Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Postawienie domu około 90m

Polecane posty

Gość gość

Witam, Pytanie do osób które stawiały mały dom. 3 pokoje + salon. Od 80 do 100m. Ile Was wyniosła budowa do stanu w którym się mogliście już wprowadzić? Stan z wykończeniem wnętrza, chociaż do stanu zamieszkalnego. I jaki dom, czy parterowy z poddaszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około 550 tysięcy z wykończeniem. Najdroższe były instalacje, nie chcieliśmy przestarzałych pieców na gaz czy węgiel. No i wykończeniówka - szczególnie meble + sprzęty kuchenne to wydatek około 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to 70 tys za meble kuchenne i sprzety to bardzo duzo :P Za ile meble mieliscie i sprzety osobno he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta 550 xD spokojnie za 150 postawisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
192 tyś z wykonczeniem plus chodnik z kostki i tynk na zewnatrz :) plac mielismy swoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te 550 to ściema by deweloperzy zarabiali na kredyt hipoteczny. 192 to jeszcze uwierzę. Gotowe domy 70-80m2 nad morzem widziałem za 150-165 a wiadomo że tam ziemia drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KlaraKot A jakiej wielkości dom? Jaki projekt? Moglabys podesłac linka np? ;) Sami budowaliście? Czy ekipa całość? Ile czasu zajęło :) Sorki za ilość pytań ale początkowo miało być mieszkanie ale chyba jednak będzie dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierz w głupoty, że dom można postawić za 200 tysięcy. Sam koszt betonu to 200 zł/m3, zbrojenie podrożało w ciągu roku o 20%, ocieplenie o 40%. Albo ktoś wybudował dom-fuszerkę, albo pisze bajki. I pytanie ile ludzie płacą na ogrzewanie takich pseudodomów? U mnie przy 180m2 ogrzewanie nie przekroczyło 130 zł, a w przypadku źle wybudowanego domu może kosztować nawet powyżej 500 zł miesięcznie. Ogólnie utrzymanie 100m2 domu dla 4 osób nie powinno z wodą, prądem i ogrzewaniem przekraczać 300 zł. W innym przypadku mamy do czynienia z fuszerką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś oczywiście że drogo a kto bogatemu zabroni albo glupiemu np na kredyt? Meble kuchenne można nawet za 650zł kupić z jakieś castoramy do tego sprzęt agd kilka tys najtańszy, oczywiście są meble na wymiar co firmy z metra biorą tysiące a i sprzęty co z 5 zapłacisz za sam ekspres do kawy do zabudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś oczywiście że można a jak ktoś sam robi to i ze dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie mam marzeń ani wymagań na meble do kuchni za 40 express do kawy lub mikrofalówkę za 5 bo to jest dla mnie głupota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Projekt domu Benedykt mały domek powierzchnia uzytkowa 99,5 . Do wykonczenia domu nie kupowlalismy wszytskiego najdrozszego wiadomo w tej cenie bysmy sie nie zmiescili . Budowlancow tez mielsimy z rodziny nie powiedzieli nam kosmicznej ceny za wybudowanie domu. Kostkę mąż układał sam co moglismy robilismy sami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie mam zwykły dom za 150 nad morzem to aż nad to chociaż piwnica by się przydała na kino domowe hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i projekt domu przyzwolenie nma budowe tez placilismy groszowe sprawy bo meza wujek jest inspektorem budowy takze mielismy o tyle lzej i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak się Wam mieszka w tym domie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla nas jest w sam raz . Trzy pokoje na rodzine 4 osobowa dom w sam raz mysmy zrezygnowlai z wc i spizarki i mamy wieksza kuchnie ale powiem szczerze ze teraz bym spizarke zostawila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chorzy ludzie wydają 500 tys. na dom. My także zrezygnowaliśmy z wc i łazienki, ale mamy większą kuchnię. Poza