Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciasto kakaowe_________

Robaczki w kwiatach doniczkowych

Polecane posty

Gość Ciasto kakaowe_________

Mam takie skaczące, białawe, drobniutkie robaczki w kwiatach dniczkowych, takie jakby kreseczki - co to i jak się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam to samo .
ale tylko w jednej doniczce skaczą obok tej doniczki stoją inne doniczki z innymi roślinkami i one są wolne od tych paskudztw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasto kakaowe_________
No właśnie do niektórych przeskakują, a do niektórych nie, pomimo tego, że stoją obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglądają? http://www.chili-balkon.de/viecher/bilder/weisse_fliege.jpg Malutkie, wzlatują przy potrząśnięciu rośliną? Jeżeli tak to mączlik szklarniowy, efekty jego \"szkodnikowania\" sa podobne do tych powodowanych przez mszyce. Ponieważ w domu raczej nie będziesz chciała używać chemii, to może spróbuj wystawić rośliny zaatakowane na zewnątrz. Te owady są ciepłolubne i chłody zdecydowanie im nie służą. Mączliki zwalcza sie też preparatami biologicznymi, które zawierają w sobie organizmy pasożytujące na mączlikach, ale nie wiem szczerze powiedziawszy czy można je kupic w ilościach do użytku domowego. No i zawsze można próbowac zchemia, ale to tylko dla tych, którzy mają warunki do jej użycia (ogród, balkon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasto kakaowe_________
Serdczne dzięki, muszę im się przyjżeć w dzień, bo są bardzo malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę,ze to sa Skoczogonki.Sa pożyteczne,gdyz rozkładaja substancje organiczne i zjadaja grzyby glebowe.Moga jedynie byc niebezpieczne dla młodych siewek,gdyz uszkadzaja ich system korzeniowy. Jeśli chcesz sie ich pozbyc,to pozwól przeschnac ziemi w doniczce,a potem zanurz ja w wodzie.Skoczogonki wyjdą ze swoich kryjówek i utopia sie.:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Welnowce
Ja mam wełnowce i zaczeły mi przechodzić na inne rosliny :( Odseparowałam rozliny od siebie i walcze z tym dziadostwem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasto kakaowe_________
A jak walczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×