Odpowiedz na ten temat

Ogrodnictwo ekologiczne.

• Emmi 2007.02.03 [12:55]
    Koliberkusmiech.gifserduszko.gif ~~serduszko.gif ~~serduszko.gif wszystkiego naj... naj... najlepszego usta.gif
    http://www.riversongs.com/exrv42/wht.html

,, Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia,,
  • Emmi 2007.02.03 [13:06]
    MiWa//usmiech.gif witaj kwiatek.gif Pisz z nami jak najwięcej, bo przepięknie się Ciebie czyta.

Ostatnio siedzę w drzewach owocowych i bardzo męczy mnie taka czysta dawka informacji, przyzwyczaiłam się do topikowego, gdzie razem z surową informacją jest wiele ciepła i uśmiechu.

Werter//usmiech.gif Potłuczesz się dzisiaj bardzo, a przynajmniej czkwaki dostaniesz, lub w najdelikatniejszy sposób zapowietrzysz się i ujdzie z Ciebie ciut powietrza oczko.gif Uwaga!!!pechowiec.gif
    Swego czasu napisałeś o czeremiesze amerykańśkiej. Bardzo mnie ona interesuje, ale na oczy tego nie widziałam. Wiem, że trzeba szukać jej w lesie albo u leśników, a masz może jakieś dobre namiary, gdzie mi ją sprzedadzą? Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć kiedy się ją sadzi (wiosna, jesień) i co mam zrobić z moją glebą ilastą, aby czeremiesze było u mnie dobrze. A!! i jeszcze jedno pytanie, czy ona może rosnąć razem z innymi czereśniami w sadzie, czy raczej jako że ona taka dzika, to ... nie wiem... z iglakami? usmiech.gif

saginata//usmiech.gif Proponowane łaczenia czereśni do zapylania sie między sobą Werter napisał na stronie 19.
    pozdrawiam wszystkichusmiech.gif
    Mikrosku//usmiech.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif proszę przesłać ode mnie moc magicznych buziaków i okrzyk ,,huuuuuuuuuura,, w najwyższych decybelach. smiech.gif Bardzo się cieszę, że wraca do domu.
    Migaserduszko.gif hop hop!!!
    Cebulka//usmiech.gif a bra kadabra, mara bum cyk niech kafejka znajdzie się w mik ! smiech.gif
  • MaWi 2007.02.03 [13:09]
    Ależ gapa ze mnie!smutas.gif Przepraszam - nie zauważyłam w pośpiechu.smutas.gif
    Pozwolę sobie dołączyć i moje skromne, ale NAJSZCZERSZE, SERDECZNE URODZINOWE ŻYCZENIA DLA KOLIBERKA!usmiech.gif

..............................###
    .............................####.................##
    .....#.....................######.............#####
    .....######.............#######.........#######
    .......########.........######........#######
    ..........#########......#####......######
    .............#########....####....######
    .................######....###...#####
    .........................####...#####....###########
    ...................######...####...###################
    ................#######..@..######.......#########
    .............#######....@...########
    ..........######......@@.....########
    .........####.........@@.........#######
    ........#..............@@..............#####
    ......................@@....................###
    .....................@@.
    ....................@@

Pozdrawiam!
  • Emmi 2007.02.03 [13:13]
    MiWa//usmiech.gif Zapomniała dopisać.
    Od nośnie tego: ,,Takie wyjaśnienie zapewne stałym bywalcom nie jest potrzebne (nie chce być nietaktowna), ale może jednak komuś się przyda?,,
    Jak najbardziej słuszna decyzja smiech.gif bo już miałam szukać w googlach co to za cudo ta Poisencja, jak nazwa: Gwazda Betlejemnska do mnie przemówiła usmiech.gif
    pozdrawiam usmiech.giflapka.gif

anamariakwiatek.gif belvakwiatek.gif Sz_elkakwiatek.gif Onaelakwiatek.gif wackwiatek.gif Alberakwiatek.gif farmerkakwiatek.gif
    a gdzie reszta miłego towarzystwa????

• Emmi 2007.02.03 [13:14]
    o jej...smutas.gif
    MaWi//usmiech.gif przepraszam za przekręcenie nicka smutas.gif

• anamaria 2007.02.03 [13:20]
    MaWi - napisz, proszę, czy Twoja glicynia już Ci kwitła?
    Ja tez mam na działce to cudo, posadziłam ją wiosną 2004, urosła pod dach, ale ubiegłej zimy też mi zmarzła, mimo zabezpieczenia. Odbiła potem od korzeni i urosła znów, ale kwiatów ani widu, ani słychu smutas.gif
    Czytałam, że można czekać coś 8, albo więcej lat...

