Odpowiedz na ten temat

Ogrodnictwo ekologiczne.

• wac 2007.02.02 [14:00]
    lucysia: wchodzisz do Netii i masz wszystko podane
    http://netia.novem.pl/

i jak tu nie napic się herbatki?
  • wac 2007.02.02 [14:11]
    farmerka63
    Różanka? W Parku Żeromskiego?
    Czy to nie aby nad samą rzeką graniczną? a w parku jest Dom seniora? a w miasteczku powiatowym w czwartki jest targ? i co roku odbywa się festiwal 3- kultur?

• lucysia 2007.02.02 [14:53]
    Dzięki wacsmiech.gif

• Onaela 2007.02.02 [16:28]
    lapka.gif
    Witam ciepło i serdecznie,choć błocko u mnie okrutnesmutas.gif

MaWi-nareszcie!!!!smiech.gif Witaj w naszym gronie!!!
    Kochani-oto przedstawiam Wam moją internetową przyjaciółkę MaWi-znamy się juz od dawna,rzec by mozna\"jak łyse konie\"smiech.gif
    Jest kobietką o pięknym sercu i niebywałej madrości życiowej..... Do tego skromna i nieśmiała.....
    Witaj Kochana w naszych skromnych progach!!!usmiech.gif

"Wszystko,co postrzegamy jako przeciwnosci,moze być siłą destruktywną lub sposobnościa do osobistego wzrostu i rozwoju" Ch.Stormer
  • wac 2007.02.02 [16:42]
    Onaela - prosimy o więcej danych technicznych

• nina1960 2007.02.02 [17:05]
    Witam nową koleżanke,Słoneczko co z tobą czy aby chora że nam tylko pomachała.smiech.gif

• Albera 2007.02.02 [17:49]
    Szperając w starych Działkowcach, trafiłam na przepis, jak pokonać chwasty. Należy zebrać nasiona chwastów, spalić je na drewnie lub na patelni, popiół rozetrzeć z piaskiem i rozsypać po działce. Po czterech latach chwastów nie będzie na ogrodzie. Może ktoś to stosował? Przepis bardzo ekologiczny, ale chyba kłopotliwy. [cześć}

Mówmy o tym, czego chcielibyśmy doświadczyć
  • amita 2007.02.02 [17:57]
    Można być skromnym jeśli przyjaciele tak kogoś przedstawiająsmiech.gif
    Albero,od razu miałam przed oczyma jeszcze pełnię księżyca,rozstaje dróg...Ale co szkodzi spróbować...

nie chcę piątki z przodu,bo wtedy będę już bardzo stara
  • MaWi 2007.02.02 [18:11]
    Onaelu - dziękuję Kochana za miłe przyjęcie i doskonałe referencje!usmiech.gifusta.gif
    Nie wiadomo jeszcze, co na to Naczelny i czy wystawi mi legitkę? Chyba więc na razie pozostanę pomarańczką.usmiech.gif
    Skromną przede wszystkim to ja mam wiedzę w tym przedmiocie, zatem lepiej będzie, jeżeli nadal pozostanę przy czytaniu i czerpaniu wiedzy od lepszych, bez zbytniego wychylania się.oczko.gif
    Wac - bardzo dziękuję za odpowiedzi na forum!
    Herbatkę lubię, a moja ulubiona, to z dzikiej róży (bez prądu i wkładki). Czy zaspokoiłam już Twoja ciekawość?oczko.gif
    Pozdrawiam!kwiatek.gif

• wac 2007.02.02 [18:28]
    MaWi - wac szeroko rozstawia ramiona witając tak miłego gościa, a u Naczelnego wszyscy będziemy mile przyjęci.

• MaWi 2007.02.02 [18:38]
    Dzięki Wac!smiech.gif
    Wprawdzie nie mam gorącej linii z Naczelnym, co sugerowałyby moje wpisy na innym forum (już na jednym kiedyś tu pisałam, ale się nie zdradze gdzie), tym niemniej też wierzę w Naczelnego i jego Mądrość.usmiech.gif
    Pozdrawiam!
  • MaWi 2007.02.02 [18:43]
    Miało być oczywiście Jego, bo jakże by inaczej!usmiech.gif
  • belva 2007.02.02 [19:46]
    Albero!! He he he.. Ty myslisz ze te chwasty sie przestrasza?? smiech.gifsmiech.gif

Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło.♥
  • belva 2007.02.02 [19:50]
    Kochani, jeszcze jedno pytanie. Gdzies w internecie doczytalam sie ze w Polsce moga rosnac i nie marznac Tulipanowce.
    Ja tych tulipanowcow u mnie mam w brod. Wysiewaja sie wszedzie az trzeba je wyrywac. Moglabym jeden przywiezc i posadzic u nas na dzialce ale nie wiem jak to jest z tym zimowaniem.Jezeli one nadaja sie na Polskie warunki to dlaczego ich u nas niema?
    Tu ....gleboki uklon w strone naszego maestro.

