Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mr Kopytko

przykry zapach z butów -- jak usunąć???

Polecane posty

Gość mr Kopytko

magazyn dla kobiet, ale moze wasnie dlatego znajde pomoc. Mimo używania dobrych dezodorantów, w moich butach sportowych wciąż utrzymuje się dziwny zapach [powiedzmy wprost smród] którego nie da sie zlikwidować. Może zna ktoś jakis dobry sposób. Próbowałem już z cytryna , używałem dezodorant do butów i nic. co można zrobic jeszcze??? Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsyp herbate do papierowych wo
albo filtrow do herbaty. wkladaj te woreczki do butow kiedy ich nie nosisz. a tak na przyszlosc: myj nogi codziennie! i nie kupuj plastikowych butow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
z higiena u mnie jest ok. myje nogi nieraz częściej niz jeden raz, szczególnie po w-f. a buty mam z nike. Szkoda ich wyrzucić, bo sa nowe i nie zniszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
jolkaza, a ty myslisz , że jakie ja nosze skarpety właśnie bawełniane, sportowe z frotkowyą stopa za ok 7-9zł. Myslę, że ten problem jest w butach. Niby nike za 300zł, ale chyba za mało przepuszczaja powietrze. Jak wracamy z chłopakami z lekcji w-f, to w klasie nie da sie wytrzymac. Więc jest to problem wielu chłopców i męższczyzm, a myśle , ze i niektórych dziewczym. Moze jeszcze jakies pomysły. Czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
ale wypróbuje twój sposób z sodą a z ta herbata to jak postępować, czy herbata ma byc sucha ? Pr. o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
dzięki wszystkim za różne podpowiedzi.:):) Na pewno spróbuje każdy sensowny, bo nie mam juz pomysły. Dobrej niedzieli. Cześć:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealealealealeale
ja też (jak anoil) widziałam w tv,że do skarpety wsypuje się herbatę (niekoniecznie granulowaną,ale chyba taka jest tańsza?) i daje się parę kropel olejku zapachowego w tą herbatę,zawiązuje skarpety i wkłada do butów-na noc,herbata ma usunąć ''zapach'',a olejek nadać zapach :-) przynajmniej nie trzeba wytrzepywać sody :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waluś
mam to samo powiedzcie jaki to ma być olejek zapachowy? Taki do ciasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale numer12
mój brat kładł do butów pokrojone plastry cytryny. Troche pomogło, ale tylko na krótki czas, później było to samo. UFF, co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bob budowniczy8888888888
można jeszcze spróbować wymienic wkładki, na takie kupione w Deichmanie pochłaniające pot. To Działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Podgrzac sol na suchej patelni i goraca wsypac do butow na noc.Podobnie zrob z ziarenkami kawy,Sodę mozna wsypac do plociennego woreczka.Spokojnie mozesz tez wyprac je w pralce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr Kopytko -->>> dezodorant w aerozolu do obuwia COOL & FRESH -- Deichmann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecz grzybicę stóp
taki smród w butach świadczy o grzybicy stóp. Po pierwsze idź do dermatologa i wylecz stopy, bo każde nastepne buty tez będą śmierdzieć. na takie śmierdzące buty pomaga ozonowanie butów, niestety urządzenia do odkazania butów ozonem sa tylko w wielkich firmach, gdzie niezbędna jest idealna czystość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
Buty od wczoraj stoją wypełnione herbatą, ale mam wrażenie ,że to nie działa. Jutro spróbuję z sodą, tylko nie wiem czy w domu jest Do "lecz grzybicę stóp" tylko te jedne tak śmierdzą - sportowe- z innymi można wytrzymać. więc mam nadzieje , że to nie grzybica, a buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj wsypać do butów proszku do pieczenia ciasta, koszt ok 0,60 zł. Nastepnego dnia trzeba buty \"wytrzepać\" :) sposób sparwdzony, skuteczny:). Z sodą nie próbowałam, ale zapewne lepsza niż herbata:). Proponuję Ci też kupić w aptece ziołowy proszek do stóp, nie pamietam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecz grzybicę stóp
