Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania005

Najlepsze przyprawy

Polecane posty

Gość ania005

Witam Święta zbliżają się wielkimi krokami i już zaczynamy myśleć o potrawach na świąteczny stół;) Dla kogoś kto ma niewielkie doświadczenie kulinarne, wypieki świąteczne mogą stać się naprawdę wielkim wyzwaniem, a wybór przyprawy ze sklepowej półki może przywołać niemały ból głowy. A więc proszę o pomoc, bo może to nie różnica ale czym w takim razie różnią się przyprawy firmy Kamis od Prymatu, Apetity czy Kotanyi? Która wybrać czy polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popatrz na skład i wybierz te bez konserwantów i glutaminianu potasu .Kotanyi np. jest taką przyprawą,są do bigosu,kurczaka,karczku,pieczeni itp.te w czerwonym opakowaniu.Podlaskie przyprawy"Dar Natury" też super i też bez chemii.Sama możesz zrobić sobie przyprawy.Suszone warzywa(marchew,pietruszka,seler,por,cebula pomidory,papryka sypka i słodka i ostra,kurkuma,lubczyk,sól morska i super do zupy pomidorowej Papryka ostra,pieprz kolorowy,papryka słodka,kurkumasuszony czosnek,sól morska do kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
najlepsze sa pojedyncze ziola, nie mieszanki. jest kilka mieszanek, ktore sa naturalne, np. ziola prowansalskie, ziola do pizzy, ziola do salatek, ziola do drobiu itd. (z tego co pamietam, te mieszanki sa wlasnie kamisa). ziola prowansalskie sa roznych firm. wszystkie naturalne ziola sa nie tylko smaczne, ale maja rowniez wlasciwosci lecznicze i poprawiajace trawienie. dlatego nalezy uzywac ich jak najwiecej do wszystkich potraw (smaki dobieramy wg. gustu lub jakis ogolnych wskazowek). . natomiast wszystko, co sie nazywa "przyprawa do", "pomysla na", "fix do", kucharek, delikat, jarzynika, warzywko, vegeta to sa przyprawy z chemicznymi ulepszaczami smaku i nalezy ich unikac. unikac dlatego, ze te wszystkie sztuczne dodatki nie maja walorow zdrowotnych, a wrecz sa niezdrowe, ale rowniez dlatego, ze uzywajac ich pomijamy uzycie naturalnych przypraw ziolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popieram wywalamy wszystkie
przyprawy z cukrem, sola i glutaminianem, nie uzywamy mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alan221
różnica jest w cenie. w sklepie kamis ma chyba najwięcej rodzai i największy wybór spośród innych przypraw. Ja nie wyobrażam sobie dania bez kamisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jestes uzalezniony od glutamianu sodu :D gratulacje :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo po prostu jest opłaconym spamerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem, że Galleo to jest ten sam producent co Kamis, tylko już pod inną nazwą i tańsze. Nie płaci się tyle za markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka558
Moim zdaniem Kamis wygrywa, kiedyś bardzo preferowałam winiary ale strasznie się popsuło ! Bardzo dobre mieszanki przypraw i ziół. Na prawdę aromatyczne ! Aha i ostatnio wyszły bardzo fajne panierki do kurczaka. Polecam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sramis, spamerko :) Co, ludzie zmądrzeli i nie kupują tego waszego szajsu, więc desperacko spamujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BrytnejZpiirs
Ja uzywam od lat Kotanyi, bo np tymianek, czy też inne zioła nie są w postaci zmielonego proszku, tylko są suzone w naturalnym kształcie ziarenek. I są smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alan221
od kiedy kamis jest spamerskim szajsem ?? produkt dostępny normalnie w sklepie. Go nie trzeba reklamować on jest marką samą w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka558
Wątek jest na temat przypraw i gotowania więc wypowiadamy się swobodnie. Jeśli ktoś lubi kamis to dlaczego miałby tego nie napisać ? Ja również myślę, że on broni się sam swoją jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamis jest spamerskim szajsem od paru dni, dzięki tobie m.in. Jak się przyznasz, że spamujesz to nie zapłacą za spam, tak? ojej, tak mi jest wszystko jedno... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te miszanki i panierki to sa wlasnie sztuczne chemiczne glutamianowe badziewia, czy to winiary czy kamis, czy knor - niewazne. jak sie nazywa inaczej niz "ziola" to juz jest syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi się wątek spodobał i lubię przyprawy , pytam jeszcze raz kobitki jakie najzdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najzdrowsze są czyste zioła albo jak już mieszanki to mające w składzie tylko i wyłącznie zioła i przyprawy BEZ soli, glutaminianu, ekstraktu z drożdży, cukru i czegkolwiek podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie przyprawy są właśnie kotanyi ale tylko te w czerwono żółtych opakowaniach,zioła osobno typu.majeranek,tymianek też mają spoko ale pakowane w zielone torebki przyprawy to już z glutem,trzeba dobrze czytać i zostawić na półce syf z glutami i konserwantami a jeszcze lepiej czytam skład w sklepie np, przypraw do kurczaka,pieczeni,mielonych,ryb itp.Zapisuję jakie zioła się tam znajdują,jakie przyprawy np.papryka,kurkuma itp.i sama sobie robię z kupionych osobno ziół i przypraw.Daję w pojemniczki opisuję do czego na wierzchu i takim to sposobem mam je bez chemii:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem najlepsze przyprawy ma Tir-kon . Są dużo tańsze, bardzo aromatyczne i przede wszystkim to nie sama chemia jak niestety wiele z przypraw. Czytajcie co kupujecie, bo naprawdę czasem jemy straszne świństwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też słyszałem o tej firmie Tir-kon, nie kupowałem jeszcze ich produktów, ale ponoć mają bardzo dobre przyprawy do zup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyprawomianak
Ja kupuje od niedawna na www.kociolek-smakow.pl Lokalna firma z Podbeskidzia, genialne przyprawy, jakość super no i taniość wszechobecna w porównaniu do cen w marketach.... Musiałem dorobić półek w kuchni ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nazar
Ostatnio zamówiłem z ciekawości przyprawę Walenty Kania i stwierdzam, że te najbardziej popularne wymiękają przy tych... Mogę śmiało je porównać do tych co kupowałem będarąc za granicą, w ciepłych krajach - aromat poprostu konkret. To co sprzedają w hipermarketach to zwietrzały towar, bez mocnego smaku i aromatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeGuStAtOrKa64
Ja również polecam przyprawy Walenty Kania w szczególności mieszanki. www.walentykania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Walnięty spamer co najwyżej. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuję przyprawy w sklepie internetowym http://www.zielonykarmnik.pl/. Oni oferują duży wybór przypraw najlepszej jakości w przystępnej cenie. Jako że lubię eksperymentować w kuchni to dodaje dużo przypraw do dań mięsnych. Wtedy podkreślam ich smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowoipysznie
Nienawidzę sztucznych przypraw, w domu uzywam tylko naturalnych, bez żadnego glutaminianu sodu itd... większość przypraw, których używam w swojej kuchni kupuję na algi24.com.pl Mają tam bardzo duzy wybór polecam! mój ostatni zakup to przyprawa do Bruschetty, jest pyyyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×