Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
julka.ad

urządzamy łazienkę :)

Polecane posty

witam serdecznie! w najbliższym czasie planuję remont łazienki i zakup nowego wyposażenia. zastanawiam się nad stylem modernistycznym lub retro. jak sądzicie, który bardziej się sprawdzi w niewielkim pomieszczeniu (6m2)? jakie firmy polecacie? z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w małym pomieszczeniu chyba modernistyczny raczej, chociaż na retro można się pokusić ale moim zdaniem trzeba uważać, żeby z tymi akcentami retro nie przesadzić, lepiej mniej by wyglądało. Polecam krany z Armatury Krakowskiej (są też w stylu retro), raz się tylko pokusiłam na jakiś tańszy i zaraz musiałam zmieniać, a tamte mam już kilka lat i nic się nie dzieje. A płytki to nawet nie wiem z czego mam, na pewno nic znanego. Ciesze się tylko, że zdecydowałam się na matowe bo nie muszę ciągle ich wycierać ze smug po wodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W małych łazienkach zdecydowanie modernistyczny wystrój. Klasyczne retro wymaga większej przestrzeni. Moi rodzice cały dom mają w stylu retro i muszę przyznać, że wygląda to naprawdę ładnie. A łazienkę urządzali z http://madix.com.pl/oferta i nie narzekają na jakość. Ja postawiłam na nowoczesny styl, ale każdy element wystroju łazienki należy do innej firmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burneikaas
Zgadzam się, lepiej urządzić nowocześnie, z meblami retro może być problem ze znalezieniem, a z tymi typu retro jest inny problem - są drogie. Mi np. bardzo podoba się styl w jakim zaprojektowana jest ta szafka http://www.kupuje.to/platform.php/aukcja/47367