" z innymi można wytrzymać" --->> czyli też smierdzą tylko może mniej to niestety wyglada na grzybek i dermatolog bardzo przydałby ci się, niestety a soda jest składnikiem proszku do pieczenia, drogie gospodynie ;-) ozonowanie jest skuteczne na 100% tylko nie wiem jak z niego skorzystać :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr Kopytko
Tak więc wypróbowałem i herbatę i sodę. Herbatka może być daje ładny zapach, ale na krótko Soda natomiast działa skutecznie i na długi okres. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, a szczególnie te z sodą i herbatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa2009a
ja mam wypróbowany sposób z kwasem bornym. Kupuje sie w aptece w postaci proszku, odrobine wsypuje sie do butów i nogi i buty cały dzień sa pozbawione zapachu. To naprawde działa. Do **lecz grzybice **- a twoje nogi sie nie pocą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
a te sode ktora dodacjecie to taka norlamaln a soda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nóżka
polecam DAKTARIN trzeba za niego troszke zaplacic ok 40-45zl ale jest bardzo skuteczny jest to puder w sprayu na stopy przed wlozeniem skarpet likwiduje przykry zapach w tydzien!!! ale trzeba go regularnie stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddx
Witam Jak by ktoś chciał sobie wyozonować obuwie z terenu warszawy to zapraszam. Posiadam kilka maszyn do dezynfekcji ozonem i nanosrebrem 517 518 204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawdzone
Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z obuwia jest koci żwirek,kupuje sie w sklepach zologicznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoomanka
potrzeba ci koci żwirek i dwa małe lniane woreczki. napełnij oba i wrzuć po jednym do buta. rozpyl w powietrzu trochę ulubionych perfum i postaw buty w perfumowym obłoczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merylllka;]
Witam, nie doczytałam do końca i nie wiem czy ktoś napisał, ze nie raz w butach jest jakiś klej czy inna substancja, którą w reakcji z potem właśnie wydziela smród;/ ktoś się upierał żeby się leczyć na grzybicę ale to nie musi być od niej ten nieprzyjemnych zapach tylko jak wspomniałam te substancje. Na to nie wiem czy cos pomoże bo sama się z tym męczę;/ Pozdrawiam i zycze sukcesów z walką ze smrodkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellmirka
Witam! Mam podobny problem. Woń z butów jest nieprzyjemna. Zastanawiam się jednak czy to faktycznie może być grzybica. Mam inny problem. Mianowicie cierpię na nadpotliwość. Stosuję preparaty typu Driclor, który rzekomo zmniejsza wydzielanie potu. Jednak jakoś nie zauważyłam oszałamiających rezultatów. Dłonie i stopy wiecznie są mokre jak psi nos :( Wg mnie to jest główna przyczyna nieprzyjemnego zapachu, a nie grzybica. Jak można rozpoznać grzybicę? Mam ładne paznokcie, skóra na piętach nie pęka. Stopy wyglądają jak zwykle. Oprócz Dricloru stosuję również antyperspirant w kremie firmy Oriflame, i dezodorant do stóp firmy Avon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Es
Witam, z tym klejem to może być trafna teoria. Mam dwie myjnie samochodowe, na których pierzemy również dywany. Potem taki dywan wisi i schnie kilka dni. Wiem też, że niektóre dywany po upraniu śmierdzą nie do wytrzymania, a inne nie. Różne dywany, różne włókna i różne kleje. Z butami może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sziszu
a ten proszek do pieczenia można wsypać najpierw do woreczka a dopiero potem woreczek do butów? czy bezpośrednio proszek do butów? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfekcyjna pani domu mówiła żeby do starej skarpety(starej ale czystej:)) nasypa herbaty liściastej i wsadzi to do butów.ma to wyciągnąc nieprzyjemne zapachy. czy sie ten sposob sprawdzi nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×