Odpowiedz na ten temat

o co pytać notariusza??

 • ona.. 84 2009.01.19 [12:47]
  hejusmiech.gif
  muszę się skonsultować z notariuszem i chciałabym Was prosić o podpowiedź, o co powinnam go zapytać, żeby nie było niedomówień i żeby wszystko było dla obu stron jasne.
  W skrócie: dostaliśmy w spadku kawałek ziemi, podzielona jest na kilka części - właściciel każdej z nich chce nam ją \"sprezentować\". Ziemia jest wyceniona szacunkowo i nie wiemy naprawdę ile jest warta.
  Chciałabym to załatwić notarialnie, ale nie wiem o co pytać? a chce to zrobić za jednym zamachem, by nie musieć płacić za każdą jego usługę.
  czy ktoś wycenia ziemię? jak to w ogole ma wszystko wyglądać? czy wystarczy, ze wszyscy własciciele tej ziemi przyjdą i podpiszą darowiznę? czy ktoś się zna w tym temacie/?
  czekam na odpowiedź.
  pozdrawiam i z góry dziękuję.

 • kto pyta nie bładzi 2009.01.19 [13:06]
  miałam parę spraw załatwianych notarialnie.W twoim przypadku to długo by tlumaczyć, napewno wszscy osobiście powinni stawic do notariusza. Wydaje mi się, że na początku powinnaśkogos znajimego znależć, kto ma lub miał do czynienia z naturiuszem, który jest kompetentny, jednym słowem ,,dobry". Jeśli takiego będziesz miała poleconego to idziesz do niego i wstępnie rozmawiasz, to nic nie kosztuje, udzielają porad za darmo. Dobry, fachowy notariusz wie wszystko na taki temat, gdyż dzis takich spraw jest dużo.
 • ona.. 84 2009.01.19 [17:25]
  dzięki za radęusmiech.gif
 • ryjekkk 2009.01.19 [17:29]
  Wyceną ziemi i domów zajmuje się rzeczoznawca ,pomiary robi geodeta usmiech.gif
  Chyba smiech.gif
  http://pl.youtube.com/watch?v=yJ9VXT_mYJ8 dla mojego słoneczka
 • kto pyta nie bładzi 2009.01.19 [17:49]
  przy takiej sprawie będzie tzreba okazać sporo papierów i z gminy i z księgi wieczystej itp. ale to notariusz powinnien ci wszystko wytłumaczyć i dac spis potrzebnych dokumentów...
 • jolkaza 2009.01.20 [07:34]
  wycena ziemi - rzeczoznawca lub popytaj się w urzędzie na terenie, którym jest ta działka.
 • ARA196 2009.01.20 [09:25]
  Przypuszczam, że tak wielu właścicieli jest dlatego, że przypadł im kawałek w spadku. Jeśli tak to spytaj notariusza czy można zrobić nieodpłatny dział spadku.Wtedy jest to jeden akt notarialny nie ma podatków minn.od czynności cywilno-prawnych. Pamiętaj, że darowizna od każdej z tych osób wiąże się z ryzykiem, że będziesz musiała zapłacić podatek w zależności od pokrewieństwa . Zapytaj też notariusza, czy z każdą z tych osób musisz podpisać umowę darowizny i ile za taką usługę zapłacisz. Warto też skontaktować się z kilkoma, żeby sprawdzić jakie są ceny. Oni mają stawki ninimalne i max a stosują zawsze te najwyższe.Pamiętaj również o tym, że od osób z 2 i 3 grupy pokrewieństwa trzeba zapłacić podatek w urzędzie skarbowym a tam mają swoje stawki i wg. nich go wyliczają. Myślę, że nie zamieszałam za bardzo powodzenia.
