Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość leniwiec3

Sos

Polecane posty

Gość leniwiec3

hej chcialm zrobic sobie sos do spaghetti ale jestem lamaga w kuchni, wiec pomyslalam zeby kupic sos pomidorowy z knorra tylko nie wiem czy jest dobry bo raz mialam z winiar i byl ohydny taki gesty (kiedys mieli makaron z sosem neapolitanskim i tam sosik byl dobry nie czuc ze sproszkowany). Bo jak jest niedobry to czeka mnie robienie sosu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowanie sosu to nie taka straszna robota ;) a chcesz robić z mięsem, czy bez? Z sosem w torebkach nie miałam do czynienia już dość dawno. Kiedyś dość dobry był fix do spaghetti napoli Knorra, ale już dawno go nie kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
a czy on byl takie bardziej wodnisty czy taka gesta papka?? Bez miesa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to wszystko zależy, ile dodasz wody ;) Z tego co pamiętam, był taki sobie średni. Jak będzie za gęsty zawsze można dolać wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
Wlasnie do tego z winiar dodawalam wody i on byl dalej gesty caly czas taka papka (a ten makaron neapolitanski byl wtedy idealny zrobiony zgodnie z przepisem) hmmm wiec musze pomyslec czy zrobic samemu czy kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
a i mam jeszcze 1 pytanie jezlei robilabym ten sos czykoniecznie musi byc oliwa z oliwek czy moze byc olej roslinny (wiem ze oliwa jest lepsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby Ci się zachciało samej robić: Zeszklij pokrojoną cebulkę i ząbek czosnku na tłuszczu, dodaj koncentrat pomidorowy i trochę wody, do tego sól, pieprz, bazylię i oregano. To podstawowy sos, ja czasem dodawałam do niego pokrojone oliwki, a moja mama - podsmażone mielone mięso, ale ja nie lubię z mięsem. Na górę, już na talerzu można posypać wiórkami żółtego sera - i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nigdy nie robiłam sosu na oliwie z oliwek. Może Makłowicz by mnie wyklął, ale robiłam na maśle i margarynie. Za oliwą z oliwek nie przepadam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
a zamiast koncentratu moga byc pomidory swieze?? Z czym lepszy z pomidorami czy z koncentratem?? Dzieki za przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą być, to nawet lepiej, ale pomidory o tej porze roku są drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
yhm no mam nadzieje ze jakos sobie poradze najwyzej wyrzuce :P bo marna ze mnie kucharka przydalby sie maz kucharz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sos ze świeżych pomidorów jest bardziej jakby wodnisty, a z koncentratu bardziej gęsty i lepiej \"łapie\" makaron. Oba są wg mnie bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia i uważaj żeby sosu nie przypalić ;) trzeba go często mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec3
ok dziekuje bardzo:) wezme sie za to jak juz przyjade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiramisuuuuuu
ja niekiedy kupuję pomidory w puszce( 2 puchy) podduszam na cebuli, potem miksuję ; albo podsmażam tuńczyka z puszki na cebulu, i dodaję te podduszone pomidory, doprawiam różnymi ziolami i przyprawami. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×