Odpowiedz na ten temat

Ogrodnictwo ekologiczne.

• Albera 2007.01.27 [12:53]
    Lucysiu! Niestety, bursztyn do nalewek kupuję nad morzem, konkretnie w Kołobrzegu. Myślę jednak, że warto poszukać w jakichś sklepikach z pamiątkami i takimi różnymi dziwnymi rzeczami.lapka.gif

• Albera 2007.01.27 [13:07]
    Lucysiu! Tak jak myślałam w trakcie poprzedniego pisania, na Allegro jest ten bursztyn. Wchodzisz na Zdrowie, wpisujesz bursztyn na nalewkę, i masz. Niestety, drożej niż nad morzem, a jak doliczysz przesyłkę...lapka.gif

• Baś_22 2007.01.27 [13:43]
    Witajcie lapka.gif
    Witaj Anulka wśród naskwiatek.gif
    Oj! szykuje mi się ponowna wizyta na działce w celu zrzucania śniegu z krzewów, bo dzisiaj we Wrocławiu znowu śnieżyca z wiatrem smutas.gif
    Pobawiłam się dzisiaj w fotografa i zrobiłam małą sesyjkę zdjęciową mojego Zygokaktusa (czyt. Grudnik). Zdjęcia są zrobione w różnych ujęciach, łącznie z leżeniem na podłodze smiech.gif
    Podsyłam je na grządkę coby rozświetlić trochę tą biel śniegową i nieco ponury dziś dzionek usmiech.gif

Przy okazji mam pytanie - czy Wam też otwiera się nasza grządka w takim dziwnym formacie z napisem u góry - /style/20061213/??????
    kwiatek.gif

"Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnatrz" - motto z filmu "Apocalypto" Mela Gibsona
  • Emmi 2007.01.27 [16:11]
    pozdrawiam wszystkich usmiech.giflapka.gif

,, Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia,,
  • Sz_elka 2007.01.27 [16:56]
    wac!kwiatek.gif przydało by się napić trochę herbatki na rozgrzewkę,bo zimno się zrobiło tak jakoś!pechowiec.gif ....\\_/.....
    ......
    malachitku!kwiatek.gif Dotarła poczta?pechowiec.gif Udało Ci się już wejść na grządkę?kwiatek.gif
    Bożena!Wróciła mi poczta!smutas.gif Wysyłam raz jeszcze przez interię!usmiech.gif
    ......
    lucysiu!kwiatek.gif Drobinki bursztynu na nalewkę widziałam w sklepach z biżuterią tam gdzie wyroby bursztynowe maja i w sklepach ze zdrową żywnością i na róznych targowiskach ale to we dużych miastach,więc gdzieś na \"końcu Świata\" może być z tym problem!usmiech.gif
    Na pewno nad Morzem - w każdej dziurze można kupić już takie przygotowane małe woreczki z przepisem na nalewkę!Również w górach w sklepach z pamiątkami widziałam takie porcyjki!
    Ja sama, co roku zbieram bursztyn - takie właśnie drobinki na mojej ukochanej Mierzeji Wiślanej! A jednego roku, to nawet udało mi się taką \"piersiówkę\" zapełnić i zdarzyły mi się kawałki wielkości dużego paznokcia!usmiech.gif
    ....
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif - trochę Wiosny zimową porą! smiech.gif

• Sz_elka 2007.01.27 [17:15]
    malachit!kwiatek.gif Maile z różnych kont pocztowych wracaja do mnie spowrotem!smutas.gif
    Może masz nr GG?Albo skype?Mój adres masz pod nickiem!
    kwiatek.gif

• Werter 2007.01.27 [17:24]
    Witajcie
    Zdjęcia proponuję wstawiać na
    www.ekotopik.mojeforum.net

Po zalogowaniu każdy dostanie status \"Weterana\" i jego zdjęć oraz wpisów nikt obcy nie zobaczy poza innymi \"Weteranami\".
    A innymi Weteranami uczynię tylko osoby z tego topiku.
    Hej !

