Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justinka_

Przygotowywanie Wigilii i świąt Bożego Narodzenia

Polecane posty

Gość Justinka_

A teraz przyjemny temacik-święta :). Napiszcie co planujecie na święta,m.in.jakie potrawy bedziecie przygotowywaly dla siebie i dla najblizszych(jakie ciasta,ciasteczka,słodkości,desery,potrawy obiadowe,sniadania,kolacje,itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Kochane,opisujcie tutaj swoje przygotowania do świąt.Wymieniajmy sie pomysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmmmmmm... piekny temat :) Planuje zrobic piernika takiego ktory musi lezakowac :) Ciasta robi kuzynka: rogaliki, sernik, pewnie jakis tort, ciato z wloch 5 karpii w tym w galarecie i jeden w masle z nadzieniem roboty mojej babci Uszka, barszczyk, pierogi, kutia, groch z kapusta Tradycyjnie po prostu. Ja sie choinki nie moge doczekac, ognia w kominku i ozdob w domu ahhhhhhhhhhhhhhhh..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Ciesze sie,ze topik sie spodobal :). Ja po prostu kocham atmosfere przedwiateczna i oczywiscie swieta!Uwielbiam to planowanie świąt. U mnie na pewno bedą: przepyszny piernik mojej mamy,makowiec,sernik,pierniczki,rozne ciasteczka,rybka,kompot z suszonych śliwek,kapusta z grzybami.Same pysznosci. Piszcie,piszcie jak wy planujecie święta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubuszanka
a macie przepis na jakieś ciasteczka?jakieś nieskomplikowane, takie, które się zawsze udadzą, wiecie, w kształcie gwiazdek itp, ładnie zapakowane są dobre na mały prezent dla znajomych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Ja mam taki przepis. Kruche ciasteczka kg.mąki,pól margaryny albo masla,trzy żółtka z jajek,łyżka dobrej śmietany,trzy łyżki oleju,skórka z cytryny,opakowanie cukru waniliowego,proszek do pieczenia,pół szklanki cukru.Wszystko bardzo delikatnie zagniesc.Liczy sie tu delikatnosc.Ciasto musi byc delikatnie wyrobione,nie moze byc ubite.Potem dajemy ciasto do lodowki na pol godziny.Po wyjeciu wycinamy ciasteczka.To ciasto zawsze mi sie udaje.Jest wspaniale,takie kruche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Gwiazdki mozna tak zrobic.Trzeba wyciac z ciasta gwiazdki foremkami,ale polowa gwiazdek musi miec dziurke w srodku i wlozyc do piekarnika na ok.20 minut w temp.175 C.Po upieczeniu na jedna gwiazke(bez dziurki) nakladamy jakis pyszny krem(czekoladowy,dzem,itp.)i na ta gwiazdke z kremem nakladamy druga gwiazdke(z dziurka).Wtedy bardzo fajnie wygladaja.Widac ten krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
A macie jakies dobre,sprawdzone przepisy na piernik swiateczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubuszanka
oka, dziękuję, już zapisuję przepis na kompie :) robicie same jakieś ozdoby świąteczne typu stroik itp? czy kupujecie gotowe? dziś widziałam w Bierdonie takie drzewko, w sumie można samemu zrobić tylko trzeba mieć szyszki i trochę sztucznej choinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubuszanka
i jeszcze jedno pytanie a propos tych ciastek? jak długo można je przechowywać? żeby nie były twarde no i zjadliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sie doczekac swiat bo bedzie tyle dobrego jedzenia:) szkoda ze nie jestem w domu bo podalabym przepis na pyszny serniczek z brzoskwiniami:) poza jedzeniem trzeba tez jakies prezenty kupic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justinka Ja stawiam na tradycje uwiebiam jak sa typowo polskie dania ale nie koniecznie 12. Tak to jest ta magia Swiąt przedewszystkim dzieki potrawom. :) Ja znam fajny placek amerykanski z jablkami podobny w smaku do piernika :) zawsze mi przypomina Boze narodzenie bo tak go nie pieke. A wogole to mandarynki i pomarancze zawsze kojarza mi sie z zima bo wlasnie wszedzie sa poukladane w domu. I zaapach cynamonu, wanilii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oczywiscie prezenty, zawsze sobie dajemy w wieczerze wigilijna ,ale te swieta beda ostatnimi Swietami spędzonymi w Polsce.NO wiadomo kiedys przyjade ale to juz jako gosc. No i w Anglii nie ma wigilii :O ale i tak prezenty bedziemy dawac sobie w wigilie bo ja bedziemy swietowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 2000
