Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pyyyyyyyyycha

ptasie mleczko jak wedlowskie!

Polecane posty

Gość pyyyyyyyyycha

Znalazłam i sprawdziłam fajny przepis na ptasie mleczko i postanowiłam się nim z Wami podzielić. Jest wyśmienite - smakuje jak Wedlowskie, znika migiem (mojego ubyło ponad połowa w ciągu godziny od wykonania) Ok - do rzeczy: oto przepis (z pewnego mistrzowskiego blogu,dodam blogu roku 2008 w kategorii hobby) Składniki: 350 g cukru 185 ml wody (dokładnie tyle) 80 g miękkiego masła (margaryna się nie nadaje) 1 łyżka mleka skondensowanego niesłodzonego (evaporated milk) lub 1 łyżka śmietany kremówki 7 białek 20 g żelatyny 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny aromat waniliowy (kilka kropel) lub ekstrakt z wanilii (1 łyżeczka) Dodatkowo: 100 g czekolady gorzkiej 40 g masła Do garnuszka wlać wodę oraz wsypać 300 g (!) cukru. Postawić na palniku, podgrzewać, mieszając, aż do rozpuszczenia się cukru (trwa to kilka sekund), po czym natychmiast przestać mieszać. Podgrzewać syrop cały czas, aż do osiągnięcia punktu 'hard ball' - czyli syrop w kontakcie z lodowatą wodą - uformuje się w twardą kulkę, której nie będziemy w stanie uformować w palcach - termometr cukierniczy pokaże temperaturę 121-130ºC (250-266ºF). Natychmiast zdjąć z palnika. W międzyczasie ubić 7 białek na sztywną pianę, pod koniec dodając 50 g cukru. Jak syrop będzie gotowy wlewać go stopniowo do białek, nadal miksując (syropu nie studzimy). Ubijać. Żelatynę rozpuścić w minimalnej ilosci wody, ciepłą stopniowo wlewać do masy, nadal ubijając. Dodać masło, kremówkę, aromat, sok z cytryny i nadal ubijać. Gotową masę przelać do wysmarowanej masłem tortownicy lub innego dowolnego naczynia. Schłodzić kilka godzin w lodówce. Przed podaniem polać polewą czekoladową. Można też zalać ptasie mleczko galaretką, pokroić w kostkę ... jak lubicie. Jeśli chodzi o syrop - ja nie dorobiłam się jeszcze termometru cukierniczego,ale poszłam na tzw. żywioł. Rozpuściłam cukier w wodzie, na maksymalnym ogniu gotowałam - zgodnie z poleceniem nie mieszając, gdy zaczął gęstnieć łyżeczkę co chwilę maczałam w syropie i kropelkę wlewałam do wody z lodem, wyciągałam zastygnięty syrop i sprawdzałam jego twardość i tak aż do czasu, gdy kuleczki powstałej w wodzie z lodem nie dało się zgniatać (twarda jak lizak). Syrop do białek należy wlewać bardzo powoli ponieważ szybko tężeje po styknięciu się z chłodniejszą masą,ale nawet stwardniały dał się idealnie wymiksować - tyle, że wówczas trzeba więcej się napracować mikserem. Masę w lodówce trzymałam godzinę, właściwie po 15 min. już idealnie stężała. Na wierzch wylałam galaretkę cytrynową i czekoladę. Dodałam trochę więcej niż parę kropel aromatu waniliowego. Można też zrobić ptasiemleczko czekoladowe albo cytrynowe. Cytrynowe dodając znacznie więcej soku z cytryny. Czekoladowe dodając roztopioną czekoladę razem z masłem i kremówką/mlekiem skondensowanym. POLECAM - MIÓD W GĘBIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7777 666 997 69 01 33
ja karmelizuje sol na patelni ;] i robie batony "Wars" (zdrowsze niz Mars)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyyyyyyyycha
SAMA JUŻ NIE WIEM A czy kiedykolwiek przeczytałaś regulamin tego forum? zapewne nie, bo wówczas byś się domyśliła dlaczego zakamuflowałam bloga o którym wspomniałam.... nota bene łatwo go namierzyć w internecie, właśnie dzięki informacjom, które o nim podałam. Także czepiasz się na siłę moja Droga......chyba tylko po to żeby się poprostu przyczepić.........no ale - nie Ty jedyna czerpiesz przyjemność z takich rozrywek:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorka tego bloga twierdzi że jest smaczne ale do wedlowskiego mleczka jemu daleko :D I się nie czepiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie tak
Dorotus twierdzi, że jeśli szukacie smaku ptasiego mleczka z wedla, w tym przepisie go nie znajdziecie ;) http://mojewypieki.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?2 Prince Polo kiedyś podała przpeis na pączki z tej strony pisząc że od lat jest w jej rodzinie, taka jak w rodzinie Dorotus ;) ;) ;) to mój ulubiony blog, znam go na pamięć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie tak
no i czepiam się, jak zawsze, taki ma zawód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana a nie przyszło Tobie do głowy że Dorota to moja rodzina? :D Może i to sprawdź a potem dawaj takie wniosku,chociażby z pączkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie tak
przyszło, nawet spytałam się Ciebie o to na tamtym topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niczego nie usuwałam! Na tej stronie też był przepis na pączusie serowe i też ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie tak
widocznie oba przepisy są tak dobre, że ktoś je ukradł ;) pączki z tamtego przepisu podobnie jak wiele innych propozycji jest wartych grzechu, próbuję co tydzień na własnej skórze ;) i żołądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda ! Dlatego cieszę się że w tym roku wygrała! cięzko na tą nagrodę zapracowała :) Aż dziwi mnie fakt że w tamtym roku zabrało Dorotce głosów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woody
7777 666 997 69 01 33 jak to karmelizujesz sól na patelni? podaj szczegóły tych batonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyyyyyyyyycha
No tak Dorotuś pisze, że jeśli się szuka smaku ptasiego z Wedla to się u niej go nie znajdzie, ale chyba to Jej skromność, bo mówię z własnego doświadczenia smakuje jak Wedlowskie! już mi go dziś wyżarli do zera:(, zdążyłam uszczknąć sobie kawaląteczek i ............ CZUJĘ NIEDOSYT! będę musiała zrobić następne, z podwójnej liczby składników:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlaśnie ja obecnie szukam ptasiego mleczka jakie jadłam w dzieciństwie :) Jakie najbardziej Wam smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys wozilam ptasie mleczko wedlowskie za granice zeby sprobowano czegos polskiego dzis jest obrzydliwe co sie stalo i jest go duzo mniej smakuje jak guma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u65u6u
Prezent dla seniora nie zawsze musi być stonowany i przewidywalny. Obecnie masz możliwość podarować coś znacznie bardziej oryginalnego, co zapewni mu bardzo przyjemne chwile. https://www.harempower.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×