Ps.
    To forum wygląda jeszcze siermiężnie, ale pracuję nad jego wizerunkiem smiech.gif

• Emmi 2007.01.27 [17:57]
    Werter//smiech.gifsmiech.gif No ja nie wiem, czy ten ruch to był przemyślany? oczko.gif Czuję, że to jakiś impuls, który będzie Cię kosztował dodatkowej poduszki smiech.gif
    Sz_elka//usmiech.giflapka.gif

• lucysia 2007.01.27 [19:53]
    Pomysł to rewelacja.ja jestem zachwyconasmiech.gifsmiech.gif
    Tylko instrukcję obsługi trzeba dołączyć pocztąsmiech.gifsmiech.gifsmiech.gif
    A jak tam umieszczać zdjęcia?

• Sz_elka 2007.01.27 [20:20]
    Mam wiadomości od Mikroska usmiech.gif :
    ......\"Maryla dziękuje za pozdrowienia i równie goraco pozdrawia wszystkich tych, co o niej pamietają!\" ......usta.gifkwiatek.gifserduszko.gif

• amita 2007.01.27 [20:50]
    A tam,siermiężne.Wszak nie od razu Kraków zbudowanousmiech.gif Jak sobie kupię wreszcie działkę to dołączę do Was na stałę,o ile pozwolicie.Muszę tylko mojego całkowicie miastowego męża przekonać,że działka jest MU koniecznie potrzebna.
    lapka.gif

nie chcę piątki z przodu,bo wtedy będę już bardzo stara
  • Werter 2007.01.27 [21:52]
    Lucysiu
    Jest to bardzo proste.
    Niebawem opiszę to szczegółowo w Dziale \"Działanie serwisu\" - \"Uwagi\" usmiech.gif

Hej !

• anulka77 2007.01.27 [22:42]

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie.Miło jest wiedzieć ,że są jeszcze tak sympatyczni ludzie.Mało jest teraz tej sympatii.
    Ja jestem wielką miłosniczką kwiatów i mam ich dosć sporo .Wyszukuję tych njładniejszych w kolorystyce i krztalcie.
    Nie chwaląć sięusmiech.gif w 2005 zdobyłam wyróznienie za najładniejszą działke w Działkowcu.No fajnie -dopiero przyszła a już sie chwali.
    Dzięki Albero za radę ,ale ja szukam dalii o oryginalnych kolorach a na działkach mało jest takich.
    Od kilku lat kupuję u Pana Lipienia z Kamiennej Góry.On ma dalie z USA.Teraz jestem na etapie liliowców.
    Podam Wam fajne strony;
    www.dahlias.com
    www.krokusy.pl
    www.liliowce.pl
    www.ogrodnicy24.pl
    www.exoflora.pl
    www.canna.pl
    www.semco.pl
    www.bylina.pl
    www.hostazahrada.sk
    Polecam wam te strony na zimowe wieczory.Na tej ostatniej stronie oprócz funkii czyli host są tez przepiękne liliowce -liliowki
    Trzymajcie się wszyscy cieplutko.Miłej nocki i kolorowych snówusmiech.gif
  • Emmi 2007.01.28 [00:33]
    Witam w niedzielę smiech.gif