• MaWi 2007.02.03 [14:51]
    Witam ponownie!

Uffff! Chyba za ostre tempo dzisiaj sobie zapodałam.oczko.gif

Onaelukwiatek.gif – znam trochę (okrężna drogą) problemy Mikroska. Poświęciłam tej pięknej (głównie tu chodzi o Człowieczeństwo) i dzielnej dziewczynie niejedna modlitwę, zatem i ja bardzo, bardzo się cieszę z jej powrotu do domciu i takich sukcesów w leczeniu! Hurrraaa!usmiech.gif Duża w tym zasługa jej niewiarygodnej siły, rozsądku i mądrości życiowej. Myślę, że modlitwa czy choćby nasze duchowe wsparcie, jeszcze jej się przyda. Trzymam kciuki Mikrosku (chociaż Ty mnie nie znasz, a ja…Ciebie troszkę) i życzę jeszcze szybszej poprawy zdrowia! Potrzebuje Ciebie rodzina, Twoje roślinki i wielu, wielu podziwiających Ciebie i życzliwych Tobie ludzi. Pozdrawiam cieplutko!serduszko.gif
    Trochę niegramatycznie mi to wyszło, bo...sercem pisane.usmiech.gif

Werterze – dziękuje! Każda Twoja cenna rada będzie przyjęta z otwartymi ramionami!usmiech.gif Siarczan amonu powiadasz? Chmmm… No to muszę pomyśleć. Problem w tym, że nie tylko ze mnie taka ogrodniczka z Bożej łaski, to jeszcze mój ogródek nigdy nie posmakował chemii. Cokolwiek się nie dzieje, ja konsekwentnie utrzymuję „obieg zamknięty”. Nie raz już oczywiście usłyszałam, że tak na dłuższą metę się nie da, że coraz więcej chorób i anomalii, że aż się czasem prosi, by odrobinę chemii zastosować. Chyba jednak mnie to czeka i trzeba się będzie wreszcie przełamać.usmiech.gif Kiedy tylko starcza czasu, jest chwila, to na Forum bardzo chętnie zaglądam i niniejszym gratuluję pomysłu i umiejętności!usmiech.gif

Sz_elka – tak.usmiech.gif Kiedy dostałam dziwny, malutki badylek o nic mi nie mówiącej nazwie, postanowiłam poeksperymentować, bo nic o nim nie wiedziałam. Poprowadziłam i wyszło mi w istocie małe drzewko. Resztę już znasz.usmiech.gif Co do ptaszków, to je też kocham. Gdybym miała zakwalifikować siebie, to może szary niezaradny wróbelek ginący w tłumie i nieco już podstarzały, ale chyba bardziej pasowałoby porównanie mnie do takiego ślimaczka, który często lubi chować się głęboko we własnej skorupie i nosa nie wuściubiać zbyt często.oczko.gif

Emmi – dzięki za ciepłe słowo – jesteś Kochana!usmiech.gif

Anamario – och, kwitnie moja Droga, kwitnie (przed przemarznięciem nawet dwa razy w roku), a jak pachnie!!!usmiech.gif Kiedy ją dostałam, znajomy uprzedzał, że na kwitnienie mogę poczekac sobie wiele lat i tak w istocie było. Po raz pierwszy zakwitła mi chyba po 9 latach od posadzenia. Kwiaty zebrane w kiście długości ok.50cm (może więcej? Nie mierzyłam), kolor niebieski, zapach upojny!smiech.gif Warto pamiętać o intensywnym podlewaniu w okresie przyrostu i kwitnienia. Powinno się też przycinać wiosną oraz podobno drugi raz w lipcu, ale ja ostatnio to zaniedbałam. Przyrosty roczne bywają różne, ale tak mniej-więcej od 1-3 metrów. Wygląda dokładnie jak na tym zdjęciu: http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Wisteria_s inensis.htm
    Znajomy powiedział mi, że rozmnaża się wyłącznie poprzez szczepienie, ale ja znowu eksperymentuję i podjęłam próby ukorzenienia dla Onaeli. Chyba się udało? O efektach tego eksperymentu będziemy Was sukcesywnie co jakiś czas powiadamiać.usmiech.gif

Teraz eksperymentuję z Daturami.smiech.gif Badylki już ukorzeniłam w wodzie i w styczniu posadziłam do doniczek. W tym wypadku intensywne nawożenie od maja mnie nie minie – inaczej nici z tych pięknych „trąb anielskich”.usmiech.gif O Daturach marzyłam, badylki do ukorzenienia dostałam i teraz .... gadam do nich i proszę, by mnie nie zawiodły!smiech.gif

