Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wybór okien plastikowych

Polecane posty

Gość gość

Jak wybrać odpowiednie okna do domu? Zależy mi na wysokiej jakości, ale też słyszałam, że niektóre firmy używają do ich wyrobu szkodliwych substancji. Jak tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krajanka87
Nie masz zbyt wiele możliwości sprawdzenia, które okna są zrobione z tych substancji. Jedynie co to pytać w danej firmie o certyfikaty jakości itp. Ale z drugiej strony jest dużo firm, które od takich okien odchodzą. Na przykład Budvar ma w swojej ofercie takie, które nie zawierają tego typu składników. Poza tym utrzymują się na rynku od dłuższego czasu, co już można potraktować jako pewien wyznacznik dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rasinka
Ja też słyszałam, że firma Budwar posiada bardzo dobry asortyment jeśli chodzi o okna i zabudowy balkonów czy tarasów. W Sieradzu ich salon mieści się przy ul P.O.W. 33 Jeśli jesteście z okolicy, to warto spytać u nich o wycenę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan 232323
Jeśli jesteś z okolic Szczecina to mogę polecić Ci dobrą firmę www.bieganski.szczecin.pl Mi osobiście bardzo pomogli w kwestii okien do starego domu, który odziedziczyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labingi88
Możesz zwrócić uwagę na np. Laur Konsumenta i inne podobne nagrody dla firmy. Korzystałam z usług firmy http://tech-dom.wroclaw.pl/ i szczerze mogę polecić okna. Warto też popytać znajomych, którzy inwestowali w okna gdzie kupili i czy się sprawdziły, bądź konsultować się bezpośrednio z firmami, które zajmują się produkcja i montażem :) Możliwości jest na prawdę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie okna PCV sprawdzają się naprawdę dobrze. Zakupiłem swoje w http://www.schwarz-firma.eu/ . Służą mi już dłuższy czas i jestem zadowolony, są bardzo solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj, że pod oknami muszą być zainstalowane solidne profile, jak te http://klinar.pl/Profil-podokienny-PR02XT bo inaczej będziesz mieć super okna a ciepło i tak będzie uciekać wszędzie dookoła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macek22
No wybór producentów jest spory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariusz Mączek
Nam w wyborze pomogła firma Domega z Poznania. Mają obsługę na poziomie i dobrze obeznaną w ofercie wszystkich dostępnych producentów. Do tego mają konkurencyjne ceny w zakresie produktów jak i wykonywanego montażu. Przedstawili nam wszystko ze zwróceniem uwagi na właściwości danych modeli i już pierwszego dnia wybraliśmy okna od OknoPlast. Dobre warunki gwarancyjne i co ważne krótki termin realizacji zamówienia jak i samego montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Solidne mocne pcv robi OknoPlus ja bym ich doradzał zwłaszcza jeśli ktoś buduje dom i chce mieć jednak budynek energooszczędny żeby się potem w koszta opału nie ładować bo akurat oknami to zazwyczaj tego ciepła ucieka najwięcej. W Sigma w Sanoku swoje okna kupowałem i sobie ich chwalę – kompetentnie i terminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez polecam Oknoplusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berenikanosowska
Możliwości jest wiele, choć to może utrudniać wybór okien. Najważniejsze jest to, żeby korzystać z oferty sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy potrafią fachowo doradzić i maja naprawdę nowoczesną stolarkę okienną. Sprawdźcie sobie co ma do zaoferowania Drutex to dobra, polska firma, mają okna różnego rodzaju w tym plastikowe, wyróżnia je to, że mają nieco węższe profile, także prezentują się naprawdę elegancko, powierzchnia szklenia również jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvv

Ja sobie chwalę markę Safedoor jeśli chodzi o Kraków. Kupowałem u nich okna, drzwi i ostatnio też bramę garażową Wiśniowski (z montażem). Montaż zrobiony bardzo fachowo, mają autoryzowanych instalatorów, czyli chodzi o to, że byli szkoleni przez samą markę co do montazu więc wiedzą jak to poprawnie i precyzyjnie zrobić żeby brama pracowała bez prowokowania jakiś usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga

Bardzo bogatą i ciekawą ofertę ma firma www.unitec.pl. Firma ma własny park maszynowy i produkuje okna aluminiowe i plastikowe najwyższej jakości. Poza tym serwisują swoje produkty. Wszystko na czas i w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okna z PCV nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, to mit. Co więcej, mogą być produkowane w takich technologiach, które umożliwiają recykling. Przykładem mogą tu być choćby okna Schuco. To sprawdzona stolarka produkowana na całym świecie. U nas w Polsce oferują je firmy z długoletnim doświadczeniem, można tu wymienić Mielczarka ze Zduńskiej Woli czy Oknostyl z Jabłonnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystkim osobom rozglądającym się za dobrymi oknami PCV polecam zapoznać się z ofertą firmy www.wesa.pl Jest to bardzo dobry producent okien, na którym można w pełni polegać. Sam mam okna od nich i jestem z nich zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daroomm

Ja bym postawił na Drutexy.. Dlaczego? Firma działa od lat, więc nie ma obaw, że w razie problemów "zawiną interes" . Sam posiadam ich okna PCV i są bardzo w porządku. Nie zauważyłem jakichś uchybień w szczelności czy jakości wykonania. Po prostu dobre okna w dobrej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valor

U nas dobrze się sprawdzają okna od Plastixal. To producent, ich okna sa bardzo dobrej jakości, szczelne jak należy, mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne no i są estetyczne, także pod każdym względem nam pasują. Co do cen to uważam, że korzystne, tym bardziej uważam, że warto sobie tę firmę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaf

Jakbyście chcieli do okien dobrać ładne parapety to ja polecam mdf. To świetny materiał, wytrzymały i estetyczny, pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Nasze parapety pochodzą z Toram, od śląskiego producenta, wykonali je idealnie.U nas dobrze się sprawdzają okna od Plastixal. To producent, ich okna sa bardzo dobrej jakości, szczelne jak należy, mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne no i są estetyczne, także pod każdym względem nam pasują. Co do cen to uważam, że korzystne, tym bardziej uważam, że warto sobie tę firmę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z Remigiuszem gadaj odnośnie okien, kolorystyki, przystosowania do indywidualnych potrzeb projektowych w Poznaniu. Konsultuje przy Malwowej 17 i zna się na rzeczy. Główne stolarka od OknoPlus. Okna dużo światła przepuszczają. Opłaty niskie za dopasowanie szczególnych właściwości, np. antywłamaniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojki

Ciche okna z OknoPlusa weźmiesz, Poznań, Malwowa 17. Bardzo mi się spodobała technologia z ukrytym skrzydłem. Okno po zamknięciu wygląda w bardzo nowoczesny sposób. Można sobie dwu-jednoskrzydłowe dopasować, jak wolisz i w dowolnej kolorystyce ramy, więc zwiększają się możliwości aranżacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaf

Ze swojej strony mogę polecić firmę Oknostyl z Jabłonnej. W wizualizatorze na ich stronie można dobrać kolor okien i dopasować je do innych elementów wystroju wnętrza http://oknostyl.eu/wizualizator. Oczywiście nie mniej ważne, a może nawet najważniejsze są parametry techniczne, dlatego jeśli coś się spodoba, warto udać się do ich salonu i porozmawiać o szczegółach konstrukcyjnych, a mają bardzo szeroką gamę systemowych rozwiązań stolarki Schuco o bardzo dobrych parametrach użytkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pracując na budowach montowaliśmy sporo różnych okien tak więc wybór jest bardzo duży, właściwie każdy może szukać dla siebie odpowiednich propozycji. Między innymi ostatnimi czasy jeśli chodzi o okna PCV to warto zobaczyć co znajduje się w ofercie vitopolska.com/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobis

W Poznaniu mogę polecić Ci, abyś zwrócił uwagę na ofertę salonu Domega w którym będziesz mógł znaleźć szeroki wybór propozycji jeśli chodzi o wybór okien PCV, ale też Aluminiowych, czy drewnianych. Warto więc poświęcić na to jednak trochę czasu i na spokojnie podjąć słuszną decyzję jeśli chodzi o zakup oraz wybór ekipy montażowej. Mam nadzieję, że będą w stanie rzetelnie Wam pomóc i problemy z nieszczelnościami oraz przeciekaniem już nie powrócą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Sprawdź sobie różne oferty i zobacz jak to będzie wyglądać cenowo, czy każda firma będzie w stanie wykonać okna w konkretnych rozmiarach. U mnie były zamawiane na vitopolska.com/ i jeśli chodzi o takie nietypowe rozmiary to również dają sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×