Odpowiedz na ten temat

Ogrodnictwo ekologiczne.

• Onaela 2007.01.31 [18:48]
    Werter-Twoja stopka sprawdza sie świetnie.Tylko...dobrze by było,abys na kazdej stronie wpisał się przynajmniej 1 razsmiech.gif

"Wszystko,co postrzegamy jako przeciwnosci,moze być siłą destruktywną lub sposobnościa do osobistego wzrostu i rozwoju" Ch.Stormer
  • saginata 2007.01.31 [19:03]
    Dzięki Onaela-już zapisalamusmiech.gif

• Emmi 2007.01.31 [19:55]
    Ja teżusmiech.gif
    ,,odm.Harcot lub Wczesnej z Morden,, - można o nich coś więcej się dowiedzieć? Na przykład kiedy owocująusmiech.gif
    Jak blisko siebie muszą rosnąć drzewa owocowe, aby się zapylały?
    saginata//usmiech.gif jeszcze nie dotarłam do czereśni... zaczytałam się w odmianach berberysów.

Przypomnę, że Wiotkakwiatek.gif gorąco poleca podlewanie warzyw wodą z 2 dniowymi skorupkami jajek, ale nie wrzucanie skorupek w grządki. Woda z pokrzyw też rewelacyjnie sprzyja wzrostowi roślin.

Wiotka napisała:
    ,,Polecam podlewanie woda z pokrzyw. Rośliny to lubią .Wczoraj podlałam a dzisiaj roślinki witały mnie \"na stojąco\"/ Polecam gorąco.
    Uwaga nie należy podlewać fasoli, grochu ,czosnku i cebuli.
    Na nie polecam wodę z namoczonymi skorupkami jaj.Pisałam o tym wcześniej. Dzisiaj profilaktycznie opryskałam różę i wszystkie drzewka owoców pokrzywą. A eksperymentalnie kawałek trawnika. Będę obserwować czy ten kawałek różni się od trawnika nienawożonego pokrzywami.,,

Wiotka//usmiech.gif Tak fajnie czyta się Twoje posty na początku topiku, taki zapał i energia w Tobie drzemała, co się stało? Daczego już tak rzadko zaglądasz? smutas.gif

,, Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia,,
  • nina1960 2007.01.31 [20:09]
    Saginata ciasto trzy bit :układam na standardowej blaszce herbatniki na to mase karpatkową możesz ją posłodzić ale nie możesz przesadzać z cukrem ja słodzę jedną łyżke bo ciasto ogólnie jest słodkie.Piekę cieńki biszkopt może być z kakao lub bez na upieczony zimny biszkopt wylewam karmel tylko ten biszkopt połóż sobie na stole i dopiero rozsmaruj ten karmel jak rozsmarujesz to dopiero możesz położyć na masie karpatkowej na to ułożyć znowu herbatniki i bita śmietana.Ciasto najlepsze na drugi dzień i na dwa budynie daj 3 szklanki mleka.Ja zawsze gotuje 2 puszki mleka i tą drugą trzymam w lodówce i mam na następny raz tylko potem puszke wrzucam na 15 minut do gorącej wody żeby się lepiej rozprowadził karmel.Jakby co to pytaj.

• saginata 2007.01.31 [20:55]
    Dzięki Nina-ciacho po samym przeczytaniu wydaje sie pycha-a ja mam w domu takich słodyszków smiech.gif

• amita 2007.01.31 [21:00]
    Jeśli chodzi o stare odmiany jabłoni to porozmawiaj Saginato z Farmerką.Coś kiedyś pisała,ale nie pamiętam czy szukała i znalazła czy nie.

nie chcę piątki z przodu,bo wtedy będę już bardzo stara
  • saginata 2007.01.31 [21:30]
    Dzieki Amita-popytam-a ta reneta to taka pachnaca byla,i ten smak-zwlaszcza jak polezala-mysle,że kazda szarlotka bylaby wysmienita z tym jabłkiem.

