Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kkrejjzoll

oswietlenie w sypialni

Polecane posty

Gość kkrejjzoll

Witajcie:) Chce dobrać fajnie i funkcjonalne przede wszystkim oswietlenie do sypialni. Sypialnia mały kwadrat z rozkladana kanapą (brak miejsca na szafki z boku na ktorych moglabym postawic lampki) zastanawiam sie gdzie najlepiej umiescic oswietlenie w okolicy kanapy... Czy zdecydować sie na kinkiet, lub 2. Czy raczej umieścić jedną stojącą dość wysoką lampę obok kanapy... Chcialabym miec tez polke nad lozkiem, gdzie wtedy umiescic kinkiety? Nad polką czy pod? :/ doradzi ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeden_moment
Zdecydowanie jestem za postawieniem wysokiej stojącej lampy niedaleko kanapy. Nie wiem jak kolorystycznie prezentuje się twoja sypialnia, ale ta lampa jest rewelacyjna: http://www.extrapunkt.pl/lampa-podlogowa-menoir-r44340502-p-1401.html Taki prostu, minimalistyczny design jest teraz modny, a nuż będzie pasował do twojego miłosnego gniazdka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----komentatorka----
ta kanapa to pewnie tak, że jeden bok przy ścianie? jeśli pokój będzie tylko sypialnią to może jednak postawić ją głową do ściany? wtedy 2 kinkiety byłyby ok. tamta lampa piękna jest, ale nadaje się np. do poczytania w łóżku? nie wygląda mi na taką a oświetlenie przy łóżku powinno być na wyciągnięcie ręki a żarówka skierowana na poduchy, najlepiej z tyłu żeby w oczy nie dawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
Dzieki dziewczyny:) Szczerze mowiac jezeli wstawie kanape o szerokości 140 bede miec miejsce na wstawienie dodatkowo 2 szafek 30cm (nie wiem czy nie sa zbyt wąskie i czy nie bedzie to zle wygladac) po kazdej stronie lozka. I chyba na takie rozwiazanie sie zdecyduje... lub zamontuje polke nad lozkiem z halogenami pod spodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silnikowym
bzykajta siem po ciemaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
aaa jednak sie zdecyduje na lampe, może są takie w ktorych moc swiatla mozna regulowac?? te 2 szafki nie beda chyba dobrze wygladac obok kanapy:/ co innego gdyby bylo lozko, a nad kanapa zamontuje polke zeby gdzies komorke polozyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze jak chcesz miec polke nad luzkiem to najlepiej kup takie podwieszane lampeczki pod te polke, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale widzialam takie w ikei i w dodatku moga byc mocowane bez dziur :) czesto wiesza sie je w kuchni pod szafkami. to super wyjscie i nadaje sie gdziekolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze jak chcesz miec polke nad luzkiem to najlepiej kup takie podwieszane lampeczki pod te polke, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale widzialam takie w ikei i w dodatku moga byc mocowane bez dziur :) czesto wiesza sie je w kuchni pod szafkami. to super wyjscie i nadaje sie gdziekolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
kalinkakaja - szkoda, ze nie wiesz jak to sie dokladnie nazywa bo brzmii interesująco:) ps. kinkietów napewno nie bedzie, przeszlo mi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest cos takiego, ale oczywiscie sa rozne rodzaje i ceny, wybierz sie do sklepu z oswietleniem, na pewno cos maja- tylko wydaje mi sie ze drozej. lepiej pojechac do brico marche etc. super sprawa ja mam takie i robia wrazenie. nie kieruj sie tym, ze one sa do kuchni- po prostu tam najczesciej je ludzie montuja- pod szafkami. zycze powodzenia:) oto link: http://www.allegro.pl/item911947617_srebna_oprawa_pod_szafki_palmlite_gx53_megaman.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te lampki, które zawiesza sie pod szafkami nazywają się po prostu PODSZAFKOWE;) z reguły są ledowe, więc oszczędne. Mogą być trójkątne i kwadratowe. np.: www.pracownia-kuchni.wroclaw.pl/lampa_pod.jpg pierwszy lepszy link, a wystarczy w googlach wpisać: lampki podszafkowe a mnie baaaardzo podobają się wysokie lampy stojące (150cm), są takie na jednej nodze z jednym kloszem w kształcie odwróconego stożka. Wystarczy dwie takie lampy postawić po bokach łóżka- cudo!!! Albo dla zachwiania równowagi postawić z jednej strony wyższą, a z drugiej strony na stoliku niższą. Co do szafeczek- może zastanów się nad takimi wiszącymi zamykanymi szafkami? Można takie zawiesić na interesującej Cię wysokości albo wstaw po prostu jedną komodę. Mam też taką oto propozycję- wejdź na stronę www.meblesober.pl w zakładce sypialnie popatrz na sypialnię nr 1- tam jest fajne rozwiązanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
