Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Prać chyba nie umiem

Pranie udręka , jakie dobre środki do prania

Polecane posty

Gość Prać chyba nie umiem

Pokasowano sporo tematów za zasługą jednej mendy co reklamuje i wszędzie spamuje o środkach perlux i leciały takie epitety ,że ho ho ho. Ja już nie daję rady :( pomóżcie ludzie dobrej woli. Nie mam pojęcia co jest nie tak , pralka , woda czy oszukane środki nasze polskie Viziry,Ariele , Persile, Gallusy , Cloviny, drefty a nawet proszki ,żele czy tabletki z Rosmana i polecane z Lidla Formil i inne. Moją zmorą jest pranie kolorowe , które w 30 stopniach traci kolor , prane w proszkach do koloru na odpowiednim programie , proszek czy płyn odmierzany jak pisze na instrukcji. Mając niemieckie odpowiedniki dawniej takiego efektu nie miałam ,że ciuchy mi traciły kolor, pościel i ręczniki jakoś zniosę. To co prztestowałam i poległam: Vizir Ariel Persil Clovin Pollena Rex Formil tabletki i płyny do prania Dreft Domol z Rossmana ,żele do prania proszek Onyx z Lidla Maxi Trat i lel to juz straszna porażka Dosia spiera kolory chociaz od niedawna ładnie pachnie ten proszek Bonux Najlepiej wypadł polski E , chroni kolory jak mało co ale nie spiera plam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ,że środki kupowane w polskich sklepach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selena0001
Hejka, musisz spróbować nowego świetnego środka produkowanego w Polsce - Perlux. To są kapsułki łączące w sobie moc proszku i żelu dodatkowo mają składniki zmiękczające wodę co sprawia, że pranie jest efektywniejsze a przy okazji chroni się pralkę. Ubrania zachowują swój kolor, dobrze się wypierają plamy (oczywiście nad takimi starymi trzeba trochę popracować;). U mnie przy dwójce małych dzieci praktycznie każdy ciuch codziennie jest z "niespodzianką" i powiem Ci, że odkąd stosuje kapsułki Perlux to naprawdę nie mam z tym problemu (głównie po czekoladzie i trawie). Przy tym pięknie pachną aż nie mogę się doczekać kiedy producent wprowadzi na rynek jakieś płyny do płukania aby nie "zagłuszać" zapachu perełek innymi środkami. Spróbuj będziesz zaskoczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wwezta idzta z tym sreluksem! Wrzucać na program min 1,5 - 2h! Dodać octu dla zachowania kolorow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie polecam kapsułki piorące Perlux. Stosuje je osobiście z kilku powodów. Po 1 skutecznie usuwają plamy po 2 to proszek i płyn do płukania w jednym - to się po prostu opłaca... Dodatkowo chronią pralkę przed kamieniem więc nie trzeba stosować dodatkowych środków. Mam córke która jest alergiczką i pranie jej rzeczy wymaga od mnie większej uwagi i odpowiednich proszków. Kapsułki Perlux można stosować u osób z alergią ! Na prawdę jak dla mnie są genialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te kapsulki perlux strasznie smierdza w zyciu ich nie kupie fuj a pierze tak sobie bez rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oglądałam kiedyś program "wiem, co kupuję" i tam było na temat proszków, niemieckie wcale nie są lepsze od tych produkowanych na polski rynek (pokazywano jakieś testy) jeśli pierzesz ubranie z plamami, to polej je przed praniem odplamiaczem 30 stopni to chłodna woda, w takiej temp. piorę tylko wełnę i jedwab w ramach odświeżenia, a nie normalnego prania ponieważ dzieci mam duże, to nie mam dużego problemu z plamami, czasem coś się zdarzy, więc odplamiam (mydłem na plamy czy płynem), ale nie zawsze schodzi, muszę prać kilka razy, ale nie zauważyłam, żeby ubrania traciły kolor w widoczny sposób do czarnych używam płyn do czarnych ubrań, do kolorowych płynów do kolorowych i jakoś leci używałam różnych proszków i żaden nie powalił mnie na kolana, w sumie nie zauważyłam różnicy w jakości prania nie kupuję ariela, bo ma dla mnie drażniący zapach piorę w 40 stopniach wydaje mi się, że przesadzasz z tą "udręką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biale i jasne kolory piore w szarym mydle i dodaje sody oczyszczonej. ciemnokolorowe i czarne piore w malej ilosci obojetnie jakiego proszku i dodaje kwasku cytrynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na plamy naloz proszku odplamiajacego na 2-4 h , pozniej namocz w wodzie z tym proszkiem, a na sam koniec plamy zalej woda gazowana :) ja tak odplamialam najgorsze plamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już przetestowałam masę proszków do prania i najbardziej zadowolona jestem z E - już dość długi czas używam go. Najczęściej kupuje go na promocjach w hipermarketach i widzę, że jest właśnie w promocji w Biedronce: http://www.promoceny.pl/gazetki/szukaj/proszek+do+prania/ i chyba kupię ;) ładnie pachnie i nie niszczy kolorów, ewentualnie polecam jeszcze dobrze piorący pranie Persil, ale najlepszy jest chyba z Niemiec.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brefka
Wydaje mi się, ze duzo z tych proszków które wypisałaś to jednak są dobre proszki wiec obawiam się że problem jest większy i to chodzi o pralkę. Jaką masz tą pralkę, bo sprawna pralka to już 90% dobrze zrobionego prania :D Moja mama narzekała na pranie i nawet namaczała wczesniej duzo rzeczy. Jaks ie jej pralka zepsuła i kupiła takiego electroluxa parowego tak sie problemy prania skonczyły bez znaczenia jaki ma proszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twarda woda to udręka , masakra ani płyny ani proszki rady z plamami nie dają :( po płynach do płukania ciuchy twarde i szorstkie tylko sie nie elektrtyzują. Wcale się autorce/autorowi nie dziwie , bo mnie też trafaia jak cholera i mam twardą jak sk...n wodę i to jest udręka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brefka może być pralka ale kogo stac na wymiane pralki po kilku praniach ??? odradzam whirpoola z góry bo takie g****o mam , znacie proszek z biedronki ultra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie na ulicy Sowińskiego 53a jest pralnia chemiczna. Oferują tam również poprawki krawieckie. Korzystałam tam z usługi ożywienia koloru bluzki. Wyszło idealnie, kolor jest mega intensywny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja używam kapsułek piorących vizir go pods, nadają się do koloru i bieli, dobrze spierają, fajny delikatny i świeży zapach, jeśli chodzi o temperature to przeważnie zawsze na 40st, nie za gorąco nie za zimno a do plam dobry jest odplamiacz w sprayu amway. Ubrania mi nie tracą kolorów, chyba że po długim czasie użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc jedyne do prania ktore odnawia ciuchy pervol najlepszy !!!piore i ciuchy nie niszcza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwolska
Polecam kapsułki do prania ARIEL i płyn do płukania LENOR. Są to produkty bardzo skuteczne, nie uczulają i pięknie pachną. Najważniejszą cechą jest fakt, że kapsułki ARIEL nie niszczą struktury tkanin, a płyn LENOR nadaje tkaninom puszystość i miękkość. Jestem bardzo zadowolona i dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczak1963
Ja do prania polecem niezawodny duet detergentów kapsulki Ariel 3 w 1 Mountain Spring + plyn do płukania Lenor Gold Orchid . Dzięki nim pranie jest nieskazitelnie czyste i niezwykle święże. Kapsułki piorą, usuwaja plamy, nadają tkaninom blask, a płyn przyjemny, długotrwaly zapach. Polecam z całym przekonaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlux White ma opakowanie jest bardzo solidne, z zamknięciem na zatrzask. Zajmuje niewiele miejsca w łazience. Zaraz po otwarciu wyczuwa się bardzo ładny, intensywny i świeży zapach. Perła jest bardzo wygodna w użyciu, wrzucamy ja do bębna, wrzucamy ubrania, włączymy pralkę i gotowe. Nie musimy już odmierzać proszku/ żelu i mamy pewność, że nasza łazienka pozostanie czysta, bez obaw o rozlany żel czy rozsypany proszek. W zupełności wystarcza jedna perełka by uzyskać czyste pranie. Perełka ta świetnie radzi sobie z plamami i jest o wiele bardziej skuteczna niż kapsułki żelowe dotychczas przeze mnie stosowane. A wszystko to bez dodatkowego użycia odplamiacza. Ubrania są miękkie, lśniące, świeże i idealnie czyste. