Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość erate

Dobra szkoła wizażu?

Polecane posty

Gość erate

No właśnie. Gdzie iść do szkoły żeby jak najlepiej nauczyć się wizażu? Zależy mi na umiejętnościach praktycznych nie na papierku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś trochę interesowałam się tym tematem (teraz żałuję, że tylko trochę) Jesli zależy Ci na umiejętnościach, to zajrzyj na stronę Studium Dziewulskich - mają fajnie zorganizowane praktyki, które umożliwiają pracę z aktorami, poza tym, jeśli interesujesz się wizażem, to nie bez znaczenia będą też nazwiska osób wykładających w tej szkole. (Np. Pani Ewa Braun, laureatka Oscara) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franz4546
Kto jeszcze, oprócz Ewy Braun, jest tam wykładowcą? Oraz wydawało mi się, że pani Braun jest scenografem. Czy w tej szkole są prowadzone również zajęcia z tej dziedziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
Jeśli mogę być szczerza, mi nazwisko Ewa Braun, nie kojarzy się pozytywnie, bo z Hitlerem. Ale nie miałoby to wpływu na moją decyzję, gdybym wybierała szkołę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franz, najlepiej zaglądnij na ich stronę, żeby dowiedzieć się wszystkiego. W programie każdego kierunku mają wyszczególnione dokładnie co jest wykładane. A co do wykładowców - jednym z wykładowców jest też syn założycielki szkoły Pani Marii Dziewulskiej, legendy wizażu - Pan Remigiusz Dziewulski. Ze znanych postaci telewizyjnych szkoła współpracuje też z aktorką Małgorzatą Lewińską, oraz charakteryzatorką telewizyjną Panią Lidią Kryńską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erate
A jak wygląda sprawa praktyk w tej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria Dziewulska była legendą w dziedzinie charakteryzacji. To jest szersze pojęcie od wizażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
A to jest jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest różnica. Tak jak napisał Splath, charakteryzacja jest pojęciem dużo szerszym od wizażu. Mój błąd i małe przejęzyczenie, przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam na stronę tej szkoły. Zdjęcia są naprawdę imponujące. Trzeba mieć naprawdę wielkie umiejętności, żeby zrobić takie charakteryzacje jak na tych zdjęciach. Przecież niektórzy są nie do poznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam Pro-Activ bo byłam u nich na takim właśnie szkoleniu, tyle, że to nie jest szkoła stricte nauki wizażu a centrum organizujące szkolenia i kursy. Więc jeśli kogoś interesuje kilkuletnia szkoła to raczej nie w tym miejscu. Ale same szkolenie było fantastyczne! Dla kogoś kto ma mniej czasu niż np 2 lata na szkołę to jest świetna alternatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, praktyka jest najistotniejsza. Bo co z tego, że dostaniemy papierek z zaświadczeniem o ukończeniu kursu wizażu jeśli nie do końca będziemy czuły to wszystko. Kurs oczywiście warto mieć zrobiony ale trzeba stanąć przed lustrem i ćwiczyć makijaże. Albo na jakiejś koleżance. Pro Activ również znam jako bardzo dobre centrum szkoleniowe z dobrymi kursami wizażu. Prowadzi je zresztą dobrze przeszkolona kadra z doświadczeniem w zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka_biernacka
Diablica, a czy to nie jest normalne, że zajęcia prowadzą profesjonalni wizażysći? A kto ma prowadzić kursy wizażu??? Choć czasem jak czytam o jakiś kursach to może rzeczywiście to wcale nie jest oczywiste czy ktoś kto sie zna prowadzi takie szkolenia. Ehhh, to jakaś masakra, ale poziom kursow zamiast sie podnosić przez dużą konkurencję spada, bo każdemu się wydaje, że to takie proste zorgaznizować szkolenie. Ja szukając kursu patrzyłam przede wszystkim na jakość - intruktorów, kosmetykow, programu. Profesjonalna sala, wyposażenie i instrukotrzy to podstawa!!! Jesli chcemy sie czegoś nauczyć nie wybierajmy byle czego. Ja kończyłam szkołę select i oczywiście sprawdziłam wszystkie powyzsze wytyczne, ale tez pojechałam sama do siedziby szkoły i zobaczyłam wszystko, porozmawialm z intruktorkami i dopiero podjęłam decyzję. I nie żałuję wydanych pieniędzy i czasu, który tam spędziłam, a przede wszystkim - tego czego sie nauczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia_samosia
