Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchcik32

Przepisy Siostry Leonilli z Radia Maryja ......

Polecane posty

Gość kuchcik32

Witam wszystkich :)) Chciałabym aby w tym topiku były wpisywane przepisy , które podaje siostra Leonilia w Radiu Maryja ......... Napewno ktoś z Was ma więc proszę wpisujcie jak macie takowe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjjjjjjjjjjjjjjjj
Zupa – krem z marchwi z kolendrą Składniki na 4-6 porcji (jak dla mnie jedna): 40g masła, 350g pokrojonej w kostkę marchwi, 100g pokrojonego selera, 2 ł mielonej kolendry, 1 ł mielonego kminku indyjskiego, 700-900 ml wywaru z warzyw, 1 ł posiekanej natki pietruszki. Może najpierw ten tajemniczy wywar. Robi się go tak: na 1 Ł oliwy z oliwek dusimy: 4 pokrojone ziemniaki, 2 pokrojone marchewki, 1 seler naciowy, 1 por, 1 liść laurowy, gałązkę tymianku. Dusimy 5 minut na małym ogniu pilnując, aby warzywa nie zmieniły koloru. Potem wlewamy 1,5 l wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy pod przykryciem ok. 2 h. Taki wywar – po odcedzeniu składników stałych – można przechowywać w lodówce 3-4 dni. Można go też zamrozić. Ale my jako żywo użyjemy go do zupy. Na początek w dużym garnku roztapiamy masło i wkładamy marchew i seler. Smażymy na małym ogniu 1-2 minuty ciągle mieszając. Potem dodajemy kminek i kolendrę, podkręcamy ogień i smażymy 3-4 minuty, także mieszając. Teraz dolewamy wywar, doprowadzamy to wszystko do wrzenia, przykrywamy i gotujemy ok. 30 min. Potem przestudzamy zawartość garnka i miksujemy ją w mikserze. Taki krem znowu ląduje w garnku, gdzie go doprawiamy do smaku. Zupę podajemy przybraną natką pietruszki. Można podać do niej także: Grzanki cytrynowe Składniki: 4-6 kromek czerstwego pieczywa, olej do smażenia, sok z cytryny. Kromki chleba pozbawiamy skórki a miąższ kroimy w trójkąty. Na patelni mocno podgrzewamy olej, a dla lepszego aromatu może to być olej z dodanym masłem. Smażymy chleb aż stanie się on chrupiący i rumiany z obu stron. Zdejmujemy go z patelni na talerzyk, pokrapiamy lekko sokiem z cytryny i podajemy na gorąco. Zupa marchwiowa z imbirem Składniki: 2 Ł oliwy z oliwek, por, 5 cm świeżego imbiru, 600 g grubo pokrojonej marchewki, 700 ml wywaru, starta skórka i sok z 2 dużych pomarańczy, sól, pieprz, natka pietruszki do przybrania. W dużym garnku rozgrzewamy oliwę, wkładamy pokrojonego por i imbir i podduszamy 3-4 minuty. Dodajemy marchew i dusimy dalsze 5 minut. Oczywiście mieszamy czasem. Dolewamy wywar, sok z pomarańczy, startą skórkę i przyprawy. Teraz doprowadzamy zupę do wrzenia i gotujemy 30 min aż zmięknie marchewka. Jak poprzednio – przestudzamy zupkę, miksujemy, potem znowu podgrzewamy, przybieramy nateczką i gotowe (do ofiarowania oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kuchcik 32
bardzo prosze-slucham regularnie przepisow s.Leonilli oto jeden z nich:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kuchcik 32
Placek kokosowy 1 smietana gesta,3/4 szkl.cukru,5 zoltek,2 lyzeczki pr.do pieczenia,2 szklanki maki.Wymieszac lyzka i klasc na blache-rozsmarowac i zapiec 20 minut. Na gorace ciasto rozsmarowac cienko powidla. Masa 3/4 kostki margaryny rozpuscic,1 szklanka cukru,2 paczki wiorek kokosowych(200g),bialka z 5 jaj. Bialka ubic dodac cukier i wymieszac z kokosem i rozpuszczonym tluszczem.Polozyc na ciasto(dzem) i zapiekac do zrumienienia.Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewbr4
Proponuję kontynuację oto jeden z nich;GULASZ PO CZESKU 40dkg karkówki wieprzowej ,4 jajka, 5 łyżek mąki zimniaczanej,5 łyżek oleju, 2 łyżki Vegety,0,5 łyżeczki pieprzu,.0,5 łyżeczki soli,1łyzeczka papryki słodkiej w proszku ,2 cebule,olej do smażenia.Mięso ,cebulę drobno pokroić + wszystkie składniki,razem wymieszać.Włożyć do lodówki na 2 dni.Potem smażyć na oleju tak jak placki ziemniaczane.Podawać do sałatek ,ziemniaków, chleba.Wiśminite ,robię to już kilka lat .Przygotuję sobie w piątek,na niedzielę mam gotowe.SMACZNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj Kuchcik, uwielbiam piec ciasta. Przepis brzmi smacznie. Ale ta smietana to jaka? Moze bys kwasna? A opakowanie (piszesz \"jedna smietana\") jakie duze? 200g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
smietana kwasna np.z Piatnicy 18%-male opakowanie 200g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewbr 4 - czyli ( jak zrozumiałam) to mięso musi być pokrojone bardzo drobno aby można było formować placuszki ? Skoro robisz to od kilku lat to powiedz z czym najlepiej podawać ? Bardzo mnie zainteresował ten przepis :) Nie praepadam za gotowaniem, które wymaga dużego nakładu pracy. Proszę , odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsi
piton a na ten tort to jakies konkretne gramatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewbr4
odpowiadam dla rudej.Karkówkę najpierw kroję cienko,a potem jeszcze dzielę na około 2x2 cm.Podaję je po usmażeniu do ugotowanych zimniaków.A jak zostaną jeszcze to są wyśmienite jeszcze z pieczywem -chlebem lub bułkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam gulasz (!!!!) według przepisu podanego przez ewbr 4 - POLECAM ! Faktycznie jest to bardzo dobre. Nietrudne w przygotowaniu i bardzo fajne bo jak się zrobi w piątek to w niedzielę na obiad jest mało pracy , tylko smazenie. Dzięki ewbr 4. Ten przeps wejdzie na stałe do mojego kulinarnego repertuaru. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewbr4
Do rudej . Święta prawda. Czasami jak zostanie to i w poniedziałek obiad gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam książkę
z tymi przepisami, kosztowała całe 6 zł :D mama gdzieś kupiła, może w koscielnym sklepiku jakos nie mogę się do tych receptur przekonać, wszystko jest bardzo tłuste, duże ilości masła, jajek itp. taka raczej staropolska kuchnia a przecież teraz się nie wychodzi na cały dzień w pole, z sierpem, do żniw, nie pierze siękijanką nad brzegiem rzeki ;) ludzie siedzą przy telewizorach, komputerach, przydałoby się coś lżejszego :) na okładce tej książki jest zdjęcie Siostry Leonilli, może i wyglada sympatycznie, ale wazy duzo za dużo, to nie jest zdrowa kuchnia moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy moja mama
robi ciasto drożdżowe wg przepisu siostry Leonilli, zapewniam że nie ma dla mnie znaczenia, czy to staropolskie, czy siostra L. jest za ...duża i czy o.Rydzyk ma rację w sprawie polskiej polityki zagranicznej Ten zapach domowego ciasta nie da sie porównać z niczym innym na świecie. W kuchni liczy się smak, a nie jakaś przynależność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papica//45
prosze cie o pdanie przepisów orek, kora orzechowa i lodowiec poniewaz nie zdarzyłam napisac bede bardzo wdzieczna o przesłanie na adres: linusia18@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Piton ja do tej sałatki z piersi z kurczaka dodają jeszcze 2 papryki czerwoną i żółtą,2 średnie cebule,2 sosy ziołowe Knora ,6 ogórków korniszonów,wszystko wymieszać i do lodówki na jakiś czas,spróbuj -jest naprawdę smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spisalam przepis na placek kokos, salatke i gulasz,poniewaz wiem,ze warto...mam pytanie-czy ilosc skl na gulasz czeski wystarczy na piec osob.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewbr4
Dla marcapone składników wzupełności wysstarczy.Ja jak zrobię to mam nieraz na dwa dni 4 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAPACIA
chciałabybym ayscie mi podali przepis na korek ciasto na kore orzechowa, bo to podobno dobre ciasta ale nie zdarzyłam sopisac oraz na lodowiec mam nadzieje ze mi odpszeciue dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagapa
Może ktoś ma przepis Siostry na buraczki czerwone do mięsa. W tym przepisie Siostra dodaje do przetartych buraczków galaretkę. Bardzo jest mi ten przepis potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
gdyby ktos słuchał dzis przepisów bardzo prosze o podanie przepisu na czekolade do pączków. nie zanotowałam dokładnie a bardzo potrzebuje. przepis ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
do góry może ktos mi pomoze3 jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
hooop do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez nie uznaję
przepisów staropolskich poniewaz co tutaj ukrywac nie sa zdrowe (tłuszczu od groma, jaj, cukru ...itd) Kuchnia polska jak najbardziej, ale zmodernizowana czyli przystosowana do obecnych czasów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o podanie przepisu na pączki z dodatkiem ziemniaków, który był podany w ubiegłą środę... Może ktoś zanotował i podzielił się nim...Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez nie uznaję
dlatego najczęsciej kupuje pasztet uniwersalny w Biedronce, zupki chinskie,parówki 'Luz" a od swieta pumpernikiel 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
nikt nie zanotował tego przepisu??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
poszukam moze gdzies znajde taki przepis, jakby ktos jednak mial prosze o podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×