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, w przypadku mniejszych łazienek bardziej aniżeli retro, sprawdzić się powinien styl nowoczesny. Co do wyposażenia musisz się zastanowić, czego najbardziej w swojej łazience będziesz potrzebować. Brodzik czy może jednak wanna? Pralka - wąska czy jednak z większą ładownością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
Jeśli mała przestrzeń to też tak myślę, że bardziej sprawdzi się tutaj styl modernistyczny. Jeśli zaczniesz od doboru fajnych płytek, to później jakieś fajne dodatki. Ale pamiętaj, żeby nie przesadzić jak mała przestrzeń. Gdybyś kupowała mieszkanie, to może byś mogła skorzystać z ofert aranżacji wnętrz, wiem, że np. oferte taką ma europejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy małej łazience warto takrze pamiętać o oświetleniu. Odgrywa ono bardzo ważną rolę, dzięki niemu można optycznie powiększyć pomieszczenie. Mała lazienka przede wszystkim powinna być utrzymana w jasnych kolorach, to również sprawi,że będzie się wydawała troszeczkę większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekonaliście mnie do modernistycznej opcji, macie rację. a płytki i dodatki jakich firm polecacie? Aaleksandraa, spodobała mi się oferta Madix, którą wrzuciłaś na forum. jak z trwałością tych produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@julka.ad, tak, jak wspomniałam wcześniej, moi rodzice są zadowoleni z zakupu produktów tej firmy. Jeśli bardzo zależy Ci na stylu retro, to tak sobie pomyślałam, że może dałoby się dorzucić do modernistycznej aranżacji jakieś drobne elementy, dodatki, akcesoria retro, np. półka, mydelniczka? Nie powinno to źle wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zumajoaz
Ja sie zastanawiam czy lepiej kupić takie rzeczy gdzies w sieciówce w sklepie czy on-line, wydaje mi się że sklep on-line może mieć lepsze ceny, bo odpadają mu niektóre koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majacotta
Dziewczyny, ja też marzę o retro dodatkach do łazienki nie ma problemów jeśli chodzi o mydelniczki, kubeczki itp. - ale już elementy bardziej „funkcjonalne, jak np.. baterie, zdobyć ciężko. Błyszczące na srebrno zaburzą moim zdaniem klimat pomieszczenia ostatnio znalazłam coś takiego : http://informacje.dom.eu/styl-retro-doskonaly-w-szczegolach_n_290/page/1.html, jeszcze retro czy już nowoczesność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimikia
A jakie płytki polecacie do modernistycznego wystroju łazienki? Czy koniecznie muszę decydować się na jasne kolory, chciałabym aby łazienka nie była mdła. Co myślicie o połączeniu dwóch kolorów, nawet przeciwstawnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajrzyj sobie na stronę n-design. mają www i profil na fejsie, cała masa ciekawych inspiracji wnętrzarskich. a jak na mój gust, w małym pomieszczeniu sprawdzi się przede wszystkim nowoczesność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a lazienka
6m2 to lazienka mala? moim zdaniem calkiem spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuulla
No fakt są mniejsze. Jeśli chodzi o kolorystykę to nie tylko jasne kolory, możesz przecież uatrakcyjnić wygląd dekorami, grafiką czy mozaiką. Na pewno nie będzie nudno. Zobacz sobie np. Panisiimo (coś podobne z pianinem) z ceramstic, do tego parę ciemniejszych elementów. Przy małej łazience nie decydowałabym się na wannę, choć są specjalne do małych łazienek to jednak wolę kabiny. Widziałam również malutkie łazienki w czarnobiałych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajsua
Jak szukasz fajnych kabin, to poleciłbym domarket.pl, jest tam sporo naprawdę ciekawych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ała.kabala
tam jest tanio bo ten sklep ma dobre dojscie do producentów, z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz małą łazienkę to ja bym wybrała coś prostego ale ładnego i na zamówienie pod każdy kąt mały w łazience, aby fajnie wszystko zmieścić w łazience bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilkaWrr
Podpowiedzcie ładne kolekcje - kolorystyka łazienki czarno-biała. Jedna ściana na której jest ubikacja będzie czarna + kabina prysznicowa. Reszta biała. Proszę o podpowiedzi ładnych i dobrych płytek. Może któraś z was niedawno robiła podobny remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Dołączam się do pytania. Niedawno zakupiłam mieszkanie na os. europejskim w krk i potrzebuję fajnie je urządzić. Również myślę o czarno-białej kolorystyce łazienki. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyjcie sobie na portale z aranżacjami łazienek. Czarno - białe? Wszyscy teraz będą mieć białe i czarne łazienki? Zobacz sobie aranżacje Ceramstic, chyba alechemia jest na b/w. A może jako dodatek mozaika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym wybrala styl retro-jesli jest tak malenka to wybralabym biale kafelki przypominajace widokiem cegielki -wejdz na deccoria.pl- ja tyam tez mam swoj profil-obejrzyj jak mozna urzadzic lazienke -ludzie maja cudne..(moja tez nie jest zla:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krynolinnkaa
Ostatnio znalazłam fajny quiz jaka łazienka pasuje do Ciebie: http://www.krolestwolazienek.pl/quizy/jaka-lazienka Więc jeśli nie masz pomysłu możesz sobie zrobić. Generalnie uważam, że warto poszukać w necie porad ekspertów ponieważ przy urządzaniu małej łazienki musimy wykorzystać maksymalnie każdy metr kwadratowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniera m.
Teraz można sobie odwalić taką łazienkę, że szok. Zobacz choćby to - http://www.meble.pl/google-premium,p142333.html Nowoczesne projekty są na topie, ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro one tak wyglądają. Mnie strasznie się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele stron na których są podane gotowe inspiracje do aranżacji łazienek. Mi osobiście najbardziej podobają się te pomysły : http://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-i-gipsowe/glazura-terakota-gres/glazura,a230.html O tyle jest tu fajnie zrobione, że po wejściu w dany projekt masz pokazane elementy składowe danej aranżacji, które możesz tam nabyć (dla mnie jest to ważne, bo często denerwuje/irytuje się, gdy widzę piękną łazienkę, której nie mogę urządzić, bo ktoś dał zdjęcie z produktami praktycznie niedostępnymi dla mnie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniera m.
Pomysły ciekawe. Ja szukam na meble.pl bo tworzę sama ich programem projekty. Oczywiście całkowicie amatorsko. Jak na razie cudów nie ma, ale liczę, że z biegiem czasu będę potrafiła tworzyć naprawdę ciekawe kompozycje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniera m.
A czy jakieś inspiracje, które wiszą tutaj - http://www.meble.pl/inspiracje są Twoje? Dodawałaś coś? Meble.pl mają całe mnóstwo fajnych gotowców - część widzielibyśmy u siebie. Czy jesteś jedną z osób, które tworzą coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monna Gli
Też planujemy odświeżyć nieco naszą łazienkę :) Może doradzicie, co jest teraz modne i na topie? A przy okazji najlepiej jakby dało się nie za drogo. Chodzi nam też o zmianę mebli, oświetlenia, pralki. Może dałoby się na czymś zaoszczędzić, ale tak, żeby estetycznie i jakościowo całokształt nie ucierpiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×