• Sz_elka 2007.01.28 [01:21]
    Witaj Anulko77!kwiatek.gif Może powiesz coś więcej o sobie?!!!
    Ja tak z kronikarskiego obowiązku .....!smiech.gif
    No to .......dawno tabelki nie było.....:
    kwiatek.gif
    minimisia – Agnieszka, im. 21 I, ur. 24 V, Bliźniak,
    ……Rzeszów / Poznań
    Emmi – Agata, im. 5 II, Koziorożec, [22 XII – 19 I]
    ……Mazowsze
    Pinokio_sb – Joanna, ur. 21 II, im. 24 V, Ryba,
    ……Opole
    _bea – Beata, ur. 3 III, im. 8 III, Ryba,
    ........Warszawa
    farmerka63 – Beata, im. 8 III, ur. 4 I, Koziorożec,
    ……Skraj Puszczy Noteckiej i otulina Drawieńskiego Parku Narodowego
    koliberek – Beata, im. 8 III, ur. 3 II, Wodnik
    ……Małopolska
    Wiotka – Krystyna, im. 13 III,
    ……opolskie
    Sz_elka – Elżbieta, ur. 18 III, im. 18 VI, Ryba, Lipa, Tygrys
    ……Katowice
    magdzioł – Grażyna, im. 1 IV,
    ……Małopolska
    wac – Wacław, ur. 6 IV, Bliźnięta, [22 V – 20 VI]
    ……śląskie – Rybnik
    po_ziomka - Hanna, ur. 8 IV, Baran,
    …… Polska Południowo-Zachodnia
    miwia - Mirosława, ur. 20.IV, im. 26 VII, Baran,
    …… Blisko Jeleniej Góry
    Sloneczko2006 – Monika, im. 4 V, ur. 30 III, Baran,
    ……Wadowice
    belva – Joanna, im. 24 V, ur.25 I, Wodnik,
    …… USA Północna Karolina
    cicho_borowska – Beata, ur. 13 VI, im. 06 IX, Bliźniak,
    ……. wieś Borowa, około 20 km od Łodzi
    elka 14 – Elżbieta, im. 18 VI,
    ……Wrocław
    anamaria – Alicja, im. 21 VI, ur. 4 II, Wodnik,
    ……Warszawa / okolice
    mała ogrodniczka – Danka, im. 24 VI, ur. 11 V, Byk,
    …… Mazowsze
    lucysia – Lucysia – im.30 VI, ur.29 VI, Rak,
    .......okolice Sochaczewa
    cynamonow – Dominika, im. 6 VII, ur. 28 IX, Waga,
    ……łódzkie
    sawina – Anna, im. 26 VII lub 7 VIII,
    ……Środkowa Polska
    _tulipanka_ – Anna, im. 26 VII,
    ……Wielkopolska
    Miga – Małgorzata, ur. 11 VIII, Lew,
    ……opolskie
    Mikros – Maria, Mariola, Maryla, im. 15 VIII, ur. 21.XII Strzelec,
    ……dolnośląskie
    Eduarda - Edyta, im. 16 IX , ur. 7 I, Koziorożec,
    ...... wieś mazowiecka - powiat siedlecki
    toja39 - Ewa, ur. 29 IX, im. 24 XII, Waga,
    ……Działeczka w woj . opolskim
    tereklo -Teresa, im.3 X , ur. 9 IX, Panna, Wierzba,
    …..Kotlina Kłodzka - południowy stok Gór Sowich
    saginata - Teresa, im. 3 X, ur. 8 II,
    ........lubelskie
    albera – Jadwiga, im. 15 X, Bliźniak, [22 V – 20 VI]
    …… Opole
    Baś_22 – Basia, ur. 24 X, im. 4 XII, Skorpion z przełomu Wagi, Orzech, Tygrys,
    ……Wrocław
    Onaela – Elżbieta, im. 5 XI,
    ……Warszawa, ok.Piaseczna
    ewikami25 – Ewa, ur. 16 XI, Skorpion,
    …… lubelskie z przemieszczeniem na podkarpackie
    nina1960 – Grażyna, ur.16.XI, Skorpion,
    ......Katowice - Działka Sucha Beskidzka
    tuurma – Magdalena, ur. 22 XI, Strzelec z przełomu Skorpiona,
    …… powiat wołomiński
    *kati – Katarzyna, im. 25 XI, Lew, Jałowiec, Tygrys, [23 VII – 22 VIII]
    ……podlaskie
    Werter – Andrzej, im. 30 XI, ur. 13 IV, Baran, Klon, Koń,
    ……Ziemia Lubelska
    OlaB – Ola, ur. 7 XII, Strzelec,
    ……śląskie-Jastrzębie Zdrój
    bird05 - Sławomira (Sławka), im. 23 XII, Rak, Jabłoń, [21 VI – 22 VII]
    …….Pomorze-Gdańsk
    Cebulkaa – Ewa, im. 24 XII, ur. 23 VIII, pół Panna – pół Lew (czyli coś koło Sfinksa),
    ……Kraków
    malachit – Ewa, im. 24 XII, ur. 24 XII, Koziorożec,
    ……Włocławek / okolice
    eve lee - ewa, im.24.XII, ur.1 III, Ryba,
    …… Mazowsze
    kwiatek.gif
    lapka.giflapka.gif

• lucysia 2007.01.28 [11:51]
    witamlapka.gif

bawię się z forum,ale mam problemy.wyrzuca mnie.napisałam post i chciałam do głównej str.wrócić i mnie wyrzuciłosmutas.gif aktualizacja daty urodzin nie chce wejsć.galerie osobiste jeszcze nie działają.

