Odpowiedz na ten temat

Zagroda babuszki

• gość 2016.10.04 [21:07]
    Gdzie sa zagrodzianki,gdzie Farmerka63?????
  • gość 2016.10.11 [15:37]
    Babuszki gdzie jestescie
  • gość 2016.10.17 [22:55]
  • gość 2016.11.03 [21:45]
    Och, jak bardzo mi Was brakuje
  • gość 2017.01.11 [21:12]
    hop hop
  • żona farmera 2017.01.30 [23:35]
    Zagroda opustoszała... Wszyscy wyjechali ? Wiatr tu tylko hula i słychać z rzadka nawoływania gości . Dzisiaj rano miałam miły telefon od Pani Ewy , która onegdaj nas po cichutku podczytywała. Zapytała o Zagrodę...i ożyły wspomnienia usmiech.gif Popatrzcie - zaraz minie 11 lat, od kiedy Lenifa po raz pierwszy przysiadła na zydelku i zagaiła usmiech.gif Pięknie tu było - kury nam kwoczyły , stokrotki kwitły ...
  • saginata 2017.02.24 [19:06]
    Drogie babuszki gdzie jesteście? Lenifa,Farmerka wróćcie usmiech.gif
  • saginata 2017.02.25 [07:02]
    Hej,hej! Słoneczko już wstało-wracać mi tu zaraz usmiech.gif
  • saginata 2017.02.26 [12:44]
    Dziś jest chłodno-wczoraj znowu spadł śnieg.Ale ponoć po niedzieli ma być prawdziwa wiosenka.U mnie na wschodzie przychodzi zawsze później niż w innych rejonach.Mam przycięte już jabłonie i wierzby.Do porzeczek nie dałam rady jeszcze dojść-tyle śniegu było.Przytnę je wkrótce.A z brzoskwiniami jeszcze poczekam.
    Jesienią powiększyliśmy sadek.Co roku pięknie nam owocuje reneta i papierówka,którą własnoręcznie naszczepił nam Werter.Werterze-wróć usmiech.gif
    Wspaniale owocują nam brzoskwinie,renkloda i węgierki.Za to czereśni dochować się nie mogę-ale jesienią posadziłam samopylną -to może na stare lata pokosztuję własnych czeresienek.
    Zakupiłam nasiona pomidorów-wkrótce wysieję.Już nie mogę się doczekać robótek ogródkowo-warzywno-kwiatkowych usmiech.gif
    Pozdrawiam wszystkich zakręconych zagrodzian usmiech.gif
  • gość 2017.02.27 [19:55]
    Dzień dobry usmiech.gif
    Dzisiaj był przepiękny dzionek-prawdziwa wiosna.Przycięłam dziś porzeczki i przerzedziłam aronię.
    Zrobiłam obchód ogrodu-wychodzą już krokusy i tulipany.
    To był dobry i piękny dzień.
  • gość 2017.02.28 [11:39]
    Ale Wam zazdroszczę......tez bym tak chciała, może kiedyś, kto wie?
  • saginata 2017.02.28 [14:39]
    Dzień dobry usmiech.gif
    Dziś kolejny pracowity dzień.Pogoda piękna-tylko wiatrzysko dokuczliwy.Przycinałam dziś drzewka ozdobne i wygrabiałam liście z klombu.A wiatr tańczył między gałęziami i roznosił mi liście po całym trawniku.
    Jeszcze mam dużo robótek ogródkowych-ale pomalutku dam radę.Dziś znalazłam pierwsze przebiśniegi-to niesamowite-bo jeszcze mamy luty-a ja na wschodzie mieszkam-i tu jest zawsze spóźniona wegetacja.
    Drogi gościu-pewnie,że nam dobrze-ja kocham te swoje kwiatuchy, i drzewa i powietrze.Kocham całe moje obejście.Nigdy nie nie wiadomo kiedy Twoje marzenia się spełnią-więc marz na całego-i nigdy się nie poddawaj usmiech.gif
    Miłego dzionka usmiech.gif
  • gość 2017.03.01 [09:59]
    Dzisiaj pada,więc prace polowe idą w odstawkę.
    Jest czas na posprzątanie domu i poczytanie książki.
    Na obiad będzie dziś morszczuk,warzywa z patelni i surówka z kiszonej kapusty.
    Mam pytanie-jakie śledzie solone kupić aby były dobre?
    Wczoraj przejrzałam chyba z 5 opakowań i oprócz soli miały dziesiątki innych składników-a ja chciałam takie najzwyklejsze.
  • lenifa 2017.03.11 [22:12]
    I ja kuknełamoczko.gif
  • saginata 2017.03.12 [14:24]
    Och jak miło!!! Tak bardzo się cieszę Lenifa,że wróciłaś.
    W mojej zagrodzie prac bez liku na wiosnę-z niczym nie mogę zdążyć. Ostatnio cięłam krzewy i wygrabiałam trawnik-ciężko mi to szło,bo zimą dużo śniegu miałam i trawa bardzo uklepana.No ale już prawie,prawie usmiech.gif
    Robiłam przegląd rabatek-kwitną już przebiśniegi,pierwiosnki i krokusy.Jeszcze to takie nieśmiałe kwitnienie-ale zawsze jest.Zimę miałam ostrą więc będzie ostre cięcie róż,bo ucierpiały trochę.Muszę pamiętać,że na przyszłość muszę ****ardziej okrywać.Zamówiłam też 5 nowych-uwielbiam róże i inne habazie.
    W przyszłym tygodniu-jeśli się ociepli,zamierzam przycięć właśnie moje różyczki-20 sztuk. Zostało mi też cięcie brzoskwiń.Muszę też wysiać nasiona pomidorów i kwiatów-kupiłam ostróżki i łubiny.
    Ach-jak ja lubię te wiosenne robótki-choć nieraz trudno się po nich z boku na bok przewalić,Ale co tam-wiem,że żyję usmiech.gif
    Serdecznie pozdrawiam całą Zagrodę i wszystkich gości tu zaglądających smiech.gif
  • gość 2017.06.29 [17:26]
    Jakby było cudownie gdyby zagrodzianki znów zaglądały na zagrodę.czytałam zawsze,trochę pisałam. Warto byłoby znów coś zagaić
  • żyjąca marzeniami 2017.09.20 [10:44]
    Zajrzałam z sentymentu i oczom nie wierzę...zagroda ożyła,co prawda tylko na chwilę, ale jednak usmiech.gif
    Kto chce szuka sposobu,kto nie chce szuka powodu.
  • gość 2017.09.21 [10:28]
    Dzień dobry !
  • gość 2017.09.21 [15:22]
    Dzień dobry usmiech.gif Hoop hoop dziewczyny,Farmerko,Tuurmo ,Emmi i cała zagrodowa Rodzino-wracajcie.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...