Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
heerooinee

Jaki kierunek studiów wybrać ?

Polecane posty

Witam. Jestem tu nowa i nie mam pojęcia czy już istniał taki temat. Mam ogromny problem i liczę na to, że mi pomożecie go rozwiązać. Nie potrafię wybrać kierunku studiów. Bardzo chciałabym pracować w przyszłości z dziećmi upośledzonymi lub ludźmi, którzy mają problemy ze sobą tzn. popadli w anoreksje, bulimię, alkoholizm, narkomanię. Chciałabym takim ludziom pomagać. Oprócz tego, roszę Was o odpowiedzenie jeszcze na moje pytania. Jakie cechy powinna posiadać osoba na takim stanowisku ? Jakie wybrać dodatkowe przedmioty na maturze ? Gdzie po takich studiach szukać pracy ? Możecie wysyłać mi też linki do Studiów we Wrocławiu. Z góry bardzo Wam dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szuraa
Psychologia, pedagogika opiekuńcza albo specjalna. Praca w ośrodkach zdrowia psychicznego, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ohotniczych hufcach pracy, warsztatach terapii zajęciowej, szpitalach specjalistycznych, moprze. Polecam psychologię - po pedagogice trudniej znaleźć pracę. Przedmioty - pewnie humanistyczne ale nie wiem co teraz mozna wybrać na maturze. Cechy jakie powinna taka osoba posiadać: empatia, wrażliwość, potzreba niesienia pomocy innym, cierpliość, konsekwencja, zdecydowanie, tolerancja, opanowanie. Polecam wybrać się do Miejskiego lub Wojewódzkiego Urzędu Pracy i skorzystać z darmowej rozmowy doradcy zawodowego - zrobi test i bilans kompetencji i wszystko stanie się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studiuję oba: psychologię i pedagogikę, i zgadzam się z przedmówcą - lepiej psychologię, lepsze perspektywy pracy, a i kierunek w mojej opinii ciekawszy. :) Co do matury - ja zdawałam historię, ale wcale się do niczego nie przydała, za to musiałam dużo nadrabiać z biologii, bo tego trochę jest. Ale i tak najlepiej sprawdź dokładnie czego wymaga uczelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz321
Jak na studia to tylko na kierunki takie jak prawo lub medycyna. Po tym masz pewność dobrze płatnej pracy. Generalnie uważam że zamiast tracić czas na studia lepiej uczyć się samemu. Np obecnie jest duże zapotrzebowanie na programistów JAVA. To zapotrzebowanie nie maleje i maleć nie będzie. Dlatego lepiej jest kupić kilka książek i taki kurs wideo http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_programowania_w_java.html nauczyć się tego i można w ciągu roku zarabiać od 3 tys miesięcznie. Bez studiów i bez straconego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szans_a
mi w wyborze kierunku pomógł portal http://www.kierunki.net/lupa - znajdują się tam dokładne opisy wszystkich kierunków na różnych uczelniach - warto poczytać i zorientować się co jaka uczelnia wymaga i jaki jest program studiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bym ci polecała pójść na medycynę a potem wybrać specjalizację psychiatra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kierunek studiów zależy od tego co lubisz, co Cie pasjonuje. Naprawdę mam szczerze dosyć ludzi którzy ciągle piszą, że dziś liczą się tylko kierunki ścisłe.. nieprawda. Przecież nie wszyscy muszą mieć do tego talent. Humaniści też są potrzebni. Tak nawiasem wyobrażam sobie książkę napisaną przez ścisłowca..hahah. Moja kuzynka poszła na psychologie marketingu(wszyscy jej to odradzali) dziś tworzy reklamy ( niektóre są pokazywane w TV) zresztą jej matka skończyła historie sztuki (dziś pracuje na kierowniczym stanowisku w muzeum w wawie) natomiast moja sąsiadka skończyła Matme na UW i uczy w gimnazjum na pół etatu za 1500-1800zł. Ja wybieram się na psychologie na UJ zawsze o tym marzyłam i już. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza majska
