Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bajka samograjka

Pomysły na ozdoby choinkowe i świąteczne wykonane przez dzieci

Polecane posty

Wpisujmy tu rzeczy z którymi podczas wykonania poradzą sobie dzieciaki:) Chodzi mi najbardziej o pomysły plastyczne, nie cukiernicze ponieważ nie zawsze są możliwości wykonania tego z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Internautkaa
Ja pamiętam, że mama ze mną robiłą łańcuchy z papieru kolorowego i figurki origami, a później ka miałam z 10 lat to robiłyśmy fiurki z masy solnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAtwe do zrobienia przez dzieci są choinki z papieru. Robi się dwie takie same, następnie nacina posrodku obie (jedna od góry, drugą od dołu) i figurka gotowa :-) Można robić łańcuchy z popcornu lub gotowych, kolorowych kulek kukurydzianych (kulki flipsowe). Dziecko (jeśli ma ok. 5-6 lat), to może pociąć biały papier na drobniutko, tak by pod choinką można z niego zrobić \"śnieg\". Teraz jeszcze można znaleźć jarzębinę i zrobić wiszące \"bransoletki\" na choinkę....... Z drobnych patyczków mozna zrobić \"jeżyki (okrągłe, płaskie, różniste), które albo się skleja, albo wiąże nitką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zbieram w lesie z dzieckiem rózne szyszki-nieraz brniemy w śniegu po kolana, potem je myjemy,suszymy na kaloryferach-i suche malujemy na kolorowo lakierami do paznokci. Mamy szyszki zlote,czerwone,srebrne,granatowe-wykorzystujemy je do dekoracji stroików,choinki i wigilijnego stołu.Robimy też łańcuchy z kawałeczków słomy i kolorowej wycinanki złożonej w harmonijkę[nawlekamy na nitkę na przemian].Niektóre moje łańcuchy mają blisko 20 lat-każdego roku są krótsze-ale zawsze piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy ile dzieci mają lat... - papierowe łańcuchy - pierniczki o różnych kształtach - figurki z masy solnej - ozdoby z makaronu - ozdoby ze słomy - obklejenie czymś plastikowej bombki - przyklejenie tasiemki do orzecha włoskiego albo jabłuszka (można je też pomalować) - wycinanki z papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saginata - pomysł z szyszkami jest super! Jak jutro nie będzie padać, to ide z córką na zbieranie szyszek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny:) Ja proponuje wykonanie obok tego wszystkiego co pisałyście-aniołków na bazie papierowych stożków i witraży na sztywnej foli, np. takiej z teczek do przchowywania dokumentów.Można wyciąc kształt dzwonka i następnie na tym namalowac piękny witraż.Potem zrobić otworek i przewlec nitke.Można zawiesić pod żyrandolem lub w oknie.Wygląda to świetnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety jutro nie pójdę-chociaż pogoda jak na razie jest piekna-moja corcia ma urodzinki-a do tego jest przeziębiona. Szyszki zbieramy rozne-malutkie modrzewiowe-są w takich skupiskach na gałązce po kilka,sosnowe-najładniejsze są takie rozchylone-chociaż zbieramy też takie stulone i niewyrośniete,no i świerkowe-długie i okazałe-każda piekna na swój sposób.Trzymam je z roku na rok,co brzydsze wyrzucam i robię nowe-a spacer po lesie jaki piękny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Griszka
Gość bidortaa
a dziekuje bo tez myslalam zeby poszukac a tu niespodzianka dzieki tobie samo wpadlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jako dziecko robiłam witrażyki. Z pomalowanego na ciemno brytolu nożykiem do tapet wycinamy pożądany kształt. Podklejamy to odpowiednim kolorem bibułki. Fajne sa też łańcuchy z kolorowych ogniw z papieru, ze słomek i papieru oraz takie \"przeplatane\" z bibuły. Fajne są też ptaszki zrobione z modeliny, z dolepionym ogonkiem z prawdziwego piórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkaa3234
ja jako 10 letnie dziecko mowie ze najlepsze sa lancuchy,pierniczki,gwiazdki ,sopelki i laurki z papieru robione recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka z okocimia
podnoszę temacik, kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzę że większość pomysłów