Olenka masz rację - teraz tyle kursów się zrobiło, ze nie wiadomo co jest dobre, a co byle jakie. No i okazuje się, że sukcesem jest jak się trafi na szkołę gdzie uczą profesjonalni wykładowcy...Ja już dawno kończyłam kurs, jeszcze nie było takiego wyboru szkoleń. Ale, że wyjechałam z kraju i tak mi się życie potoczyło, to jakoś nie miałam z tym zawodem styczności. Po latach znowu myślę o wizażu, ale musiałabym dużo rzeczy sobie przypomnieć. Tylko czy wiek ten...Pomyślę może o jakimś doszkoleniu się w tej szkole, którą polecasz, bo chciałabym konkretów, a nie jakiejś farsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie sporo tych kursów jest na mieście, ale wydaje mi się, że takie kursy się przydają, szczególnie kosmetyczką, które chcę rozszerzyć swoje kompetencje. Ostatnio wiele czytałam na temat makijażu permanentnego i szkoleń z nim związanych i z tego co się dowiedziałam, to np. taki dobry kurs jest ciężko znaleźć. Jest tylko kilka miejsc, o których wiadomo,. że tam można takie szkolenie odbyć np Centrum Szkoleniowe New Look w Warszawie. Linergistek dlatego też nie ma zbyt wiele, a w sumie szkoda, bo zapotrzebowanie na takie usługi jest spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooki
hej, ja skonczylam roczna szkołe wizażu i stylizacji artlook w Warszawie. Bardzo dobrze wspominam. Zapewniaja ciagłe praktyki przy różnych sesjach zdjęciowych i imprezach plenerowych. Na koniec szkoły dostajemy portfolio. Zajecia sa bardzo profesjonalnie prowadzone. Generalnie bardzo polecam i zachęcam. Wiem, ze tez maja u siebie kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też słyszałam sporo dobrego o Centrum Urody New Look. Zastanawiam się, czy nie zrobić sobie makijażu permanentnego. Myślę o samych kreskach na powiekach. Chciałabym, żeby zrobił to ktoś doświadczony, a z tego co wyczytałam na innych forach to stamtąd wychodzą porządni specjaliści. Może ktoś słyszał coś jeszcze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak dokładnie jest na tym kursie wizażu w Pro Activ? Wiem, że teraz do kursów dodają zestaw kosmetyków, czyli troszczą się o swoich kursantów :) Ma się po takich zajęciach profesjonalne doswiadczenie do wykonywania zawodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyniasta:)
A ja kończyłam kurs wizażu w szkole select w warszawie. Jestem mega zadowolona:) Naprawdę dbają o klientów i przede wszystkim to co mają w programie jest w trakcie realizowane, a to wcale nie jest takie częste w jakichkolwiek kursach, wystarczy poczytać fora. Zresztą szkołę też wybrałam po przeczytaniu dobrych opinii o niej w internecie. Dlatego uważam, że trzeba dzielić się swoją wiedzą o sprawdzonych miejscach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka27
Ja zdecydowałam się na kurs makijażu w Akademii Sztuk Artystycznych w Warszawie.Ruszamy już niedługo.Moja koleżanka skończyła go w czerwcu i była mega zadowolona.Są małe grupy,praktyki,modelki. Podoba mi się ,że jeżeli bedę dobra to załatwią mi pracę w gazetach.Trochę się boję ocen,bo stawiają na koniec stopnie, więc trzeba się naprawdę uczyć.Ale widziałam też na ich stronie linki do absolwentek, ile już osiągneły i jak pięknie malują !Pózniej jak skończę to będe też tam uczyła się stylizacji fryzur do kompletu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaa1987