Idź na szkolenia z konkretnej dziedziny, chyba że interesuje cię prawo czy też medycyna. Większość kierunków to strata czasu, a przez szkolenia przynajmniej zdobędziesz kwalifikacje. Statystyki bezrobocia po studiach to dla was w tym momencie zbyt mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenaurasik
To prawda - studia to dramat, fatalny poziom, zero praktyki, uczą ludzie po znajomości, a nie specjaliści. Szkoda gadać. Ja robię szkolenia kosmetyczne, w czerwcu skończyłam szkołę i chciałabym w ciągu kilku miesięcy dostać pracę - co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izamajska
Obawiam się, że akurat przy tej pracy, obycie się bez wyższego wykształcenia będzie bardzo trudny, bo dobre salony rzeczywiście szukają specjalistów, również z wiedzą teoretyczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenaurasik
Jesteś w wielkim błędzie. Znajoma prowadzi salon kosmetyczny, zatrudnia ludzi, którzy potrafią, a nie tych, którzy wyskakują z papierami, bo co jej po tych papierach? No właśnie - chodzę do New nails po kwalifikacje, papier też będę miała, ale nie ma on dla mnie takiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulagams
To prawda - wystarczą kwalifikacje potwierdzone umiejętnościami. Kilka tygodni temu moja siostra robiła rekrutację i owszem, przyszło wiele dziewczyn z teorią, po studiach, ale moja siostra nie ma czasu je uczyć tego, czym zajmowałyby się w salonie. Przyjęła dziewczynę po szkoleniach, która umiała wszystko wykonać. A w razie pytań będzie pomagała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinabarczyk
A co w tym dziwnego? Wiem jak wyglądają studia, masa głupot, zaliczanie przedmiotów referatami i całe rodziny, które tam uczą, bez względu na to, czy się do tego nadają. Kto chce być specjalistą, to sam musi na to zapracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulagams
Mniejsza z tym. Ja również będę zdobywała kwalifikacje przez szkolenia - rada od siostry, która pracuje w salonie. Zapewne będę się uczyła w new nails, chociaż jeszcze zobaczymy. Najważniejsze, żebym rzeczywiście po takim szkoleniu cokolwiek miała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinabarczyk
Podejrzewam, że w najbliższym czasie to będzie typowy trend dla Polski - uciekanie ze studiów w szkolenia. Nie ma co ukrywać, że poziom studiów jest katastrofalny i nikt nie będzie wydawał kilkadziesiąt tysięcy tylko po to, żeby dostać zbędny i nic nie dający papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazma
A po co ludzie mają tutaj zostawać? Robiąc byle co za granicą można żyć na wysokim poziomie, wyższym niż konkretny specjalista w Polsce. Przecież logiczne, że nikt w takim układzie nie będzie marnował życia na Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinabarczyk
Nie mówmy też tak, że w Polsce to nie można sobie poradzić na normalnym poziomie. Ktoś pisał o kosmetyczkach - znajoma zarabia do 4 tysięcy. I co? Źle? Jeśli zdołam w new nails się odpowiednio przygotować to będę liczyła na podobne zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinara
Psychologia lub pedagogika specjalna. Oprócz tego dobrze żebyś zadbała o praktykę w jakimś ośrodku, wolontariat, opieka na kolonii z dziećmi, coś co po studiach da Ci przewagę nad innymi i pokaże że masz wprawę. Tutaj masz np. pedagogike specjalną, wykaz przedmiotów i dobre fotki obrazujące pracę. http://www.sprawdzprace.pl/praca/studia/spoleczne/pedagogika-specjalna/ Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gooooooooooooosiaaaaaaaaaaaaaa
