Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kala19

POMYSł NA TANI I DOBRY OBIAD

Polecane posty

czekam na propozycje,ja mam pustke w głowie..moze macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młode ziemniaki
odrobina prawdziwego masła, koperek, zsiadłe mleko, ewentualnie kefir lub maślanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To może
-zupa cebulowa a na drugie nie wiem , może placki ziemniaczane z twarogiem albo pieczone ziemniaki z cebulą albo naleśniki z serem lub dżemem ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakłażany cukinie
ugrilowane, lub podsmażone z ulubionymi przyprawami. Dodać swieże pomidory, wymieszać. Do tego bagietka z masłem czosnkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie,placki ziemniaczane odpadajaą..strasznie tluste..a gołabki? tanio wychodza?? mam jakies 17 zł drobnych do wydania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinno wystarczyć
zależy ile tych gołąbków chcesz zrobić. Kapusta tania, mięsa dużo nie potrzebujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama jeszcze golabkow nie robilam..czy dodaje sie jajka,a do sosiku mąke? czy tylko koncentrat pomidorowy??i mieso surowe z ryzem wklada do kapusty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
botwinka + ziemniaczki kapusniak + ziemniaczki zupa jarzynowa zupa kaalafiorowa makaron z jagodami i śmietaną omlet z pieczarkami chłodnik ziemniaki+ jajko sadzone+mizeria ziemniaki+ jaja na twardo+sos chrzanowy fasolka szparagowa z masełkiem kalafior z masełkiem ziemniaki +marchewka z groszkiem zasmażana kotlety z bobu/falafle/+ bułeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studiująco-głodująca
zupa serowo-cebulowa z grzankami. tania, jeśli zaopatrujesz się w składniki z nienajwyższej półki. dodatkowa zaleta - jest super prosta w wykonaniu i bardzo szybko się ją robi. składniki: 1 litr wody, 2 kostki rosołowe, 4 duże cebule, 3 serki topione naturalne (po 100 g każdy), tłuszcz do smażenia (najlepiej oczywiście masło). Cebulę kroisz w półtalarki i szklisz na patelni. We wrzącej wodzie rozpuszczasz kostki, wrzucasz zeszklona cebulę, gotujesz około 10 minut, następnie wrzucasz serki topione i gotujesz tak długo, aż się rozpuszczą. I już. Najlepiej dodać do tego grzanki ze zwykłego chleba usmażone na maśle -ja kroję chleb w kostkę, podsmażam, a później posypuję zupę bezpośrednio przed podaniem. wszystkim zawsze smakuje, zwykle cichaczem wynoszą w sloikach porcje "na później" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1988
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodzianka
Własnie zrobiłem sobie tą zupe serowo cebulową.. naprawde bardzo dobra:) tylko zamiast serkow topionych naturalnych wrzucilem kilka platstrow goudy topionej do tostów i działa ;) smacznego i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa jeszcze
jakies przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvse - student
Wszystko nalezy kupic w jakims markecie. Najtansze mieso mielone (ok. 0,5kg), najtanszy makaron spaghetti (2 paczki), pomysl na... spaghetti po bolonsku (winiary 2 paczki). Za wszystko wychodzi ok. 10 zlotych a zarcia na caly dzien;] Kotlety mielone z duza iloscia bulki takiej namoczonej albo z platkami owsianymi tez sa ok. Zwiekszaja ilosc kotletow a wcale nie wplywaja wielce na ich smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaq21
Kobitki nie macie pomysłu na obiadek??szybko i w miarę tanio mozna zrobic dobra zupkę jarzynowa:)polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risotta różnego rodzaju. Rewelacja. Krokiety z ziemniaków z sosem. Różnego rodzaju zupy. Makarony z sosami. Naleśniki z nadzieniami na słodko lub na słono. Udka z kurczaka z ziemniakami i warzywami. Sałatki Kotlety z warzyw np kalafior, soczewica, ryż itd. z ziemniakami i surówką Kotlety sojowe np ala\'schabowy z surówką i ziemniakami Jajka sadzone z ziemniakami i surówką I wiele wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdh