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona tymi perłami wiem, że zostaną ze mną na stałe . Chciałabym wspomnieć jeszcze kilka słów o płynie do płukania Perlux Lovely Moment. Jestem pod jego wielkim wrażeniem. Jest niedrogi, a jakościowo nie odbiega w ogóle od tych z wyższej półki. Zapach ma przepiękny, jakby perfumowany. Pachnie nim całe mieszkanie i co najważniejsze zapach ten przez długi czas utrzymuje się na ubraniach. Nie wietrzeje zaraz po tym, jak ubrania wyschną. Jest genialny i serdecznie polecam. Płyn razem z perełkami to duet idealny, który sprawdzi się w każdej łazience :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? Ja mam spore zaufanie do Clovinu, bo mi działa, więc jestem może stronniczy. Ale napisz do nich, może pomogą Ci znaleźć rozwiązanie? Na stronie mają napisane, że mają własne laboratorium to może i wezmą Twoje ubrania na testy. :D Od kiedy użyłem ich proszku do dezynfekcji (dostałem od dermatologa), kupuję w ślepo. Do trudniejszych plam używam Herr Clevera, ale jeśli Tobie nie zadziałało to nie wiem. :( Trudno powiedzieć, co jest nie takz Twoim praniem w takim razie. Może po prostu ubrania słabo barwione. Bawełna powinna nawet w 65 stopniach wytrzymać bez puszczania farby. Z kolei uważałbym z octem, bo ocet osłabia tkaniny i po jakimś czasie nawet lepsze ubrania mogą się rwać. :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaa
Polecam perełki zapachowe Lenor. Zapach roznosi się po całym mieszkaniu przez dłuższy czas. dobrze się rozpuszczają, nie przyklejają się do ubrań. cudowne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najlepsze są perły piorące Perlux. Trochę drogie, ale jeśli chcę doprać pranie to są najlepsze. Ostatnio kupiłam je w internecie w sklepie e-chemia.eu, bo jest tam taniej. Polecam ofertę tego sklepu. Jeśli ktoś preferuje zakupy w internecie można spojrzeć na ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pięknie lenor się promuje :O Może być tak, że wcale nie proszki są tutaj gorsze, tylko po prostu coraz wieksze szmaty nam sprzedają na ubrania :\ Od lat piorę potniki (takie coś pod siodło dla konia) w clovin II septon i świetnie je czyści, a kolory są super. Za to jak piorę ubrania to wszystkie po jakimś czasie mi płowieją niezależnie od proszku, żelu, kasztanów, orzechów. po prostu kijowa jakość materiału i barników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę , bo ja już nie wiem czy to proszki spierają kolory czy twarda woda a plamy jak były tak są , wiele odplamiaczy nie dało rady np Vanish , z biedronki były kiedyś odplamiacze w białych buteleczkach jeden rodzaj na tłuszcze , smary , sosy drugi na atrament i owocowe plamy . Najlepszy jaki był buteleczki 500 ml. Drugiego równie dobrego nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję już od dawna żel do prania Persil (mąż mi kupuje w Niemczech) i wszystko dopiera. Pralkę mam 2 letnią, a wodę tu na Dolnym Śląsku taką średnią mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CharmLenka
Generalnie to jest bardzo dużo bardzo dobrych środków piorących.Wiele osób bardzo chwali sobie perły piorące perlux. Dobrze piorą, zmiękczają wodę i nadają praniu ładnego zapachu. Myślę, że warto wziąć je pod uwagę wybierając środki piorące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat rzeka :( dobry środek co pierze ale kolorów nie niszczy i płyn do płukania co naprawdę działa, to moje wieczne zmartwienie a i odplamiacz taki żeby działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat rzeka :( dobry środek co pierze ale kolorów nie niszczy i płyn do płukania co naprawdę działa, to moje wieczne zmartwienie a i odplamiacz taki żeby działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×