Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monny

przepisy na sałatki pilne

Polecane posty

pilnie poszukuję ciekawych a przede wsyzstkim smacznych :P przepisów na sałatki. Składniki dowolne ,byle ich przygotowanie nie było zbyt pracochłonne. Może zna ktoś przepis na sałatkę ryżową?? :) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! Ja jestem saatkowym potworem;) dzis własnie mam zamiar zrobic salatke kalafiorową...potrezbne są: sredni kalafior 2 jajka kilka pomidorow cebula majonez ugotowany kalafior dzielimy na drobne rozyczki,jajka ugotowane na twordo kroimy w osemki podobnie pomidory(no...nie gotujemy ich,ewentualnie sparzamy zeby zdjac skórke) cebule kroimy w piorka. ukladamy wszytjko w misce warstwami:kalafior,pomidor,jako,cebula,majonez,kalafior,pomidor....itd.Najlepsza jest jak chociaz pol godzinki postoi w lodowce:) Jest jeszcze pyszna i super szybka salatka z tunczyka... potrebny:tunczyk w puszce w sosie własnym,puszka kukurydzy,jede sredni ogorek...Ogorek kroimy drobno,dodoajemy tunczyka i kukurydze,troche majonezu i przypraw...pycha!! Smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nienia 🌻 tunczyk w oleju,pomidory,ogorek,papryka,kukurydza,jajko na twardo i ja dodaje jeszcze pietruszki zielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziu!!Sałatkowy skrytozerco!!!Tu jestes;) Przpypomniala mi sie własnie sałatka z brązowego ryzu,z tuncZykiem ,kukurydzą,groszkiem i jakiem...brazowy ryz jest dosc \'\'kleisty\'\'w poaczeniu z tunczykiem konsystencja jest taka,ze mozna sobie darowac maijonez(jesli ktos sie np.odchudza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lantana
ziemniaki(ugotowane).jaka na twardo,ogórki kiszone(nie małosolne)por,majonez bazylia lub tymianek sól i pieprz do smaku.Wszystko wymieszane odstawiamy na pół h do lodówki pyszna ,sycąca sałatka najlepsza do czerwonych mięs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam właśnie mamie Wasze przepisy (bo to na Jej imieinny ma być :) tyle że ja mam zrobić :P ) no i prosiła żebym może najpierw napisała co mam w lodówce: sałat ,pomidor ,wszelkiego rodzaju ogórki ,rzodkiewka ,ryż ,kukurydza ,oliwki ,pierś z kurczaka ,fasola czerwona. Kazia ,Nienia wielkie dzięki za przepisy ,wypróbuję je na pewno tylko w tej chwili nie mam kalafiora ani tuńczyka ;/ a najliższy sklep dość dobzre zaopatrzony jest dość daleko :):):):) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam właśnie mamie Wasze przepisy (bo to na Jej imieinny ma być :) tyle że ja mam zrobić :P ) no i prosiła żebym może na początek napisała co mam w lodówce: sałat ,pomidor ,wszelkiego rodzaju ogórki ,rzodkiewka ,ryż ,kukurydza ,oliwki ,pierś z kurczaka ,fasola czerwona. Kazia ,Nienia wielkie dzięki za przepisy ,wypróbuję je na pewno tylko w tej chwili nie mam kalafiora ani tuńczyka ;/ a najliższy sklep dość dobzre zaopatrzony jest dość daleko :):):):) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ulubiona składa się z: - sałaty lodowej - pomidorów - cebuli - oliwek - sera pleśniowego lub fety - ewentualnie winogron (ja wolę bez w przypadku gdy jest wersja z fetą) Wszysttko kroje na nie za duże kawałki i polewam oliwą z oliwek, łyżką octu winnego, doprawiam pieprzem i solą oraz ziołami prowansalskimi. Jeszcze lepsze jest z sosem balsamico, ale trudno go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z ryżem nr 1 : paczka ryżu , puszka tuńczyka, puszka kukurydzy , majonez nr 2 : paczka ryżu, ogórek świeży, 4 małosolne ( ew kwaszone), puszka tuńczyka, troche natki pietruszki, sos sałatkowy knorr, majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo sałatka z tuńczykiem, czerwoną fasolą, majonezem i czosnkiem przeciśniętym przez praskę. A do tego grzanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------
ryż, tuńczyk w sosie własnym, puszka kukurydzy, papryka( różne kolory)-pokroić w drobną kostkę i oczywiście majonez i sól z pieprzem...wszystko w dowolnych proporcjach według uznania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifćka
Sałatka z zupek chińskich 3 zupki chińskie z kurczaka koniecznie! 2 łagodne i jedna pikantna. papryka czerwona, szyneczka ze 3 plasterki,moze byc ogorek konserwowy, troszke zołtego sera i ze 2 łyzki majonezu , mniam:)) zupki wsypujemy do miseczki zalewamy szklanką wrzątku czekamy az makaronik zmięknie potem dodajemy drobno pokrojoną paryke, szyneczke, ogoreczka troszke serka scieramy na tarce nie za duzo i zeby to się ładnie wszystko trzymało dodajemy 2 łyzki majonezu:) Polecam---pyszności!!!:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ifćka>>>> taaaaa szczególnie dobre w tych zupkach są E234, E567, E... hahaha :D Nie lubisz naturalnej zywności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