Uwinęłam się już ze wszystkim i czekam na gości, którzy lada chwila powinni przybyć.
    Ależ się rozpędziłam! Jejjj!smiech.gif Teraz mnie obetnie jak nic!smutas.gif
    Znikam i pozdrawiam!kwiatek.gif

• nina1960 2007.02.03 [14:53]
    Koliberku w tym dniu należącym wyłącznie do Ciebie
    pragnę zaofiarować Tobie
    wszystkie wspaniałości tego świata
    a Ty spośród tych wybierz te
    które przyniosą Ci radość, miłość i szczęście.

• Onaela 2007.02.03 [15:17]
    Witam!!!
    ...ot, i cała MaWismiech.gif -a nie mówiłam!!!smiech.gif .Jedno piękne ,wielkie serce przepełnione miłością do świata ,ludzi(znanych i mniej znanychoczko.gif oraz żyjątek wszelakich dużych i małychusmiech.gif
    Dodam może,ze Mikrosek też Ciebie trochę zna i podziwiasmiech.gif

Widzisz,jak miło tu na naszym topikuusmiech.gif a Twoje posty wnoszą tyle ciepła......Zaczernij nicka Kochanaserduszko.gif i pisz jak najczęściej...Nie wiem jak dla innych,ale dla mnie Twoje słowa zawsze działają jak balsam na chorą duszęusmiech.gifkwiatek.gif
    Jeszcze moja jedna mała prośba do Ciebie-czy to \"W\' w środku nicka musi być pisane duża literą? Jakoś tak niezręcznie idzie mi jego pisanie-zresztą zauważyłam,ze nie tylko mniesmiech.gif

Koliberku-w dniu Twoich urodzin życzę Ci dużo słońca,radości,uśmiechu na twarzy i spełnienia wszelakich marzeń,dużych i małych..kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif

"Wszystko,co postrzegamy jako przeciwnosci,moze być siłą destruktywną lub sposobnościa do osobistego wzrostu i rozwoju" Ch.Stormer
  • lucysia 2007.02.03 [21:31]
    Witaj Mawi.Zaczernij nick i pisz,pisz,pisz.Super się ciebie czyta.smiech.gif
    .Ja w tym roku kupiłam glicynię i może mi się uda ją utrzymać.

Belva tulipanowca kupiłam w tym roku ,zobaczymy czy nie wymarżnie jak u Wertera!

• lucysia 2007.02.03 [21:36]
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif
    usta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gifusta.gif

To dla ciebie Mikrosku.Wracaj do domku.Cieszę się ,ze wracasz.

• Sz_elka 2007.02.03 [22:40]
    Mikrosku!kwiatek.gifusta.gifkwiatek.gif brakuje Nam Ciebie! serduszko.gif
    Ja też czekam z niecierpliwością na Twoje ciepłe teksty i obecność, nierozerwalnie związaną z Naszym topikiem, co nie przeszkadza natychmiastowemu zalogowaniu się na wspaniałym ekotopiku bissssssssss! jezyk.gif Werterku !usta.gif
    .......
    Miga!kwiatek.gif A gdzie Ty się podziewasz,że jeszcze nie brykasz z Nami i tu i tam ?!!!serduszko.gif Znowu Ci siadł internet??? smutas.gif
    .......
    MaWi!kwiatek.gif Ja też jestem za tym,żebyś zaczerniła nicka!
    To w zasadzie niczego dla Ciebie nie zmienia,bo jak widzisz klikając na niektóre zaczernione nicki, nic więcej nie ujawnia się poza nickiem usmiech.gif , a jednak nikt nie podszyje się pod Ciebie i nie wypowie czegoś,co mogłoby Cię obrażać lub ośmieszać lub obrażać innych !pechowiec.gif
    A żeby zaczernić nick, wystarczy po wybraniu opcji \"Odpowiedz na temat\" - wejść w \"Preferencje\" (nad Pseudonimem) i tam już krok po kroku wpisujesz co chcesz i już! usmiech.gif
    .......Znikam podglądnąć co też nawyprawiało się pod moją nieobecność na eko.... ! Wczoraj Werter tak się odgrażał,że aż boję się bać,na to co wymyślił! jezyk.gif
    lapka.giflapka.gif
    PS Nieustające "Na zdrowie" Koliberkowi ! kwiatek.gif

