Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika.3232

projekt domu "Lolek"

Polecane posty

Gość Monika.3232

Co sądzicie o tym projekcie?http://pprojekt.pl/projekt261-lolek__95_4_m.html Dumamy z męzem nad nim,ale nie mozemy sie zdecydowac,wiec może Wasz opinie będą pomocne. A może już ktos z Was ma/widział ten domek? Bardzo proszę o wszelkie opinnie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika.3232
podnoszę i proszę o wszelkie opinnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika.3232
na razie mieszkamy w garażu, ale teściu wypowiedział nam umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Fajny domek :-) tylko mało miejsca na stół i krzesła i może być ciemno w niektórych miejscach, głównie w łazience na górze (zwłaszcza, jeżeli wypadnie od północy) - tu zamieniłabym to małe okienko na większą lukarnę sień też mało wygodna - ciasna, nie zmieści się w niej szafa na ubrania i buty, nie mówiąc o tym, że będzie trudno wchodzić do domu paru ub większej ilości osób na raz tam bym trochę pokombinowała - powiększyłabym sień w kierunku schodów, wyjście do ubikacji na przeciwko drzwi do garażu, a przestrzeń między sienią a kuchnią zamieniłabym na spiżarkę (małą bo małą, ale bardzo się przyda, nawet taka z półkami tylko na jednej ścianie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Budujecie maciupeńki domek - zapewne ze względu na ograniczone fundusze. Po co te balkony? żeby wywalić kasę na coś kompletnie bezużytecznego? z balkonów w domu się nie korzysta - korzysta się z ogrodu. A balkon wcale mało nie kosztuje. Okno dachowe - malownicze, ale nietypowe = drogie. Do tego nad nim jest daszek ograniczający mocno dostęp światła. Generalnie - dom budujecie jako docelowy, nie na chwilę. Te sypialnie ze skosami są po prostu bardzo, ale to bardzo małe. Domu nie buduje się na teraz, a na resztę życia (zazwyczaj), więc zastanówcie się czy nie lepiej pomyśleć o czymś większym a wygodniejszym, bo za parę lat będziecie sobie pluli w brodę, że gnieździcie się w klitkach, w których trudno się obrócić. Nawet kosztem garażu, który można np. dobudowac później, osobno (o ile działka na to pozwala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowniczy
nie zgadzam sie z przedmówcą! Dom bardzo funkcjonalny! Nie jest sztuką wystawić wielką wille, trzeba jeszcze ten dom utrzymać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 33
super ! bardzo funkcjonalny i przyjemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLEK :d:d
JAKA NAZWA HAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
To jest domeczek, do willi naprawdę jej daleko. Dom to inwestycja życia (zazwyczaj), a po co budować coś, żeby potem gnieździć się w klitkach? 10 metrowy pokój ze skosami to naprawdę bardzo, ale to bardzo małe pomieszczenie, w którym trudno się obrocić (wiem, bo mam taki gościnny). Koszt utrzymania domu większego o 30 metrów jest niedoczuwalny, a komfort życia - nieporównywalny, jeśli nie będą sie obijać o ściany. Można poszukać czegoś bez garażu, ale żeby pokoje były większe. A co do projektu - warto poszukać na forum Muratora, czy innych budowlanych kogoś, kto z tego projektu skorzystal i już mieszka. Takie opinie będą najbardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indentyczny projekt kupili ciocia z wujkiem - tylko trochę pozmieniali - zamiast garażu jest pokój, łazienka, wc i zejście do piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek prezentuje się całkiem całkiem. Proponuję jednak zmienić okno w poddaszu - takie rozwiązanie jest kosztowne i daje mało światło. Dodatkowo weź pod uwagę,że dach jest pod sporym skosem - przez co pomieszczenia będą mniej funkcjonalne. Niby masz ponad 90m powierzchni, ale część jest mało ustawna.Ja bym wybrała coś o mniejszym spadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajak kojak
Domek mi się podoba, ale nie planuję dużej rodziny, nawet 4 osoby się nie uzbierają pewnie Jedynie z garażu bym zrezygnowała na rzecz pomieszczeń dodatkowych, kuchni i jadalni, a całą powierzchnię bym wykorzystała na ogromny hol i salon łazienka, sypialnia - te pomieszczenia nie muszą być duże przydatna jest wygodna część dzienna - kuchnia/jadalnia, salon (jeden duży pokój) skosami bym się nie martwiła, bo w sypialni mogę mieć skos, a dzieci uwielbiają pokoje na poddaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania310
Mieszkam w Lolku od roku ,jestem zadowolona.Mały ,funkcjonalny -po małych przeróbkach.Więcej na ten temat -extra dom-szukaj stahoo997Pozdrawiam Kaśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rower biegowy Puky.