uwielbiam swieta i chociaz spedzam je za granica staram sie zeby zawsze byly zblizone do tych spedzanych z rodzina w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Umnie w domu nie ma takiej tradycji,ze na Wigilie mamy 12 dan.Wydaje mi sie,ze to troszke za duzo i za drogo by u nas wyszlo.U mnie zawsze jest jakas ryba,kompot ze sliwek,rozne ciasta(sernik,makowiec,piernik) i przerozne ciasteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok dzieki
a moze by tak podać przepisy na dania wigilijne ? pierwszy raz w tym roku sama urzadzam Wigilie,pomozecie ?jak sie robi potrawy wigilijne,raczkuję w gotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ok...
czyli zadna nie umie przygotowac WIGILII ? :D no to super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakdla mnie to sieposcieszylas z tym tematem,swieta przez to traca urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zestaw Wigilijny: ;) zupa grzybowa, barszcz z uszkami, karp smażony, ryba w galarecie, kapusta z grzybami, krokiety z kapustą i grzybami, kutia, kluski z makiem, makowiec, sernik, pierniczki, ciasteczka wszystko domowej roboty, u nas nikt w rodzinie nie uznaje na Wigilii cateringu :D w Ikei co roku kupuję domek z piernika, który samodzielnie skleja się lukrem, i przyozdabia wg własnej inwencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczki Przesiać 2 szklanki mąki,wlać do niej 2 łyżki gorącego miodu i łyżką wyrobić ciasto.Dodać 3/4 szklanki cukru,,łyżeczkę sody oczyszczonej,łyżeczkę przyprawy do pierników,a gdy masa lekko przestygnie-łyżkę masła i 1 jajko.Wyrobić ciasto ręką,aż bedzie gładkie.Gotowe rozwałkować na stolnicy.Wykrawać ciasteczka. Piec ok 10-15 minut w temp.160-170 st.Gotowe polukrować i ozdobić. W zamkniętej puszce można je przechowywać kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia2
uwielbiam święta i myślę, że nie jest za wcześnie na rozmowy o nich i planowanie. Ja już niedługo będę robiła uszka z grzybami bo ze względu na pracę jestem zajęta do ostatniej chwili i muszę rozłożyć przygotowania w czasie. Będzie oczywiście barszcz i pierogi ze śliwami i kapucha z grzybami ale u nas nie ma tradycji rybnej i nie umiem zrobić rybki. Bardzo prosiłabym Was o łatwy przepis, może na pstrąga. Pozdrawiam serdecznie i przedświątecznie szczególnie Justinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg w migdałach 4 pstrągi 10 dkg masła 5 dkg migdałów cytryna,pieprz,sól,zielona pietruszka Sprawione i umyte pstrągi natrzeć solą,oprószyć pieprzem,usmażyć na maśle na niezbyt silnym ogniu (po ok 8 min z każdej str).Usmażone ryby ułożyć na ogrzanym półmisku.W maśle po smażeniu ryb lekko zrumienić posiekane migdały,wyłozyć na ryby,udekorować pietruszka i plasterkami cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Z mojego przepisu wychodzi ok.14 ciasteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wprawdzie dużej choinki nie bedzie jak co roku bo synek (147 m) to straszny łobuziak :) ale za to gdzie się da porozwieszam jemiołe -TO OBOWIĄZKOWO!!!! u nas do jedzonka jak co roku robie - barszcz czerwony,uszka,wiadomo pierożki, krokiety,rybka po grecku,garb smażony,ryba z pieczarkami,ryba w galarecie, kluski z makiem,kompot suszonych owoców.A z ciast to sernik,makowiec,piernik. A macie jakiś świetny pomysł na zupke grzybowa taką wigilijną ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
U mnie zawsze jest taka mala choinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justinko--->Wiem,że Twoje ciasteczka mogą długo poleżeć,ale jaki jest najlepszy dla nich czas? Nie chcę robić wszystkiego tuż przed Świętami,chcę sobie porozkładać na parę(paręnaście) dni.Pierniczki np piekę na początku grudnia,jakieś pierogi,czy uszka też wcześniej i zamrozić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagaguś
Witajcie dziewczyny:) Jeżeli pozwolicie , to i ja dołączę się do tematu. Właśnie powoli zaczynam się zastanawiać nad menu wigilijnym oraz co przygotowac na święta. Na wigilię tradycyjnie ,barsz z uszkami, zupa wiśniowa z makaronem, pierogi z kapusta i grzybami, krokiety,ryba po grecku, chyna zrobię pang ę na grecku, bo wszyscy to lubią, oczywiście karp smażony z dużą ilościa cebuli, jakieś śledzie i moja mama robi przepyszny bigos tzn. do gotowanej kiszonej kapusty dodaje dużo suszonych grzybów i fasolę ( oczywiście wcześniej już ugotowaną)Ów to by było tyle na wigilię.Ciasta wypiszę jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Szczerze powiedziawszy to te ciasteczka sa najlepsze zaraz po wyjeciu z piekarnika :).Są wtedy bardzo świeżutkie i pyszne.A moga lezec tak ok.5 dni.Potem nie sa juz tak świeze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×