Bardzo latwa i szybka: 1 puszka kukurydzy, pol puszki sera startego, 1-2 rozgniecione zemby czosnku, lyzka oliwy, pare kropel sosu sojowego, sol, pieprz, bazylia do smaku. Wszystko po prostu mieszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- brokuły lekko obgotowane - pomidory - ser zółty - jajka gotowane - majonez Układać w misce różyczki brokułów z kawałkami pomidora na to posypać pokrojonym jajkiem , polac majonezem i posypać tartym zółtym serem. I kolejna warstwa tak samo. Gościom baaaardzo smakowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodam jeszcze: Paluszki z kraba krótko obgotowane we wrzątku, jabłka (pokrojone w słupki lub kosteczkę), majonez i sól. Urzeka prostotą i wszystkim smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodam jeszcze: Paluszki z kraba krótko obgotowane we wrzątku, jabłka (pokrojone w słupki lub kosteczkę), majonez i sól. Urzeka prostotą i wszystkim smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z brokułów i fety: Składniki: - 450 g brokułów (mogą być mrożone), - 1 cebula czerwona, - opakowanie sera feta, - pestki słonecznika, - oliwa z oliwek/olej, - ocet winny, - sól, - pieprz, - cukier. Brokuły wrzucamy do osolonego wrzątku na 3 min tak by były lekko twarde. Następnie zostawiamy do ostygnięcia. W kubeczku przygotowujemy sos: ćwierć szklanki oleju, kilka kropel octu winnego, sól, pieprz, odrobina cukru i posiekaną w kosteczkę cebulę. Na suchej patelni prażymy pestki słonecznika na złoty kolor. Do miski wrzucamy warstwami brokuły, ser feta a następnie polewamy sosem i posypujemy uprażonymi pestkami słonecznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ulubiona to sałatka z: sałata lodowa,pierś kurczka,ananas.Polać sosem /jogurt,trocze majonezu,pieprz/. Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka kukurydzy 4 jajka gotowane na twardo średniej wielkości por majonez sól,pieprz składniki pokroić i dodać majonez. pięć minut roboty i... mniam:-) SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm....moja ulubiona sałatka, to tzw. sałatka warstwowa. W założeniu wszzystkie składniki ułozone są warstwami, co bardzo ładnie wygląda w szklanej misce. Ja jednak troszkę zmieniłam przepis i dodałam kukurydzę. Składniki: 30 dag szynki gotowanej puszka kukurydzy słoik selera w occie por (ile kto lubi, około jednego) jajka (tak na oko z 6) puszka ananasa majonez śmietana przyprawy W gruncie rzeczy, to składniki dodaję na oko, ile mi się podoba, ale mniej więcej w tej proporcji co podałam. Szynkę kroimy w małe paseczki, jajka w drobną kosteczkę- tak samo ananasa. Kukurydzę i selera po odcedzeniu dodajemy do całości. Pora kroimy, wkładamy do osobnej miski i solimy. Czekamy jakis czas, az straci trochę ostrosci, wyciskamy i dodajemy do reszty sałatki. Majonez mieszamy z małą ilością gęstej smietany i dodajemy. Przyprawiamy do smaku. Ja osobiscie bardzo często dodaję jeszcze dodatkowo pół puszki kukurydzy, gdyz przepadam z nią. Smacznego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę \"oklepana \"ale moja ulubiona: kurczak wędzony, ananas, kukurydza, ser żółty, przyprawy i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z cykorii i daktyli szybka i smaczna: pokroic cykorie drobno ,daktyle pokrojone zalac kefirem ,wymieszac dac do lodowki na 20 monut , polaczyc przed podaniem smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tej godzinie
może jutro cos wymyśle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radom
a moja ulubiona sałatka jest bardzo prosta : składniki : 1. 30 dkg sera zółtego np gouda 2. 3 cebule białe 3. 1 cebula czerwona 4. 2 puszki groszku zielonego 5. majonez 6. przyprawy : sól, pieprz, ostra papryka ser zetrzeć na tarce na grubych oczkach, cebule pokroić w piórka, groszek odczedzić, wszystko wymieszać z majonezem i przyprawami, rewelacja do wędlin na imprezy !!! Dla osób o delikaniejszym smaku zamiast cebuli dodać por, na tej ilość sera jeden duży, można dowolnie modyfikować z jajkiem lub wędliną, polecam i smacznego !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×