Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mella

mrożenie chleba

Polecane posty

Strasznie dużo chleba nam się marnuje... :o A nie da sie kupować mniejszych ilości, bo nie sprzedają jak narazie chleba na kromki ;) Stąd pomysł - mrozić w porcjach. Tylko jak to robić? A co jeszcze ważniejsze - jak rozmrażać, żeby był smaczny? Może ktoś podzieli się jakąś uwagą - wyszukiwarka wiele nie dała niestety. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe no w porcjach to nigdy
nie mrozilam :D Caly tak ;) Przeciez sprzedaja polowki chleba ;) Napisalas "nam sie marnuje", wiec jest Was conajmniej 2 osoby. Co to jest pol chleba na 2 osoby?! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, są nas dwie osoby, ale chleb i tak się marnuje - połówke możesz kupić tylko zwykłego białego, a jadamy różne. Zresztą musimy to chyba jakoś w końcu ustalić oficjalnie, kto będzie chleb kupował, bo czasem nie mamy, a czasem oboje z pracy wracamy z chlebem kupionym po drodze :P Poza tym ostatnio jak tylko mam czas to sama robię chleb i myślałam o mrożeniu go, bo jak pieke to od razu dwa bochenki - szkoda prądu w piekarniku na mniej :D pięknaa - no to dodałaś mi otuchy - może tak właśnie spróbuję - po prostu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zamrazanie to najlepiej pokroić chlebek , wtedy wyjmujesz z zamrazalki tyle ile potrzebujesz :) ja po wyjęciu z zamrażalki wkładam do mikrofalówki i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze z mikrofali
to juz nie jest jedzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analica
Zamrażanie chleba jest super,tylko trzeba kupić krojony lub samemu pokroić i nei trzeba w mikrofali rozmrazac,wystarczy wyjąc 40 min wczesniej przed jedzieniem,połozyc w ciepłym miejscu i chlebek szybko się odmrozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zamrażam
ale nie rozmrażam w mikrofali tylko pozwalam aby sam sie rozmroził trzeba tylko pamiętać żeby rozmrażać w foliowej torebce bez torebki będzie się odmrażał i od razu zsychał się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super :D Wygląda na to że to całkiem proste :) Mikrofali nie mam jak narazie więc ten temat odpada ;) A bułki też tak mrozicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zamrażam
bułek nie zamrażałam(raczej zostawiam na bulkę tartą) ale możesz spróbować z jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zamrażam
mrożę chleb biały i razowy, co do takiego własnej roboty też nie wiem jak smakuje po rozmrożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmrażać w torebce? To ważna uwaga, dzięki. Wszystkim dziękuję za odpowiedzi, narazie stąd zmykam, ale jak macie jakieś jeszcze uwagi to z chęcią przeczytam :) Chleb domowy jest bardziej wilgotny niż kupny - w każdym razie bardziej trzyma wilgoć - widać to było w Święta - ten kupny jak przeleżał w koszyczku całe śniadanie nadawał się już tylko na suchary, a tego domowego prawie wcale takie leżenie na powietrzu nie ruszyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja sąsiadka
mrozi bułki i mówi,że po rozmrożeniu są jak świeże:). A moja babcia mrozi chleb od kiedy pamiętam i nigdy nie narzekałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zamrażam
w torebce bo inaczej obeschnie to wiesz niby takie logiczne(to tak jak zostawisz świeży na parę godzin bez torebki też zrobi się czerstwy) ale też nauczyłam się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy w aptece mozna kupic
a jak mrozic taki chleb pokrojony? calosc zamrozic(tzn caly chleb pokrojony) czy po kilka kromek pokrojonego chlebka zamrazac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zamrażam
nie rąbnietym tylko trzeba mieć świadomość np.: ile pieniążków się marnuje wyrzucając, że to paranoja ja wyrzucam a inni z głodu umierają. a poza tym to tez wygoda np wpadają niespodziewanie goście a ja nie muszę latać po mieście i chleba szukać. nie zawsze jestem w stanie wyjść po chleb(pogoda jest brzydka,mam niemowlaczka w domu a mąż pracuje od 6-20) i co mam latać po sąsiadach, żeby mi ktoś łaskawie chleb kupił. wieć zanim kogoś skrytykujesz to pomyśl najpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś mroziłem, Szybko się z tego wycofaliśmy, żołądek mnie zawsze po zjedzeniu bolał...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---hghg---