Bardzo przeciętny. Teraz wszystkie domy są na jedno kopyto. Prawie jak 20 lat temu kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krambola
Czytałam wiele wątków na temat projektów. Na pewno będziesz zadowolona z : -domu parterowego -ten kto ma schody wie o czym mówię -wyjscia z kuchni na taras - koniecznie trzeba przewidziec pomieszczenie na np. suszenie prania i taki pierdolnik na różne graty typu mop i wiadra moze byc połaczony ze spiżarnią - uważam ze dom powyżej 150 m to dla tych co lubią sprzątac lub ktoś sprząta za nich - wszelkie balkony to nie tylko wieksza kasa, trzeba je jeszcze odśnieżac:) - przydaje sie spory wiatrołap - kran na zewnatrz domu - w garażu miejsce na brodzik do mycia np psów, brudnych butów wracaąc z ogrodu,, mąż ze smarów.. - podłogówki w całym domu - wybierajac projekt spróbój ustawic meble tak zeby było dobrze , czasem tu wychodzą duże "ale" - uważam ze piwnica pod domem na ziemniaczki, ew. opał dzemiki, jest potrzebna i u mnie sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krambola dużo waznych rzeczy
napisała i z większością z nich się zgadzam, poza niektórymi punktami: - o ile ludzie budujący się nie są już starsi, piętro nie będzie im przeszkadzało, w zamian za to domownicy będą mieli w domu więcej prywatności i ciszy, bo na piętro nie dochodzą tak bardzo odgłosy tv z dołu, albo odgłosy kuchenne, rozmowy gości, można popracować w ciszy - wiatrołap nie musi być duży, w sumie za duży wiatrołap sprzyja gromadzeniu w nim różnych dziwnych rzeczy, przez co robi się bałagan w samym wejściu do domu; nie polecam trzymania ubrań i robienia szaf w wiatrołapach, bo bo poza sezonem letnim są ciągle nieprzyjemnie zimne; większe wiatrołapy są dobre tylko dla ludzi z malutkimi dziećmi które używają różnych wózków, rowerków itp. - brodzik w garażu też bym odpuściła, wystarczy przejście z garażu przez pomieszczenie gospodarcze/pralnię w domu, w której można zrobić zlew/umywalkę - podłogówki nie są dobre dla ludzi w starszym wieku i osób mających problemy z krążeniem, ponieważ puchną od niego nogi - rolę piwnicy może z powodzeniem przejąć spiżarka/schowek domowy, gdzie również można przechowywać przetwory i warzywa; wystarczy nie robić w niej ogrzewania, okien i zrobić dobrą wentylację Uważam, że świetnym pomysłem jest wyjście z kuchni na taras lub podwórko. :) O czym jeszcze nie wspomniała poprzedniczka: - w garażu dobrze porobić regały do przechowywania sprzętu sportowego, ogrodowego i narzędzi, oraz niektórych rzeczy z domu; dobrze przewidzieć dodatkowe miejsce na rowery, kosiarkę itd. - dużym błędem jest to, że ludzie w Polsce robią maleńkie okna w domach jak w kurnikach, a w naszym kraju jest przez większą cześć roku bardzo mroczno i ciemno w ciągu dnia, dlatego dobrze pomyśleć o większych i dużych oknach, szczególnie od zachodniej i południowej strony budynku - poza izolacją trzeba pamiętać o dobrej wentylacji pomieszczeń, aby zapobiec wilgoci w domu - zamiast robić pralnię w łazience lepiej zorganizować ją w pomieszczeniu gospodarczym, od razu pralnię z suszarnią, tylko trzeba zrobić dobrą wentylację pomieszczenia i najlepiej jeśli ma ono również okno Więcej rzeczy w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szz
a mi sie ten domek bardzo podoba. Dobry dla małżeństwa ktore nie planuje miec zbyt wiele dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letisia
Lubię takie małe domki:) ale zawsze zastanawiam się nad sensem ich budowy - chyba już lepiej w mieszkaniu mieszkać. Jak dom to dom:) Choć ten ogród fajna sprawa. I w sumie uroczy...tylko jak większa rodzina to fajniej by było w większym. Może przyoszczędź na materiałach np. kupując przez neta (www.hurtowniabudowlana24.pl), do tego może jakaś ekipa po znajomości i poszukaj czegoś większego. Jest trochę fajnych projektów na stronach typu projektoskop..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka śmieszna nazwa! wiesz dom to poważna inwestycja i trzeba się poważnie zastanowić co i jak powinno w nim się znajdować! Mi się bardzo podobają wybrałam takie domki jak ten domywzieleni.pl/projekt/datanello-2/ zarówno zewnątrz jak i wenątrz. Fajny projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antonius 1szy
Wybór projektu to tylko osobista sprawa, musi nam się podobać. Każdy jest dobry, ponieważ wszystkie muszą spełniać wszystkie normy, więc jest to tylko kwestia wyglądu. Proszę o tym poczytać http://orana.pl/co-to-znaczy-dobry-projekt-domu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trafiłem na tą stronkę https://www.cgt.com.pl/ Polecam sprawdzić w temacie blaszanych garazy. Byc moze sie Wam przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×