Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wariatka1488

Sałatki-przepisy

Polecane posty

Znacie jakies dobre przepisy na sałatke/sałatki?? to podawajcie!! postanowiłam ze bede co tydzien robic sałatke :D wczoraj robiłam z gyrosa.. pyszna :D to podawajcie swo je sprawdzone dobre przepisy na sałatki! pozdrawiam i dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariatka, to podaj przepis na tę sałatkę z gyrosa, chętnie wypróbuję:) Ja polecam grecką, kocham ją po prostu:) Moja ciocia też ma fajny przepis: - seler konserwowy - 25dag mielonki w kostce(ewentualnie z puszki) - 25 dag sera żółtego w kostce( musi być dość twardy) - puszka ananasów - puszka kukurydzy - czerwona papryka - majonez Mielonkę, ser, paprykę i ananasy pokroić w kosteczkę, dodać kukurydzę i seler i doprawić majonezem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
składniki Filet z kurczaka(ja robiłam z jednego podwojnego, ale mozna wiecej) cebula(ale ja nie lubie cebuli to dalam pora) 4 ogorki albo mało solne albo kiszone poł zoltej i poł czerwonej papryki przyprawa gyros kapusta pekinska sos-(szklanke majonezu wymieszac z szklanka keczupu i poł łyzki musztardy, mozna wiecej lub mniej zalezy jak kto lubi) przygotowanie filet z kurczaka pokroic w paski lub kostke po czym \"wytarzac\" w przyprawie gyros usmazyc na patelce z oleejem lub oliwa... jesli bedzie mało przyprawy to dodac jeszcze, w czasie smazenia sie mieska pokroic wszystko na kostke a kapustke poszatkowac... czas zaczac układac sałatke.. najlepiej w okragłej szklanej przezroczystej misce.. na samym spodzie połozyc miesko gdy troszke ostygnie na to połowa sosu na to ogorki potem papryke potem kukurydze polac reszta sosu na to kapusta pekinska. jesli ktos chce moze dac troche wedety na kapuste :) i do lodowki zeby sie troche schłodzilo, albo jesli ktos lubi to podawac gdy ciepłe miesko, zalezy od upodoban :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- ser feta - 2 duże pomidory - mała sałata - ogórek świeży - oliwki( ja polecam czarne, są lepsze) - (można) jedną czerwona paprykę. Sałatę porwać na małe kawałeczki, oliwki(najlepiej drylowane) pokroić w kółeczka, pomidory, ogórka i fetę w kostkę. Ja kupuję gotowy sos grecki, zdaje mi się, ze winiary. Rozrabia się go z wodą i oliwą. Miesza się wszystko i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariatka- dziękuję:) A ja może jeszcze wkleję inny przepisik: - puszka kukurydzy - tuńczyk w oleju - szczypiorek - papryka czerwona paprykę i szczypiorek drobno pokroić, wymieszać wszystko. Doprawić małą ilością majonezu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam w internecie przepis na sałatke z makaronem ja moze wkleje przepis :D wydaje sie smaczna, na sobote mozna zrobic :D Składniki: 30 dag makaronu muszelki (najlepiej Lubella), 18 dag szynki (nejlepiej lekko wędzonej), ok 10 dag sera żółtego, 1 mała, czerwona cebula, 1 średnia papryka czerwona, ok. 5 korniszkonów, puszka kukurydzy, majonez: 5-6 łyżek, ja daję light ;))), łyżka musztardy, sól, pieprz, można dodać pieprzu ziołowego i odrobinę przyprawy do gyrosa. Jak przyrządzić? Makaron gotujemy al dente (ja podczas gotowania dolewam oleju, żeby makaron się nie sklejał), porządnie studzimy. Paprykę i cebulę kroimy w drobną kostkę, natomiast szynkę i korniszony w nieco grubszą, kukurydzę odcedzamy na sitku, ser ścieramy na jak najgrubszych oczkach tarki. Wszystko wrzucamy do miski, doprawiamy i porządnie mieszamy. najlepiej podawac gdy sie schłodzi o koło trzech godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja jeszcze podam przepis na sałatkę ziemniaczaną - wczoraj robiłam i wyszła pyszna ; jesli chodzi o ilości to robiłam \"na oko\", ale podam tak orientacyjnie - ziemniaki gotowane w mundurkach (ok. 1kg) - sloiczek majonezu jogurtowego (raczej mój wymysl więc może byc też normalny) - łyżka musztardy - 7-8 ogórków konserwowych - 2 małe cebule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAŁATKA FARMERSKA por (białe części) - dużo, to główny składnik tej sałatki kukurydza z puszki ananas z puszki kawałek dobrej kiełbasy majonez Por pokroić w półplasterki, albo ćwierć (zależnie od grubości pora). Dodać kukurydzę, trochę ananasa pokrojonego w \"trójkąty\" i kiełbasę pokrojoną w kostkę lub małe słupki. Wymieszać wszystko z majonezem. Gdyby był za gęsty, rozcieńczyć go trochę słodką śmietanką. Można doprawić solą i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tala -te ziemniaki musiałaś chyba pokroic bo nie dawałaś w całości i skórkę też trzeba obrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka, ktorą uwielbiam: kawałek sera żółtego, pokroić w kosteczkę puszka kukurydzy ananas