• Sz_elka 2007.02.03 [22:41]
    Aaaaaaaaaaaa...................
    MaWi!kwiatek.gif A tak z ciekawości...........to palma......czy marycha...????jezyk.gif

• Sz_elka 2007.02.03 [22:42]
    No dooobraaaaa!!!!!!.........Wiem,że kwiatek! smiech.gifsmiech.gifsmiech.gif

• Mawi 2007.02.03 [23:38]
    Lucysiu, Sz_elko - zaczerniłam się i teraz sprawdzam.usmiech.gif
    Sz_elko - kwiatek miał być, kwiatek, bo ja....taka zdolna jestem i wyszło znowu jakoweś \"Two in one\"smiech.gif Zresztą pomysł wypatrzyłam gdzieś, kiedyś i nawet nie pamiętam już gdzie? Ze szczerego serca jednak było i mam cichutką nadzieję, że Koliberka uraduje.usmiech.gif

Pozdrawiam i słodkich snów życzę!usmiech.gif

• Sz_elka 2007.02.04 [00:11]
    Mawi!kwiatek.gif Widzisz jak ładnie!usmiech.gif Choć trochę mi brakuje tego dużego W!smutas.gif Ale nie da się zaspokoić wszystkich gustów!smiech.gif
    A co z danymi do tabelki? jezyk.gif
    Nawet nie wiemy jak masz na imię?!!!oczko.gif I kiedy Chłopaki mają polewać w dniach szczególnych?!!! Zauważyłaś chyba,jak bardzo lubimy imprezki na tym topiku???jezyk.gif
    kwiatek.gif

• Mawi 2007.02.04 [07:52]
    Anamario Miła!usmiech.gifkwiatek.gif
    Z okazji Twoich urodzin
    życzę Ci, aby każda łza w Twoim życiu
    była łzą szczęścia, a uśmiech Twój
    zjednywał wszystkie wokół serca.
    Zdrówka, szczęścia i spełnienia marzeń!

Tobie i pozostałym slonecznego, dobrego dnia!usmiech.gif
  • Mawi 2007.02.04 [08:25]
    Sz_elko - zarówno Ty jak i inne osoby proszą mnie o jakieś dane i wygląda na to, że się chyba nie wywinę tak łatwo.oczko.gif Co do wieku, to przyznam, ze wiek balzakowski.. wspominam już dzisiaj z niejakim sentymentem.smiech.gif To akurat nie jest dla mnie ani źródłem kompleksów, ani problemem.usmiech.gif Czas w moim odczuciu to...iluzja, sprawa umowna i płynie z tak różna prędkością - w zależności od miejsca i okoliczności.usmiech.gif Nadto spotykam w swoim życiu często starców, którym...dużo jeszcze brakuje do... trzydziestki oraz starsze panie, o których nie potrafię inaczej mówić jak \"ta dziewczyna\", ponieważ bez względu na rocznik, nieustannie wręcz promienieją młodością, pozytywną energią.usmiech.gif Od zawsze patrzę na ludzi sercem, nie oczami, bo po pierwsze widzę w ten sposób dużo więcej, a po drugie materia jest tak ulotną i zmienną, że nie warto się do niej...przywiązywać za bardzo.oczko.gif Co do pozostałych danych i namiarów, to przyznam, ze zawsze staram sie bardzo, by unikac ich upubliczniania w internecie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze wystarczy IP, by można było każdego szybko i skutecznie namierzyć, ale...ja w tej kwestii jestem trochę uparta.oczko.gif Wysoko jednak cenię sobie zarówno Was jak i sztukę kompromisu, zatem mam propozycję.usmiech.gif Ja podam nieco więcej swoich danych wtedy, kiedy Wy dnia pewnego pięknego uznacie, ze już zasłużyłam i również mnie dopuścicie do swego...tajnego pokoju, którego istnienia się domyślam i ba, powiem więcej - na podstawie Waszych postów, jestem pewna.jezyk.gif Sz_elko, Werterze - czy taka propozycja przejdzie?smiech.gif

Pozdrawiam serdecznie!kwiatek.gif

• Onaela 2007.02.04 [10:39]
    Anamario miła-dla Ciebie w dniu urodzin:Uhttp://rodzinnastrona.ovh.org/imieninki/16.ht mrodzin

Witam wszystkich o świcie!!!Piękna pogoda dzis u mnie,słonko zaprasza na spacerusmiech.gif
    Miwi-widzisz jak ładnie Ci w czarnymusmiech.gif .Dzięki za zmianę w nickuoczko.gif ,a Szelka sie nie przejmuj-to strasznie przekorna Istotaoczko.gif