moje ulubione najtańsze:) -ziemniaki gotowane całe z maślanką i mizierią -ziemniaki z sosem mięsnym -filet z mintaja z ryzem i kapustą kiszoną -frytki i szpinak + jajko sadzone -makaron z sosem serowym (smietana i ser żółty) -chlebki(chceb maczany w jajku i samażony) z koperkiem + mleko -makaron z sosem pomidorowym (pomidory z puszki + przyprawa do grilla) -tarciuch z sosem albo mlekiem ( duży placek ziemniaczany zapiekany w piekarniku) -makaron z sosem mięsnym i serem topionym zapiekany w piekarniku Zupy: moja ulubiona którą jem 3 dni i nie jest drugiego dania:) - warzywa mrożone +mała pętelka kiełbasy skrojona w plasterki + jedna śmietana + jedna kostka rosołku = miodzio makaron + sos śmietanowy z paroma plastrami boczku do smaku troszke sera żółtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdh
aha i jeszcze jeśli ktos lubi cebule: -smażona cebula z bagietką :) gitara! - smażone lub pieczone plasterki szynki + buraczki ćwikłowe + bagietka lub ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdh
dobra jest tez na kanapki pasta jajeczna: starte jajka z majonezem i pietruszką aha! i przepis mojej mamy!: - bułki zapiekane z pieczarkami: troszke pieczarek jajka! pietruszka to jest farsz który ładujemy do opróżnionej lekko bułki i zapiekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.zupka jarzynowa-do gotujacego sie bulionu wrzucasz pokrojone w kostke marchew, ziemniaki, seler i na samym koncu por. doprawiamy sola, pieprzem, maggi, wiecej nie potrzeba, a zupa jest przepyszna! 2.zapiekanka z brokulami-ziemniaki kroimy w kostke, gotujemy ok7min, ukladamy na spodzie formy do pieczenia. na to przychodza brokuly(mozna wrzucic uprzednio na wrzatek ok.3-5min), podsmazamy boczek i dodajemy, rozpuszczamy ser topiony (cale pudelko) az powstanie sos, polewamy nim zapiekanke, posypujemy tartym serem i do piekarnika na ok40-45min.pycha!!!!!!! 3.taka sama zapiekanke robie rowniez z cukinii, ziemniakow, pomidorow i papryki. 4.kroimy szczypiorek z cebulka, podsmazamy, dodajemy pokrojonego wedzonego lososia, rozpuszczamy ser topiony, i dodajemy ugotowane spaghetti, albo inny makaron. ZYCZE SMACZNEGO!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo pomysłów na obiad z dyni jest na stronie www.pumpkin.pl\\przepisy.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renomowkka
Mozesz zrobic rosotto z dyną, przepis Winiar z ksiazki na telefon, bardzo dobre. kostka rosolu drobiowego, zarenka smaku Winiary 1 cebula 3 lyzki oliwy z oliwek 200g ryzu 350g miazszu dyni tymianek rosol zrobic wg przepisu na opakowaniu, cebule obrac posiekac i zeszklic na olwie. Wsypac ryz, chwile smazyc i podlewac stopniowo bulionem, dynie pokroic na kostke i podsmazyc na oliwie, podlac odrobina wody i doprawic. Bardzo dobre polecam i polecam inne przepisy, pysznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JareLodz
Ja mam dla was ciekawy pomysl na obiaddek tani i smaczny :). Kotlety z mortadeli+ziemniaczki+marchewka gotowana na słodko=MNIAM! :) Kupcie 0,5kg Mortadeli koszt ok. 3zl pokroic ja na plastry o grubosci ok.1 cm.wyjdzie wam ok. 10-12 kotletow.Zamoczyc w jajku i bulce tartej (panierka) i na patelnie.Ugotowac ziemniaczki koszt ok.1zl i podac jak kto lubi albo cale albo nie.Obrac kilka marchewek ugotowac i zetrzec je na grubej tarce,wrzucic na patelnie z duza iloscia masla i poslodzic cukrem.Potrzynac na ogniu ok. 5 min. Sumujac:Mortadela 3zl.+ziemniaczki 1zl+marchewka 1zl=5 zl obiad na 4 osoby :). Pozdrawiam i zycze smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wo-jka