Wczoraj ptaszki mało nie dostały kota w ferworze walki z nasionamismiech.gif W dosłownym znaczeniu tego słowasmiech.gif Moja Kizia zaczęła łowy.Na szczęście ptaki bardziej oblatane niz kot w polowanie wprawiony.Obyło się bez nieszczęściasmiech.gif

A u nas znowu pada śniegsmiech.gif

• lucysia 2007.01.28 [12:08]
    uf wszystko weszło,jeszcze tylko galerie!

• Emmi 2007.01.28 [12:23]
    Lucysia//usmiech.gif Mnie też w którymś momencie wywaliłousmiech.gif Jak Cię tu zastałam, to dopisze, że zostawiłam Ci tam informację.
    A tak to ...
    Werter//usmiech.gif Jestem pełna podziwu dla Twoich zdolności usmiech.gif
    Sz_elka//usmiech.gif imponująca ta nasza tabelka, prawda? Jeszcze żeby frekfencja była odpowiednia oczko.gif
    Pozdrów i wycałuj wirtualnie ode mnie Mikroska, życzę jej wszystkiego najlepszego i staram się kierować w jej kierunku same pozytywne myśli, a ja mam układy z gwiazdami, więc niech wierzy we mnie, że te czary pomogą! usmiech.gif Muszą pomóc... przekaż jej to ode mnie usmiech.gif
    pozdrawiam wszystkich usmiech.gif

• *kati 2007.01.28 [13:43]
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!

Mnie tym razem jakieś choróbsko dopadło. Bolą mnie zatoki, a przy najmniejszym ruchu głowę mi rozsadza. Drugi dzień leżę nieruchomo pod kocykiem, a do Was wpadam tylko na chwilę i zmykam do łóżeczka.
    Anulka - witaj serdecznie! kwiatek.gif

• saginata 2007.01.28 [14:05]
    Cześć wszystkim lapka.gif U mnie znowu kurzy śniegiem-zima dobra-ale to odśniezanie,gdy wjazd dluuugi smutas.gif
    Kati życzę dużo zdrówka-u mnie też chorobska ciągle powracają.Obecnie starsza cora ma kłopoty zołądkowe,a Maleństwo przywleklo ospę z przedszkola-jak na razie znosi dość łagodnie.
    Miałam już wysiewać surfinię,ale dnie teraz takie pochmurne,że musiałabym doświetlać przez cały dzień-poczekam na trochę słoneczka usmiech.gif

• Sz_elka 2007.01.28 [14:07]
    *kati!kwiatek.gif Trzymaj się ciepło! Mnie już przechodzi! Smaruj sie i oklepuj spirytusem kamforowym albo Vickiem albo Rubaroma! Lepiej się oddycha!smiech.gif

• anamaria 2007.01.28 [14:12]
    Witam wszystkich w ten zimowy śliczny dzionek. U nas sypie teraz drobny śnieg i jest -3 stopnie.
    kwiatek.gif Kati życzę zdrówka, nie daj się chorobie. To jest nas dwie, bo mnie też zmogło jakieś choróbsko grypopodobne, więc leżę i patrzę na ten padający śnieg i uwijające się na balkonie przy słonince sikorki.
    Najpierw przyleciała jedna, zaćwierkała, za chwilę przybyła druga, \"pogadały\" ze sobą całkiem głośno i za chwilę zleciało się całe stadko smiech.gif . Naprawdę lepsze to niż TV!

