Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joan-ga

Odkurzacz centralny czy lepiej zainwestować w zwykły, ale doby?

Polecane posty

Gość jhankka
Centralny jest genialny, jak masz w domu alergika, u nas to był kluczowy argument za inwestycją w taki. Wygodniejszy w użyciu też jest (ciągniesz tylko lekką rurkę zamiast całego ustrojstwa). Za to trzeba dobrze poczytać opinie o firmach (nie wiem, jakie są w Polsce, mieszkam za granicą), żeby nie trafić na montujących psujące się po roku badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
dla mnie odkurzacz centralny okazał się być absolutnie nietrafioną inwestycją, nie znoszę noszenia tej długachnej i zakurzonej rury po domu, o niebo wygodniejszy jest moim zdaniem zwykły odkurzacz za to polecam jakiś system automatycznego podlewania na działce - moim zdaniem jest to znacznie lepsza inwestycja i bardzo ułatwia życie, zwłaszcza gdy ma się duży teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwolenników i przeciwników odkurzacza centralnego jest cała masa. każdy ma swoje argumenty, musisz sama zdecydować co jest dla Ciebie odpowiednie. a dla alergika dobre są odkurzacze wodne, mpm bora jest ponoć całkiem niezły choć niedrogi. a w przypadku centralnego...hm, wygodne rozwiązanie, ale to burzenie połowy domu żeby zainstalować to ustrojstwo mnie osobiście odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Tak jak napisała modowocynamonowo - musisz sama podjąć decyzję. Ja tylko moge powiedzieć, że mam i jestem zadowolona. Z montażem nie było problemu, bo mamy nowy dom i w trakcie budowy była założona cała instalacja. Zaletą takiego odkurzacza jest również niski poziom hałasu - nie słychac silnika, tylko szum powietrza w rurze :-) Martulkaaa napisała o długiej i zakurzonej rurze - długa jest, owszem - można też kupić krótszą (z tego co pamiętam mieli dwie długości w sklepie 9 i 7,5 m), ale dlaczego zakurzona? Trzeba używać, trzymac w miejscu w miarę czystym i jest O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLKA KUCHENNA
JA POLECAM...FAKT,DENERWUJE MNIE TA 9 M RURA:o,ALE ODKURZACZ MA MOC;),JEST W MIARE CICHY,NIE PYLI PO DOMU... ZNAJOMI MAJA JESZCZE SZUFELKE-SWIETNY WYNALAZEK,ALE TO DLA KOGOS KTO ZAMIATA:) JA MAM KAFLE I DESKI,ZADNEGO DYWANU A JADE TYLKO NA TYM ODKURZACZU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie można kupić taki odkurzacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten spamer co tu szaleje zaraz c****oda jedyną słuszną firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej planuje sobie kupic odkurzacz thomas aqua,miał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luca2222
W prowadzonym przeze mnie pensjonacie mamy odkurzacz centralny i jak najbardziej taki system się sprawdza. Przewody są ładnie pochowane w ścianach, a całe urządzenie schowane jest w piwnicy przez co w ogóle nie słuchać jak pracuje w pokojach. Odkurzacz zamawiałem już jakiś czas temu od firmy Termo Instalplast z www.odkurzacze.net. Obsługę oceniam pozytywnie, podobnie jak stosunek jakości do ceny dostępnych tutaj odkurzaczy. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem za centralnym tak jak wyżej. Wygodniejsze, nie musisz taszczyć po schodach, wiem, bo sama użytkuję. a jeszcze jak się ma dziecko alergika to taka jednostka jaka jest u nas - http://www.beam-djak.pl/drain-vac to szalenie praktyczna sprawa. No i cichy jest, więc moge odkurzac nawet jak Mały spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdecydowanie za odkurzaczem centralnym. Swojego BEAMa zamówiłam w tej firmie - www.odkurzaczedomo.pl/Mam duży dom i brak konieczności taszczenia po schodach zwykłego odkurzacza stanowi dla mnie ogromną wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdecydowanie za odkurzaczem centralnym. Swojego BEAMa zamówiłam w tej firmie - www.odkurzaczedomo.pl Mam duży dom i brak konieczności taszczenia po schodach zwykłego odkurzacza stanowi dla mnie ogromną wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiałem wraz z montażem w http://instalacjeceramika.mazowsze.pl/ - jak jest odkurzacz w miarę dobrej jakości i dobrze zamontowany to jest świetną, bardzo praktyczną sprawą. Przynajmniej nie trzeba z tradycyjnym biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam takie cudo techniki, bo pozazdrościłam znajomym. Więc jak już się budowaliśmy to pomyślałam o centralnym odkurzaczu. Jest to wygoda jakich mało, nie muszę już biegać na plecach z wielkim pudłem i zwijać kabli. Odkurzanie to czynność właściwie codzienna, więc warto sobie ją ułatwić. Jeśli mogę coś zasugerować to polecam odwiedzić firmę Majca Technology, ja właśnie dzięki nim mam teraz chociaż