tym meble, sprzęty można kupić używane, nie trzeba od razu żucać się na wszystko nowe. Chociaż w perspektywie 2-3 lat chcemy zrobić dobudówkę i zrobić łazienkę, bo czasami zimą jest nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktos ma kupe kasy i chce robic wszystko najdrozsze niech robi. Kazdy robi tak na co go stac. Myśmy też skromnie zrobili jedyne co lazienki plytki wanna porzadne a pokoje jedna sypialnia umeblowana a dwa stoja narazie puste pomalowane bo jak narazie nie mamy dzieci. Kuchnia też nie najdroższa za miliony. Kuchnia z całym sprzętem wyniosła nas 20 tys . Mamy jeszcze duzo pracy ogrodzenie trzeba robic wiate na auta duzo pracy przed nami ale wiekszosc robimy sami co za tym idzie troszke pieniedzy nam zostaje . Myślelismy przed budowa domu o kupnie mieszkania ale ciesze sie bardzo ze zdecydowalismy sie na dom mały bo mały ale nikt za sciana sie nie drze mamy swoj ogrodek cisza spokoj . Duzo jeszzce pracy trzeba wlozyc ale pomału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy zrezygnowali z samego wc . Łazienke i wc w domu mamy jedną :) także do pole wychodzic nie musimy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam dołożyli się teściowie i mieliśmy do wyboru albo porządne kino domowe z telewizorem albo łazienkę. Wybraliśmy to pierwsze, ale łazienkę też zrobimy. Tylko to wionże się z kopaniem szamba i dzisiaj jest za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też nie mamy łazienki, ale dzieci są jeszcze małe i kąpią się w przedszkolu, więc nie jest aż tak potrzebna. Kąpiemy się u moich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
192 tys do stanu gdzie można się urzadzać? tzw pod klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, pod klucz. My mieliśmy gołe ściany, ale wylaliśmy jastrych. Drzwi wejściowe kupiliśmy używane, ale wydaliśmy tylko 150 zł. Poza tym nie potrzebujesz od razu łazienki czy salonu, warzne, że masz miejsce na łóżko. A okna można tanio kupić z Niemiec, tylko czeba czasami powiększać otwór, bo nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I po kiego c***a tracisz swój czas na gadanie byleby gadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaja sobie robisz?? Ciekwawe jak ty masz w domu pieknie i bogato kazdy robi tak jak go stac.... nie chcesz nie wierz ja nikomu nie musze tlumaczyc jak ma w domu co mam czego nie mam. Myśmy zmiescili sie w 192 tys i nie mamy ubogo ani na odwal sie , pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ... Usunięcie spiżarki i WC to rzeczywiście kiedy chce się inaczej ;) a wszystkie cztery pokoje po co od razu robić jak jesteście we dwoje z tego co wnioskuje. Podoba mi się projekt tego domu, pokazałam mojemu i też spasował :) ja tak do 250 tys mam limit raczej. Na sam początek sam dom, rzeczy ogródkowe na potem. I wiadome nie luksusów jakiś to mi wielkich nie trzeba. A część prac jesteśmy w stanie sami zrobić napewno. Chciałabym mieć nadzieję że się zmieszczę i że nie będę musiała jednak decydować się na mieszkanie gdzie patrząc na ceny to za 4 pokojowe, minimum 200 tys trzeba dać a gdzie remont pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
A jesli ma sie ziemie pod budowe domu,to ciekawe ile by kosztowala budowa domu80-90metrowego,takiego dla trzech osob?mam na myśli calkowita budowa,tylko nie liczac mebli itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Andrusik
Już na etapie projektowania warto wszystko ustalić z projektantem i wybrać fachową ekipę do wykończeń, najlepiej w pakiecie. Na rynku mazowieckim? Decoroom polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Mieszkamy na mazurach w starym,drewnianym domu,nie nadaje sie do remontu,stad moje pytanie,widze,ze tutaj sporo ludzi chcacych bbudowac nieduze domy,mysle,ze ziemia,ac pod budowe,to atut,a budowa takiego malego domu ciekawe ile by kosztowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×