kwiatek.gif Szelka - przekaż i ode mnie Mikroskowi dużo ciepłych słów. Tak jak Emmi często myślę o niej usta.gif . Wierzę, że nasze dobre myśli pomogą jej usmiech.gif
    A emotikonki i obrazki biorę stąd:
    http://www.gifownia.info/
    http://www.e-gify.com/
    Jak wpiszesz w wyszukiwarkę \"gify\" to znajdziesz dużo stron z różnymi obrazkami. Aby wklejać je na nowe forum musisz je mieć na swoim komputerze. Ja sobie zapisuję co zabawniejsze w \"moich obrazach\". Werter na pewno opisze dokładnie jak je wklejać na forum. Dobrej zabawy! smiech.gif

kwiatek.gif Lucysiu - bursztyn na nalewkę można nabyć w każdym sklepiku z pamiątkami i na straganach ulicznych na Wybrzeżu w czasie wakacji. Kupowałam go często dla mojej mamy. Rzeczywiście, zalewa się go najwyżej dwukrotnie. Sprzedawany był od razu w płaskich buteleczkach - \"piersiówkach\" , ale także dodatkowe porcyjki w zgrzewanych foliwych opakowaniach. Poza sezonem widziałam go w sklepach jubilerskich, które mają wyroby z bursztynu. Jak chcesz to poszukam i wyślę Ci, tylko najpierw muszę się wykurować.

kwiatek.gif Albera - dobry masz sposób na zdobywanie bulw dalii. Wypróbuję go na wiosnę. Może uda się coś \"wysępić\" od działkowiczów warszawskich. Kiedyś na spacerze z małą wnusią w wózeczku zapuściłam się w wiejskie okolice Tarchomina (to taka peryferyjna dzielnica W-wy). W jakimś ogrodzie zobaczyłam piękne kwitnące canny. Więc wdałam się w pogawędkę (przez płot) z miłą właścicielką, no i umówiłyśmy się, że jesienią da mi trochę kłączy.
    Jednak przytłoczona sprawami ważniejszymi, zapomniałam o tej rozmowie, a gdy ponownie wybrałam się w tamte okolice, to nie mogłam poznać, który to był domek - wszędzie był krajobraz księżycowy - budowały się nowe bloki...

kwiatek.gif Anulko-77 witaj w naszym gronie! Mimo młodego wieku jesteś już działkowiczką z tytułami smiech.gif (77 przy nicku to rok ur.?)
    Czuję, żę wiele się od Ciebie nauczymy, o ile zechcesz zostać z nami na dłużej. Serdecznie zapraszamy - na żadnym forum nie znajdziesz takiej atmosfery jak u nas, zapewniam Cię.

kwiatek.gif Wac! No nie wygłupiaj się i wracaj do nas! Jeśli poczułeś się dotknięty naszymi wpisami to przepraszam! Za siebie i innych. I nadstawiam szklaneczkę \\_/ Nie odmówisz chyba chorej i zbolałej koleżance. Przydałoby się coś na wzmocnienie usmiech.gif

kwiatek.gif Werter, jestem pełna podziwu dla Ciebie, że chciało Ci się stworzyć dla nas oddzielne forum z możliwością wklejania zdjęć i obrazków. I wcale nie wygląda siermiężnie! Piękny obrazek zamieściłeś w czołówce! Spróbuję się zaraz zarejestrować, bo wczorajsza trzykrotna próba nie powiodła się - też mnie wywalało.

Całusy wirtualne dla wszystkich! usta.gifusta.gifusta.gif

• Emmi 2007.01.28 [14:43]
    wac//usmiech.gif ja Ci coś zdradzę po cichutku, jak dalej będzisz się ukrywał, to my sabat zaraz zorganizujemy, namierzymy Cię a wtedy!! ho ho... ale będzie się działo zly.gifsmiech.gif
    Kati//usmiech.gif zdrówka życzę Tobie i innym osobom, które źle się czują.
    anamariakwiatek.gif saginatakwiatek.gif Anulka-77kwiatek.gif
    a gdzie reszta szanownego towarzystwa???

