Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nipowiczka

Jak załozyć własny NIP???

Polecane posty

Gość Nipowiczka

Gdzie mam iśc, o co zapytać i jakie dokumenty ze soba wziasc?? Musze miec wlasny NIP aby paracowac na wakacjie, no i jutro ide tylko jeszcze nie wiem gdzie i z czym :)... No a tak na marginesie to nie mam jescze skonczonych 18 lat... jest potrzebna zgoda rodzica lub jego podpis??? czy moge sama wszystko zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakakaka
Wszystkie formalności załatwia się w Urzędzie Skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipowiczka
a ktos mi odpowie jeszcze na pozostale pytania bo juz wiem ze musze isc do urzedu skarbowego... a z reszta tio co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz nie wiem czy to
zalatwisz. Ja nie mialam konkretnej pracy juz "umowionej", ale sie rozgladalam, szukalam. Pozlam po NIP i dostalam niezly ochrzan. Baba mi powiedziala, ze to pracodawca ma po tego mojego nipa przyjsc, a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz nie wiem czy to
ale wiesz, gdybys mimo wszystko chciala sprobowac (napisz jak Ci poszlo), wez formularz NIP 3 - one jest dla osob indywidualnych. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz nie wiem czy to
tak, ale musi miec ta umowe zlecenie JUZ podpisana... mi powiedzial znajomy, ze nie musze miec umowy i isc po NIPa i jak bede podpisywac opierwsza umowe to jzu bede go miec... a tu LIPA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej iść do Urzędu Skarbowego i tam się wszystkiego dowiedzieć. Nie wiem czy problemem nie będzie Twój wiek. Ja bez problemu wyrobiłam sobie NIP. Nikt na mnie nie krzyczał ... pani w okienku mi wyjaśniła wszystko. Ale wiem, że zdarzają się czasami problemy. Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipowiczka
Gosia lub ktos kto wie: A co musialas podac wypelniajac dokument.... rozumiem ze pesel tak? pytam bo ja tam swoich danych wszystkich na pamiec nie znam wiec bede musiala sobie zapisac>.. a moze wiesz czy w moim wieku nie trzeba bedzie tam zadnego podpisu rodzica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to słuchaj
ja ostatnio poszłam ,(mam skończone 18 lat), bo NIP był potrzebny wszędzie gdzie ubiegałam się o pracę i pracodawcy kręcili głowami, że nie mam, ale jka mogę mieć skoro to moja pierwsza praca?!!!toteż udałam się do Urzędu Skarbowegoz gotowymi wypełnionymi wnioska kartkami i tam dowedziałam się ze nic z tego:)bo pan wytłumaczył mi, że są 3 możliwości kiedy zakłada się NIP -to pracodawca ma obowiązek zgłości o NIP kiedy przymujje Cię do pracy, dopiero jeśli tego nie zrobi, Ty przychodzisz sama do Urzęu. Generalnie, osobą niezatrudnionym nie wydaje się numeru NIP - NIP możesz wyrobić gdy jesteś zarejstrowana na bezrobociu - kiedy masz założone konto w banku a poza tym wszystkim to wydaje mi się, że nie dostaniesz numeru NIP, bo nie masz ukończonych 18 lat, więc mniemam, że nie masz dowodu a wypełniając papiery trzeba podac numer dowodu. a tak wogóle to NIP jest Ci potrzebny jeśli Twoje dochody przekraczają 2800zł rocznie(nie pamietam dokłąnie, zaokrągliłam) No i to by było na tyle:] aha znalazłam pracę przez pośrednictow na wakacje i nikt o NIP mnie nie nudził choć jeśli bym miała to nie plakaliby;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja składając podanie o NIP byłam na studiach ... brałam stypendium, ale to były minimalne kwoty ... nikt mnie o nic nie pytał ... NIP pierwszy raz przydał mi się gdy byłam na stażu ... musiałam podać w Urzędzie Pracy numer NIPu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie wiecie czy nip jest
potrzebny do pracy za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzyma sie za głowe
ludzie NIP ma prawo otrzymac każdy kto ma ukończone 18 lat...w jakim świecie wy żyjecie:|??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dostałam NIP na studiach. Nie wiem jak jest z kwestią pełnoletności, ale zupełna nieprawda, że trzeba być zatrudnionym albo na bezrobociu. NIP potrzebny jest, kiedy masz już jakiś dochód, o którym będzie zawiadomiony Urząd Skarbowy. Najlepiej idź do Urzędu Skarbowego. Zapytaj rodziców, w którym są zarejestrowani, jeśli w twoim mieście jest więcej niż jeden urząd. Zwykle rejestracja zależy od miejsca zamieszkania, więc nie narobisz sobie kaszany na wstępie. Formularz nip3 znajduje się tutaj: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2004/nip_3_int.pdf?PHPSESSID=b17ab72a68d6eaf435d528e8807881aa Jak chcesz, pogrzeb trochę na tej stronie. A później hajda do Urzędu Skarbowego i od razu do informacji, gdzie masz się zgłosić, tam cię skierują. A potem to już wiadomo - max uprzejmości, poprosić o wytłumaczenie, bo nie bardzo się orientujesz... taktyka, która nie zawodzi nigdy lub prawie nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolcia
Nip należy załatwić jak zaczyna sie prace. Pracodawca podpisuje twój wniosek. Sama tak miałam pół roku temu. Bez podpisu nie ma nipu! Kiedys, jeszcze pare lat temu kazdy mógł miec NIP nawet nie pracując jedznak teraz sie to zmieniło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMan
18.01.2007 poszedłem w Sosnowcu do Urzędu i z ręki przyjeli wniosek. Chodzę na studia, nie mam pracy i nie robili z tym problemów... A co jak się chce założyć swoją firmę ? Wtedy nie dostanie się pieczątki od "pracodawcy", bo on nie istnieje. A zeby założyć firmę trzeba mieć NIP - no i kółeczko się zamyka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKTCiekawy
Żeby zalozozyc wlasną dzialalnosc gospodarczą potrzebny Ci zupełnie inny NIP, nip dla osob gospodarczych to jest wniosek o NIP1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalalalalalalalalala
jaki inny NIP?? Oszalałeś? NIP jest jeden przez całe życie i nikt Ci go nie zmieni choćbyś miał 10 firm. Składasz tylko wniosek do US o ustanowienie Twojego NIP-u (który już masz), jako NIP osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. NIP SIĘ NIE ZMIENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury...
trafilam na ten watek przez przypadek, poniewaz szukam formularza nip dla mojego mlodszego brata.. zeby otrzymac nip nie trzeba miec skonczonych 18 lat... tych cudownie poinformowanych odsylam do formularzy, w ktorych jest wyraznie napisane: "seria i nr dowodu tozsamosci" oraz "rodzaj dowodu tozsamosci". ludzie! dowod tozsamosci to nie jest tylko dowod osobisty... rownie dobrze moze to byc paszport. nie trzeba byc zatrudnionym, zeby nip otrzymac... i to wlasnie pracodawcy wymagaja zeby nip juz miec. ludziska. albo trafiliscie na niezlych ignorantow w urzedach skarbowych, albo na jakies zakompleksione baby ;P w czerwcu skladalam wniosek o nadanie nip. nie bylam nigdzie zatrudniona, nie mialam statusu bezrobotnego itd... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bean
Bylem dzisiaj w szacownym US we Wrocławiu i pani w okienku powiedziała mi że muszę mieć pieczątkę i podpis pracodawcy ... ehh a jak np. pieczątkę i podpis złożył by mój tata to czy miał by z tego powodu jakieś konsekwencje?? przecież tam nie jest nigdzie napisane ze muszę u niego pracować... po prostu wyrabia mi nip i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elos
Ej mam pytanie bo kiedyś pracowalem przez pewnien czas i przyszedl mi list z jakimis rzeczami dotyczacymi podatku , ale bylo to dawno temu i nie pamietam co tam bylo i teraz potrzebuje do pracy nr NIP i jesli to mi kiedys przyszlo to nie wiem czy czasem go juz nie mam i nie wiem co robic czy dac pracodawcy ten formulaz czy nie i jak sprawdzic czy moze jednak mam ten nip ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhjjjkk
A mi z kolei pani w urzedzie(całkiem niedawno, ok poł roku temu) kazała isc złozyc wniosek o nip zaraz po tym jak dała mi do reki swiezo wyrobiony dowod. I to nie tak ze moge, powiedziała to tak, ze wyszło na to ze musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matt1999
HEj. Wiem ze NIPu nie dostaje sie od reki tylko czeka jakies 2 tygodnie. No i co sie stanie jak bede chcial zrezygnowac po powiedzmy 2 tygodniach z pracy tymczasowej nie mając jeszcze NIPu ? Absurdalnym wydaje mi sie to ze nie otrzymam zaplaty ale wole sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioter 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze slysze ze tzreba miec konkretne powody zeby dostac numer nipu :o mnie ni ebyl potrzebny i zlozylam wniosek o nip i problemow nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek 20
Czy orientuje sie ktos w tym czy bede mial jakies problemy z zameldowaniem w niemczech (jade do pracy) jesli pojade bez NIPu ,poniewaz w urzedzie powiedzieli ze moga niezdazyc wydac go do mojego wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markowski
Nie mieszkam od dawna w polsce,choc jestem tam zameldowany,niedlugo bedzie mi potrzebny NIP - ktos wie jak to najszybciej rozwiazac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o la boga..
ja poszedłem, złożyłem i dostałem.. nikt mnie nie pytał o żadne konto w banku, czy mam prace albo czy jestem bezrobotny.. i nie mialme wtedy jeszcze pracy i nie byl mi potrzebny zaden pracodawca.. masz 18 lat idz po nip..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinchilla12345
Witam wszystkich :) Ja dzisiaj zadzwoniłam w sprawie pracy i jurto idę na rozmowę, ale nie mam NIP-u, bo jeszcze nigdy nie pracowałam (legalnie). Czy podczas takiej rozmowy mogę zostać zapytana o NIP? I czy jest taka możliwość, że zostanę przyjęta do tej pracy, a w tym czasie bębę sobie załatwiać NIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
będa pytać słowo!!! każą ci wyrecytowac na pamięć tez ten mamy i taty...jak będa złosliwi to zaczepia o NIP dziadka:P przepraszam nie mogłam sie powstrzymac...nie nikt nie bedzie zadał od ciebie Nipu teoretycznie "załatwić" ci go powienien własnie pierwszy pracodawca...a jaśli tego nie zrobi to przy pierwszym zeznaniu rocznym złozysz dodatkowo NIP 3 i sama załatwisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×