już była. Możesz np. kupić dziecku na mikołajki książkę jak robić origami (dla dzieci) i kolorowy papier odpowiedni do tego. A potem przed gwiazdką możecie razem zrobić różne figurki do powieszenia na choinkę (moi rodzice tak robili - była to duża frajda). Poza tym nieśmiertelne łańcuchy z kolorowego papieru, z popcornu, malowanie na złoto włoskich orzechów, witrażyki jak ktoś już opisał.... Mnóstwo jest takich rzeczy, ale moje dzieciństwo było tak dawno, że słabo trochę pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze z dzieciństwa pamiętam, że bardzo cieszyło mnie wycinanie gwiazdek z papieru :) cyrklem rysujesz okrąg (na upartego i z kwadratu można coś podziałać) a następnie wycięte koło składasz na pół ze 3-4 razy i wycinasz w tak poskładanym papierze dziurki różnej maści, brzeg też należałoby wg własnej inwencji "poszarpać", po rozłożeniu wychodzą bardzo ładne gwiazdki - na przykład na okno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podałaś wieku dzieci. Moje propozycje na ten rok są takie: 1. ozdoby z kartonu karton jakikolwiek, papier kolorowy błyszczący, nożyczki, lakier błyszczący/brokatowy do paznocki lub flamastry z połyskiem. klej, (chyba że używa się samoprzylepnego papieru kolorowego- nie polecam małym dzieciom) Jeśli dzieci są małe, to sama musisz wyciąć gotowe kształty z kartonu i przygotować dodatki z papieru kolorowego. Kształty to na przykład: gwiazda, księżyc, bałwanek, jabłuszko i co tam Ci jeszcze przyjdzie do głowy. Ważne aby to miało chociaż wielkość z 6x6 cm , żeby nie było za małe, ani nie za wielkie. Papierem kolorowym, najlepiej -złotym lub srebrnym, obkleja się z obu stron kształt tekturowy, pamiętając o krawędziach!. Błyszczącym lakierem do paznocki, czy flamastrami z połyskiem ozdabiamy dodatkowo kształt, na przykład na bałwanku malujemy guziczki, buźkę, brokatem dodajemy jakieś ślady na gwieździe itd. Na koniec igiełką z ładną niteczką przekuwamy kształt, aby zrobić zawieszkę, albo to potem zrobią rodzice jeśli dzieci małe. 2. pawie oczko znane starszym kafeterianom ;) potrzebny papier kolorowy, klej (bądź samoklejący papier kolorowy) nożyczki, bądż trzeba przygotować już 3 formaty jakby łezki (takie kółko z wyciągniętą jedną stroną) w różnych kolorach. Średnice: z 9cm, 5cm i 1 cm - jak kto woli. Sklejamy ze sobą dwa większe, różnego koloru, potem średnie i na koniec najmniejsze. Powstaje takie pawie oczko :) Też można ozodobić dodatkowo brokatem , to już zależy od własnej inwencji twóczej. I na koniec przeciągnąć niteczkę do powieszenia :) 3.Dla dzieci starszych - kształty z niteczkami elementy propozycji 1 + igła (najlepiej do haftowania z zaokrąglonym czubkiem) i moteczek, błyszczącej muliny ogólnie dostępny w pasmateriach z mulinami. Wymyślamy sobie kształty z kartonu (patrz propozycja 1.) ale takie, do których czy na górze czy na dole będzie można dodać kolorowe niteczki. Na przykład - słoneczko i igłą przeciągamy krókie nitki z błyszczącej złotej muliny. Też można potem użyć brokatu. Niby dzieci starsze mogą przyklejać nitki, ale to wtedy trzeba by najpier do katonu przykleić nitki a potem dopiero karton zakleić ozdobnym papierem aby nie było tego klejenia widać. Może być pajacyk i z nitek zrobić mu włosy :) Gwiazda betelejemska i ogon z nitek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. dla maluchów. Będę to robić w tym roku z 3 latkiem ;) potrzebujemy kasztany, tym razem w sam raz będzie papier samoklejący ;) Przygotowujemy odpowiednie kwadraty z papieru kolorwego samoklejacego - złoty albo srebrny. Warto dać większy kawał, to ładniej będzie się marszczył. I obklejamy kasztana. Małe dzieci rewelacyjnie gniotą papier kolorowy, ważne, aby nigdzie nie wyglądał kasztan. Dzieci starsze, mogą użyć kleju i bibuły. Wariant inny, że kulki z masy solnej czy z mokrej gazety uformowane na kulki, Plastelinę odradzam, sporo jej wychodzi. Na koniec szukamy kawałka wystającego papieru i przewlekamy niteczkę. 5. cukiereczek niespodzianka materiały jak przy 4. ale tym razem kasztana czy co tam dodamy do środka ładnie obklejamy na cukierka zakręcając i spłaszczając końce jak jest w prawdziwych cukierkach. To na razie tyle ... miłej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna propozycja. 6. dla dzieci dużych - sprężynki ze skórek Ciągiem obieramy pomrańczę, mandarynkę czy cytrynę ze skórki. Aby powstała jak najdłuższa sprężynka. Przewlekamy niteczkę i pozostawiamy do wyschnięcia i już, albo ozdabiamy brokatem czy błyszczącym lakierem do paznokci. Można pociągnąć kontrastowym flamastem (nieścierajacym się) i polakierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Piórkowski
Hej, bardzo fajne pomysły an ozdoby choinkowe z makaronu a więc banalne dla dzieciaków znalazłem tutaj: http://www.youthink.pl/ideas/search?query=ozdoba+na+choink%C4%99 Polecam obejrzeć, a może i wrzucić jakiś pomysł - twórcy portalu ogłosili niedawno konkurs w kategorii świątecznej - można wygrać trzy Ipody - a skoro nasze dzieci i tak już robią takie ozdoby, może warto połączyć przyjemne z pożytecznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juihjiklyj
Można robić zabawy z makaronem np. anioły z makaronu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretka1111
podnosze temat :) macie jakies tutoriale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×