Tak zastanawiam sie Kochana,kiedy Ty śpisz?O godz 0:49 jeszcze nie śpisz, oczko.gif o 7:52już nie śpisz? Pewnie,jak Werter odzwyczajasz się od snu zupełnieusmiech.gif .Uwazaj bo to trochę ryzykowneusmiech.gif

Jednak najbardziej popsułas mi dziś humor swoim stwierdzeniem,ze wiek balzakowski wspominasz z sentymentem.....Co to znaczy?????Że ja tez wiek balzakowski mam za sobą????Przecież jesteśmy w jednym wieku!!!
    Jeśli o mnie chodzi,ta ja jeszcze nie weszłam w wiek balzakowski,no w najgorszym przypadku własnie w niego wkraczam!smiech.gif

"Wszystko,co postrzegamy jako przeciwnosci,moze być siłą destruktywną lub sposobnościa do osobistego wzrostu i rozwoju" Ch.Stormer
  • Onaela 2007.02.04 [10:42]
    ...o kurcze,ale plama!!!.Anamario!chyba zabezpieczyli nam \"rodzinną strone \"z naszą ulubiną muzyką!!!
    Nic to,przyjmij odemnie moc najpiekniejszych,najserdeczniejszych życzeń,niech spełnia sie wszystki Twoje marzenia!!!
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif

• Onaela 2007.02.04 [10:44]
    Werter-wpadnij ze swoją stopką;nową stronke mamy!!!

• Baś_22 2007.02.04 [12:03]
    Witajcie usmiech.gif
    Trzymajcie dzisiaj kciuki za naszych piłkarzy ręcznych, którzy dzisiaj o godz. 16:30 grają w Kolonii mecz z Niemcami o złoty medal w Mistrzostwach Świata!!!!
    Jak narazie jest zadyma, bo dla polskich kibiców nie ma biletów na ten mecz!!!!!!!!!!!!!
    lapka.gif

"Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnatrz" - motto z filmu "Apocalypto" Mela Gibsona
  • lucysia 2007.02.04 [12:15]
    No to trzymamy Baś!!!!!!!

• Sz_elka 2007.02.04 [13:14]
    A ja znowu panikuję......Cebulka w tej Indonezji znowu jest narażona na tym razem wysoki stan wody......!!!!pechowiec.gif
    Mam nadzieję,że jest w bezpiecznym miejscu, a nie w strefie powodziowej!pechowiec.gif
    Mogłaby już wrócić!zly.gif
    lapka.giflapka.gif

• Sz_elka 2007.02.04 [13:18]
    No i z tych nerwów zapomniałam najpierw złożyć życzenia Anamarii:
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif Wszystkiego najpiękniejszego co Natura jest w stanie wytworzyć, a w Twoich rękach napewno się uda! usta.gifusta.gifusta.gif
    kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif

• Mawi 2007.02.04 [14:38]
    Onaelu - nooo, masz rację!smiech.gif Rąbnęłam z tym "balzakowskim" jak...gołąb na parapet!oczko.gif Może mnie tylko tłumaczyć lekkie dzisiejsze przymulenie z powodu braku snu (ani minutki i nocka w plecysmutas.gif ).
    Za naszych oczywiście trzymam dzisiaj kciuki!usmiech.gif
  • Emmi 2007.02.04 [15:01]
    Dzień dobry usmiech.gif

• Sz_elka 2007.02.04 [15:34]
    To co.....mam rozumieć,że wiek balzakowski (około 30-40lat) i .....dłużej to juz tylko .....dinozaury żyły.......???!!! To co ja tu \"młoda emerytka\" robię.....wirtualna....czy co.....????jezyk.gif
    A ja myślałam,że mi się dopiero życie rozpoczęło....?!!!!hihihihihihihahahahaha
    Oj Panienki, Panienki! Z kim o wieku Wy chcecie dyskutować! Toż Wy jeszcze macie czas o tym myśleć! Świat jest piękny i dla Nas,bez względu na to czy mamy 18 czy 18 x .......! I to jest wspaniałe!!!kwiatek.gifkwiatek.gifkwiatek.gif

• wac 2007.02.04 [16:09]
    Nie wiek, a dusza człowieka się liczy.

i jak tu nie napic się herbatki?
  • saginata 2007.02.04 [17:15]
    A ja nieraz czuję się jak swoja córka a innym razem jak własna babcia.Najczęściej jestem jednak sobą-mój wiek w niczym mi nie przeszkadza-i dobrze mi z temsmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...