Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy warto zrzec sie obywatelstwa polskiego

Polecane posty

Gość gość

Niedawno nabylam obywatelstwo portugalskie. Rozwazam zrzeczenie sie obywatelstwa polskiego. Czy ktos moze podac plusy i minusy, oprocz tych ponizej. I oprocz sentymentu do polskiego obywatelstwa, polskosci itd. Plusy: - nie musze utrzymywac i odnawiac dwoch paszportow (dopoki man polskie obywatelstwo nie moge legitymowac sie w Polsce portugalskim paszportem, Polski paszport jest wymagany zwlaszcza przy wyjezdzie z kraju) - nie zrobia mi podwojnego opodatkowania dochodow w przyszlosci (teraz takiego prawa nie ma, ale moga zrobic, jak zrobili kiedys Polakom mieszkajacym w Pln Irlandii) - dziecko nie nabedzie automatycznie polskiego obywatelstwa i nie bedzie musialo sie martwic o te rzeczy powyzej, a jak bedzie chlopak to rowniez o obowiazek sluzby wojskowej, ktora podobno moga wprowadzic w Polsce Minusy: - nie moge ani moje dziecko odziedziczyc ziemi w Polsce... ale nikt w mojej rodzinie nie ma takiej do przekazania - dostep do publicznej sluzby zdrowia w Polsce... ale chyba i tak mam pelny dostep na karte europejska (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×