• belva 2007.01.31 [23:28]
    {czesc] wszystkim. Mialam dzisiaj smutny dzien... Ale jutro bedzie lepiej. Zapowiadaja snieg. U na wielka rzadkosc i rarytas. Jezeli spadnie to wysle wam kilka zdjec... usmiech.gif
    A to dla Wertera...
    http://www.dailymotion.com/visited/search/car mina%2Bburana/video/xn7ce_carl-orff-carmina-burana-ozawa
    Jednak ci chinczycy to zdolny narod usmiech.gif

Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło.♥
  • Sz_elka 2007.01.31 [23:42]
    Belva!kwiatek.gif Chińczycy......, a nie Japończycy???usmiech.gif

• Baś_22 2007.02.01 [09:29]
    Witajcie usmiech.gif
    U mnie odwilż na całego. Ptaszki śpiewają, powschodziły tulipany, narcyzy, hiacynty i czosnek zimowy. Czy to już wiosna??????, bo jak nie to krucho będzie z tymi roślinkami \"co się pospieszyły\" smutas.gif
    lapka.gif

"Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnatrz" - motto z filmu "Apocalypto" Mela Gibsona
  • belva 2007.02.01 [14:27]
    U na snieeeeg sypie!!!!
    Szelko dostalas muzyczke???

Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło.♥
  • cicho_borowska 2007.02.01 [19:52]
    lapka.gif

• wac 2007.02.01 [19:54]
    saginata
    Dzieki Amita-popytam-a ta reneta to taka pachnaca byla,i ten smak-zwlaszcza jak polezala-mysle,że kazda szarlotka bylaby wysmienita z tym jabłkiem.

i pomyśleć, że kupiłem 35 lat temu od miłośnika ogrodnika jabloń która owocowała i miała bardzo duże i smaczne na pól różowe owoce, ale po 30 latach jabłoń uschła, lecz z korzeni puszczała odrosty które wycinałem, oprócz jednego z myślą że powtórzy owocowanie, ale nic z tego bo po kilku latach, doczekałem się owoców i okazało się że to RENETA. W ubiegłym roku miałem 2 wiadra pięknych pachnących owoców żóltej renety. Pycha.

i jak tu nie napic się herbatki?
  • saginata 2007.02.01 [20:21]
    Och Wac-aż mi szkodasmiech.gif Dbaj o nią dobrze,pielęgnuj-to zabyteksmiech.gif

-może i ja się kiedyś doczekam-poszukiwania zacznę bliżej wiosny-i nie poddam sie usmiech.gif

• wac 2007.02.01 [20:41]
    Jest możliwość zakupu. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=1608 04982

• wac 2007.02.01 [20:53]
    i jeszcze jeden dodatek. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=1608 04982

• wac 2007.02.01 [21:03]
    Strasznie mułowato chodzi net i rezygnuję z neo. załadam netię, ale póki co podrzucam http://www.szkolka.rogow.pl/katalog.pdf
    myślę że się udało?

• anulka77 2007.02.01 [22:36]
    FArmerko63-pozdrowiłam wszystkie znajome Ci kąty w Szczecinie.Jak dawno nie byłaś to wiele sę zmieniło.W parku Zeromskiego za miesiąc będzie czynna Różanka.Może pamiętasz takie miejsce obsadzone pięknymi różami? Kiedyś jako dziecko chodziłam tam na spacery i jadłam pyszne lody z czekoladą w środku.
    Piszesz ,ze teraz mieszkasz w Wielkopolsce a moja cała rodzina pochodzi ze Sremu.Pozdrawiam Cię serdecznieusmiech.gif
    .....lucysiu działki nad morzem są teraz bardzo drogie i zostało mało do wyboru ,ale jest to bajeczna sprawa.Szkoda ,ze nie mogę wynajmować .Jak zmienią się przepisy działkowe to serdecznie zapraszam.

• Sz_elka 2007.02.01 [22:44]
    wac!kwiatek.gif No,no....!Aż miło patrzeć jak się rozpisałeś!Już na tej stronie trzy wpisy pod rząd!!! smiech.gif
    belva!kwiatek.gif Doszła muzyczka! A jakże! Aż cieplutko na serduchu się zrobiło!smiech.gif Dziękuję pięknie!kwiatek.gif
    Pozwolisz,że wrzucę tu link, bo aż się prosi, podzielić się dobrym, innych tez ucieszyć!
    http://www.dailymotion.com/visited/search/sar ah%2Bbrigthman/video/xrlc3_time-to-say-goodbye-andrea-bocell i
    No to teraz słuchajcie na dobranoc!
    kwiatek.gifkwiatek.gif

• Słoneczko2006 2007.02.02 [06:31]
    Pozdrawiam wszystkich lapka.gif

Zawsze celuj w Ksiezyc, bo nawet jesli nie trafisz, bedziesz miedzy gwiazdami...
  • Werter 2007.02.02 [09:39]
    Witam wszystkich usmiech.gif

http://ekotopik.mojeforum.net/index.php
  • *kati 2007.02.02 [10:44]
    Witam!!