 • ona.. 84 2009.01.20 [10:57]
  dzięki Wam bardzooczko.gif
  Ara-->nieodpłatny dział spadku został zrobiony sądownie, gdyż nie było testamentu. Podatku nie musieliśmy płacić, złożyć trzeba było tylko w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz. jeszcze jakieś podatki? za każdą część od każdego wlasciciela? co za złodziejstwojezyk.gif
  no właśnie, ja bym chciala za jednym zamachem ich wszystkich zebrać i podpisać umowę darowizny, czy to trzeba z każdym osobno? bo tak to tylko raz bym zapłaciła i byłoby z głowy.
  a 2 i 3 grupa pokrewieństwa to kto? bo w tym przypadku jest przyrodnia siostra i brat, macocha, brat ojca i babcia..
  a tą wycenę muszę robić ja i sama zatrudnić rzeczoznawcę?

  wiem, że dużo mam pytań, ale jestem zupełnie zielona w temacieusmiech.gif
 • ania bania 2009.01.20 [11:04]
  idż do dobrej kancelarii notarjalnej i tam wszystko ci powiedzą i tak tych wszystkich rad nie spamiętasz. Notarusz jest na bieżąco, tym barzdiej że co i raz w jakimś punkcie zminiają się przepisy.
 • ania bania 2009.01.20 [11:06]
  pewnie zależy ci na czasie, to im szybciej zaczniesz tym lepiej. Jeszcze wchodzą takie sprawy jak klasa ziemi, potem czeka się na zgodę gminy, potem notariusz wyśle zapytanie do Agencji Rynku Rolnego ( czy jakoś tak)...itd.
 • ARA196 2009.01.20 [14:20]
  Szkoda, ze nie zrobiliście tego wcześniej przy okazji działu spadku. Osoby zaliczane do 2 i 3 grupy znajdziesz w google.Myślę, że z każdym musisz spisać osobną umowę ale to powie notariusz.W gminie, Agrncji Rynku Rolnego nic Ci nie powiedzą/sama próbowałam/ Rzeczoznawca kosztuje i to całkiem sporo. Możesz spróbować zorientować się w cenie w agencji sprzedaży nieruchomości w miejscu gdzie działka się znajduje.Wyceny robić nie musisz. Jeśli nie musieliście płacić podatku w urzędzie skarbowym to znaczy, że należycie do 1 grupy ale przecież musieliście podać wartość spadku, więc masz wycenę /Urząd Skarbowy przyjął i nie zakwestionował/ i nie było to tak dawno, bo ta ustawa obowiązuje dopiero od2 czy 3 lat. Jak notariusz będzie miał wątpliwości co do wyceny to spytaj na jakiej podstawie można dziś wycenić działkę w czasach kiedy nic nie można sprzedzć a nieruchomości tracą na wartości.
 • ania bania 2009.01.20 [14:48]
  gmina i Agencja Rynku Rolnego zawsze przed wykupem,zakupem itd ziemi musi wyrazić zgodę na taką transakcję, bo one mają prawo pierwokupu,,..to trochę trwa (czeka sie na kazda odpowiedz od 2do 3 tg) przynajmniej tak bylo u mnie jak kupowaliśmy ziemię,wszelkie podatki i księge wieczystą opłaca sie od ręki u notariusza
 • Szajka76 2013.11.15 [10:04]
  kiedy udasz się do notariusza i przedstawisz mu swoją sytuację to jego obowiązkiem jest powiadomienie cię o wszystkim. Kiedy wytłumaczy ci całą procedurę postępowania itp. wtedy ewentualnie mogą ci się pojawić jakieś pytania usmiech.gif ja ze swojej strony mogę polecić pana Wojciecha z http://www.notariusz-sosnowiec.pl – naprawdę kompetentny człowiek
 • gość 2014.10.31 [19:16]
  Notariusz powinien wyjaśnić Ci wszystko dokładnie. Polecam http://www.notariuszkarczewska.pl/ . Ma świetne podejście do klientów, na pewno dowiesz się wszystkiego co trzeba.
 • gość 2015.11.26 [19:09]
  Aż tak dokładnie się na tym nie znam ale raczej nie polegałabym na podpowiedzi z for internetowych. Zgłoś się do dobrego notariusza i na pewno Ci wszystko wyjaśni. Jeśli jesteś z Poznania mogę polecić Ciwww.notariuszantkowiakirena.pl.