• Werter 2007.02.02 [20:31]
    Witajcie
    Mawi usmiech.gif
    Witam serdecznie. Fajnie, że (za namową Onaeli) odważyłaś się napisać i jesteś wśród nas. usmiech.gif

Belva
    Tulipanowce mogą rosnąć (i rosną) w Polsce, ale tylko w zachodniej jej części, a więc tam, gdzie zimy najłagodniejsze.
    Ja u siebie miałem jednego przez 3 lata, jednak pozbyłem się go bowiem niemal corocznie przemarzał powyżej linii śniegu. Po 3 latach przypominał bardziej krzew niż drzewo.
    Jedno muszę mu przyznać - liście na WSPANIAŁE !

Hej !

http://ekotopik.mojeforum.net/index.php
  • farmerka63 2007.02.02 [20:32]
    Witam wieczorowo usmiech.gif

Wac ! Ta różanka i park Żeromskiego w mieście wojewódzkim - konkretnie
    w stolicy województwa zachodniopomorskiego usmiech.gif

Belvo! Jesli dobrze pamiętam, to piękne tulipanowce rosły własnie w wyżej wspomnianym Szczecinie - sadzone jeszcze dłońmi przedwojennych , niemieckich dendrologów. W ogóle w Szczecinie jest mnóstwo takich egzotów... Jak na przykład pięknie kwitnące magnolie ... To zbawienny wpływ łagodnego, morskiego klimatu. Ja mieszkam 160 km na południe i już znaczna różnica...i chłodem częściej wieje. Nie wiem, gdzie byś chciała flancowac te tulipanowce, ale umowną linią między wpływami klimatu morskiego a kontynentalnego jest linia Wisły. A jak z Syberii sypnie i zamrozi, tooo.. drżyjcie egzoty!

• Albera 2007.02.02 [20:39]
    W Strzelcach Opolskich w parku rośnie i kwitnie tulipanowiec.lapka.gif

Mówmy o tym, czego chcielibyśmy doświadczyć
  • MaWi 2007.02.02 [21:05]
    Werterze - Tobie również bardzo dziękuję za miłe przyjęcie.usmiech.gif Jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy i doświadczenia.

Też mam przy domku Magnolię. Miała być mała, kiedy ją dostalam kilkanaście lat temu (tak zapewniał darczyńca), a wyrosła ogrooomna.usmiech.gif Kwitnie jednak mizernie (kwiaty białe) i nie wiem, co może być przyczyną? Może kiepska w tym miejscu ziemia? Czy Magnolie należy nawozić i ew. czym? Może ktoś się orientuje i odezwie na ten właśnie temat?usmiech.gif

Pozdrawiam!

• wac 2007.02.02 [21:08]
    farmerka63
    Witam wieczorowo

Wac ! Ta różanka i park Żeromskiego w mieście wojewódzkim - konkretnie
    w stolicy województwa zachodniopomorskiego

a już byłem prawie pewny, że to conajmniej o 700km. w przeciwnym kierunku, 99% faktów się zgadzało.

• Onaela 2007.02.02 [21:41]
    Kochani!!! tak sie cieszę!!! mam dobre wieści-prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Mikrosek wraca do domu!!!!smiech.gif I pozdrawia wszystkich!!!usmiech.gif

Wac-założe sie,ze nie o takie \"szczegóły techniczne\" dotyczące Mawi Ci chodziłosmiech.gif .Ale ja nic wiecej nie mogę zdradzićoczko.gif

Mawi-nie daj sie prosić-zaczernij swój nick i napisz wiecej o sobieusmiech.gif
    Wcale nie jesteś taka \"zielona\" w temacie jak sadzisz o sobieusmiech.gif .Nie kazdemu z nas udaje sie wyhodowac piękną Glicynię....upsss...za duzo napisałam????oczko.gif

"Wszystko,co postrzegamy jako przeciwnosci,moze być siłą destruktywną lub sposobnościa do osobistego wzrostu i rozwoju" Ch.Stormer
  • Werter 2007.02.02 [22:19]
    Mawi usmiech.gif
    Magnolia lubi kwaśne podłoże. Polecam zasilanie siarczanem amonu, oczywiście nie dużymi dawkami na raz.
    Więcej napiszę jutro w Ekotopiku.

Hej !

• Werter 2007.02.02 [22:22]
    Ps.
    Mawi wychodowałaś Glicynie ????
    Hohoho....
    To jest coś ! usmiech.gif
    Gratulacje !!!!!

