Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość andrzejq1

System ogrzewania

Polecane posty

Gość andrzejq1

Zastanawiamy sie teraz jaki system ogrzewania sprawdza sie najlepiej i w co warto zainwestowac,podczas budowy domu... doradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stawiam na ogrzewanie
gazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja na dobry kocioł CO
w którym można spalać węgiel, miał, flot, koks, drewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia Na Górnym Śląsku mało opłacalne jest inne ogrzewanie niz na paliwo stałe. W innych regionach zastosowany rodzaj zależy od infrastruktyry (jak juz ciagna ten ziemny gaz to możnaby sie podłączyć) kasy i i ndywidualnych zapatrywań (takze tych typu "lepiej gaz, bo prąd nie wiadomo ile będzie kosztował za parę lat" oraz "lepiej prad bo jak ruscy kurek zakręca to co będzie" jak i "nie wiadomo ile bedziemy zarabiać za 20 lat, może bedziemy ledwie wiazali koniec z końcem, teraz nam sie dobrze powodzi to zainwestujemy w pompę ciepła i w razie kłopotów w przyszłosci o ogrzewanie martwic się nie będziemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarra
My z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu, właśnie rozpoczęły się pierwsze roboty. Oczywiście jesteśmy przeszczęśliwi, że w końcu realizujemy jedno z naszych dużych marzeń. W naszej miejscowości jako pierwsi zainwestowaliśmy w pompę ciepła, pomimo, że nie ma problemów z dostępem do mediów, jest wszystko. Ale znajoma nam poleciła firmę, która zrobiła im projekt i wykonała całą inwestycję 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można też brać pod uwagę klimatyzację, np. LG ma bardzo ładne klimatyzatory Artcool, gallery, mirror... pasują do nowych wnętrz, chłodzą i grzeją, a instalacja wybranych modeli jest za 1 zł... warto mieć coś takiego chociaż w jednym pomieszczeniu, ja mieszkam na poddaszu i żałuję, ze nie mam, bo latem jest nie do wytrzymaniawww.artcool.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarra
Klimatyzator do ogrzewania? wiem, że można, ale rachunki zapłacisz niebotyczne! Poza tym pompa ciepła może posłużyć jako klimatyzator latem :) nie dość że grzeje pomieszczenia, wodę, to jeszcze może lekko ochłodzić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remig23
A czy nie brałes pod uwage podłaczenia pompy ciepła ? To jedno z najlepszych rozwiązan ostatnimi czasy. Zwłaszcza ze technika naprawde poszła do przodu i teraz - jak to jest w przypadku pompy Nateo smart+jest ona przeznaczona do domów jednorodzinnych, jej bezawaryjną, cichą pracę zapewnia sprężarka scroll, kompaktowa budowa pozwoliła na zamknięcie całej kotłowni w niewielkiej przestrzeni Mysle ze warto to rozwazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remig23
I jeszcze warto tutaj wspomniec ze te ceny nie sa az tak wysokie jak niektórzy uwazaja,poniewaz kiedy ja obliczałem koszt podłaczenia pompy ciepła Nateo smart+ ( tutaj koszt łacznie z kotłownia) dla domu do 120m2 to 26 tys. A wiadomo ,ze taka inwestycja predzej czy pózniej sie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cara -
też mam pompę ciepła i idze ,ze z roku na rok - te urządzenia są tańsze i lepsze . Mąz i ja doszliśmy do wniosku ,ze chcemy tak inwestowac w dom , w ktorm prawdopodobnie bedziemy mieszkać do konca życia - żeby na starośc nie mieć problemów typu - kto nam węgla nawrzuca do szopy . choć oczywiście mamy też kominek z płaszczem wodnym - i przy tych najwiekszych mrozach nasze głwne cielo było z kominka - ale teraz ciepla woda z pompy , cieplo z pompy i ogolnie jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ,ze najlepiej zainwestować w dobry projekt domu energooszczednego .... . Bo rodzaj ogrzewania mozna zmienic ... . Przynajmniej wziaść pod uwage dwa zródła ciepła , a tym samym dwa kanały kominowe ... Dodatkowo mozna pomyslec o wykorzystaniu energii słonecznej . Wiele osób twierdzi ,ze najgorszym rozwiazaniem jest kominek , a jesli jeszcze ma płaszcz wodny .... Jeden powód : kotłownia w salonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawiewowe
zima ogrzewanie latem ochladzanie.Nagrzewa albo ochladza w ciagu kilku minut.Jak nikogo nie ma w domu to mozna zostawic wyzsza(lato) lub nizsza temp. zeby zaoszczedzic.Nie ma rowniez paskudnych kaloryferow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlie_spring
coraz więcej ludzi decyduje się na pompę ciepła, zdecydujemy się chyba i my. Pozostaje wybór firmy... Może ktoś ma doświadczenia z firmą Vikersonn? A jeśli nie, to z jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam duży dom..i drogi w utrzymaniu.. radzę; mały dom, energooszczędny, kocioł gazowy lub kominek z płaszczem wodnym...oczywiście salon malujemy po zimie co roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 37263726
Jak wam zalezy na kasie to broń Boże gazowe! Ja dostaję faktury po 2 tys. a mam 18 stopni, i to nie wszędzie... Masakra. Od kilku lat do gazu dodają azot- ok. 30 %, których kręci licznikiem, a nic nie daje. Zadne statystyki tego nie uwzględniają- więc do każdych oddajcie sobie jeszcze 30 % dodatkowych kosztów. Chyba już nawet prąd na taryfę nocną wychodzi obecnie taniej niż gaz.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonanza
piec z podajnikiem raz na tydzień wsypujesz eko groszek i jest ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka00987
Warto postawić na kolektory. Wiadomo - jest to poważna inwestycja, nad którą trzeba się poważnie zastanowić. Jednak ja się kilka lat temu zdecydowałam na ofertę firmy makroterm i nie żałuję. Energia słoneczna (która, jak wiemy, jest darmowa;) ) ogrzewa mi i dom i wodę. I jeszcze nie miałam problemów tego typu, że zabrakło mi ciepłej wody. Myślę, że jest to warte przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tradycyjne smieciak i podłogowe ogrzewanie gaz - nigdy to jest inne ciepło dom sie szybciej wychladza i co chwile piec zalącza popmy ciepła- o zgrozo droga inwestycja i chyba nigdy sie nie zwróci a poza tym te pompy działaja na prąd i pobierają tyle energi ze chate na prad bym ogrzala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość centers20
ja mam pompy ciepla. jestem w 100% zadowolony, zero problemów itp. Poczytaj sobie o tym systemie na tym portalu http://pompy-ciepla-ceny.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz jest drogi i malo
kaloryczny (w takich domach jest wkolo zimno). jak ktos ma kase to najlepiej zrobic ogrzewanie ziemne, a jak ktos ma mniej to lepiej piec z podajnikiem na ekogroszek (wtedy nie trzeba ciagle podkladac do pieca), albo tradycyjny piec CO na węgiel (jego wada jest koniecznosc regularnego podkladania do ognia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cincirdia
spadaj z tym spamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiek33.
A ja mam pytanie na temat ogrzewania kotłem CO - znalazłem kocioł praktycznie wszytskopalny, Hades Lux z Ekowittu, i zastanawiam się nad kupnem. Niestety nic nie wiem o firmie, może ktoś ma ich kocioł? Mam blisko, więc mógłbym podjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz43
instaluję ich kotły (Ekowittu) od przeszło 2 lat - mają dobrej jakości kotły, solidne zrobione, naprawdę mocna blacha, nie tania fuszera byle na ilość. tłok w tym Hades Lux działa sprawnie z tego co wiem, klienci często ten kocioł wybierają. no i faktycznie plusem jest różnorodne paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolak342
ja mam kocioł Optymal z firmy Ekowitt od dłuższego już czasu i sprawdza się bardzo dobrze, fachowcy z prawdziwego zdarzenia - odpowiednio dobrali parametry i wszystko. Pali się bardzo dobrze, kocioł łatwy w obsłusze, wykonanie na DUŻY plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damianosss
W razie problemów , albo potrzeby zatrudnienia ekipy , która tematyką instalacji energooszczędnych się zajmuje (okolice W-wy) zachęcam do kontaktu z p. Mariuszem 502 222 781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujesz się może , czy ta firma tylko w okolicach Milanówka działa, czy gdzieś dalej równiez. Kurde potrzebuję kontaktu do kogoś poleconego, a okolice Sulejówka to masakra jakaś żeby kogoś kompetentnego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×