Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość margggarittta

Ogrzewanie domu - co stosujecie?

Polecane posty

Gość margggarittta

hej, planuję rezygnację z ogrzewania elektrycznego i szukam opinii na temat w miarę taniego sposobu na ogrzewanie domu, pow. 124 m2. Co polecacie? Uważacie za dobry sposób ogrzewanie pelletem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam centralne
ogrzewanie (piec na drewno,węgiel) + kominek w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam centralne
W piecu palę dosłownie wszystko, w kominku zwykle brzozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
mój dom ma 180m i ogrzewam tylko kominkiem/duży wkład kominkowy/.Na drewno wydaję ok.1500 zł/sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqwwwee
Ekogroszek. A w "Cieplejsze dni" gdzieś do 10-(-3) ogrzewanie podłogowe. Dom wybudowany w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ocieplic dom dzewo i wegiel brunatny koncepci jest duzo w zaleznosci gdzie mieszkasz jak duzo słonca to solary a jak blisko rzeki lub jeziora to zapomniałem jak to sie nazywa ale dział na za sadzie lodówki zamienia zimno na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudusiadomachosska12
Nasz piec działa bez zarzutów www.wklady-kominkowe.com/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam domek. Najtańsze jest ogrzewanie brykietem albo pelletem. Z tym, że pellet też ma różne ceny w zależności od jakości. Najtańszy jest agropellet, tzn. wykonany nie z drewna, a z odpadów rolniczych. Tylko zależy, w czym go spalasz. Bo jak np. w palniku, to trzeba go często czyścić... Najwięksi producenci palników to Pellas, Kostrzewa i Ecopalnik. Niedawno na rynku, konkretnie na Allegro, pojawiła się też nowa marka, Kipi, produkująca palniki przystosowane specjalnie do spalania agropelletem. Wracając do Twojego pytania, myślę, że jak najbardziej opłaca się. Zwłaszcza, jeśli np. masz w rodzinie rolników albo stolarzy, którzy nie wykorzystują odpadów produkcyjnych, to możesz nawet dokupić sobie maszynę do produkcji pelletu i mieć opał za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogrzewanie gazowe, w tym podłogówka dodatkowo, a w tej chwili nawet i głównie - kominek, ciepło rozchodzi sie na cały dom (jednopoziomowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viviennew
ja wspomagam centralne ogrzewanie ciepłem z kominka, zdecydowałam się wraz z narzeczonym na kominek u http://kominki-pinus.com.pl, dom jest teraz przytulniejszy, a rachunki za ogrzewanie mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie drewnem
jak wiekszosc ludzi od stuleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli masz możliwość, to zainwestuj w ogrzewanie drzewno-węglowe, dodatkowo gazowe i kominek. Te 3 instalacje powinny Ci wystarczyć. Koszty spore, ale potem taniej jest utrzymać dom. U mnie zrobił hydraulik z http://instalacjeceramika.mazowsze.pl/ - wszystko działa i nie zbankrutowałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirosławkaa
ja mam ogrzewanie na kocioł i powiem Ci, że jest mega świetnym rozwiązaniem. Węgiel kupuję hurtowo, wiec w rozliczeniu na miesiące nie wychodzi tego dużo, a ciepło jest bardzo przyjemne – nie jest tak suche powietrze jak przy centralnym w bloku. Mogę Ci polecić firmę w której kupowałam sprzęt: http://kolton.pl/ póki co, sprawuje się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam doś mały dom, u nas jest jednorodzinny. Z tego co wiem duzo osób ogrzewa ekogroszkiem, u nas też - zamawiamy tutaj - http://weglosmyk.pl i sprawdza się świetnie, naprawdę ekonomicznie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie powinnaś zdecydować się na ogrzewanie gazowe, gaz można w fajnej cenie nabyć u http://www.gal-gaz.pl/ koszty ogrzewania gazowego są niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocioł olejowy. Ale raz że kondensacyjny, który odzyskuje ciepło ze spalin, a dwa że na ekoterm (takie paliwo tańsze www.rawski.pl/ekotermplus.html ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile placilas za energie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonT
U moich rodziców jest zwykłe ogrzewanie centralne ale u siebie zastanawiam sie nad ogrzewaniem kominkowym. Mógłbym kupić taki wkład http://www.kupujetu.pl/ i zobaczyć czy to rzeczywiscie taka oszczednosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serek88
Hm, wiesz co ja bym Ci polecił ogrzewanie na podczerwień. Piecyk gazowy swoje kosztuje, sam gaz też do tanich nie należy, co do ogrzewania eko groszkiem... nie wiem. A takie grzejniki jak znalazłem na stronie www.ogrzej.com.pl to praktycznie żadnej obsługi nie wymagają, żadnej instalacji CO, proste w montażu i wychodzą, jak dla mnie tanio. Ogólnie zasada jest taka, że na metr sześcienny trzeba dostarczyć około 30 W mocy czy jakoś tak. Oni to szczegółowo obliczą ile tam będziesz potrzebował do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas ekogroszek najtaniej wychodzi, ok. 3000 na ogrzanie 160 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocioł gazowy Junkersa. W sezonie zjada troszke gazu, ale jest to wygodne rozwiazanie. Poza sezonem luz. Dla osób z Krakowa mogę polecić miejsce, gdzie kupiłem piec - www.sklep-podgrzewacze.pl koło ronda Mateczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest ogrzewanie węglowe,ale zastanawiamy się ostatnio nad wymianą pieca i przejściem na ekogroszek. jednak na pewno nie zmienimy dostawcy. www.krobex.pl to nasz sprawdzony skład,oferujący oba te rodzaje opału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o ogrzewanie polecam firmę Eran :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×