• Sz_elka 2007.02.02 [22:43]
    Ups.......glicynię???? A może jeszcze prowadzoną jako drzewko??????
    kwiatek.gif
    Witaj MaWi!kwiatek.gif
    Dobrze Onaela prawi (jak Ona znajduje czas,kiedy cały czas macha i macha i podlewa tą konewką i podlewa, jezyk.gif .......a kotka przegnała hen za góry za lasy.....a taki był ładny!smutas.gif )
    - zaczernij nick i........dawaj dane do naszej topikowej tabelki ! jezyk.gif
    Kiedyś gościła u Nas Miwia...... ale gdzieś ją wcięło i dawno się nie pokazywała! smutas.gif
    Mam cichą nadzieję,że rozgościsz się u nas i popiszesz trochę- co Cię gnębi i co osiagnęłaś, a co chciałabyś jeszcze w temacie jw?!!! I w ogóle......co Ci w duszy gra!kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif
    A na topiku orłów sporo ale i pliszki i sikorki i wróble i inne ptoki siedzą!jezyk.gif
    lapka.giflapka.gif

• Werter 2007.02.02 [23:31]
    Saginato
    Mam jeszcze trochę drzewek kilku starych odmian jabłoni jakie szczepiłem w ubiegłym roku na podkładkach z Antonówki.
    O szczegółach napiszę w Ekotopiku.
    Hej !

• Sz_elka 2007.02.03 [00:31]
    Spieszę donieść,że nastapiło karygodne zaniedbanie przez zapomnienie:
    Solenizanci lutowi :
    kwiatek.gif
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif koliberek – Beata, im. 8 III, ur. 3 II, Wodnikkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifusta.gif
    ……Małopolska
    anamaria – Alicja, im. 21 VI, ur. 4 II, Wodnik,kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifusta.gif
    ……Warszawa / okolice
    Emmi – Agata, im. 5 II, Koziorożec,
    ……Mazowsze
    saginata - Teresa, im. 3 X, ur. 8 II, Wodnik,
    ........lubelskie
    Pinokio_sb – Joanna, ur. 21 II, im. 24 V, Ryba,
    ……Opole
    kwiatek.gif
    lapka.giflapka.gif

• belva 2007.02.03 [01:10]
    Koliberku nasz , zycze ci z okazjii dzisiejszych urodzin ,abys zawsze bya taka kochana jak my ciebie tutaj kochamy kwiatek.gifkwiatek.gif i usta.gif

• belva 2007.02.03 [01:18]
    Werterku mily, moja polska dzialka jest niedaleko Onaeli ..
    U nas tulipanowce sa olbrzymimi wysokopiennymi drzewami. Sa dosc\" przystojne\" bo rzeczywiscie wielkie ale maly pozytek z tych tulipankow i z lisci bo ich nie widac tam w gorze.. Widac tylko jak spadaja na ziemie... Kiedys jezeli sie nie myle wyslalam wam takiego liscia na grzadke... Olbrzym !!
    U nas wczoraj spadl wielki snieg i..... juz po nim. Za to kwitna drzewa pechowiec.gif , helleborusy i powylazily zonkilei hiacynty.

• MaWi 2007.02.03 [10:45]
    Witam bladym świtem!usmiech.gif

Widzę, że pierwsza dzisiaj zerknęłam na topiczek, wiec stawiam tackę z filiżankami, a w jednym dzbanku aromatyczna, pachnąca kawusia, a w drugim herbatka. Mleczko zamiast śmietanki (zdrowsze!).smiech.gif
    kwiatek.gif \_/> (_)> |_|> \_/> (_)> |_|> \_/> (_)> |_|> \_/> (_)> |_|> kwiatek.gif
    Onaela napisała o Glicynii Chińskiej, To prawda.usmiech.gif Prowadziłam ją jako drzewko, a póżniej (po drutach, bo trochę za daleko posadziłam), poprowadzilam ją aż na balkon i nad balkonem. Szczególnie kiedy kwitnie (dwa razy w roku), siedziałoby się na tym balkonie i siedziało.oczko.gif
    W ubiegłym roku jednak płakałam jak dziecko i obmyślałam....karę dla siebie, bo nie przewidziałam aż tak surowej zimy, aż tak niskich temperatur i prawie połowa Glicynii wymarzła.beksa.gif To, co zostało kwitło już nie tak obficie i nie wyglądało tak imponująco, jak wcześniej, troszkę mi chorowała, ale jeszcze jest, a balkon nadal obrośnięty.usmiech.gif
    Jednak chyba bardziej cieszę się z Poisencji, którą udaje mi się utrzymywać już trzeci rok i właśnie kończy pomaleńku kolejne cudne kwitnienie.usmiech.gif
    Dobrze, wystarczy już tych przechwałek!smiech.gif
    Tackę zostawiam i biegnę do swoich obowiązków, bo trochę zakręcony dzień dzisiaj przede mną.usmiech.gif

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i szczęśliwego dnia życzę!kwiatek.gif

• MaWi 2007.02.03 [12:28]
    Witam ponownie!