• anamaria 2007.01.28 [14:56]
    Uff, udało mi się zarejestrować na nowym forum.
    Werter, po jakie licho każesz nam podawać rok urodzenia??? Nie wiesz, że niektóre kobiety są na tym punkcie uczulone? oczko.gif
    Co do mnie to i tak już się wydało, wszak jestem babcią hi hi hi.
    Zaraz podrzucę Wam zdjęcie mojej wnusi jak wczoraj rozrabiała na śniegu, aż bieliznę miała przemoczoną. Ciekawe, czy skończy się to przeziębieniem. Tfu, tfu, odpukać...

• nina1960 2007.01.28 [16:47]
    A ja wczoraj powiesiłam słoninke na balkonie ale nawet wróbel nie przyleciał nie mówiąc o sikorce. smutas.gif

• lucysia 2007.01.28 [17:01]
    Nina szkoda że nie ma ptaszków.ja wywiesiłam dziś i mało się nie pozabijałysmiech.gif

Emmi-byłam,zobaczyłam,odpisałamsmiech.gif

Sze_lka buziki dla Mikroskasmiech.gif

Wac wracaj -tęsknimy.....za herbatką i nie tylko.Żartuję.Tęsknimy za tobą.No kto nam poleje?

*katikwiatek.gif ,anamariakwiatek.gif -przykro mi że i Was coś dopadło.Kurujcie się kurujciesmiech.gifsmiech.gifsmiech.gifkwiatek.gifkwiatek.gif

A u nas po mokrym śniegu ,który padał taaakimi płatami pada teraz deszczsmutas.gif

Anamaria zobaczę bursztynki u mamy,ale wątpię .Nie przypominam sobie żebym widziała.jak nie znajdę to się uśmiechnęsmiech.gif

• lucysia 2007.01.28 [18:58]
    zmieniłam email.pod nikiem namiary

• saginata 2007.01.28 [19:18]
    Nina-nie martw się-sikorki przylecą-one nie wiedzą ,że mogą u ciebie stołowac sie.Kiedy ja wywiesilam pierwszy raz sloninke -tez dlugo nie przylatywaly-myślałam,że moze balkon mam za wysoko.Chodzilam z tymi skórkami od okna do okna-tam gdzie widziałam sikorki-a one mialy mnie w nosie smiech.gif
    w końcu zostawilam karmnik na balkonie-i za jakiś czas przylecialy,poczekaj usmiech.gif

• anulka77 2007.01.28 [21:14]
    Witajcie!

Własnie wróciłam z pracy i jestem padnięta.Pogoda okropna,ciagle pada deszcz.Sniegu już prawie nie ma ,ale od jutra znowu ma padać.Dla mnie lepiej ,jak go nie ma bo kiepsko mi idzie z jeżdzeniem.W ubiegłym roku miałam wypadek i teraz jestem strachliwausmiech.gif Oczywiscie nie było to z mojej winy(policja mnie staranowała) na podwójnej ciągłej linii ,na zakręcie ,na zakazie wyprzedzania.Musiałam się wyżalić bo ciągle to we mnie siedzi.usmiech.gif

Wracając dzieki Kati za pozdrowienia-buziaczki
    Sz_elka fajna ta tabelka.Ja jestem baranem(witam wszystkie baranki)
    Na imię mam Ania ,mieszkam w Szczecinie,ur 22 03,im 26 07.To tyle o mnie.
    Anamaria niestety mój nick nie swiadczy o moim wieku.
    Nie jestem taka młoda,ale duchem to mam ze 20 lat.Moje zainteresowanie ogrodnicze wzięły się kilka lat temu,jak miałam doła.Teraz to moja pasja.Ogród mam przy domu w szczecinie a działkę kupiłam 3 lata temu w Dziwnówku nad morzem i tam szalejęusmiech.gif Chętnie pomogę wszystkim potrzebującym porad,znam się na chorobach roslin ,pomogę dobrać rosliny ,które nie sprawiają kłopotów.
    Trzymajcie się dziewczynki,pamiętajcie o ptaszkach
  • nina1960 2007.01.28 [21:42]
    U nas pada deszcz ze śniegiem i jest wiatr pewnie do jutra będzie po śniegu, idę wyprasować córce bluzke bo jutro ma egzamin z psychologi i spadam spać a rano do pracy.Pa pa do jutra usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...