Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaulina

Sprawdzona, super sałatka!

Polecane posty

Gość paaulina

Dziewczyny, pewnie każda z nas ma przpis na taką sałatkę, którą często robi i wie że jest to "pewniak". Nie chodz mi o sałatki, które "wydają się" być smaczne ani o przepisy do eksperymentowania, ale o takie, które same robimy i lubimy. :) Oto mój pewniak: SAŁATKA WARSTWOWA Z TUŃCZYKIEM 2 torebki ryżu- ugotować tuńczyk w oleju- odcisnąć puszka kukurydzy 3-4 ogórki kiszone- pokroić w drobną kostkę ser żółty, sól, pieprz, majonez Wystudzony ryż mieszamy z kukurydzą i majonezem- doprawiamy obficie solą i pieprzem (dzielimy na 3 części). Układamy w salaterce warstwami (od dołu): ryż tuńczyk ryż ogórki kiszone ryż Wierzch posypać tartym żółtym serem. Dla mnie super smaczna a do tego niedroga i sycąca. Podzielmy się swoimi typami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli pewniak to: ryż, kukurydza, fasolka czerwona, tuńczyk w sosie własnym duże kawałki oczywiście + majonez i druga: pomidory, cebulka, mozarella lub feta, oliwki, rukola, łyzka oliwy a właśnie zrobiłam: ugotowane posiekane w drobne paseczki rydze, jako, starty na grubej tarce żółty ser, natka pietruszki, majonez, musztarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotująca
dziewczyny, podawajcie proporcje składników do tych sałatek, wtedy łatwiej się kucharzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna slota
Ja mam dwie, niestety z proporcjami gorzej, bo ja na "oko" wszystko robie:) Pierwsza: Ryz, pokrojone w kostke mieso z wedzonego kurczaka, kukurydza, majonez, sol, pieprz (czasem robie te salatke na slodko, dodajac ananasa z puszki) Druga: Ryz, kukurydza, starte i usmazone pieczarki (schlodzone) przecisniety przez praske czosnek, majonez, sol, pieprz. Salatki sa pyszne i proste:) Acha! Zawsze uzywam kukurydze bonduelle i majonez winiary!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaczek
A może ktoś z Was poda jakiś sprawdzony przepis na sałatkę ziemniaczaną? Ja ciągle z nimi eksperymentuję i nie mogę trafić na tę właściwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---niepokonana
ja mam przepis sałatka jest prosta i wydaje się taka sobie ale spróbujcie i przkonacie się że jest cudna ziemniaki ugotowane w mundurkach świerze ogórki czosnek majonez+jogurt naturalny, pół na pół ziemniaki i ogórka pokroić w kostkę czosnek w kostczkę dodać majozen, jogurt, sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blindzialindzia
kalafior, pare jajek na twardo, por, ogórki kiszone, majonez, pieprz i sól wszystko bardzo drobno kroimy, kalafior gotujemy na pół twardo i tez kroimy, dodajemy majonez i jest pychota po schłodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaczek
Ta ostatnia jest bardzo smaczna- dzisiaj robiłam. Macie coś jeszcze z kalafiorem, bo teraz sezon na nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAŁATKA GRECKA WARSTWOWA (b. duża porcja) ½ sałaty lodowej porwać w strzępy na dno 6 pomidorów pokroić w ósemki 4 ogórki szklarniowe. pokroić w grubą kostkę puszka tuńczyka cienka warstwa majonezu 20 dag szynki pokroić w paski 6 jaj pokroić w ósemki puszka kukurydzy ½ sałaty zielonej / lodowej porwać w strzępy na dno cienka warstwa majonezu drobno starty żółty ser posypać na wierzchu Wstawić do lodówki na około 2 godziny, nie mieszać przed podaniem. Można użyć jogurtu naturalnego zamiast majonezu. pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna wersja sałatki z tuńczyka: -puszka tunczyka w sosie wlasnym -jedna puszka kukurydzy (ja daje taka sredniej wielkosci Bonduellle ale mozna jescze dolozyc malutka puszke , bo niektorzy uwazaja ze za malo czuc ta kukurydze:) ) -kilka ogorkow konserwowych -ser żolty -majonez tunczyka rozdrobnic, dodac kukurydze, dodac pokrojonego w kosteczke ogorka, zetrzec troche sera zoltego i wymieszac z majonezem. nie dodaje zadnych przypraw, salatka jest pysznai bardzo szybka, jak np mamy niespodziewanych gosci , jest dosc sycaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię taką(mój mąż za to potem mnie nie lubi:)-kalafior na półtwardo,czosnek przez praskę i dużo kopru.I majonez oczywiście.Nawet nie trzeba doprawiać jeśli woda do kalafiora jest dość słona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAŁATKA ZIEMNIACZANA - prosta , łatwa w przyrządzaniu, smaczna :-D Ugotowac ziemniaki w mundurkach, ostudzic, pokroic w drobną kostkę, dodać szczypiorek drobno pokrojony lub cebulkę drobno pokrojoną i majonez, wymieszać wszystkie składniki . SMACZNEGO :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotująca
Dzień dobry o poranku! Może ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy przepis na sałatke? Może coś z kalafiora? Kupiłam dziś pięknego i myślę jak go skonsumować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie pytanie
mam pytanie co pasuje do kapusty kiszonej oprócz jabłka i marchewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONKA82
makaron swiderki, 2 filety z kurczaka, puszka kukurydzy, pieczarki ,cebula,sol pieprz i majonez. makaron ugotowac, najpierw podsmazyc kurczaka (pokrojony w kosteczke)z odrobina vegety,pozniej pieczarki i cebule.Wszystko wymieszac dodac kukurydze i majonez, doprawic do smaku sola i pieprzem.smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdf
makaron np swiderki,ogorek konserwowy,cebula ,majonez,pieprz,sol:) wszystko.ja to zawsze robie na grilla-wieeeelka miche i wszystkim smakuje. salatka gyrosowa tez jest ok. ale nie mam teraz czasu na pisanie przepisu-pelno go na necie:). a jak ktos lubi na slodko:kurczak wedzony pokrojony w paseczki,kawaleczki czy jak tam kto woli(ja robie z udka),ananas,kukurydza,rodzynki i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdf
jeszcze moi goscie lubia "selerowa",czyli: sloiczek selera w zalewie(odcedzony oczywiscie!),jajka na twardzo(pokrojone),cebula pokrojona,kukurydza,kielbasa szynkowa(tez pokrojona;)),sol,pieprz....mozna dodac ananasa mam nadzieje,ze o niczym nie zapomnialam...oki-spadam,milego gotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdf
kalafior?podgotowywuje delikatnie i polewam to sosem:majonez,troche smietany,czosnek,i full pietruszki,sol,pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Papierowe ...
A ten seler naciowy to musi byc ugotowany czy surowy ? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO >>>> takie pytanie >>> Do kiszonej... Marchew świeżą na tarce \"malutkie wiórki\" starkowaną dodaję zawsze, dość sporo. Jest przepyszne! Spróbuj, bo często te kiszone są po prostu niedokiszone a marchwi ilości śaldowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka makaronowa - w sumie moze smialo sluzyc za caly obiad :D szczegolnie na upane dni, kiedy nie chce sie jesc nic cieplego: makaron (najlepiej 3-kolorowy) gotujemy w dobrze osolonej wodzie i na dosc twardo. studzimy. do ostudzonego makaronu wrzucamy garsc czarnych oliwek (marynowanych raczej niz puszkowych), spiorkowana mala czerwona cebule, papryke czerwona ze sloika pokrojona w paski, ser zolty i salami pokrojone w paski, mielimy do tego troche pieprzu i zalewamy sosem z oliwy i octu (mozna robic samemu, ale ja uzywam gotowca z butelki o smaku czosnkowym lub sezamowym). na koniec posypujemy ziolami suszonymi (np. bazylia) lub siwza zielenina (szczypior, pietruszka itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Zrobiłam na szybko sałatkę - oto przepis: -puszka kukurydzy -puszka groszku -puszka czerwonej fasoli -puszka białej fasoli -4 ogórki kiszone -6 jajek na twardo - słoik majonezu -łyżka musztardy -pieprz, sól Wszystkie składniki z puszki odsączyć, wsypać do dużej miski, dodać pokrojone w kostkę jaja, ogórki, doprawić przyprawami i wymieszać z majonezem i musztardą.(Dla mięsożerców można dodać jeszcze szynkę lub kurczaka z rożna, makręlę wędzoną lub śledzia ))Życzę smacznego! :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_a_j_a
ciekawy topik:)proste w wykonaniu sałatki :) ja ostatnio robię taką i bardzo mi smakuje: kapusta pekińska fasolka czerwona (lub kurczak- podsmażam na patelni drobno pokrojona piers kurczaka z przyprawami: wegeta, imbir, oregano,papryka) czerwona papryka pomidor nastepnie polewam to smietana z ziolami i zombkiem czosnku:) dla mnie pycha! sałatke jemy z frytkami lub sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaulina
Hej! A ma któraś z Was jakiś przepis na sałatkę z kalafiorem?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz czas na pory - 2-3 pory drobno kroję dodaję starty ser żółty ok 10 dkg do tego 3-4 jajka na twardo też starte całość mieszam z majonezem i doprawiam pieprzem ziołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 pory 4 jajka ugotowane na twardo 30 dag pieczarek puszka kukurydzy Pieczarki podsmażyć na oleju.Gdy wystygną,dodać do nich posiekane białe części porów,jajka pokrojone w kostkę i kukurydzę.Sól,pieprz,odrobina majonezu. Szybka i smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotująca
Por surowy czy się go blanszuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×