trochę inteligentny dom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdecydowanie za odkurzaczem centralnym. Odkąd mam zamontowany taki odkurzacz od www.beam-djak.pl dużo łatwiej mi się sprząta, nie trzeba go dźwigać po schodach, kable się nie plączą. To niezwykle funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu sprzęt. Polecam od nich kupić, mają porządne urządzenia w dobrych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednej strony to bardzo wygodne rozwiązanie, a z drugiej można nim o wiele dokładniej posprzątać! Zdecydowałem się na takie instalację roku w firmie http://odkurzacze-centralne.org/ budując swój dom w zeszłym i zdecydowanie tego nie żałuję. Zrobiłem to zarówno na obecność w domu alergików, jak i powierzchnię domu (ponad 150m2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w domu całkiem nieźle się sprawdza, mam go jakiś czas i nie żałuję że go kupiłam. Ważne jest tylko to żeby kupić w sprawdzonej firmie, my skorzystaliśmy z oferty http://www.erbi.pl/ u której zamawialiśmy też drzwi wejściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam odkurzacz centralny i uważam że jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od tradycyjnego. Odkurzacz kupiłam przed remontem w http://andre-tech.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, odkurzacz centralny to dobre urządzenie. Ja sam uważałem że takie urządzenie to zbędny luksus, aż sam założyłem naprawdę fajna sprawa zakładała mi firma http://www.instalmark.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz się nad czym zastanawiać tylko wybierz centralny bo bardzo dokładnie wszystko wciąga i nie wydmuchuje powietrza na pokój, poza tym jest bardzo cichy. Mam od 2 lat odkurzacz centralny firmy www.profieurope.eu i jestem bardzo zadowolona, naprawdę polecam każdemu bo to wielka wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam odkurzacz centralny i jestem zadowolona. Fakt że trzeba na niego trochę więcej wydać ale warto. To co mi się w nim podoba to między to że nie robi hałasu i kurzu (co jest bardzo ważne bo u mnie w domu prawie sami alergicy). Do tego dobrze ssie i można nim wysprzątać praktycznie wszystko. Swój kupowałam w TopAc w Szczecinie www.topac.pl. W ogóle z tego co zauważam to niektórzy nawet nie wiedzą że istnieje takie coś jak odkurzacz centralny i dziwią się czym to ja sprzątam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam odkurzacz wodny Rainbow www.odkurzaczrainbow.pl i nie zamieniłabym go na żaden inny. Sprząta się nim świetnie, pochlanie wszelkie alergeny i zanieczyszczenia i świetnie radzi sobie z sierścią zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zlezy tez kogo na co stać... wiadomo ze centralne idkurzacze nie montuję sie od tak... wymaga to jakiegoś "remontu" ... A ZWYKŁE ....cóż worki na ten kurz wynoszenietego....fujj.... jeszcze dziecko alergiczne w domu. Ja zdecydowałam się na zrobienie centralnego odkurzacza w domu podczas jego budowy. Łatwiej było zacząc. Polecam firmę www.jlm.fr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam odkurzacz centralny wspominanej wcześniej firmy www.profieurope.eu. To naprawdę duża wygoda, nie ma problemu z krótkim kablem, bo wszystko jest wymierzone tak żebyś rurą mogła spokojnie sięgnąć w każdy kąt.:) naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkurzacz centralny jest fajny jak się ma dom :( ja mam wynajęte m4, ciągle brudna podłogę (pies i dziecko). Dodatkowo syn zaczął się bać dźwięku odkurzacza...no maskara..widzialam u koleżanki odkurzacz automatyczny, możesz go nastawić na daną godzinę i wyjść wtedy z domu...a on sprząta sam...macie jakieś opinie na temat tego? http://www.hoover.pl/maly_sprzet/produkt/907-rbc050_robocom3 podoba mi się, bo jest bardzo niziutki. Dobrze zbiera sierść? Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe odkurzacze powoli odchodzą już z naszych domów. Sama odstawiłam swój na strych i zainwestowałam w automatyczny. Jestem mega zadowolona, bo wracając po pracy wczesniej ogarnialam nasz kącik, a teraz po prostu odpływam na kanapie i odpoczywam. A co do samych odkurzaczy to zamiast tych wszystkich znanych firm takich jak Roomba, poleciłabym firmę która jest tak samo dobra, a można odkurzacz automatyczny kupic w o wiele niższej cenie. Taka firma godna polecenia to na przykład Kobot. Ja posiadam robota tej firmy i jestem zachwycona, ma duzo fajnych funkcji takich jak sterowanie nim z telefonu, a co najważniejsze jest solidnie wykonany i dokładny. Tutaj podsylam link do ich strony, warto zajrzec http://kobot.tech/blog/odkurzacz-automatyczny-historia-powstania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×