w plastrach, pokroić kilka plastrów w kosteczkę. Wymieszać, dodać sól, pieprz, majonez, ja zwykle odstawiam na chwile do lodówki, lubię schłodzoną. Paluszki lizać, polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze jedna: SAŁATKA KOLOROWA pomidory świeży ogórek (ale może być też kiszony, małosolny lub nawet z octu, jak ktoś lubi) cebula (biała lub czerwona) żółta papryka lub kukurydza jajko na twardo ewentualnie sól, pieprz składników powinno być mniej więcej po równo, ale można dać czegoś mniej albo więcej Wszystko kroimy w dużą kostkę (ogórek może być obrany lub nie) i mieszamy. Podajemy w szklanej misie, żeby wszyscy podziwiali kolorki :) z jednym sosem w osobnej miseczce lub kilkoma do wyboru. Ja najczęściej wybieram majonez lub sos czosnkowy (majonez + roztarty czosnek). Mój ojciec woli oliwę z oliwek. Można też dać jakiś ulubiony ziołowy, vinegrette, albo majonez z ketchupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja podniosę swoim przepisem: - kostka białego sera(najlepiej dobrze zmielonego) - duży, świeży ogórek - kilka ząbków czosnku - przyprawa \"wegeta\" - śmietana Ogórki ścieramy na tartce z dużymi oczkami. Odlewamy większość soku, dodajemy wegety( nie za dużo, bo będzie słone), mieszamy i odstawiamy na jakiś czas. Potem dodajeym serek, rozgnieciony czosnek i trochę smietany do smaku:) Wspaniała sałatka zarówno do chlebka jak i do grillowanego mięska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój przepis to wariacja na tzatziki :) W wersji oryginalnej dodaje sie jogurt naturalny, można by wymieszać jogurt ze śmietanką. Z doświadczenia wiem, że lepsze jest jak sie ogórki tradycyjnie pokroi na drobniutko, wiem że to czasochłonne, ale naprawdę robi różnicę. Zgodzę sie że do grilla idealne, róownież pasuje do frytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z reguły robię tak:czytam przepis,otwieram lodówkę,stwierdzam co mam a czego nie i co można czym zastąpić:)))Potem polewam sosem lub daję majonez.Polecam,takie improwizowane są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mniej więcej tak jak amita ;) ale np - żółty ser w kosteczkę - dość dużo puszka czerwonej fasoli-opłukać, osączyć ananas z puszki (albo druga wersja - kiszony ogórek) pęczek cebulki dymki e szczypiorkiem majonez pół na półze śmietaną (jak z ananasem to jeszcze trochę soku z ananasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak kukurydza to oczywiście z pieczonym kurczakiem kawałki kurczaka z rożna albo smażona na złoto czy pieczona w całości i pokrojona pierś kurczaka puszka kukurydzy torebka ryżu (paraboiled bo się nie skleja) ananas albo brzoskwinie z puszki rodzynki namoczone wcześniej w alkoholu z gorącą woda (najlepiej rum albo coś w tym stylu) sos - majonez + śmietana + syrop z ananasa lub brzoskwiń + curry = sól, pieprz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
q2 -> ta druga sałatka fajna chyba jest, ale ja nienawidzę rodzynek w sałatkach...spróbuję bez:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo mniam mniam :) a te rodzynki z alkoholem też niczego sobie, zupelnie inny smaczek ale możesz dodac odrobinkę rumu do sosu jak nie chcesz rodzynek i tez na pewno bedzie dobra. Albo weź te duże rodzynki (królewskie chyba sie nazywają) to łatwo bedzie ci wydłubac z sałatki :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam dzis sałatke gyros, podobnie jak tu wczesniej było opisane. Już nie pierwszy raz i jest pycha :) Przypomniał mi się jeszcze jeden przepis na sałatke, też wielokrotnie wypróbowany, dla tych co lubią ciekawe smaki. Sałatka jest sycąca i naprawdę pyszna. Przepis: kawałek sera żołego, utrzeć na grubych oczkach puszka kukurydzy puszka czerwonej fasolki śliwki suszone, pokroić drobno Całość wymieszać, dodać sól, pieprz, majonez. Sałatka ma niepowtarzalny smak, mimo że nie lubię kompotu z suszonych śliwek w tej sałatce są one niezbędne i mi smakują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAŁATKA Z TORELLINI Opakowanie makaronu tortellini z mięsem,ugotować 1 ogórek zielony 1 pomidor puszka kukurydzy 2 ząbki czosnku wycisnąć 1 średnia czerwona papryka 2 łyżki majonezu odrobina soli i pieprzu ...życzę smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosta sałatka do obiadu: -biała rzodkiew (może być też zwykła) -jabłko -marchewka -natka pietruszki -majonez rzodkiewkę, jabłko , marchewkę zetrzeć na tarce o grubych oczkach, pietruszkę pokroić. Wszystko wymieszać z majonezem. Gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co tydzien
to co jesz frytki? Ja robie codziennie i mam nadzieje ze kazdy tak robi a nie witaminami sie truje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×