Fajne są:) cos jak halogeny, a o nich wczesniej myślalam. Nie wiem czy lepiej: -zrobić półke z tymi światełkami jak halogeny i zrezygnować tym samym z szafek w ogole po bokach kanapy, - postawić z boku kanapy lampe stojącą do tego półka bez swiateł tylko po to aby postawic komorke itp. - lub postawie 40cm szafke, ale tylko z jednej strony kanapy a na niej jakąś lampke z regulowaną mocą itp. i zrezygnuje z pólki. niby drobnostka, ale to moje pierwsze mieszkanie i chce zaplanowac każdy szczegół;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam, ze szafeczki obok łóżka to rewelacyjna sprawa- na lampki, ładowarkę, książkę, leki, świece,zdjęcia...czy filiżankę kawy... zawsze się przydają! obejrzałaś moją propozycję? jak Ci się podobają te półki nad łóżkiem? szafeczki w tej sypialni są o szerokości 35 cm (więc porównywalne jak u Ciebie). te lampki podszafkowe dają "mocne" światło- takie niebieskawe (led). Jeśli jednak chciałabyś coś bardziej przytulnego- światło o żółtej barwie, to może jednak zainwestuj w lampki wolnostojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jak to jest bo tez jestem w trakcie urzadzania. teraz tworze sypialnie rowniez, tylko ja zajelam sie malowaniem. musisz wybrac to co tobie najbardziej odpowiada:) ja teraz maluje safe w sypialni na ciemny braz ze zlotymi zdobieniami. polki zrobilam kwadratowe- pomalowalam je na czarno i przykleilam zlote liscie (takie naklejki na wszystko) kombinuj dziewczyno i spruboj sama cos stworzyc :) jakies fajne dodatki moga dzia;lac cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinkakaja- to musi wyglądać świetnie!!! podobają mi śię takie ciemne meble "postarzone" złotą farbą!!! Ciemny kolor mebli w połączeniu ze złotem wygląda bajecznie z jasnofioletowymi ścianami... albo (wersja dla odważnych)- bordowymi. Oczywiście pięknym i baardzo modnym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej, dwóch ścian ciemniejszym odcieniem a pozostałych jaśniejszym. Tylko- do takich ciemnych mebli trzeba mieć dużą sypialnię, ponieważ ciemny kolor przytłacza i zmniejsza optycznie pomieszczenie.... dlatego warto rozjaśnić wnętrze jaśniejszymi ścianami- np. połyskującą tapetą. Warto również dodać piękne duże lustro- również optycznie powiększa przestrzeń i jednoczesnie rozjaśnia;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pomalowalam sciany na kolor magnolia, a na sciane za lozkiem- miedzy szafami, bo ja mam specjalne meble, ktore otaczaja lozko) bede klasc wlasnie tapete z brazowym kwiatem i zlotymi polyskujacymi dodatkami. nie chcialam ryzykowac z ciemnymi scianami, ale wydaje mi sie, ze efekt koncowy bedzie swietny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pomalowalam sciany na kolor magnolia, a na sciane za lozkiem- miedzy szafami, bo ja mam specjalne meble, ktore otaczaja lozko) bede klasc wlasnie tapete z brazowym kwiatem i zlotymi polyskujacymi dodatkami. nie chcialam ryzykowac z ciemnymi scianami, ale wydaje mi sie, ze efekt koncowy bedzie swietny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinkakaja- z całą pewnością pięknie to będzie wyglądało!!! chciałabym obejrzeć efekt;) za mną ostatnio chodzą takie połyskujące,perłowe tapety... są takie przytulne, nadaja blasku... jak tylko będę remontować sypialnię, to nakleję takie dwa paski o szerokości szafek nocnych (obok łóżka). myślę, że dodatkowo światło z lampek stojących na szafkach będzie pięknie komponowało się z taką tapetą. pozdrawiam i gratuluję KREATYWNOŚCI!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
hej:) zdecydowalam jednak, ze zupelnie rezygnuje z kinkietow, w calym mieszkaniu od razu:P wstawie 1 lub 2 szafki/stoliki obok kanapy a na nie jakies stylowe lampki:) jesli chodzi o kolor to na pewno jakis cieply, przytulny, a jedna sciane pomaluje taka emulsja z drobinkami zlota:P zamiast nakladac tapete dzieki za porady pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
jeszcze tu wroce po kolejne rady :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gustowna delicja
Przede wszystkim należy pamiętac o tym, aby dobrze się wysypiac w tejże sypialni. Na www.dobrespanie.com znajdują się do tego idealne materace i inne fajne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam taki problem gdyz moja sypialnia do najwiekszych nie nalezy, ale wybralam tradycyjnie oswietlenie gorne i mala lampke, ktora nadaje klimatu ;) pomogla mi bardzo ta strona http://www.domplusdom.pl/katalog/lampy tak wiec jak tez sie nie mozecie zdecydowac, to zerknijcie na nia. fajne lampy i ciekawe pomysly w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
górna lampa z regulowanymi punktami 2 lampki regulowane punkty ze sznurkiem na ścianie przy łóżku, wygodne do zapalania /pociągam/i czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Falka.0
Zdecydowałabym się na jakieś ciepłe LED-y. Może takie które mają możliwość płynnego przyciemniania. Albo na taśmę pod sufitem - wygląda naprawdę ciekawie i dobrze doświetla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciepłe ledy do sypialni będą w sam raz, ja mam kilka punktów świetlnych u siebie ale najczęściej włączam te ledowe bo maja przyjemna barwę światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tez najwięcej światła ledowego w domu, niedawno kupiłam taśmę od active jest i zamierzam dodatkowo ozdobić nią sypialnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×