Witam. Teraz idę do 4 klasy technikum ekonomicznego. Niby rachunkowość jest dla mnie łatwa, ale jakoś mnie nie jara. Lubie chemie, ale w szkole mam tylko podstawę i w 4 klasie nie mam już z niej zajęć, a fakultetów nie ma. Nie lubię biologii, geografii, historii i polskiego. Najbardziej lubię matmę, fizykę, chemie no i przedmioty zawodowe też. Szybko się nudzę. Nie mogę robić jednej czynności cały czas. Tych przedmiotów, które nie lubię i tak dobrze się uczę, bo mam z nich na koniec roku zawsze 4. Język mam już 12 lat niemiecki, angielki kiedyś ale tylko dodatkowo ze 2 lata się uczyłam i w szkole jeszcze mam 3 lata rosyjski podstawa. Lubię pomagać innym. Lubie też i dobrze mi idzie organizacja pracy innych. Proszę o pomoc. Macie jakiś pomysł na kierunek dla mnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaIsia
Ja też chciałabym pracować po studiach z dziećmi, najlepiej w przedszkolu. Ja już się zdecydowałam na studia - wybrałam Pedagogikę w SAN w Warszawie (Społeczna Akademia Nauk) - cały kierunek wygląda dość interesująco, patrzyłam też na facebooku, że można się innych podpytać, jak się tam studiuje, ja zobaczę od października ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MelaniaJasnaa
Ja od października zacznę studia w SAN w Warszawie na kierunku Architektura i Urbanistyka, bo po prostu od zawsze mnie to pasjonowało. Jeśli pasjonuje cię praca z dziećmi, to powinnaś wybrać pedagogikę, a później jakąś specjalizację najbliższą twoim zainteresowaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się wydaje, że dobrą opcją jest też psychologia. Sama zdecydowałam się na psychologię na uczelni Chodkowskiej i już na tym etapie (jestem na 2 roku) zaangażowałam się bardzo mocno w działanie koła naukowego EMPIRIA – jeździmy na konferencje i dużo dyskutujemy. Także o dzieciach i ich psychice. Wydaje mi się, że może to być dobry wstęp do późniejszej pracy z dziećmi. Najbardziej chciałabym być chyba psychologiem policyjnym i pracować z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia i pomocy. A jeśli chodzi o cechy charakteru – cierpliwość, opanowanie, wyrozumiałość. I dużo psychicznej wytrzymałości. Tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Precelka36
Z doświadczenia powiem wam, że warto wybierać kierunki techniczne. Z 22 osobowej klasy w liceum do którego uczęszczałam około 7 osób wybrało się na politechnikę. Wszyscy oni mają teraz dobrze płatną pracę i nie narzekają na brak pieniędzy. Pozostali imają się różnych prac: sprzedawca w sklepie wielkopowierzchniowym, fryzjer itd. Tego typu zawody też są potrzebne ale zawsze mamy duże ambicje. Przeczytajcie sobie ten artykuł http://praca.gratka.pl/poradnik/art/kierunki-po-ktorych-bez-problemu-znajdziesz-prace-11418.html jest w nim czarno na białym napisane, że w dobie gospodarki opartej na wiedzy pożądani są inżynierowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosleep22
tak jak ktos pisal wyzej psychologia, pedagogika ;) idz w tym kierunku :) moze poczytaj na poczatek opisy poszczegolnych kierunkow np na http://www.uczelnie.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herebka
Ja uważam, że warto jest postawić na takie kierunki jak informatyka czy grafika - od dłuższego czasu są na topie i ciągle brakuje odpowiednich specjalistów. Radzę jednak wybrać uczelnię, która oferuje po studiach ciekawe specjalizacje jak na przykład specjalizacja w zakresie aplikacji mobilnych na informatyce. Taki kierunek jest w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa: http://www.wsnhid.pl/informatyka.html Mój narzeczony to studiuje i jest bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopeczka8
Ja z kolei zdecydowałam się iść na kierunek : bezpieczeństwo w biznesie ;) Jest on dostępny na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Mimo, ze mieszkam w Warszawie idę na studia do Poznania ponieważ jest to jedyna uczelnia, która umożliwia kształcenie się w tym zakresie. Uważam, że dobrze wybrałam ponieważ z tego co się orientowałam brakuje obecnie specjalistów w tej dziedzinie na rynku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×