Obiad piatkowy Makaron, kolanka, rurki, lub kokardki 1 serek topiony kremowy 200 ml smietany kremówki łużka masła pół łyżeczki sosu pesto z bazylią przyprawy do smaku Ugotowac makaron pólmiękko, odcedzic. Do rondelka wlac troche smietany kremówki, masło i kokrojony na kawałki ser kremowy, doprowadzić do rozpuszczenia serka. Na patelni podsmażyc makaron (niekoniecznie) zalać roztopionym serkiem, dodac reszte śmietany i 1/2 łyzeczki sosu pesto.Dosmakowac w/g uznania.Chwilke podusic razem i gorace podawac na stół. Potrawa najlepsza jest ta prosto z patelni, ale i odgrzana jest pyszna. Odgrzewając, należy jednak uzupełnic smietanki, bo makaron ( nie wiem jak to sie dzieje) wchłania sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptyla
Pomysł mojego kolegi z akademika: -tani makaron, -serek (lub 2) topione, -sól czosnkowa -można dodać np. przyprawa-cebula w kostce Knorr Po ugotowaniu makaron odcedzić i dodać resztę składników. Całość mieszając, podgrzać na małym ogniu. Pychota i za niewielkie pieniądze, a jedzenia wychodzi baaardzo dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie nauczyla pewnego przepisu babcia, która jako mloda dziewczyna z kolei podpatrzyła to u rosyjskiego oficera podczas II wojny swiatowej, prosto, tanio i pozywnie - ziemniaczki w talarki, grubosci mniej wiecej 3mm, jedna cebulka pokrojona w kostke (w zaleznosci ile tych ziemniakow potrzeba, wtedy wiecej cebul - jedna srednia na 2 porcje), te surowe ziemniaki z cebula posypac sola i pieprzem tak na oko (ewentualnie doprawic podczas smazenia) wymieszac, po czym wrzucic na patelnie z niewielka iloscia rozgrzanego smalcu i smazyc pod pokrywka, czesto mieszajac, ale delikatnie, by nie zrobic papki ;) podawac na goraco ze szklanka zimnego mleka :) - jesli nie macie problemow z watroba to goraco polecam raz na jakis czas - bo to jest jednak ciezkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek 26
polecam! gotuje makaron po odcedzeniu dodaje tunczyka z puszki dodajesz jeszcze marchewke z groszkiem fasolke oczywiscie wszystko z puszki po wymieszaniu posypac serem zoltym na moment do mikroweli okolo 1.5min pycha smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tani ale nie dobry
prawie wszystkie te pomysly sa niezdrowe, tuczace i nudne jak flaki z olejem :P co z tego, ze sie nawcinasz taniego zarcia, jak za chwile znow jestes glodny, bo to byly np, kluchy bez zadnego bialka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaaaaad
Jadłam to u koleżanki z Włoch - pycha ;-) Może nie należy do super tanich, a do średniej ceny, za to jest wart wydanych pieniędzy ;-) Lista zakupów: 1. 1 paczka makaronu (jakiś gruby... świderki, kokardki etc) 2. łosoś wędzony w plastrach (1 opakowanie w zupełności wystarczy) 3. tuńczyk w puszce (duże kawałki) mogą być dwie puszki ;-) 4. przecier (nie koncentrat) pomidorowy, najlepiej "Tomatera" w kartoniku 5. 1 średnia cukinia 6. śmietana 18% duża ;-) 7. 2 cebule czerwone makaron gotujemy, jak wiadomo ;-) W międzyczasie na patelnię wrzucamy plastry łososia i startą ze skórką cukinię. Smażymy chwilę... Dodajemy śmietanę (około 3/4 opakowania). Doprawiamy odrobiną vegety, obowiązkowo startą bazylią oraz oregano. Mieszamy. Przygotowujemy drugą patelnię (może być ta sama po uprzednim przerzuceniu łososia do jakiegoś garnuszka, miseczki...). Kroimy w plasterki cienkie czerwoną cebulę, wrzucamy puszkę albo dwie (wedle gustu) tuńczyka. Chwilę smażymy. Dodajemy cały kartonik Tomatery, vegety, bazylii i oregano do smaku. Chwile na ogniu mieszamy. W czasie, gdy zajmowaliśmy się rybcią, makaron się ugotował al dente, wrzucamy jego połowę do garnka (patelni) z łososiem oraz połowę do tuńczyka... dokładnie mieszamy... I przerzucamy na talerz.. Jedna połowa łosoś, jedna tuńczyk... I jemu na przemian ;-) Pyyyyyyyyyyyyyyyyyyyychota :-) Szybkie, a przede wszystkim proste danie... Średnio tanie... ale jak pisałam, warte swojej ceny ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×