Dziś tylko Wam pomacham, a coś więcej napiszę od poniedziałku, kiedy to dzieciaczki wrócą po feriach do przedszkola. U nas przedszkolaki, tak jak dzieci ze szkoły mają ferie... i wakacje też

Pozdrawiam!! lapka.gifkwiatek.gifusmiech.gif

• farmerka63 2007.02.02 [10:44]
    Różanka? W Parku Żeromskiego? Może w takiej dolince, koło kawiarenki?
    Mieszkałam bardzo blisko usmiech.gif A przez park maszerowałam codziennie do liceum nr 2 ... Ech.....stare dzieje... usmiech.gif

Saginato! Drzewka starych odmian produkuje pan Remigiusz Grzywa z Opola Lubelskiego. Jakoś nie mogę teraz odnaleźć jego strony w necie...a miał kiedyś bardzo zasobną w informacje. Prowadził też sprzedaż wysyłkową. Podaję Ci telefon - bardzo sympatyczni to ludzie są (bo i żona się udziela). Wiadomo- kresy usmiech.gif
    081/ 827 35 67

Z tego co pamiętam te drzewka nie były szczepione na antonówce, tylko na innych półkarłowych i karłowych. Ale może coś się zmieniło. Mieli naprawdę dużą ofertę starych odmian.

Ja wyśledziłam jesienią na Allegro faceta, który sprzedawał \"wykopaliska\" szczepione na antonówce. Kupiłam Kosztelę, Grafsztynka, Antonówkę Półtorafuntową,Kronselską, Renetę Szarą i Złotą. Sprzedawca nazywa się beni ben . W tej chwili niczego nie wystawia, ale może ma coś zadołowanego i Ci wiosną ( co to zaraz przecież) wykopie. Zapytaj.

• Albera 2007.02.02 [10:44]
    Wybrane przysłowia na luty:

Kiedy luty nie wymrozi, to maj śniegiem nam pogrozi.

Luty, gdy wiatrów i mrozów nie daje, sprowadzi rok słotny i nieurodzaje.

Gdy mróz w lutym mocno trzyma, tedy jest niedługa zima.
    Jak dotychczas, to nie zapowiada nam się lato pięknie. A może się luty poprawi, a może przysłowia się nie sprawdzą? lapka.gif

Mówmy o tym, czego chcielibyśmy doświadczyć
  • lucysia 2007.02.02 [10:56]
    Wac jak to wygląda z tą Netią.podobno można zrezygnować z Tp po zmanie jej regulaminu bez konsekwencji.

• Baś_22 2007.02.02 [11:16]
    Witam Wszystkich usmiech.gifusmiech.gif

"Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnatrz" - motto z filmu "Apocalypto" Mela Gibsona
  • Emmi 2007.02.02 [11:52]
    I ja serdecznie witam wszystkich usmiech.giflapka.gif
    Słoneczko//usmiech.gif Co się dzieje, że tak króciutko i tak rzadko? smutas.gif

,, Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia,,
  • saginata 2007.02.02 [12:26]
    witam serdecznie wszystkichlapka.gif
    Farmerko,Wac-serdeczne dzięki za informacje-wszystko zapisałam-a podzwonię jak wiosną zapachnieusmiech.gif
    U mnie choróbska-niunia nie dość ,że ospa to do tego problemy brzuszkowe,a dzisiaj coś mnie próbuje rozlożyć-jakieś przeziebionko czy co,glowa pęka mi w szwach smutas.gif

• MaWi 2007.02.02 [12:50]
    Witam Wszystkich po raz pierwszy!usmiech.gifkwiatek.gif
    Podczytuję Was sobie Kochani od pewnego czasu, bo ogrodniczka ze mnie slabiutka, a Wasze mądre rady często naprawde na wagę zlota!usmiech.gif Zachęcała mnie też OnaEla, a ja....no coż, nie miałam śmiałości, bo musiałabym bardzo wspiąć sie na paluszki by zarówno Eluni jak i wielu z Was wyczyścić buciki...usmiech.gif
    Dlaczego jednak się odważyłam i odezwałam?
    Otóż nieoceniony Werter stworzyl wspaniale forum, na którym się zarejestrowałam i zebrałam na odwagę, by zadać pytanie, poprosic pozostałych o radę, a tu...pikuś, nie mogę tam teraz wejśćbeksa.gif
    Czy to tylko chwilowy problem, czy coś u mnie nie tak?
    Pozdrawiam Wszystkich cieplutko!kwiatek.gif
  • MaWi 2007.02.02 [13:09]
    Udalo się! Juz po kłopocie.usmiech.gif
    Pozdrawiam!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...