Zrobiłam sobie krótką przerwę na kawke, więc jeszcze słówko na temat wspomnianej przeze mnie Poisencji (Euphorbia pulcherrima, Gwiazda Betlejemska oraz zwana też czasem Wilczomlecz piękny). Takie wyjaśnienie zapewne stałym bywalcom nie jest potrzebne (nie chce być nietaktowna), ale może jednak komuś się przyda?
    Większość moich znajomych tzw."Gwiazdę Betlejemską? po kwitnieniu wyrzuca, a szkoda.smutas.gif
    Ja kwiatów, choc bardzo je kocham, nie kupuje (nie stać mnie teraz). Wszystko, co mam - dostalam.usmiech.gif Poisencja równiez była upominkiem od koleżanki.usmiech.gif
    Kiedy ją otrzymałam, byla maleńka, w malutkiej doniczuszce i całą masa światecznych ozdóbek brutalnie powbijanych na drutach w korzenie.smutas.gif Oczywiście uwolniłam ją od tych ozdów - przecież sama w sobie jest przepiękna! Po kwitnieniu dałam jej dwa miesiące odpoczynku i zaciemniałam, ograniczałam podlewanie, które podczas przebarwiania się, tak bardzo lubi.. Latem wynioslam do ogrodu i przesadziłam do gruntu. Wiosna przycinam do polowy. Jesienią zawsze wraca do doniczki i do domu. W grudniu ponownie kwitnie cudnie (moja w kolorze czerwonym).
    Co do kwitnienia, to oczywiście jej kwiatuszki są maleńkie i niezbyt ciekawe - imponująco wyglądają przykwiatowe, przebarwiąjace się na szczytach łodyg liście. Widziałam już tyle kolorów u znajomych, że nawet nie wiem, które piękniejsze.usmiech.gif
    Już kończę!usmiech.gif Proszę tylko - nie wyrzucajcie "Gwiazdy Betlejemskiej", a próbujcie ją utrzymać i prowadzić dalej. Jeżeli nawet po kwitnieniu gubi liście, to normalne i tym sie nie przejmujcie. Kwiatek ten jest też bardzo wrażliwy na spadki temperatur i przeciągi, co w prowadzeniu kwiatka warto brać pod uwagę.usmiech.gif
    Kawa dopita, więc wracam do swoich obowiązków - nie ma, że boli.oczko.gif
    Przepraszam też za ewentualne literówki w tekście, które zdarzają mi się często, kiedy tak szybko piszę.smutas.gif

Pozdrawiam cieplutko!kwiatek.gif
  • anamaria 2007.02.03 [12:36]
    Witajcie!
    Koliberku, wszystkiego najlepszego w dniu Twoich urodzin!
    usta.gifkwiatek.gifusta.gifkwiatek.gifusta.gifkwiatek.gif

Te życzenia co za chwilę są dla Ciebie
    Lecz nie będą oryginalne, jeszcze jakie będą nie wiem...
    No więc najpierw najważniejsze z tego, czego życzyć mogę
    Życzę zdrowia, bo bez zdrowia nasze życie jest niezdrowe.
    Zaraz potem najważniejsze jest poczucie zwykle samo
    No i satysfakcja z tego, co się robi, co się stało
    Kiedy praca daje radość i finanse są w porządku
    Wtedy można wierzyć w siebie, no więc życzę od początku...
    Żebyś nogi nie złamała, żebyś w długi nie wpadała
    Żeby katar cię nie złapał, byś nie popełniała faux pas.
    Żeby miłość była z Tobą, a nie była przeciw Tobie
    Byś wiedział czego chcesz, byś nie była sobie wrogiem.
    Żebyś zawsze w dobrej formie i kondycji dobrej była
    I problemów z pociechami przenigdy nie miała!
    Te życzenia co czytałaś, nic nie mówią o pogodzie
    Niech Ci słońce zawsze świeci, niech Ci słońce świeci co dzień
    I pogody ducha zawsze, choćby nie wiem, co sie działo,
    Kreuj tylko dobre myśli, optymizmu zawsze mało!
    Zaraz potem dbaj o bliskich, tych najbliższych i tych dalszych
    Czuj co czują, wiedz, co myślą, tyle może już wystarczy...
    Kiedy czują sie kochani i potrzebni to w porządku
    Wtedy łatwiej znosić troski, teraz życzę od początku:
    Byś zawsze wiedziała kiedy rzec: \"teraz idź, a teraz stój\"
    Tego życzę Ci ..... przyjacielu mój

kwiatek.gifserduszko.gifkwiatek.gifserduszko.gifkwiatek.gifserduszko.gifkwiatek.gifserduszko.gif [kwiat

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...