Zastanawiam się nad jakąś szkołą wizażu w Warszawie. Macie może jakieś sprawdzone propozycje? Głównie zależy mi na Centrum Szkolenia i Studiu Urody E&E. Ostatnio natknęłąm sie w necie na oto taką ofertę: http://www.fastdeal.pl/oferta/kurs_kosmetyki_i_wizazu_w/194 Cena wydaje się bardzo atrakcyjna. Dyplom i ewentualne praktyki też brzmią interesująco. Co o tym sądzicie? warto? Moja znajoma twierdzi, że tańszej oferty i tak nigdzie nie znajdę;( A tu mam przynajmniej gwarancję solidności. Opis ze strony" "Centrum Szkolenia i Studio Urody E&E! Już dziś zdobądź uprawnienia, dyplom i załóż swój własny salon! Teraz zamiast 4000 zł zapłacisz 1999 zł!" czekam na odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandragora 25
Ja też mogę polecić kurs makijażu w Beauty Box w Warszawie.Jest profesjonalnie prowadzony przez znane wizażystki, a nie przez byłe uczennice bez praktyki.Uczy tam nawet p. Bogusia Szubiakiewicz,która latami uczyła wizażu w szkole p. Dziewulskich.Skończyłam go w ubiegłym roku a pracowałam już od połowy kursu.Po kursie szkoła zachęca uczennice do startowania w Mistrzostwach i pomaga w przygotowaniu prac eliminacyjnych.Ale na kursie trzeba naprawdę się przyłożyć do pracy,bo wymagają,szczególnie dokładna jest p.Agata Świecka,ale nikt nie potrafi nauczyć tak pięknie malować usta,jak ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martabb
Witam, ja również mogę z czystym sumieniem polecić szkołę wizażu "Akademię Sztuk Artystycznych p. Agaty Świeckiej" Ukończyłam szkołę z bardzo dobrym wynikiem, a teraz są tego rezultaty, po ukończeniu kursu pracuję "intensywnie" jako wizażystka, jestem bardzo zadowolona:) a mało tego to był jedyny kurs na którym byłam... wyniki są rewelacyjne. Pani Agata uczy precyzyjności, jest bardzo wymagająca ale jest to skuteczne :) Tak więc dziewczyny, nie ma się nad czym zastanawiać, ruszajcie do Akademii Sztuk Artystycznych p. Agaty Świeckiej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdzialenka
Również polecam szkołę Pani Świeckiej! Byłam, ukończyłam, wynik co prawda nie bardzo dobry, ale Pani Agata mówiła "Magda krzywe usta!" to nie wierzyłam :P Bardzo rzetelnie prowadzone zajęcia. Pozdrawiam byłe uczennice!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia1980
Dziewczyny jeżeli któraś z Was zastanawia się nad dobrą szkoła wizażu to polecam Akademie Sztuk Artystycznych Beauty- Box,gdzie ważny jest i papierek w postaci certyfikatu ukończenia akademii i umiejętnosci praktyczne. Sama niedawno skończyłam kurs i jestem bardzo zadowolona. Zobaczycie że praktyki będziecie miały ze znanymi osobami lub modelkami,można się naprawdę wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest mnóstwo szkół i kursów wizażu. Tylko zanim się na jakiś zdecydujemy fajnie by było go dobrze sprawdzić. Ja też co nieco poszperałam po sieci i znalazłam fajne kursy organizowane przez Diamond Cosmetics. Może któraś z was była na takich kursach i napisze jak było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jedną z lepszych szkół wizażu jest Pro Activ. Wychodzą z niej naprawdę bardzo dobrzy specjaliści. Na pewno kuszące jest to, że rozpoczynając kurs dostaje się 'zestaw wizażysty' w którym jest jakieś 70 sztuk różnych kosmetyków. Na pewno taki zestaw będzie pomocny przy nauce robienia makijażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trixmalina
A nie lepiej zrobić kurs? Szkoła pochłania dużo czasu, a efekty i umiejętności są porównywalne. Ja ostatnio zrobiłam kursy wizażu i stylizacji paznokci w Beauty Lux i muszę przyznać, że czuję się wręcz wyspecjalizowana w makijażu :) http://www.new-nails.com/index.php?p=glowna Pomyśl nad tym, tym bardziej, że płacisz - wymagasz, więc masz zagwarantowany pełen profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuję się pod poprzednim postem - sprawdziłam New Nails i z czystym sumieniem polecam. bardzo indywidualne podejście i przesympatyczni prowadzący. Wszystko jest poparte certyfikatami i odpowiednio udokumentowane. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja się dołączam. skończyłam kurs w new nails i jestem bardzo zadowolona. raz, że zajęcia prowadzone naprawdę super, bardzo profesjonalnie, a dwa, że bardzo dużo się z nich wynosi. miejsce godne polecenia, a kursy warte swojej ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×