a jak mrozic taki chleb pokrojony? calosc zamrozic(tzn caly chleb pokrojony) czy po kilka kromek pokrojonego chlebka zamrazac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tech mroże - teraz zamroziłam pierwszy raz ze słoneczniiem - nie wiem co z niego wyjdzie... ja jak pamietam to wyciągnę wieczorem kilka kromeczek - kupuję krojony - albo do mikrofali lub piekarnika jka mam ochotę na ciepłe kanapki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tak: kupuje caly chleb, kroje na kromki, wsadzam do podwojnego worka foliowego i zamrazam. potem wyciagam pojedyncze kromki, wg. zapotrzebowania. np. jak robie kanapki do pracy, to takie z zamrozonych kromek, potem po paru godzinach sa juz rozmrozone ;) natomiast jak do zjedzenia natychmiast, to chwila moment pojedyncze krmki z=sie rozmroza. a zeby byly jeszcze pyszniejsze, rozmraza w opiekaczu, wtedy maja smak chleba prosto z pieca. to samo robie nieraz z bulkami. rozmrazany w mikrofalowce robi sie gumiasty, nie jest chrupiacy. dlatego lepiej w piekarniku lub opiekaczu. ktos pisal co to jest pol chleba na 2 osoby 0 jak dla mnie bardzo duzo :D staram sie zamiast chleba/kanapek zjadac bardziej roznorodne i zdrowe pokarmy, czasem chleba nam schodzi ino ze 2 kromki na dizen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakupy robie raz w tygodniu, wiec nie ma mocnych musze chleb mrozic, po wyjeciu z zamrazarki poprostu czekam az sie rozmrozi, jak widze ze mam juz tylko kilka kromek to wyciagam nowy. A pietki susze a potem miele na bulke tarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulka tarta z chleba
?? Ja tylko z bulki robie... A chleb mroze tylko caly. Potem w piekarniku "pieke" ;) Zreszta w piekarni tez czesto tak oszukuja ;) Ale u mnie sie chleb nie marnuje... Przeciez nie musze miec codziennie swiezego ;) Nawet zdrowy jest taki czerstwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuz
przeciez mozna kupic 2 lub 3,4 kromki chleba w piekarni i to jakiego chcesz ja kupuje słonecznikowy 2 kromki i razowy 2 kromki dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upieczony chleb właśnie stygnie :) Będę mrozić wg waszych wskazówek, ale to może jutro dopiero, niech trochę \'odpocznie\'. Zamierzam do pokroić i popakować w woreczki tak powiedzmy po 6 kromek - zobaczymy w praniu, na ile to starcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chleb,który mi smakuje jest w piekarni dosyc daleko od mojego domu,wiec raz na dwa tyg. kupuję dwa chleby (duże,pokrojone),dzielę na porcje,po kilka kromek do woreczka (pojedynczego),dobrze zawijam i do zamrażalnika,wyciągam,jak idę spać,żeby był na rano a koncówki chleba-to jest te mniejsze kromki jemy w soboty i w niedziele,bo wtedy nie musze robic "ładnych'' kanapek do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ijuz - hmmmm, ja takiej piekarni nie mam, a nawet gdyby, to nie lubie rano wylazic z domu zaspana, zanim sie na najem i nie opije kawy, i nie zamakijazuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mella - daj choc kromeczke ;) jak poczekasz do jutra, to chlebek moze podczerstwiec, nie bedzie juz chrupiacy :o powodzenia z mrozeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnmnmn
U NAS JEST TAK SAMO JESTESMY WE 2 a chleb nam zostaje nawet i 3-4 dni oczywiscie pozneij jedzo go golebie ale tez mroze i jak chce odmrozic to poprostu wyciagam wieczoremi rano jest juz ok i smakuje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyciagam nawet nie poprzedniego dnia, tylko troche przed uzyciem, bo z poprzedniego dnia to juz jest czerstwawy (nie chrupiacy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej mrozic bardzo swiezy
( kroje na pol, chyba ze jest krojony), wyciagam i nic z nim nie robie, chyabze mi sie bardzo spieszy, to mikrofala, ale tylko program rozmrazanie. Mozna terz troszke podgrzac na patelni. Smakuje jak swiezy.Mroze tez bułki i ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×