 • gość 2016.02.24 [10:15]
  najlepiej dokładnie krok po kroku wyjaśnić sprawę u notariusza. Niedawno załatwialiśmy umowę darowizny w tej kancelarii we Wrocławiu http://www.kancelariarejenta.pl/. W tej kancelarii bardzo jasno nam wszystko wytłumaczyli. I same porady prawne mają wcale nie takie drogie.
 • gość 2016.06.29 [07:50]
  O to czy narusza prawo też w inny sposób oprócz zakazanej reklamy na forach internetowych i pozycjonowanie swojej strony przez wklejanie tam linków.
 • gość 2016.09.20 [20:01]
  Polecam Ci usługi notariuszawww.notariuszpuczylowski.pl . We wszystkim Ci pomoże, tak że nie będziesz miał żadnych wątpliwości.
 • gość 2016.12.09 [15:41]
  Poczytaj sobie czym się zajmują: http://www.mhs-notariusz.pl/o-kancelarii
 • gość 2016.12.12 [11:44]
  Zapytaj o stawkę, bo taki notariusz http://notariuszjesionowa.pl/ różni się bardzo od jakiejś sieciówki usmiech.gif
 • gość 2017.01.26 [11:56]
  Każda sprawa zawsze rozpatrywana jest indywidualnie więc ciężko Ci jednoznacznie odpowiedzieć, ale jak korzystałam z kancelarii notarialnej http://danutatrusz.notariusz.pl to na miejscu bezpłatnie dostałam wszystkie informacje.
 • gość 2017.03.19 [15:52]
  Jak ja potrzebowałam usług notariusza, to znajomi polecili mi tę kancelarię http://www.notariusz-grzybowska.pl/. Na stronie tego notariatu znajdziecie informacje o dokumentach które są potrzebne do podjęcia danej czynności notarialnej i co za tym idzie, również o opłatach. Polecam, bo obsługa fachowa, a pani notariusz rozwiała wszystkie moje wątpliwości, mimo, ze sama nie posiadam specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa.
 • gość 2017.03.21 [00:53]
  Polecam zajrzeć nawww.rzeczoznawcaolawa.pl Osobiście w trudniejszych chwilach miałem okazje wspierać się danymi usługami.
 • gość 2017.03.22 [12:41]
  Najprościej to opowiedzieć wszystko od a do z... i nie będzie niedomówień. Ja mam swoją sprawdzoną kancelariewww.jeziorscy.com.pl.
 • gość 2017.03.22 [13:47]
  Ja kiedys tu na forum uzyskałam kontakt do notariusza z mojej miejscowości i powiem wam, ze bardzo dobrze mi doradzono jeżeli chodzi o ta kancelariewww.notariusz-zabrze.com.
 • luiziana1990 2017.09.12 [21:53]
  Również uważam, że dobry notariusz poprowadzi taką pierwszą rozmowę i będzie dokładnie wiedział, jakie zadać pytania usmiech.gif Podobnie jak któryś z przedmówców wyżej, także poleciłabym skorzystać z oferty Pani notariusz Karczewskiej. Podsyłam kontakt http://www.notariuszkarczewska.pl - warto!
 • gość 2017.09.27 [12:06]
  Jeśli przedstawisz swoją sprawę notariuszowi w taki sam sposób, jak w tym poście to z pewnością powinno wystarczyć. Jeśli będziesz również szukać profesjonalisty to polecamwww.notariusz-balas.pl/ , który w mgnieniu oka powinien rozwiązać Wasz kłopot. usmiech.gif
 • gość 2017.10.13 [13:45]
  Gdy ja byłam u notariusza ten poinformował mnie o wszystkich ważnych sprawach. Dobry notariusz wie co powiedzieć klientowi. Ja byłam w kancelarii notarialnejwww.notariuszchwialkowski.pl w Toruniu i polecam ich również wam.
 • gość 2017.10.13 [14:05]
  Jeżeli znajdziecie dobrego notariusza, ten przekaże wam całą niezbędną wiedzę. Ja korzystam z usług kancelarii notarialnejwww.notariuszantkowiakirena.pl w Poznaniu i jestem bardzo zadowolony z jakości usług jakie świadczy ta kancelaria.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...