam ze sprzętu firmy http://www.higienaserwis.pl/. Uważam, że oferowany przez nich asortyment jest naprawdę profesjonalny. Jeżeli chcemy, aby było naprawdę czysto, to nie wystarczy tylko umieć sprzątać, ale trzeba korzystać z dobrego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również polecam spray mop firmy bona! Jest skuteczny, nie zostawia smug, płyn do czyszczenia podłóg drewnianych albo płytek wystarcza na bardzo długo. ma wkład z mikrofibry, który można wyprać, nie niszczy się. warto zainwestować, spryskasz kilka razy podłogę i gotowe, nie trzeba polerować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola7777
Taa, też wiele dobrego słyszałam o Spray Mopie z Bony. Wahałam się jednak między Boną, a Viledą, ale jednak postawiłam na Bone. Wiele pozytywnego przeczytałam o tej firmie. Muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolona. Nawet mój mąż zauważył, że podłogi są tak jakby czystsze i bez smug, a jeśli mój kochany coś takiego zauważył to musi się to mocno rzucać w oczy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy mop to Braava. Robi robotę za mnie, nie zostawia smug, włączam go na noc, rano wstaję i podłogi są na błysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam mopa obrotowego z biedronki i to jest do tej pory najlepszy mop jaki miałam, ma swoje minusy- chlapie przy odwirowaniu, tylko jak zacznie się odwirowywanie na mniejszych obrotach to chlapie dużo mniej, nie zostawia smug, dobrze daje się wyciskać i podłoga szybko schnie jeszcze jeden minus- to kij, który się składa w trakcie mycia (no ale jakby się nie składał, to wtedy nie można by go było wykręcać) i nie można nim myć w każdym kierunku tylko przód-tył, bo na boki to się 'wywraca' nie mam wielkich doświadczeń z mopami, do tej pory miałam 'normalne' z hipermarketów i jeden płaski z viledy- ten ostatni to było wielkie rozczarowanie póki biedronkowy się nie zużyje nie będę szukać nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert198
Ja polecam jednak mopy płaskie. Sam zakupiłem ostatnio na stronie www.spontex24.pl mopa Quick Max Profi i jak narazie pełne zadowolenie. Jest idealny zarówno do paneli jak i płytek a ta nakładka z mikrofibry zbiera kurz i inne brudy bardzo dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fair Play Plus
Polecam mop płaski , jest w miare przystępnej cenie , najdroższy jest zawsze stelaż + kij , nakładki są już w bardzo dobrej cenie i możemy używać mopa z mikrofazy lub mopa bawełnianego. Co ważne w większości wypadków stelaże do mopów płaskich są w miare wytrzymałe i nie trzeba ich często wymieniać a komfort pracy dzięki temu jest o wiele większy i także siła czyszczenia mocniejsza. Głównie polecam używanie mopów z mikrofazy , które możecie kupić na www.fairplayplus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja Michalczyk Wawa
Ja polecam wspomniane mopy od spontexu. Nawet te starsze jeszcze działają i nie mialam z nimi problemów, jeden podarowałam swoejej mamie, żeby mogła doczyścić trudno dostępne miejsca. Trwaełe są też ich wiadra a zapasowe koncowki sa latwe w wymianie i stosunkowo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×